Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Sosyal Medyada Satış Arttırma Taktikleri

Güncelleme Tarihi: 17.02.2023

İçindekiler;

Sosyal medyada satış yapmak özellikle son zamanlarda oldukça merak edilen bir konudur. Günümüzde gittikçe kolay bir hale bürünen sosyal medya satışları, belirli adımlar uygulandığı takdirde istenilen sonucu hızlıca verecektir. Sosyal medyada satış yapmak pek çok kişi ya da firma tarafından son zamanlarda sıklıkla tercih edilen satış yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Sosyal medya konusuna merak duyuyor ve satışa karşı ilgi duyuyorsanız siz de bu yöntemleri uygulayarak sosyal medya üzerinden hizmet sağladığınız ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçları

 

sosyal medya satış yapan adam
 

Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır?

 

Sosyal medyadan para kazanmak pek çok kişi ya da firma için son derece önemli bir konu başlığıdır. Sosyal medya aracılığı ile kendinize bir gelir kazandırmayı arzu ediyorsanız ilk olarak bir hesap açmanız gerekir. Bu sosyal medya hesabı, ticari amaç ile uygun olmalıdır. Twitter, Youtube, Instagram ya da Facebook gibi sosyal mecralarda arzu ettiğiniz biçimde hesap açarak işe başlamak, sosyal medyadan para kazanma yollarının ilk adımıdır. Sosyal medyada para kazanmak için en çok rağbet İnstagram hesaplarından gelir. Sosyal medyadan satış yapmak için açacağınız İnstagram hesabını çok iyi bir şekilde değerlendirmekte fayda var. Kurumsal niteliğe sahip olması gereken sosyal medya hesabınızdan takipçilerinize her zaman düzgün bir dil ile hitap etmeniz gerekir. Bu dilin resmi olmaması gereklidir. Aksi takdirde takipçiler ile aranıza bir mesafe girmesi söz konusu olabilir. O yüzden samimi bir dil kullanarak sosyal medya üzerinden satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

para kazanma , hedef , sosyal medya satış , instagram satışı

 

Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak İçin Neler Yapılmalı?

 

Sosyal medya üzerinden satış yapmak için kullanmanız gereken bazı taktikler söz konusudur. Bu taktiklerden biri dikkat çekici görsellere sosyal medya hesabınızda yer vermenizdir. Etkileyici fotoğraflar ile süslenen gönderiler, takipçilerin dikkatini büyük ölçüde çeker. Bu yöntem, takipçilerinizin ilerleyen zamanlarda müşteriniz haline gelmesi için son derece etkilidir.


Sosyal medya üzerinden satış gerçekleştirmek istiyorsanız hesaplarınızda paylaştığınız gönderilerin son derece özenli görseller eşliğinde hazırlanmış olması gerekir. Paylaşacağınız gönderilere çeşitli filtre özellikleri ekleyerek çok daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Sosyal medyada satış yapıp bu satışları arttıracak bir diğer yöntem ise hashtag kullanımıdır. Öncelikle hashtag kullanımı esnasında doğru kelimeleri seçmenizde büyük önem var. Paylaştığınız gönderi ile doğru orantılı hashtag uygulamaları, sizin sosyal medya üzerinden satış yapmanıza olanak sağlar. Instagram hesaplarında fazlasıyla tercih edilen hashtag kullanımı sayesinde potansiyel müşterileriniz açığa çıkacaktır. Sosyal medya üzerinden reklam yapmak da bu platformlardan para kazanmanın bir diğer yöntemidir.

 

İlgili Rehber: E-ihracat ve Sosyal Medya İlişkisisosyal medya, satış arttırma, instagram

 

Sosyal Medya Satış Stratejileri Nelerdir?

 

Sosyal medya üzerinden satış yapmak için, takipçilerinizin dikkatini çekmenizde fayda var. Sosyal medya satış stratejileri arasında yer alan yöntemlerden biri de sattığınız ürünleri kampanya halinde satışa sunmanızdır. Belirlediğiniz satış fiyatının sadece o hafta geçerli olduğunu takipçileriniz ile paylaşırsanız, bu strateji ile müşterilerin dikkatini çekmeyi başararak ürün satışlarınızı arttırmış olursunuz. Eğer kendi halinde bir sosyal medya hesabına sahipseniz düşük bütçeli reklam seçeneklerine başvurmanız tavsiye edilir. Bu sayede sosyal medya üzerinden satışa sunduğunuz ürünleri vereceğiniz reklamlar ile ön plana çıkarabilirsiniz. Sosyal medya platformlarında satış yapmak için sürekli hesaplarınızı güncellemeniz gerekir. Kullanıcıların dikkati kısa zamanda başa yöne doğru gideceği için sürekli olarak sosyal medya hesaplarınızı yenileyerek potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax