Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Facebook Reklamlarında Kaçınılması Gereken Hatalar

İçerikler;

Bir Facebook reklam kampanyasına çok fazla potansiyel müşteri oluşturma umuduyla bir ton para harcıyor, ancak çok az veya hiç geri dönüş elde etmiyorsanız, muhtemelen reklam bütçenizi boşa harcıyor olabilirsiniz. Facebook reklamları hedefiniz hakkında net bir fikre sahip olduğunuz taktirde, ulaşmak istediğiniz kitlelere bağlı olarak doğru stratejinin geliştirilmesine yardımcı olur. Fakat kaçınmanız gereken bazı hatalar var.

 

İlgili İçerik: Facebook Login Nedir?
 

Facebook Reklamlarında Kaçınılması Gereken Hatalar
 

Kampanyamın Amacını ve Hedefini Belirleyememek

 

Kampanyanızın ana odağı web sitenizin trafiğini artırmaksa ve kampanyayı sitenize katılım için optimize edebilirseniz, Facebook'un algoritmaları reklamlarınızı, sitenizle etkileşime girme olasılığı daha yüksek kullanıcılara gösterilecek şekilde önceliklendirir. Bu yüzden kampanyanızı başlatmadan önce hedefinizi tanımladığınızdan emin olmalısınız. Pazarlama hedefini tanımladıktan sonra, platformdaki hedef kitlenizi nasıl belirleyeceğiniz üstüne düşünmeniz gerekiyor.


Facebook reklamlarındaki yaygın hatalardan biri, kitleyi çok geniş tutmaktır. Reklamlarınızın doğru kişiye sunulduğundan emin olmak için birkaç farklı seçenek var. Facebook'un hedefleme için yerleşik araçları bulunuyor. Gizlilikle ilgili son yaşanan tartışmalarla beraber, “reklam hedefleme” eskiden olduğu kadar etkili kullanılamasa da, Facebook'un varsayılan hedeflemelerinde kullanışlı üç ana öğe var; konum, yaş ve cinsiyet. Bu ögeler, hedef kitlenizi daraltmanıza yardımcı olabilir.


İlgili İçerik: Facebook Business Manager Rehberi


Kampanyamın Amacını ve Hedefini Belirleyememek
 

Özel Kitlelerin Gücünü Göz Ardı Etmek

 

 

Facebook reklam vermek istediğiniz zaman, özel kitleler belirlemenizi kolaylaştıran kullanışlı çözümler sunar. Hedeflemek istediğiniz kullanıcıları doğru tespit ettiğinizden emin olmak istiyorsanız, bunun için en güçlü seçeneklerden biri özel kitleler oluşturmaktır. Facebook pikseli, ciddi bir Facebook reklamı yapmak istiyorsanız neredeyse bir zorunluluktur.


Web sitesi pikseli, web sitesi ziyaretçilerine dayalı özel yeniden pazarlama kitleleri oluşturmanıza ve Facebook ziyaretçilerinin dönüşümlerini izlemenize yardımcı olur. Bu kitleler, sitenizi ziyaret eden kullanıcıları bulmak için faydalı olabilir. Web sitesi trafiğini Facebook’un demografik profiliyle birleştirmek, ziyaretçilerin yaşına, cinsiyetine veya konumuna özgü kampanyalar yürütmek için birçok fırsat sunar.

Bu kriterleri göz ardı etmek, reklam kampanyanızın doğru kitleye ulaşmamasına neden olabilir. Yani daha geniş kitleler yerine, potansiyel müşterileri doğru tespit etmeniz gerekiyor.İlgili İçerik: Facebook Hedef Kitle Nasıl Belirlenir?


özel kitlelerin gücünü göz ardı etmek

Facebook Reklam Hesabı ve Bütçe Sorunları

 

 

Facebook reklamcılığının güçlü yanlarından biri, birçok bütçe seçeneği sunabilmesi. Bütçeniz ne kadar olursa olsun, Facebook reklamcılık ihtiyaçlarınız için faydalı çözümler sunabilir. İyi hedeflenmiş bir kitleyle ve basit bir bütçeyle oldukça başarılı Facebook reklam modelleri oluşturabilirsiniz. Kampanya seçiminize bağlı olarak, reklam dağıtımı optimizasyonu için farklı seçenekler karşınıza çıkacaktır. Yine de yayın optimizasyonu seçiminiz kampanya hedefinize uygun olmalıdır.


Hedefiniz, reklamınızı gören kişilerin harici bir bağlantıya tıklamasını sağlamaksa, bu seçeneği seçtiğinizden emin olmalısınız. Diğer sık görülen hatalardan biri, reklamların başlangıç ve bitiş tarihlerini doğru şekilde tanımlamamaktır. Facebook, ön tarafta bir başlangıç ve bitiş tarihi belirleyerek kampanya ve optimizasyon hedefinizi en iyi nasıl karşılayacağınızı belirleyebilir. Mümkünse, reklamları en az 4 günlük zaman dilimlerine ayarlamaya çalışın. Bu, Facebook'a reklamlarınızı kitleniz için optimize etmek için gereken zamanı verecektir.İlgili İçerik: Facebook Reklamlarında Bütçe En İyi Şekilde Nasıl Kullanılır?


bütçe, facebook, reklam, e-ticaret
 

Kampanya ile Yeterince İlgilenmemek

 

 

Kampanyanızı günlük olarak ziyaret etmek ve sık sık kontrol etmek başarı için kritik öneme sahiptir. Doğru kitleye ulaşmak için küçük ayarlamalar gerekebilir. Örneğin mesajlaşma seçeneğiniz çalışmıyor olabilir, bir yazım hatası nedeniyle kampanyanın yenilenmesi gerekebilir veya kampanya performansı çok güçlü ise ek bütçe gerekebilir.


Kampanya çalışır durumdayken yapılan bu önemli incelemeler, başarılı ve başarısız bir kampanya yürütmek arasındaki ince çizgidir. Sonuç olarak, yukarıda listelenen bu hatalardan bazılarından kaçınmak, başarılı bir kampanya yürütmenize yardımcı olabilir. Facebook reklam ücretleri yürüteceğiniz kampanyanın boyutuna bağlı olarak farklılık gösterecektir.


İlgili İçerik: Facebook Reklamları Nasıl Yapılır?


Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir: 


Facebook Shop Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey


Facebook’un Yeni Özelliği: Facebook Business Suite


2021 Sosyal Medya Görsel ve Video Boyutları
 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 


 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret