Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

İnternet üzerinden satış yapmak istiyorsanız Trendyol sitesi kullanabileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Trendyol satış hayatına öncelikle özel mağazacılık yoluyla başlayan ve müşteri kitlesini hızla arttıran bir e-ticaret sitesidir. Sonrasında başka mağazalarında online mağaza açmasına imkân tanıyarak iş hacmini oldukça genişletmiştir. Sizde online satışa yeni başlayacak bir girişimci veya şirket sahibiyseniz Trendyol’dan kendinize bir mağaza açabilir ve geniş bir müşteri kitlesine hitap ederek e-ticaret hayatınıza başlayabilirsiniz. Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenleri sizler için derledik.

 

Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

 

Neden Trendyol’da Mağaza Açmalısınız?

 

Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenlerin başında öncelikle bir mağaza açma zorunluluğunuz yer alıyor. Trendyol’dan kendinize ait bir mağaza açmadan satış yapmaya başlayamazsınız. Trendyol üzerinden satış yapmanın birçok avantajı bulunmak ile birlikte dezavantajları da vardır. Bu faktörler arası bir karşılaştırma yaparak kendinize ait bir e-ticaret sitenizin yeterli olacak mı, yoksa Trendyol üzerinden de satış yapmanın gerekli olup olmadığına karar verebilirsiniz. Trendyol’dan mağaza açmanın avantajları şunlardır:

 

Hazır bir müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz: Bir e-ticaret sitesi açarsanız öncelikle kendinize bir müşteri kitlesi oluşturmanız gerekir. Bu da her zaman kısa süre içinde olmayabilir. Trendyol’dan mağaza açarak satış yapmak isterseniz de sitenin oldukça bilinir olmasından kaynaklı sahip olduğu büyük müşteri kitlesinden yararlanabilirsiniz.

 

Rakiplerinizi takip edebilirsiniz: Trendyol’da ürünlerinizin satışını yapan diğer satıcıları takip etmeniz kolaydır. Sundukları fiyatlar, indirimler ve kampanyaları sürekli olarak takip edebilirsiniz. E-ticaret yaparken en önemli nokta müşteriye ulaşmak olmak ile birlikte ikinci noktada sağlam bir rakip analizi yapabilmektir.

 

Marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz: Yukarıda bahsettiğimiz gibi geniş bir müşteri kitlesine hitap edebileceksiniz ve aynı zamanda bu durum sizin markanız içinde bir reklam aracı olacaktır. Trendyol üzerinden ürünlerinizin detaylarını da sergileyebileceğinizi unutmayın.

 

İlgili İçerik: Trendyolda Mağaza Açmak Neden Önemli?

 

Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler arasında bu platform üzerinden satış yapmanın ne gibi dezavantajları olduğu konusu da vardır. Dezavantajlar olarak şunları söyleyebiliriz:

 

Komisyon ödeme zorunluluğu: Trendyol üzerinden satış yapıyorsanız, aracı bir platform olması sebebiyle sattığınız her üründen komisyon kesmektedir. Bu komisyonlar potansiyel kâr marjınızın düşmesine sebep olabilir.

 

Markanızı öne çıkarmanız zordur: Trendyol’da birçok marka kendi satışını yapmaktadır. Bu sebeple ürün çeşitliliği çok fazladır. Kendi markanızın ürünlerini öne çıkarmak için ekstra reklam bedeli ödemeniz gerekebilir. Ayrıca Trendyol müşteri çoğunlukla marka üzerinden değil, ürün üzerinden alışveriş araştırması yapmaktadır. Bu faktörlerden ötürü markanızı öne çıkartmak düşündüğünüzden zor olabilir.

 

Trendyol’dan Nasıl Satış Yapabilirsiniz?

 

Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler arasında öncelikle şirket sahibi olma zorunluluğunuz gelmektedir. Yasal olarak satışını yaptığınız ürünleri faturalandırmanız ve vergisini ödemeniz gerekir. Bu sebeple Trendyol sizden şirket bilgilerinizi talep etmektedir. Trendyol’dan mağaza açmak için Trendyol’un kendi sitesi üzerinden başvuru yapmalısınız. Başvuru için sizden öncelikle:

 

Şirket türü ve unvanınız,

 

  • Vergi kimlik numaranız,
  • Ticari sicil numaranız,
  • Ad-Soyad Telefon Numarası
  • E-mail adresi
  • E-ticaret sitenizin linki (varsa)

Bu bilgiler ile başvuru yapıldıktan sonra başvurunuz uygun bulunduğu koşulda size dönüş yapılacaktır. Mağazanızın açılma işlemlerinin tamamlanması için ise imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi, vergi levhası ve faaliyet belgesi talep edilmektedir.

 

İnternet Satışında Nasıl Başarılı Olabilirsiniz?

 

Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenleri size yukarıda açıkladık. Sizin için avantajlı olduğunuzu düşünüyorsanız bu şekilde de mağazacılık faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Ancak e-ticaret faaliyetlerinizi mutlaka kendinize ait bir e-ticaret sitesi ile sürdürmeniz gerekir. E-ticaret altyapısı sağlayıcı firmalardan hizmet alarak kısa süre içinde kendinize ait bir site oluşturabilirsiniz. Markanızın bilinirliği arttıkça ise ekstra bir komisyon vermeden satışlarınıza devam edebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Yüksek Cirolar ile Trendyoldan Satış Yapmak İçin 4 Detay

 

 

 

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20