Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

11.11'de N11'de Satış Yapmak

İçerikler;

11.11 indirimi nedir diye sorarsanız, 11.11 Türkiye’nin en büyük Pazar yerlerinden birisi olan N11’de 11 Kasım gününde düzenlenen bir kampanyadır. İçerisinde en çok 1 rakamını bulunduran 11 Kasım günü dünya yalnızlar günün olarak bilinmektedir ve bu gün de dünya genelinde alışveriş çılgınlığı yaşanmaktadır.
 

İlgili İçerik: Yüksek Cirolarla N11’den Satış Yapmak İçin 5 Tavsiye
 

Bu alışveriş çılgınlığı ülkemizde N11 Pazar yerinde de yaşanmaktadır. 11.11’de N11’de satış yapmak adlı yazımızda sizlere bugün için nasıl hazırlanmanız gerektiğinden ve kampanya da öne çıkan firmalar arasına nasıl gelebileceğinizden bahsedeceğiz.11.11'de N11'de Satış Yapmak
 

11.11’de N11’de Satış Yapmak İçin Öncelikle Stoklarınızı Kontrol Edin

 

11.11’de N11’de satış yapmak isteyen firmaların ilk olarak dikkat etmesi gereken şeylerden birisi Stok Kontrolü’dür. N11’in 11.11 kampanyasında ürünlerinizi daha fazla kişi görecek ve bu nedenle ürünlerinize olan talep artacaktır.

N11 sistemi içerisinde yapacağınız satışların oranının yüksek olması N11 mağaza puanınızı da olumlu etkileyecek ve bu Pazar yerinde düzenlenen diğer kampanyalarda  öne çıkma oranınız artacaktır.

Bu nedenle bu n11 11.11 kampanya ya katılmak istiyorsanız ilk olarak stoklarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Stok kontrolü esnasında en çok stoğu olan ürünler ve en az stoğu olan ürünleri karşılaştırmalı ve buna göre tedarikçiniz ile iletişime geçerek sizler de ürünlerinizin stoğunu ayarlamalısınız.


11.11’de N11’de Satış Yapmak İçin Öncelikle Stoklarınızı Kontrol Edin
 

İndirme Girecek Ürünlerinizi Seçin

 

11.11’de N11’de satış yapmak için ikinci olarak yapmanız gereken şey indirime girecek olan ürünlerinize karar vermektir. Kampanyaya dahil edeceğiniz ürünlerinizi belirlerken şunları göz önünde bulundurun;
 

  • Hangi üründen ne kadar kar ediyorsunuz?
  • Mağazanız en çok hangi ürünleri satıyor?
  • Mağazanızda en çok stoğu olan ürünler neler?
  • N11 istatistiklerinde en çok görüntülenen ve en çok favoriye eklenen ürünleriniz neler?
  • N11’de en az görüntülenen ve en az favoriye eklenen ürünleriniz hangileri?

 

Bu sorulara yanıtlarınızı hazırladıktan sonra aslında geri kalan şeyler çok ortada. N11’in 11.11 kampanyasında kampanyaya katılacağınız ürünleri belirlerken en çok stoğu olan ve en az satılan ürünlerinizi daha yüksek oranlarla kampanyaya sokup bu ürünlerin stoğunu eritebilir ve satılmasını sağlayabilirsiniz.

En çok satılan ürünler için de karar verirken bu ürünlerin kar marjını göz önünde bulundurup daha az indirim oranları ile bu ürünleri kampanyaya sokup bu ürünlerin sürümünden kazanabilirsiniz.


İndirme Girecek Ürünlerinizi Seçin
 

Kampanya İçin Görsel ve Açıklamalara Dikkat Edin

 

N11’in 11 11 kampanyasına katılmak istiyorsanız eğer müşterilerin ilgisini çekmek çok önemli. Sattığınız bir ürünün girişini yaparken ürün görsellerini kaliteli ve yüksek çözünürlükte çekmeye özen gösterin. Bunun yanı sıra N11’e yüklediğiniz ürünlerinizin ürün açıklamalarının doğru bir şekilde olması oldukça önemli. Çünkü ürününüzü ziyaret eden bir müşteri ilk olarak ürün hakkındaki bilgiyi ürün görseli ve açıklamalarından alacaktır.

