Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret'te Ürün Açıklamaları&Ürün Fotoğrafları

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// E-Ticaret'te Ürün Açıklamaları&Ürün Fotoğrafları

E-TİCARET'TE ÜRÜNLERİN VE AÇIKLAMALARIN ÖNEMİ

 E-ticaret'te en önemli konulardan biri hatta en önemlisi diyebiliriz ürün fotoğrafları ve detaylı ve net ürün açıklamalarıdır.Yapılan A-B testlerinde ortaya çıkan sonuç Ürün sattıran etkinin çoğunlukla ürün fotoğraflarından kaynaklandığıdır.

 Bunu Örnekle belirtirsek,A sitesinde ürün fotoğrafı küçük ve ürünün detaylarını çok iyi yansıtmıyor farklı açılardan ürünün görünümleri yer almıyor ve ürünle alakalı net bir açıklamada bulunmuyor B sitesi  ise standartların dışına çıkarak farklı bir algı yaratmak adına ürüne ait daha büyük bir fotoğraf ile ürünü  farklı açılardan gösteren aydınlık ve net fotoğraflarla tüm dikkatleri ürüne yönlendiriyor ve ürün açıklamasında ise ürünle ilgili önemli detaylara yer vermeleri alıcının algısını tamamen olumlu yönde etkiliyor ve karar verme durumunu kolaylaştırıyor.

 


Bu gibi durumlarda e-ticaret sitenizde ne kadar ürün adediniz olduğu,ödeme avantajlarınız ve fiyattaki rekabetçi durumunuz ne kdar iyi olursa olsun eğer ürün fotoğraflarınız ürünü net bir şekilde yansıtmıyor ve ürün açıklamaları özensiz bir şekilde eklenmiş ya da hiç eklenmemişse maalesef sitenize gelen kullanıcıları pek mutlu ettiğinizi söyleyemeyiz bu durumda satışlarınızı olumsuz etkileyerek müşteri kaybetmenize yol açabilir.bunun yanısıra bir diğer dezavantajı ise arama motorlarında ki durumunuz.Arama motorlarınızdaki sıralamanızı etkileyen en önemli faktörlerden biride ürün fotoğraflarınız kalitesi ve ürün açıklamalarınızdır.


Eğer ürün fotoğraflarınız istenilen kalitede değilse ve ürün açıklamalarınız ürünü tam olarak yansıtmıyorsa işe hemen bu durumları düzelterek başlayabilirsiniz.

 


E-Ticaret'te Başarı için Ticimax!


15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN