Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Trendyol Ödeme Yöntemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güncelleme Tarihi: 11.01.2024

İçindekiler;

Trendyol, merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarındandır. Trendyol Group çatısı altında 2010 yılında Türkiye’nin öncü Ar-Ge merkezlerinden Trendyol Tech, en hızlı gelişen taşıma ağı Trendyol Express, hızlı market ve yemek teslimatı yapan Trendyol Go ve en büyük ikinci el ürün platformu Dolap yer almaktadır. Trendyol günümüzde online alışverişte sıklıkla tercih edilmekte ve bu noktada kolay, hızlı ve güvenli ödeme seçenekleri büyük önem kazanmaktadır. Yazımızda trendyol ödeme yöntemleri konusunda sizler için bilgiler derledik.


Ticimax Trendyol Çok Yönlü Entegrasyon


 

Trendyol Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

 

Trendyol ödeme yöntemleri oldukça seçeneklidir. Trendyol’un kendi çatısı altında geliştirdiği Trendyol Cüzdanım son zamanlarda oldukça popüler bir ödeme yöntemidir. Bunun yanında kredi kartıyla ödeme, banka kartıyla ödeme seçenekleri de en tercih edilen ödeme şekilleri arasında yer almaktadır.


 

Trendyol Ödeme Seçenekleri Nelerdir?


 

Trendyol Cüzdanım Nedir?

Trendyol tarafından geliştirilen Trendyol Cüzdanım tüketicilere hızlı ve güvenli bir şekilde sunulan ödeme yöntemlerinden biridir. Kredi kartı veya banka kartından belirli bir tutarda para yükleyerek alışveriş yapılmasını sağlayan yeni bir ödeme aracıdır. Trendyol cüzdanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Her seferinde kart bilgisi girişi yapmadan cüzdandaki parayı harcayarak alışveriş yapılması karşılığında fırsat yakalanması mümkündür.

 

Trendyol’da son zamanlarda popüler ödeme seçeneklerinden biri olan Trendyol cüzdan Trendyol hesabım menüsünden aktive edilebilmekte ve buradan kullanılabilmektedir. Kart bilgileriyle cüzdana para yüklemek ve anında harcamak mümkündür.

 

İlgili İçerik; Trendyol Takipçi ve Favori Artırma Nedir? Nasıl Çalışır?

 

Trendyol Cüzdanım Nasıl Kullanılır?

 

Hesabım>Trendyol Cüzdanım sayfasına tıklayarak cep telefonu numaranızı yazınız. Size gelen tek kullanımlık onay kodunu da ilgili alana girerek "Onayla" butonunu tıklayarak aktivasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Aktivasyon işlemi sonrası Hesabım >Trendyol Cüzdanım sayfasından, kart bilgilerinizi ve yüklemek istediğiniz tutarı seçerek, cep telefonunuza gelen onay SMS'inde yer alan kodla birlikte Cüzdanım hesabınıza bakiye yükleme işleminizi yapabilirsiniz. Sonrasında ya da hemen bu bakiye ile alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş yapabilmek için minimum alışveriş tutarınız kadar bakiyeniz olması gerekmektedir.

 

Öte yandan Trendyol cüzdanımı alışveriş esnasında belirtilen ödeme yöntemlerinden biri olarak seçebilir anlık olarak bakiye yükleyebilir ve ödemeyi yine Trendyol cüzdanım ile yapabilirsiniz. Trendyol Cüzdanım son derece güvenli bir ödeme yöntemidir. Cep telefonuna gelen onay kodu ile bakiye yükleme işlemi yapılabilmektedir.

 

Trendyol Cüzdanım ile yapılan alışverişlerde iade işlemleri sonrasındaki para iadesi de Trendyol cüzdanım’a yapılmakla birlikte ödeme Trendyol Cüzdan ile yapılmamış olsa bile bu seçenek size sunularak kabul etmeniz dahilinde para iadesi Trendyol cüzdanınıza aktarılabilmektedir. Cüzdan ile oluşturulan siparişlerin geri ödemeleri en geç 10 dakika içerisinde Trendyol Cüzdanım hesabınıza yatırılır.

 

İlgili İçerik; Trendyol'da En Çok Satan Ürünlerin Listesi

 

İlgili İçerik; Trendyol’da Satış Yapmak için Bilmeniz Gerekenler


 

Trendyol Cüzdanım Nasıl Kullanılır?


 

Trendyol Cüzdanım’a Ne Kadar Yükleme Yapabilirim?

 

Kartınızı kaydetmeden Trendyol Cüzdanım hesabınıza en fazla 1250 TL' ye kadar yükleme yapabilirsiniz. Kimlik doğrulama işlemiyle para yükleme limitinizi 10.000 TL' ye yükseltebilirsiniz.

 

Trendyol Kredi Kartı Ödeme Yöntemi Nasıldır?

 

Trendyol online alışverişte en çok tercih edilen pazaryerlerinden biridir. Online alışverişte en çok tercih edilen ödeme yöntemlerinden biri de kredi kartıyla ödeme yöntemidir. Trendyol’da kredi kartı ile ödeme oldukça hızlı ve güvenli şekilde gerçekleşir. Kart bilgileriniz kayıtlı değilse ödeme aşamasında kart bilgilerinizi girmeniz gerekir. Kart bilgileriniz kart üzerindeki isim, kart numarası ve CVV kodundan oluşmaktadır.

 

Trendyol 3D Secure ödeme işlemi gerçekleştirdiğinizde telefonunuza gelen onay koduyla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Kredi Kartı ile ödeme seçeneklerinde taksitlendirme seçeneği de tüketicilere sunulan bir imkandır. Trendyol taksit seçeneklerine bakıldığında 12 aya varan taksit seçenekleri sunduğu görülmektedir.

 

İlgili İçerik; Sanal Pos Nasıl Alınır?

 

İlgili İçerik; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler


 

Trendyol Kredi Kartı Ödeme Yöntemi Nasıldır?


 

Trendyol Banka Kartı Ödeme Yöntemi Nasıldır?

 

Trendyol’da Trendyol cüzdanım ve kredi kartı ödeme yöntemi yanında banka kartı ile ödeme seçenekleri de bulunmaktadır. Banka kartı ile ödemede taksitlendirme seçeneği bulunmamakta ve neredeyse tüm banka kartlarından alışveriş mümkün olabilmektedir.


 

Trendyol Banka Kartı Ödeme Yöntemi Nasıldır?


 

Trendyol Kapıda Ödeme Var Mı?

 

Trendyol ödeme seçenekleri oldukça çeşitli olmasına rağmen kapıda ödeme sistemi mevcut değildir. Pazaryerlerinde hızlı bir alışveriş sistemi benimsenmiştir ve teslim sırasında oluşabilecek sorunlardan dolayı kapıda ödeme sistemi mevcut değildir. Öte yandan günümüzde kartlı ödemeler hem güvenlik hem de sosyal mesafe açısından daha sık tercih edilmektedir.

 

İlgili İçerik; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler
 

 

Trendyol’da Kişisel Veriler Nasıl Korunmaktadır?

 

Trendyol'da çoğunlukla kart bilgilerimizi kaydederek her seferinde daha hızlı bir alışveriş mümkün olmaktadır. Trendyol’da kişisel bilgiler ve hesaplar titizlikle korunmaktadır. Trendyol Siber Güvenlik programı, müşterilerin kişisel bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlayarak korumaya alınmaktadır. Öte yandan personel ve satıcılar incelenerek kişisel bilgilere erişim sonrasında mümkün olmaktadır. Ayrıca Trendyol bilgi teknolojilerinde; güvenlik duvarları, veri şifreleme ve güvenli sistemler gibi güçlü korumalar kullanılmaktadır.

İlgili İçerik; E-ticaret Ödeme Sistemleri Hakkında 3 Önemli Başlık

 

trendyol kvkk


 

Trendyol’da Havale Sistemi Var Mıdır?

 

Trendyol ödeme kredi kartı, banka kartı ve Trendyol Cüzdanım ile gerçekleştirmek mümkündür. Kart bilgilerinizi girdikten sonra eğer taksit yapılabilen ürünlerse taksit seçeneklerinden birini seçip alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Sitede kapıda ödeme ve havale yoluyla ödeme seçenekleri bulunmamaktadır.

 

Trendyol’da 3D Secure Sistemi Var Mı?

 

Trendyol ödeme işlemleri gerçekleştirirken 3D secure kullanarak alışverişi daha da güvenli hale getirmektedir. 3D Secure nedir dediğimizde alışveriş esnasında kişiye özel anahtar ve şifrelerin oluşturulmasına olanak tanıyan sistemlerdir. VISA ve MASTERCARD tarafından geliştirilen 3D Güvenli Ödeme sistemi Dünya'daki hemen hemen tüm bankalar tarafından kabul görmektedir. E-ticaret siteleri veya herhangi bir internet sitesi üzerinden kredi kartı ile yapılan ödemelerde kart sahibinin güvenliğini sağlamak oldukça önemlidir. Bankalar ve firmalar arasında yapılan ortak bir çalışma ile bu güvenlik sağlanmaktadır.

 

İlgili İçerik; Trendyolda Mağaza Açma Rehberi

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Yazar: Tolga Sefa Ağyıldız

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax