Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

5 Adımda Kolay Banner Tasarımı Yapmak

İçindekiler;

 
  • Yardımcı Programlar
  • Kayıt Olmak
  • Şablonları Seçme
  • Şablonu Biçimlendirme
  • Etkili Bir Tasarım Yapma

 

 

Günümüzde insanların internet üzerinde geçirdikleri vakit gitgide artmaktadır. Hal böyle olunca da işletmeler reklam çalışmalarını internet üzerinden yürütmektedir. Yapılan reklam çalışmalarının hem daha etkili olması hem de doğru müşteri ile buluşturulması internet üzerinden yapılan reklamları daha cazip kılmaktadır. Bannerlar da internet üzerinden ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak isteyen kişiler için oldukça iyi bir seçenek olur. Siz de bu içeriğimizi okuyarak banner yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve etkili banner tasarımları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Online Mağazalar İçin Tasarım Önerileri

 

 

banner tasarım

 

Yardımcı Programlar

 

Eğer orta düzeyde Photoshop bilgisine sahipseniz banner tasarım yapmak sizin için oldukça kolay olacaktır. Diğer yandan herhangi bir Photoshop bilgisine sahip değilseniz de internet üzerinde bulunan yardımcı araçlar sayesinde kolaylıkla tasarım yapabilirsiniz. Internet üzerinden banner tasarımı yapmak konusunda size yardımcı olacak olan araçları araştırabilir, beğeninize uygun tasarımınızı bu araçlar yardımı ile elde edebilirsiniz. 

 

Kayıt Olmak

 

Yardımcı uygulama araçları internet üzerinden banner yapma olanağını sizlere sunan ve bilgisayarınıza herhangi bir program indirmenize ihtiyaç duymadan kolaylık ve tasarım yapabileceğiniz bir araç olmaktadır. Aynı kolaylığı giriş yapma ve kayıt olma adımlarında da sunan bu araçlar, Google ve Facebook ile giriş yapabilmenize olanak vermektedir. Bu sayede uzun ve sıkıcı kayıt işlemleri uğraşmanıza gerek kalmaz. Hızlı bir şekilde Google veya Facebook ile giriş yap seçeneğine tıklayarak sahip olduğunuz diğer hesaplarınızla kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

İlgili Rehber: E-ticarette Responsive Tasarım Neden Önemlidir?

 

Şablonları Seçme

 

İşinizi kolaylaştırmak amacıyla halihazırda var olan şablonları seçebilmenize olanak tanıyan yardımcı araçlar ile zamandan kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ana sayfada bulunan arama kutusuna banner yazmaktır. Karşınıza çıkan hazır şablonlar arasından kullanım amacınıza uygun olan bir tanesini seçerek tasarımınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Neredeyse her türlü kullanım amacına uygun şablon türleri ile siz de etkili reklam çalışmaları yapabilirsiniz. Bunun yanında bu hazır şablonları kişiselleştirip reklam kampanyanıza uygun hale getirebilirsin.

 

Şablonu Biçimlendirme

 

Hazır şablonları halihazırda bünyesinde bulunduran yardımcı araçlar aynı zamanda bu şablonları biçimlendirme olanağını sizlere verir. Banner tasarlama aşamasında üzerinde bulunan renkleri, metinleri ve görselleri kolay bir şekilde biçimlendirebilirsiniz. Aynı zamanda markanızın logosunu üzerine ekleyip banner tasarımınızı kişiselleştirebilirsiniz. Bilgisayarınızdan resim yükleme olanağını sizlere sunan bu araç ile şirketiniz ile bağdaşlaşmış olan resimleri, görselleri ve logoları tasarımlarınıza kolaylık ve ekleyebilirsiniz.


İlgili İçerik: Sayfa Tasarımınızı Güçlendirmenin 5 Etkili Yolu

 

Etkili Bir Tasarım Yapma

 

Banner yapma aşamasında son adım etkili bir tasarım ve doğru ölçülerde bir görsel oluşturmaktır. Bu tasarımı kullanacağınız e-ticaret platformu, sosyal medya hesapları veya reklam vereceğiz alanı önceden belirleyerek doğru ölçülerde tasarım yapabilirsin. Eğer internet üzerinden satış yaptığınız e-ticaret siteniz için bir banner hazırlamak istiyorsanız yerleştireceğiniz alanı önceden belirlemelisiniz. Ona uygun olacak ölçülerde bir tasarım yaparak yerleştirdiğiniz sayfanın göze hitap etmesini sağlayabilirsiniz. Diğer yandan sosyal medya hesaplarınızda tanıtım yapmak amacıyla banner tasarlamak istiyorsanız paylaşım yapacağınız platforma uygun ölçülerde görseller hazırlamak önem arz etmektedir. Bunun yanında yapacağınız kampanyayı en etkili şekilde tanıtacak olan renkleri de önceden belirlemelisiniz. Ücretli tanıtımlar için bir tasarım yapmak istiyorsanız da görselin kullanıcılara gösterileceği alanı iyi düşünmelisiniz. Siz de hem göze hitap eden hem doğru ölçülerde hem de yapacağınız kampanyayı en etkili şekilde yürütmenize olanak verecek tasarımlar yapmak için ücretsiz yardımcı araçları kullanabilir, e-ticaret sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz.

İlgili İçerik: Etkili Banner Tasarımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

 

Etkili banner tasarımı denince akla gelen Ticimax'ın e-ticaret paketleri kapsamında daha fazla bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı hattı arayabilir ya da 15 gün süren ücretsiz incelemeden yararlanabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN