Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

B2B Nedir?

İçindekiler;

 
  • B2B'nin Nedir?
  • B2B'nin Faydaları Nelerdir?

 

 

E-ticaret sektörüne girmeyi düşünüyorsanız birçok terimi iyi bilmeniz gerekmektedir. Sektör ile ilgili araştırma yapan biriyseniz karşınıza B2B kavramı çok fazla çıkmıştır. Burada e-ticaret ile ilgili olarak yeterli bilgi ve birikime sahip olmayan girişimciler için B2B nedir? Açıklamaya çalışacağız...

 

B2B Nedir?

 

B2B Nedir?

B2B kısaca Business to Business yani şirketten şirkete ticaret olarak nitelendirilebilir. B2B satış modeli ile şirketler kendi aralarında satış ve pazarlama uygulamaları geliştirir ve bu çerçevede faaliyetlerini yürütür. Günümüzde birçok şirket B2B modeli ile çalışmalarını sürdürmektedir.

 

B2B ile faaliyet gösteren şirketlerin temel amacı birbirlerinin sunmuş oldukları hizmetleri iyileştirmektir. Bu e-ticaret paketi modeli günümüzde birçok şirket tarafından kullanılmak zorundadır. B2B ile faaliyet gösteren şirketlere örnek vermek gerekirse; Cep telefonu şirketleri, telefon üretimi esnasında tüm parçaları kendileri üretmemektedir. Birçok markanın üretim parçalarını birleştiren girişimler kendi isimleri ile pazara çıkmaktadır. Aslına baktığınız zaman tek bir markayı değil birden çok markayı kullanmış oluruz.

 

 

 

B2B ile Kesintisiz Ticaret!

Bu ticaret modelinde mesai kavramı diye bir durum söz konusu değildir. İşletmeler her an başka bir işletmenin ürün ve hizmetlerine ihtiyaç duyabilmektedir. Bu ihtiyaçlarını da doğru zamanda alamaz ise ticaret başarısızlıkla sonuçlanabilir. E-ticaret şekilleri arasında en fazla kullanılan B2B de önemli olan hızlılıktır.
 

B2B yazılımı ile firmalar sadece yerel çaptaki firmalar ile değil dünya çapında hizmet sunan firmalar ile irtibat kurup, ürün tedariği gerçekleştirebilme imkânına sahip olur. Alıcı ve satıcılar b2b yazılım fiyatları iyi bir şekilde analiz ettikten sonra satın alma kararına geçmeleri gerekmektedir.

 

B2B'nin Faydaları Nelerdir?

  • 7/24 ulaşılabilirlik sağlar.
  • Bu e-ticaret modeli sayesinde dünyanın en uç köşesindeki işletme ile alışveriş yapabilme imkânı sağlanır.
  • Birçok işlem çevrimiçi B2B yazılımları ile gerçekleştiğinden dolayı girişimcilerin önemli bir zaman tasarrufu sağlaması söz konusudur.
  • Yine bu ticaret modeli ile işletmeler ciddi bir şekilde birim başı maliyetlerini düşürebilme imkânına erişmiş olur.

 

 

B2b Nedir? Sorusu ile alakalı olarak bilgilendirmelerde bulunduk. B2b, B2C modelinde e-ticaret sistemi hakkında detaylı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret