Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

B2C Nedir? B2C Satış Nasıl Yapılır?

Güncelleme Tarihi: 21.05.2024

İçindekiler;

Özellikle ülkemizde en fazla kullanılan e-ticaret paketlerinden e-ticaret modeli olan B2C Nedir? Sorusuna kısaca Business to Customer yani Firmadan Tüketiciye satış yapma anlamını taşımaktadır. Bu ticaret modelinde firmalar tüketiciler ile doğrudan etkileşimde bulunur...


 

B2C Nedir?


 

B2C Nedir?

Business To Customer olarak ifade edilen B2C ticarete en güzel örnek internetten bireysel olarak yapmış olduğumuz alışverişlerimizi gösterebiliriz. B2C ile satış yapma girişiminde bulunan firmalar doğrudan potansiyel müşterileri ile etkileşim kurdukları içinde yüksek bir müşteri memnuniyet oranına sahip olmaktadırlar.

B2C iş modelini uygulamak isteyen bir şirket sanal pazar yerlerini veya kendi e-ticaret sitelerini kullanarak satış gerçekleştirebilir. Burada önemli olan tüketicinin ödeme işlemlerini güvenilir bir ortamda yapabilmesini sağlamaktır...

 

B2C Avantajları Nelerdir?

 

Dünya'nın Her Yerine Ürün Satışı Yapılabilir!

B2C e-ticaret modeli ile satış yapmak isteyen işletmeler sadece yereldeki işletmelere değil dünyanın diğer ucundaki işletmelere ürün gönderebilme imkânına sahip olabilmektedir.B2C Avantajları Nelerdir Tüm Dünyaya Satış

 

Daha Fazla Potansiyel Müşteriye Ulaşılabilir!

B2C yazılımı modeli ile girişim başlatan bir işletmenin en önemli avantajı çok daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilmesi gelmektedir. İnternet uçsuz bucaksız bir dünyadır. Eğer ki doğru SEO taktikleri uygular iseniz sitenize şu an hayal edemeyeceğiniz fazla sayıda ziyaretçi çekmeyi başarabilirsiniz.

Birçok Gider Ortadan Kalkmış Olur!

E-ticaret modelleri arasında en fazla kullanılan satış modeli olan B2C ile birçok fiziksel gider ortadan kaldırılmış olur. Mesela dükkân kira gideri, elektrik, su ve doğal gaz gibi giderler sanal mağazada satış yapılmasından dolayı ortadan kalkmış olur. Bu ticaret modeli ile aynı zamanda iş süreçleri çok daha fazla basitleştiği için personele ihtiyaç azalmaktadır. Bu durumda işletmenin kâr marjını yükseltebilecek en önemli detaylar arasında yer almaktadır.B2C Avantajları Nelerdir Gider Azaltma

 

Doğru Stratejiler İçin Hedeflenen Kitlelere Rahatlıkla Ulaşılabilir!

B2C e-ticaret modeli nokta atışı hedeflemeler yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Mesela sosyal medya kanalları aracılığıyla sadece belli bir kitleye gösterilen reklamlar yayınlayabilirsiniz. Bu sayede reklam giderlerinizi en verimli şekilde kullanabilme olanağına erişmiş olursunuz.

 

 

B2C ve B2B Nedir? Sorusu ile alakalı olarak e-ticaret sistemi hakkında detaylı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax