Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

İçerikler;

İnternet üzerinden satış yapmak istiyorsanız Trendyol sitesi kullanabileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Trendyol satış hayatına öncelikle özel mağazacılık yoluyla başlayan ve müşteri kitlesini hızla arttıran bir e-ticaret sitesidir. Sonrasında başka mağazalarında online mağaza açmasına imkân tanıyarak iş hacmini oldukça genişletmiştir. Siz de online satışa yeni başlayacak bir girişimci veya şirket sahibiyseniz Trendyol’dan kendinize bir mağaza açabilir ve geniş bir müşteri kitlesine hitap ederek e-ticaret hayatınıza başlayabilirsiniz. Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenleri sizler için derledik.


 

Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

 

Neden Trendyol’da Satış Yapmalısınız?

 

Trendyol’da satış yapmak isteyen kişi ve işletmeler ilk olarak bu pazaryeri platformunun avantajları ve dezavantajlarını karşılaştırarak hareket ediyor. Bu aşamada Trendyol’da satış yapmanın avantajları dezavantajlara göre daha baskın olduğu için birçok kişi ve işletme Trendyol’da satış yapmayı tercih ediyor.

 
 • Trendyol Türkiye’nin en çok kullanılan pazaryeri platformudur.
 • Trendyol’dan satış yapmak markaların hazır bir tüketici kitlesine ulaşmasını sağlamaktadır.
 • Trendyol’da satış yapan markalar rakipleri ile daha kolay rekabet edebilmektedir.
 • Trendyol sayesinde işletmeler marka bilinirliği yaratmaktadır.
 • Trendyol’da yer alan kampanyalar sayesinde işletmeler satışlarını arttırma fırsatı yakalamaktadır.
 • Trendyol sayesinde markalar ürün ve hizmetlerine reklam vererek ön plana çıkarabilmektedir.
 • Tüketiciler Trendyol pazaryeri platformuna oldukça çok güvenmektedir.
 • Bu pazaryeri platformunda hem satıcılar hem de alıcılar korunmaktadır.
 • Kupon yönetimi sayesinde markalar sadık müşteriler kazanabilmektedir.
 

Trendyol’da neden satış yapmalıyım sorusuna yanıt arayan kişi ve işletmeler Trendyol’da satış yapmanın avantajları ile beraber dezavantajları da göz önünde bulundurarak hareket etmelidir. Çünkü Trendyol her ne kadar avantajlı bir pazaryeri olsa da dezavantajlı olduğu durumlar da bulunmaktadır.

 
 • Trendyol’da satış yapan işletmeler büyük bir rekabetin içindedir.
 • Trendyol’da satış yapan markalar komisyon oranları çerçevesinde ödemeler yapmaktadır.
 • Trendyol’da birçok e-ticaret firması satış yaptığı için markanızın ön plana çıkması oldukça zordur.
 

Trendyol’da satış yapmanın sağladığı dezavantajlar bunlardır. Sizler de avantajlar ve dezavantajları göz önünde bulundurarak hareket edebilir ve bu platformda satış yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz.

 

Neden Trendyol

 

Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler arasında bu platform üzerinden satış yapmanın ne gibi dezavantajları olduğu konusu da vardır. Dezavantajlar olarak şunları söyleyebiliriz:

 

Komisyon ödeme zorunluluğu: Trendyol üzerinden satış yapıyorsanız, aracı bir platform olması sebebiyle sattığınız her üründen komisyon kesmektedir. Bu komisyonlar potansiyel kâr marjınızın düşmesine sebep olabilir.

 

Markanızı öne çıkarmanız zordur: Trendyol’da birçok marka kendi satışını yapmaktadır. Bu sebeple ürün çeşitliliği çok fazladır. Kendi markanızın ürünlerini öne çıkarmak için ekstra reklam bedeli ödemeniz gerekebilir. Ayrıca Trendyol müşteri çoğunlukla marka üzerinden değil, ürün üzerinden alışveriş araştırması yapmaktadır. Bu faktörlerden ötürü markanızı öne çıkartmak düşündüğünüzden zor olabilir. 

Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

 

Türkiye’nin en popüler pazaryeri platformlarından birisi olan Trendyol’da mağaza açmak istiyorsanız aşağıda sizlerle paylaştığımız adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 
 • Trendyol’da mağaza açmak için ilk olarak bir şirket kuruluşu gerçekleştirin. Şahıs, limited veya anonim şirketlerden birisini seçerek hareket edebilirsiniz.
 • Şirket kuruluşunuzu tamamladıktan sonra işletmenize ait bir kaşe yaptırın. Kaşe evrak onaylama sürecinde ihtiyacınıza yarayacaktır.
 • Ardından Partnert.trendyol.com’a giriş yapın.
 • Yukarıda yer alan satıcı olun butonuna tıklayın.
 • Trendyol’da satış yapmak için satış yapmak Trendyol Pazaryeri bölümü seçin.
 • Ardından açılan formda yer alan bilgileri doldurun.
 • Ad-sosyad, e-posta adresi, şirket türü, cep telefonu, ürün kategorisi, TC ya da Vergi Numarası, İl ve İlçe seçimi yaptıktan sonra devam ete tıklayın.
 • Başvurunuzun ardından Trendyol şirketiniz ile ilgili bilgilerin, ödeme bilgilerinin yer aldığı bir sayfaya yönlendirecektir. Buradaki bilgileri de doldurun.
 

İlgili adımları tamamladıktan sonra Trendyol’un mağaza açmak için istediği belgeleri sisteme yükleyebilir ve onaya gönderebilirsiniz. İlgili incelemenin ardından Trendyol sizlere mağaza açıldığına dair bir bildirim gönderecektir. Bu bildirimin ardından mağazanıza ürün yükleyebilir ve Trendyol’dan satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik:  Trendyol Mağaza Açma

 

Trendyol’da Mağaza Açmak

 

Trendyol’da Ürün Nasıl Satılır?

 
 • Trendyol’da ürün satışı yapmak için ilk olarak şirket kurmanız gerekir.
 • Şirket kuruluşunu yapmak için bir mali müşavir ya da muhasebeci ile anlaşmalısınız. Çünkü şirket kuruluş sürecini bu meslekteki kişiler yönetebilmektedir.
 • Şirket kuruluşunun ardından Trendyol’da ürün satmak için satıcı başvurusu yapmanız gerekiyor. Satıcı başvuruları belirli bilgiler dahilinde Partner Trendyol sistemi üzerinden yapılabiliyor.
 • Partner Trendyol’a giriş yaptıktan sonra Trendyol’da Satıcı Olun butonuna tıklayın.
 • Satıcı Başvuru formunda yer alan pazaryerini işaretleyin.
 • Adınız, soyadınız, e-posta adresi, şirket türü, telefon, TC kimlik no, il ve ilçe gibi bilgileri doldurun.
 • Bu bilgileri doldurduktan sonra devam et butonuna tıklayın ve şirketiniz ile ilgili istenen ayrıntılı bilgileri girin.
 • Trendyol’da ürün satmak için başvurunuzu yapın ve mağazanızı açmak için gerekli olan belgeleri sisteme yükleyin.
 • Belgeleri yükledikten sonra Trendyol satıcı mağazanız 1-7 iş günü içinde açılacaktır. Sizler de mağazanızda satacağınız ürünlerinizi yükleyerek Trendyol’da satış yapmaya başlayabilirsiniz.
 
 

 

Trendyol’da Mağaza Açma Bedeli Ne Kadardır?

 

Trendyol’da satıcı olmak isteyen kişiler herhangi bir ücret ödemeden Trendyol Mağazalarını açabilmektedir. Trendyol’da ücretsiz mağaza açmak için kişilerin mağaza açma başvurusu yapması ve ardından istenen belgeleri Trendyol’a iletmesi gerekir.

 

Trendyol mağaza açma başvurusu onaylandıktan sonra ürünlerinizi Trendyol’a yükleyerek satış yapabilirsiniz.

 

Trendyol’da Mağaza Açma Bedeli Ne Kadardır?

 

Trendyol’da Mağaza Nasıl Açılır Sorusuna İlk Cevap Şirket Kurulumu

 

Trendyol’da mağaza nasıl açılır sorusuna vereceğimiz ilk cevap tabii ki şirket kurulumu. Türkiye’de en çok ziyaretçi alan platformlardan birisi olan Trendyol, mağaza açmak isteyen kişiler için öncelikle şirket kurulumunu şart koyuyor. Şirket kurulumundaki amaç ise satışı yapılan ürünlerin faturalarını kesebilmek ve vergilerini ödemek. Trendyol’da mağaza açmak istiyorum diyen kişiler yaptıkları iş hacmi planına göre şahıs şirketi, limited şirketi ve anonim şirketlerinden birisini açarak Trendyol’da mağaza açmak için gerekenlerden ilk adımını tamamlayacaktır.

 

Trendyol Mağaza Açma Başvurusu

 

Trendyol mağaza nasıl açılır sorumuzun ikinci yanıtına geldik. Türkiye’nin en büyük pazar yerlerinden birisi olan Trendyol’da mağaza açmak için şirket kurulumunuzu tamamladıktan sonra Trendyol Satıcı Başvurusu Formunu doldurmanız gerekmektedir. Trendyol mağaza açma şartları ile ilgili gerekli bilgiler aşağıdadır: Trendyol’da Mağaza Açma Başvurusu

 

Trendyol Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar

 
 • Ad – Soyad
 • Cep Telefonu
 • E-posta Adresi
 • Satış Yapacağınız Ürün Kategorisi
 • Şirket Türünüz
 • T.C Kimlik Numarası veya Vergi Numarası ( Şahıs şirketleri için T.C Kimlik numarası, Anonim ve Limited şirketleri için Vergi Numarası)
 • İl ve İlçe Bilgisi
 • Referans Kodu ( Doldurulması zorunlu değildir.)
 

Alanlarını doldurarak Trendyol Mağaza Açma Başvurunuzu yapabilirsiniz. Mağaza açma başvurunuz tamamlandıktan sonra Trendyol yetkilileri bu başvurunuzu inceleyecek ve başvuru sonucunuza göre sizinle olumlu veya olumsuz bir şekilde iletişime geçeceklerdir. Eğer başvuru sonucunuz olumsuz ise neden olumsuz olduğu bilgisi size verilecektir. Olumlu olan başvurularda Trendyol yetkilileri sizi toplantıya davet edecek ve bu toplantıda İmza Sirküleri, Vergi Levhası, Faaliyet Belgesi ve Ticaret Sicil Gazetesi sizden istenecektir.

 

İlgili Rehber:   E-Ticaret Pazaryeri EntegrasyonlarıTrendyol Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar

 

Trendyol'dan Satış Yapma ile İlgili Püf Noktalar

 

1- Ürün Başlıklarını SEO Uyumlu Bir Şekilde Düzenleyin

 

Eğer siz de Trendyol'da nasıl satış yapabilirim diye düşünüyorsanız, aylık 30 milyondan fazla tekil ziyaretçisinin çok büyük bir kısmını Google'dan alan Trendyol'da ürünlerinizin diğer rakiplerinizin ürünlerinin üzerinde yer alabilmesi için SEO uyumlu başlıklar ayarlamalısınız. Mesela Samsung a30 almak isteyen birisi ''a30' ''Samsung A30'' ''Samsung a30 Cep Telefonu'' gibi arama başlıkları ile Google'da bir arama gerçekleştirir. Ürününüz ile alakalı olarak en çok aranan kelimelerle alakalı başlıklar oluşturur iseniz daha çok trafiği ürünlerinize çekmeyi başarırsınız.

 

2- Ürün Açıklaması Özgün ve SEO Uyumlu Olmalıdır

 

Yüksek cirolar ile Trendyol'dan satış yapma ile ilgili olarak verebileceğimiz ikinci önemli tavsiye de ürün açıklamasının özgün ve SEO uyumlu bir şekilde yazılmasıdır. Bu önemli platformda başarıyı yakalayamamış satıcıların yapmış olduğu en önemli hataların başında kopyala yapıştır mantığı ile diğer satıcılardan farklı olmayan ürün açıklamaları girmeleridir. Google'da üst sıralarda ürününüzün çıkmasını istiyorsanız mutlaka uzun, daha önce başka bir yerde yazılmamış ve SEO uyumlu açıklamalar girmelisiniz.


Trendyol’da Satış Yapmak SEO

 

3-Yeterli ve Özgün Görseller Kullanın

 

Trendyol'dan ürün satmak isteyenlerin üçüncü dikkat etmesi gerekenler arasında yeterli ve özgün görseller kullanmaları gelmektedir. Ürününüz ile alakalı olarak imkânınız varsa profesyonel fotoğrafları kendiniz çekmelisiniz. Ayrıca ürün oluşturma kısmında yer alan ürün fotoğrafları kısmına ürününüzün her açıdan gözükebilecek fotoğraflarını yayınlamalısınız.
 

4-Doğru Fiyatlama ile İlan Oluşturun

 

Günümüzde tüketiciler artık çok bilinçlendi. İstemiş oldukları ürünlerin piyasada ne kadar fiyata satın alınabileceğini çok iyi biliyorlar. Buna dikkat ederek satmak istediğiniz ürünün pazarda ne kadarlık bir fiyattan satıldığına dikkat ederek fiyat belirlemelisiniz. En makul fiyatlamayı belirlemek için ise mutlaka toptancınızdan ürünü uygun fiyatlardan tedarik etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.


Trendyol’da Satış Yapmak İlan Oluşturun

 

Trendyol’da Satışlarınızı Arttırmak İçin Tüyolar

 

Mağaza nasıl açılır sorumuz için gerekli olan tüm yanıtları verdik. Haydi gelin hep birlikte Trendyol’da satışlarınızı arttırmak için tüyolara bakalım. Trendyol rekabet oranı çok büyük bir platform olduğu için firmalar buradaki her şeye oldukça önem vermelidir. Trendyol’da satışları arttırmak için yorum, ürünler ve Trendyol Entegrasyonu oldukça önemlidir.

 

Aylık 30 Milyondan fazla tekil ziyaretçi sayısına sahip olan Trendyol entegrasyonu ile Trendyol'dan satış yapma ile ilgili püf noktaları aktaracağız. Pazaryeri entegrasyonu ile bilinen Ticimax'in Trendyol'dan ürün satmak ile ilgili olarak vermiş olduğu bu tavsiyeleri uygularsanız bu önemli e-ticaret platformundaki diğer satıcılardan bir adım öne çıkarak satışlarınızı artırmayı başarabilirsiniz;

 
 

Trendyol’daki Satışlarınızı Arttırmak İçin Ürünlerinize Önem Verin

 

Trendyol’da satış yapacak olan tüm mağazalar rekabet ortamından olumsuz etkilenmemek için ilk olarak ürünlerini göz önünde bulundurmalıdır. Satışlarınızı arttırmak istiyorsanız Trendyol mağazanızdaki ürün görsellerinin ürünün her detayını göstermesine dikkat edin ve bununla beraber profesyonel görseller çekmeye özen gösterin.

 

Trendyol’da Satış Yapmak Tüyolar

 

Yorumları Göz Ardı Etmeyin

 

Pazaryerlerinden alışveriş yapan kullanıcılar ürün satın almadan önce ilk olarak, daha önce bu ürünü satın alan ve kullanan kişilerin yorumlarına dikkat etmektedir. Sizler de Trendyol Mağazanızda satışını yaptığınız ürünlerin olumsuz yorum almaması için kargo, stok durumunu kontrol edin ve kaliteli ürünler satmaya özen gösterin.

 

Trendyol Entegrasyonu Sayesinde İş Süreçlerinizi Tek Bir Yerden Yönetin

 

Trendyol’dan satış yapan birçok firmanın kendisine ait bir e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Bu firmalar genellikle e-ticaret sitelerini Trendyol mağazalarına entegre etmekte ve tek bir yerden yönetim yapmaktadır. Trendyol entegrasyonu yapan kişiler hem kargo durumunu hem de ürün stok durumunu kontrol ederken zaman kaybının önüne geçmektedir.

 

Trendyol’da Satış Yapmak Tek Panel

 

Trendyol’dan Nasıl Satış Yapabilirsiniz?

 

Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler arasında öncelikle şirket sahibi olma zorunluluğunuz gelmektedir. Yasal olarak satışını yaptığınız ürünleri faturalandırmanız ve vergisini ödemeniz gerekir. Bu sebeple Trendyol sizden şirket bilgilerinizi talep etmektedir. Trendyol’dan mağaza açmak için Trendyol’un kendi sitesi üzerinden başvuru yapmalısınız. Başvuru için sizden öncelikle talep edilen belgeler:


         

 • Şirket türü ve unvanınız,
 • Vergi kimlik numaranız,
 • Ticari sicil numaranız,
 • Ad-Soyad Telefon Numarası
 • E-mail adresi
 • E-ticaret sitenizin linki (varsa)
 

Bu bilgiler ile başvuru yapıldıktan sonra başvurunuz uygun bulunduğu koşulda size dönüş yapılacaktır. Mağazanızın açılma işlemlerinin tamamlanması için ise imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi, vergi levhası ve faaliyet belgesi talep edilmektedir.

 Trendyol’dan Nasıl Satış Yaparsınız

 

 

İnternet Satışında Nasıl Başarılı Olabilirsiniz?

 

Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenleri size yukarıda açıkladık. Sizin için avantajlı olduğunuzu düşünüyorsanız bu şekilde de mağazacılık faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Ancak e-ticaret faaliyetlerinizi mutlaka kendinize ait bir e-ticaret sitesi ile sürdürmeniz gerekir. E-ticaret altyapısı sağlayıcı firmalardan hizmet alarak kısa süre içinde kendinize ait bir site oluşturabilirsiniz. Markanızın bilinirliği arttıkça ise ekstra bir komisyon vermeden satışlarınıza devam edebilirsiniz.


İlgili İçerikler:  


Yüksek Cirolar ile Trendyoldan Satış Yapmak İçin 4 Detay


 

Her geçen gün artan müşteri portföyüyle öne çıkan e-ticaret alt yapısı sağlayıcı firmalardan biri olan Ticimax’ın e-ticaret paketlerinde bulunan Trendyol Entegrasyon Sistemi ile sizler de işinizi hızlı bir şekilde büyütebilir ve hem zaman kaybının hem de ekstra personel giderlerinin önüne geçebilirsiniz. Şimdi siz de Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret