Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Özel Günlerde Pazaryerleri ile Entegre Çalışma

İçerikler;

E-ticaret firmaları için özel günlerde satışları arttırmak oldukça önemli bir unsurdur. Genellikle e-ticaret firmaları özel günlerde satışlarını arttırmak için farklı satış kanalları üzerinden satış yapmakta ve bu platformlarda düzenlenen kampanyalara katılmaktadır.

 

Genellikle pazaryerlerinin müşteri hacminin yüksek olması ve bu dönemlerde pazaryeri firmaları tarafından yapılan destekler sayesinde e-ticaret firmalarının satışlarında artış yaşanmakta ve marka bilinirliği de artmaktadır.

 

Özel Günlerde pazaryerleri ile entegre çalışma adlı bu yazımızda anneler günü, sevgililer günü ve babalar günü gibi özel günlerde pazaryerleri ile entegreli bir şekilde çalışmak ve bu çalışmalarda nasıl hareket etmek gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı okuyarak özel günlerde pazaryerleri ile entegre çalışma konusu hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz.

 

Özel Günlerde Pazaryeri Entegrasyonu Önemi

 

Pazaryeri Entegrasyonları E-ticaret Firmalarına Ne Tür Avantajlar Sağlar

 

Özel günlerde pazaryerleri ile entegre çalışma yazımızın bu bölümünde sizlere pazaryeri entegrasyonlarının avantajları hakkında bilgiler vereceğiz.

 

Ülkemizde pazaryeri platformlarında satış yapan mağazalar ve firmalar tarafından oldukça sık kullanılan pazaryeri entegrasyonları mağazalara birçok avantaj sağlamaktadır. Pazaryeri entegrasyonları sayesinde;

 
 • E-ticaret firmaları pazaryeri entegrasyonları ile ürün ve varyantlı ürün seçeneklerini hızlı bir şekilde pazaryerlerine yükleyebilmekte ve fiyat çalışması yaparak hızlı bir şekilde ürünlerini tüm pazaryerlerinde bulunan mağazalarına kolayca aktarabilmektedir.
 • E-ticaret firmaları tüm sipariş süreçlerini daha kolay bir şekilde yönetebilmektedir.
 • Pazaryerinde satış yapan firmalar stok takibi ve güncellemesini kolay bir şekilde yapabilmektedir. Genellikle pazaryerlerinde bir ürün satıldığında stok her pazaryerinde azaltıldığı için mağazaların stok takibi yapmasını ortadan kaldırmaktadır.
 • Pazaryeri entegrasyonları sayesinde satıcılar ürünlerinin kargo süreçlerini kolay bir şekilde takip edebilmekte ve termin süresi yaklaşan siparişleri hakkında kolayca bilgi alabilmektedir.
 • Pazaryeri entegrasyonları içerisinde bulunan kargo barkodu oluşturma özelliği sayesinde özel günlerde çok satış yapan satıcılar hızlı bir şekilde kargo barkodlarını çıkarabilmekte ve kargo yönetimini kolayca yapabilmektedir.
 • Özel günlerde pazaryerleri ile entegre çalışma, e-ticaret firmalarının tüm pazaryerleri platformlarındaki satışlarını tek bir panel üzerinden takip etmesine olanak sağlamaktadır.
 • Pazaryeri entegrasyonları içerisinde bulunan fatura özelliği sayesinde e-ticaret firmaları satış yaptıkları ürünler için fatura şablonları oluşturarak hızlı bir şekilde her satış için fatura kesebilmektedir.
 

Özel günlerde pazaryerleri ile entegre çalışmak e-ticaret firmalarının hem sipariş süreçlerini kolaylaştırmakta hem de zaman kazanmasına yardımcı olmaktadır. Sizler de anneler günü, sevgililer günü, babalar günü gibi satışların çok olduğu günlerde pazaryeri entegrasyonları ile çalışabilir ve sipariş takibinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 
İlginizi Çekebilir; E-ticaret Entegrasyon Modelleri Nelerdir?Pazaryeri Entegrasyonunun E-ticarete Katkıları

 

Özel Günlerde Pazaryerlerinde Düzenlenen Kampanyalara Katılın

 

Anneler günü, babalar günü ve sevgililer günü gibi özel günlerde pazaryerlerinde satış arttırmaya yönelik birçok kampanya düzenlenmektedir. Genellikle özel günlerde pazaryerlerinde düzenlenen kampanyalarda;

 
 • Reklam Desteği
 • Komisyon Desteği
 • Kargo Süresi Uzatma
 • Ürün Öne Çıkarma
 • Özel Kupon Tanımlama
 

Gibi destekler vermektedir. E-ticaret firmaları özel günlere özel bu kampanyalara katılarak daha fazla müşteriye ulaşmakta ve ürün satışı gerçekleştirmektedir. Sizlerde özel günlerde satışlarınızı arttırmak için pazaryeri platformlarında mağazanızı oluşturabilir ve pazaryerlerinin satıcılara sağladığı desteklerden yararlanarak satışlarınızı düşük komisyon oranları ile gerçekleştirebilirsiniz. Böylece özel günlerde hem marka bilinirliğinizi hem de cironuzu arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

 

İlgili İçerik; Yüksek Cirolarla n11 Den Satış Yapmak İçin 5 Tavsiye

 

Stoklarınızı Takip Etmeniz Oldukça Önemli

 

Anneler günü, babalar günü, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi özel gün ve bayramlarda pazaryerlerinden satış yapan kişilerin satışlarının bir hayli arttığı bilinmektedir. Özel Günlerde Pazar Yerleri ile Entegre Çalışmak hem stok takibi hem de satış arttırma stratejileri geliştirmek için oldukça önemlidir.

 

Trendyol, N11, Hepsiburada ve Gittigidiyor gibi ülkemizin en bilinen pazaryerlerinden satış yapan satıcılar stoklarında bulunmayan ürünlerin satışını gerçekleştirdiğinde ve bu ürünü temin edemediklerinde ürün temin edemedikleri için ceza tutarları ödemektedir. Bu da özel günlerde satış arttırmak isteyen firmaların zararlarla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır.

 

E-ticaret firmaları temin edememe cezaları ile karşı karşıya kalmamak için genellikle ürün satışı yaparken pazaryeri entegrasyonları ile çalışmakta ve tüm pazaryeri platformlarının stok takibini kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 

Sizler de pazaryerlerinde bulunan mağazalarınızda yaptığınız satışlardan temin edememeye yönelik kesilen cezalarla karşı karşıya kalmamak için pazaryeri entegrasyonları ile mağazanızı yönetebilir ve stok durumunuzu kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

 

Not: Pazaryeri entegrasyonları genellikle bir platformda satış yapıldığında diğer platformlardan da stok düşüşü yaparak çalıştığı için mağazanızın stok durumunu takip etmenizi kolaylaştıracaktır.

 
 

İlginizi Çekebilir; Stok Kontrolü ve Stok Kontrol Yöntemleri Nelerdir?

 

İlginizi Çekebilir; Stok Devir Hızı ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

 

Pazaryeri Entegrasyonu Stok Kontrolü

 

Termin Süresini Takip Etmeniz Kolaylaşacak

 

Özel Günlerde e-ticaret firmalarının pazaryerlerinden yaptığı satışlar da bir hayli artış olmaktadır. Genellikle e-ticaret firmaları bu satışları takip edemediği ve zamanında kargoya vermediği takdirde pazaryeri platformlarının gecikme cezaları ile karşı karşıya kalmaktadır.

 

Ülkemizde bulunan tüm pazaryerlerinde müşteri memnuniyeti ön planda tutulduğu için tüm platformlarda bu mantık ile çalışıldığını söylemek mümkündür. Bu tür yaptırımlarla karşı karşıya kalmamak isteyen e-ticaret firmaları ise özel günlerde pazaryerleri ile entegreli bir şekilde çalışmakta ve termin süresi takibi daha kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 

Fatura Kesmekle Uğraşmayın

 

Ülkemizde alışveriş yoğunluğunun en sık yaşandığı dönemler; Ramazan Bayramı, anneler günü, babalar günü, Kurban Bayramı, Blackfriday ve sevgililer günü gibi dönemlerdir. Genellikle e-ticaret firmaları satışlarını arttırmak için her platformda satış yaptığı için bu dönemlerdeki yoğunluğa bazen cevap verememektedir.

 

Özel günlerde satış yoğunluğu yaşandığı ve satılan ürünlere fatura kesme zorunluluğu bulunduğu için e-ticaret firmalarının bu günlerde sattıkları ürünler için fatura keserken zaman kaybettiğini söylemek mümkündür. Fakat birçok e-ticaret firması özel günlerde pazaryeri entegrasyonları ile çalışarak bu entegrasyonlar içerisinde bulunan otomatik fatura kesme özelliği sayesinde sattıkları ürünlerin faturalarını otomatik bir şekilde kesebilmekte ve zaman kaybının önün geçmektedir.

 

Sizler de hem sipariş takibi, faturalandırma ve kargo süreçlerinizi hızlı bir şekilde yürütmek hem de personel verimliliğinizi azaltmamak için özel günlerde pazaryeri entegrasyonlarından yararlanabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Proforma Fatura Nedir? Nasıl Düzenlenir?

 

İlgili İçerik; e-Fatura, e-Arşiv Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken 10 Madde

 

Pazaryeri Entegrasyonu E-fatura

 

Siparişlerinizi Tek Bir Panel Üzerinden Yönetin

 

Özel günlerde e-ticaret firmalarının siparişlerinde yoğunluklar yaşandığını sizlerle paylaşmıştık. Genellikle e-ticaret firmaları bu dönemlerde artan yoğunluklardan dolayı sipariş takibi yapmakta güçlük çekmektedir. Bu nedenden dolayı e-ticaret firmaları kargo gecikme ve temin edememe gibi cezalar ile karşı karşıya kalmaktadır.

 

Pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret firmaları her pazaryerinde bulunan mağazalarının takibi kolay bir şekilde yapabilmektedir. Genellikle pazaryeri entegrasyonları içerisinde bulunan tek panelde tüm mağazaları kontrol etme özelliği sayesinde e-ticaret firmalarının sipariş takibi yapması kolaylaşmaktadır.

 

İlgili İçerik; Pazaryeri Entegrasyonları

 

Pazaryeri Entegrasyonu E-ticaret Altyapisi

 

Ticimax Pazaryeri Entegrasyonları İle İşinizin Yönetimi Elinizde Olsun

 

Özel Günlerde Pazaryerleri ile Entegre Çalışma adlı yazımızın son bölümünde pazaryeri entegrasyonları hakkında bilgi almak isteyen kişiler için Ticimax pazaryeri entegrasyonu hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

 

10 yılı aşkın süredir e-ticaret sektöründe hizmet veren firmalar için çözümler üreten Ticimax’ın geliştirdiği pazaryeri entegrasyonları ile sizlerde işinizin yönetimini elinize alabilirsiniz. Ticimax pazaryeri entegrasyonları içerisinde bulunan;

 
 • Kategori eşleştirme
 • Ürün stoklarını takip etme
 • Tek panel üzerinden sipariş ve kargo takibi
 

Özellikleri sayesinde özel günlerde pazaryerlerinde yaptığınız satışları takip edebilirsiniz. Ticimax pazaryeri entegrasyonları ile; Amazon, Trendyol, Gittigidiyor, Hepsiburada, N11, Çiçek sepeti gibi ülkemizin en çok kullanılan pazaryerlerindeki mağazalarınızın yönetimini tek bir platformdan sağlayabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret