Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Online Market Kurmak için Bilmeniz Gerekenler

İnternet üzerinden satışa başlamak istiyorsanız öncelikle vergi mükellefi olmanız gerekir. Bir şirket sahibiyseniz yeni bir şirket açmanıza gerek olmamasına rağmen yeni bir işe başlayacaksanız şirket kurmak zorundasınız. Şirket kurmak için normal şirket kurma süreçlerini takip etmeniz gerekmektedir. Şahıs veya sermaye şirketi olarak mali müşavirinizden yardım alarak şirket açabilirsiniz. Sonrasında ise kendinize bir e-ticaret sitesi açmanız gerekir. Bu yazımızda Online Market Kurmak için Bilmeniz Gerekenler hakkında bilmeniz gerekenler derledik.

 

Online Market Kurmak için Bilmeniz Gerekenler

 

Online Market Nasıl Açılır?

 

Online Market Kurmak için Bilmeniz Gerekenler arasında öncelikle şirket sahibi olmanız, ikinci olarak e-ticaret sitesine sahip olmanız gerekliliği bulunur. E-ticaret sitenizi üç farklı yoldan kurabilirsiniz. Bu yöntemler ve avantaj ve dezavantajları şunlardır:

 

1.Açık Kaynak E-ticaret Yazılımları

 

Açık kaynak kodlu yazılımlar ile e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Ancak açık kodlu yazılımlar güvenli platformlar değildir. Alıcı için en önemli faktör sitenin güvenirliğidir. Güvenli olmayan siteler üzerinden yapılan satışlarda veri güvenliği tam olarak sağlanamamaktadır. Güvenli bir e-ticaret yazılımı için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Neden Kullanmamalısınız?

 

2.Freelance Yazılımcılar

 

Freelance yazılımcılar ile çalışarak e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Ancak e-ticaret sitenizin kesintisiz bir şekilde çalışması için sağlam bir altyapıya sahip olmanız gerekir ve süreç içinde karşılaşabileceğiniz aksaklıklar sizlere freelance yazılımcılar ile çalışırken ekstra maliyet çıkartabilir, kişi sizinle çalışmaya devam etmek istemezse sorun yaşayabilirsiniz.

 

3.E-ticaret Altyapısı Sağlayıcı Firmalar

 

E-ticaret altyapısı sağlayıcı firmalar site oluşumu, hosting alma, entegrasyon araçları, pazarlama araçları gibi birçok desteğin sunulduğu paket hizmetlerle e-ticaret sitesi kurmanızı sağlamaktadır. Bu firmalar aynı zamanda sitenizin güvenliği için gerekli site kimlik doğrulama sertifikasını da alarak sizin ve müşterileriniz bilgilerinin üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmemesini sağlar.

 

İlginizi Çekebilir:E-Ticaret Paketleri

 

Online Market Kurarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

Online Market Kurmak için Bilmeniz Gerekenler arasında yer alan ilk iki aşamadan sizlere bahsettik. Şimdi ise Sanal Mağaza Kurmak için Bilmeniz Gerekenler ile ilgili dikkat etmeniz geren noktalardan bahsedeceğiz. Öncelikle iş hacminize yeterli bir çalışma ekibi kurmalısınız. İş planınızı detaylandırarak oluşturmalısınız. Online satış yapmak istediğiniz sektörde detaylı bir araştırma yapmalısınız. Müşterilerin sattığınız ürünler online satış üzerinden alırken yaşadığı problemleri tespit etmelisiniz. Bu tespiti internet üzerinden satış yapan sitelerde yer alan kullanıcı yorumlarını ve oylamalarını inceleyerek bulabilirsiniz. Bunun yanında anket çalışmaları yaparak da saha araştırmanız için veri toplayabilirsiniz. Rakip firmaların satış stratejileri ve pazarlama tekniklerini de detaylıca incelemelisiniz. Online Market Kurmak için Bilmeniz Gerekenler arasında şunlar yer almaktadır:

 

1.Site İçeriklerinizi Profesyonel Bir Şekilde Hazırlayın

 

Hizmet aldığınız e-ticaret altyapı sağlayıcı firma site tasarımınızı da gerçekleştirmektedir. Firmaların önerdiği şablonları kullanabileceğiniz gibi yeni bir tasarım da yaptırabilirsiniz. Sitenizin profesyonel görünmesi müşterilerin de güvenini kazanmanızı kolaylaştıracaktır. E-ticaret sitesinde en çok yapılan hatalar arasında kalitesiz ürün fotoğrafları ve yetersiz içerik açıklamalarının kullanılması bulunmaktadır. Bu sebeple sitenizde kullanacağınız görsellere, videolara ve içeriklere önem vermeniz gerekmektedir.

 

2.Ödeme Yöntemlerini Çeşitlendirin

 

Sitenizde farklı ödeme yöntemleri kullanarak müşterilerin kendilerine en uygun olan yöntemi seçmesine yardımcı olabilirsiniz. Müşterilerin çoğunlukla güvenlik endişesi sebebiyle farklı ödeme yöntemleri kullandığınızı biliyoruz. Sizde öncelikle internet sitenize ait bir kimlik doğrulama sertifikası alarak veri güvenliğini sağlamalı, ardından ödeme yöntemlerini çeşitlendirmelisiniz. Satıcıların e-ticarette yaptığı hatalardan bir tanesi de ödeme seçeneklerini çok az veya bir seçenek ile sınırlandırması ve karışık ödeme yöntemlerini kullanmasıdır. Sizde EFT/Havale, Sanal Pos, Sanal Kart, Ön Ödemeli Kartlar, Kapıda Ödeme, Mobil Ödeme gibi yöntemleri sitenize ekleyerek bu sorunu yaşamayabilirsiniz. Ödeme sistemi entegrasyonlarımızı incelemeyi unutmayınız.

 

İlginizi Çekebilir: Online Market Örnekleri

 

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20