Müşteri adayı bu görsel ve açıklamalarda yeterli bilgiye ulaşmadığı takdirde ürünü almaktan vazgeçecektir. 11.11’de N11’de satış yapmak ve satışlarınızı arttırmak istiyorsanız eğer bunları göz önünde bulundurmalısınız.
 

 

Kargo Sürecinizin Takibini İyi Bir Şekilde Yapın

 

N11 üzerinden satış yapan firmaların ürünleri kargoya verme süreleri bulunmaktadır. Firmalar bu süreleri aştıkları takdirde mağaza puanları olumsuz olarak etkilenmektedir. N11’de mağaza puanı düşük olan firmaların satış yapma oranı mağaza puanı yüksek olan firmalara nazaran daha azdır.

 

Sizler de N11 kampanya 11 Kasım’da daha fazla satış yapabileceğinizi göz önünde bulundurarak kargo sürecinizin takibini iyi bir şekilde yapmaya özen gösterin. Çünkü bu kampanya sonrasında ürünü tedarik edememe, geç kargolama gibi nedenlerden kaynaklı olarak mağaza puanınız düşebilir.

Mağaza puanınızın düşmesi de ilerleyen tarihlerde mağaza görünürlüğünüzün ve satışlarınızın azalmasına neden olabilir. Bunların kontrolünü daha hızlı bir şekilde yapabilmek için entegrasyondan yararlanabilirsiniz.

 

İlgili İçerik: N11’de Satıcı Olmak İçin Bilmeniz GerekenlerKargo Sürecinizin Takibini İyi Bir Şekilde Yapın
 

Entegrasyon İle İşinizi Tek Yerden Yürütün

 

11 11 indirimi n11 kampanyasında yer almak isteyen birçok firma entegrasyon sistemi bulunan e-ticaret alt yapıları ile çalışmalarına devam etmektedir. İçerisinde entegrasyon sistemi bulunan e-ticaret alt yapı sağlayıcılarından birisi olan Ticimax, N11, Trendyol, Gittigidiyor veya Hepsiburada gibi Türkiye’nin en büyük pazaryerlerindeki mağazalarınızı tek bir platform üzerinden kontrol edebilmenize olanak sağlamaktadır.

İlgili İçerik: Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Çalışır?

Sizler de e-ticarete yeni başlayan bir firmaysanız e-ticaret alt yapınızı Ticimax bünyesinden alabilirsiniz. Firmanız farklı bir alt yapı ile çalışan bir firmaysa eğer e-ticaret alt yapınızı uygun fiyatlarla Ticimax’e taşıyabilir ve entegrasyon sisteminin gücünden yararlanabilirsiniz.Entegrasyon İle İşinizi Tek Yerden Yürütün

 

11.11 Kampanyası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

11.11 kampanyaları ilk kez 1993 yılında Nanjing üniversitesinde başladığı bilinen bir festivaldir. Dünya yalnızlar gününe özel olarak yapılan bu festivalde Alışveriş çılgınlığı yaşanmaktadır.  Günümüzde birçok yerli ve yabancı marka bu alışveriş çılgınlığına hazırlanmak için aylar öncesinden kampanyalarını planlamakta ve bugüne özel fiyatlarla ürünlerini uygun fiyatlarla satışa sunmaktadır.

Türkiye’de en önde gelen pazaryerlerinden birisi olan N11’de bu kampanyayı bünyesinde düzenlemektedir. Kampanya gününe özel müşterilerinin indirimli fiyatlar, hediye çekleri, indirim kodları gibi birçok avantajdan yararlanmasını sağlayan N11’de bu kampanyaya katılmak isteyen mağazalar kampanyada öne çıkmak için hazırlanmakta ve farklı indirim oranları ile müşterilerini çekmeye çalışmaktadır. Yazımızda adlı yazımızda sizlere bu özel gün ve N11’deki kampanyalar hakkında bilgiler vereceğiz.

 

11.11 Kampanyası Hakkında Bilmeniz Gerekenler
 

11.11 Adı Nereden Geliyor?

 

11.11 kampanyasının adının nerden geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. 11.11 Kampanyası hakkında bilmeniz gerekenlerden ilki ise size bununla ilgili bilgi vereceğiz. Genel olarak tarihsel olarak bakıldığında 11 Kasım tarihinde kutlanan bu kampanyanın adı aslında özel olarak belirlenmiş.

11 Kasım tarihini sayılar 11.11. xxxx yılı olarak yazdığımızda içerisinde en çok 1 olan tarih olduğu için ve 1 sayısı yalnızlığı temsil eden bir sayı olduğu için kampanyanın adının buradan geldiğini söylemek mümkün. İlk başlarda 1993 yılında Nanjing üniversitesinde kutlanmaya başlanan bu festival zamanla tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmış ve her yıl 11 Kasım tarihinde dünya genelinde alışveriş çılgınlığı yaşanmasında etkili olmuştur.

 

11.11’de İndirime Giren Ürünler Neler?

 

N11’in Türkiye’nin en büyük Pazar yerlerinden birisi olduğunu söylemiştik. Hal böyle olunca N11’de satış yapan satıcı sayısını düşünmemek elde değil. 11.11 kampanyasına katılan bir çok satıcı farklı ürün çeşitleriyle kampanya katılımını gerçekleştirmektedir. Kampanyaya katılan satıcı sayısı her geçen gün arttığı için 11.11’de yalnızca şu kategorideki ürünler indirime giriyor gibi bir çıkarım yapmak doğru değildir.
 

11 Kasım kampanyalarında indirime giren mağazalar içerisinde teknolojik ve elektronik ürünler, ev ve yaşam ürünleri, giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar ürünleri, ev, bahçe ve yapı market ürünleri, gıda, petshop ürünleri, makyaj, güzellik ürünleri gibi birçok kategorideki ürünün 11.11’de indirime girdiğini söylemek mümkündür.
 

İlgili İçerik: N11’de Mağaza Nasıl Açılır?


11.11’de İndirime Giren Ürünler Neler
 

11.11’de İndirimli Markalar Neler?

 

11.11 Kampanyası Hakkında Bilmeniz Gerekenler arasında bulunan bir başka şey ise 11.11’de İndirime Giren Markalar. N11’de satış yapan firmaların sattıkları ürünlere ait markaların birçoğu 11.11’de indirime girmektedir. Markaların indirime girdikleri süre her markaya göre farklılık göstermektedir.

 

Genellikle markalar 12’ye kadar indirime devam etse de talebin fazla olması ve ürünlerin hızlı bir şekilde tükenmesi nedenini göz önünde bulundurmalı ve ihtiyaçlarınıza yönelik alışverişleri erken saatlerden itibaren yapmalısınız. Aksi halde almayı düşündüğünüz bir başkası tarafından satın alınabilir.


11.11de indirimli olan markalar hangileri
 

11.11’de N11’de Bulunan Etiketler

 

11.11’de N11’de büyük bir alışveriş çılgınlığının yaşandığını söylemiştik. Bu tarihte N11’de yapılan alışveriş sayısının bir hayli fazla olmasında birçok neden bulunmaktadır. Genellikle N11’de kampanyaya katılan ürünler düşük fiyatlarla satışa sunulduğu için yapılan alışveriş sayısı artmaktadır. N11’de yapılan indirim çekleri, kupon sistemi gibi alışveriş yapmaya teşvik edici unsurlar dışında farklı bir şekilde uygulanan etiket sistemi de vardır. Yazımızın bu bölümünde sizlere N11’deki etiketlerden bahsedeceğiz.

 

Kırmızı Etiket, 11.11 Kampanyasında çok sık kullanılan bir etiket türüdür. 11.11’de N11’de satışa sunulan kırmızı etiketli ürünler Mağazaların 11.11 için seçmiş olduğu ürünlerdir. Kampanya boyunca sizler de N11’den yapacağınız alışverişlerde kuponlarınızı kırmızı etiketli ürünlerde kullanabilirsiniz.

 

Siyah Etiket, 11.11 Kampanyasında karşımıza çıkan bir başka etiket türü ise siyah etikettir. Siyah etiket 11.11 için N11 tarafından seçilen özel fiyatlı ürünlerdir. Sizler kampanya boyunca kuponlarınızı Siyah Etiketli ürünlerde kullanabilir ve indirimli alışveriş yapabilirsiniz.

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:


İnternetten Satış Yapmak İçin Pazaryerlerinden Faydalanın

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret