Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Dijital Cüzdan Nedir?

Güncelleme Tarihi: 02.05.2024

İçindekiler;

Dijital cüzdan veya e-cüzdan çok sayıda ödeme yöntemi ve web sitesi için kullanıcıların ödeme bilgilerini ve şifrelerini güvenli bir şekilde saklayan yazılım tabanlı bir sistemdir. Kullanıcılar, dijital cüzdan kullanarak online satın alma işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilmektedir. Yazımızdan dijital cüzdan nasıl alınır vb. ile alakalı detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.Dijital Cüzdan Nedir? Dijital Cüzdan Uygulaması Nedir?

 

Dijital Cüzdan Nedir?

 

E-cüzdan olarak da adlandırılan dijital cüzdan nedir dediğimizde ürün ve hizmetlerin online olarak dijital para birimlerinin satıcıyla takas edilmesi şeklinde gerçekleştirilmesini sağlayan hizmet ve yazılım sistemidir.

 

Dijital cüzdan yakın alan iletişim teknolojisi ile geliştirilmiştir. Satın alma işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde tamamlamayı sağlayan dijital cüzdanlar dijital dünyada tüketicilerin işlerini büyük oranda kolaylaştıran bir sistemdir. Güçlü şifreleme sistemi ile güvenli alışveriş yapmayı mümkün kılan dijital cüzdanlar veri güvenliğini üst düzeyde sağlamaktadır.

 

Dijital cüzdanlar, müşterilerin akıllı telefonlarıyla alışveriş yapmalarına olanak tanıyan mobil ödeme sistemleriyle birlikte kullanılabilir. E-cüzdan genellikle bir cep telefonu uygulaması aracılığıyla online ödeme yapmayı mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda iyi bir depolama alanı olabilen e-cüzdanlardan birçok işlem aynı anda yapılabilir. Bu da kişilerin birçok kartı cüzdanında taşımasına gerek bırakmaz.

 

Dijital Cüzdan Nedir

 

Dijital Cüzdan Nasıl Kullanılır?

 

Dijital cüzdan banka kartı, kredi kartı veya ön ödemeli kartların cüzdanda güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar. Böylece tek tıkla ödeme yapmak mümkün olmaktadır. Dijital cüzdan nasıl kullanılır dediğimizde ise akıllı telefonlar ile kullanılan dijital cüzdanlar mobil uygulamaların indirilmesiyle kolaylıkla kullanılmaktadır. Dijital cüzdanların kullanımı günümüzde cep telefonları ile kolaylıkla gerçekleşmektedir. E-cüzdan en sık akıllı telefonlar tarafından tercih edilmektedir. Bunun nedeni de her zaman yanımızda olan akıllı telefonlarımızdan her an işlemlerimizi gerçekleştirme konforudur.

 

Dijital Cüzdan Nasıl Kullanılır

 

Dijital Cüzdan Özellikleri Nelerdir?

 

Dijital cüzdan ortaya çıkışı her ne kadar eskiye dayansa da talep arttıkça gelişimi günümüzde olmuştur. Konunun daha iyi anlaşılması adına dijital cüzdan ile ilgili çeşitli açıklamalara yer verdik;

 
 • Dijital cüzdan, kullanıcıların para depolamasına, işlem yapmasına ve ödeme geçmişlerini bilgisayar üzerinden izlemesine olanak tanıyan finansal hesaplardır.
 • Yazılım parçaları, bir bankanın mobil uygulamasına dahil edilerek kullanılmaktadır.
 • Dijital cüzdanlar aynı zamanda kripto para birimlerini kullanmak için de sıkça tercih edilmektedir.
 

Dijital Cüzdan Özellikleri Nelerdir

 

Dijital Cüzdanın Avantajları Nelerdir?

 

Dijital cüzdanların bireylere sağladığı pek çok avantaj da mevcuttur. Neden dijital cüzdan diye merak edenler için aşağıda birkaçına değindik.

 
 • Dijital cüzdan, bir tüketicinin tüm ödeme bilgilerini güvenli ve kompakt bir şekilde saklayarak fiziksel bir cüzdan taşıma ihtiyacını büyük ölçüde ortadan kaldırır.
 • E-cüzdan, tüketici verilerini toplayan şirketler için de oldukça avantajlıdır. Şirketler, müşterilerinin satın alma alışkanlıklarını analiz etmesini ve etkili pazarlama stratejileri geliştirmelerini mümkün kılar.
 • Dijital cüzdanlar küresel çapta online alışverişi mümkün kılar ve küresel ekonomiye katkılarda bulunur.
 • Dijital cüzdanlar, fiziksel bir firma veya şubeye sahip bir banka hesabı gerektirmez.
 • Kripto para birim işlemlerini güvenle ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlar.
 • Güvenlik açısından dijital cüzdanlar günümüzde öne çıkmaktadır. Fiziksel olarak pek çok işlem için ayrı ayrı kart taşımaktansa dijital cüzdan ile hepsini bir arada sanal ortamda tutmak güçlü şifreleme ile mümkündür.
 • Fiziksel bir cüzdanı kaybettiğinizde bütün hesabınızın ele geçirme durumu söz konusudur. Telefonu kaybetseniz bile kurulan şifreleme katmanları ile bilgilerinize ve hesabınıza ulaşılması kolay olmamaktadır.
 • Cüzdanınızı kaybettiğinizde tüm kartlarınızı tek tek iptal ettirmekle uğraşacağınız zorlayıcı süreci düşündüğünüzde, dijital cüzdan kullanımı çok daha mantıklı geliyor. Telefonunuzu kaybetseniz dahi dijital cüzdana ulaşmak için aşılması gereken şifreleme sistemleri, bu yöntemi çok daha güvenli kılmaktadır.
 • E-cüzdanın bir diğer kolaylığı ise sunduğu kolaylıklardır. Kartlarınızı tek tek taşımak, her birinin şifresini tek tek girmek yerine tek merkezden tüm işlemleri hızlıca halletmek kullanıcılara önemli katkılar sunmaktadır.
 

Dijital Cüzdan Avantajları Nelerdir

 

Dijital Cüzdan Nasıl Çalışır?

 

Dijital cüzdan yazılımı, geleneksel kart sistemlerinden farklıdır. Akıllı telefondaki bir mobil uygulama aracılığıyla barındırılır, ancak fiziksel bir cihaz veya kişisel bilgisayarınız gibi çeşitli başka biçimlerde de kullanılabilir. Dijital cüzdanın akıllı telefon uygulaması sürümü, esnekliği ve hareketliliği nedeniyle bugün açık ara en popüler olanıdır.

 

Dijital cüzdan nasıl alınır dediğimizde genellikle akıllı telefonunuza bir dijital cüzdan uygulaması indirmenizi gerektirir. Bunlar, seçtiğiniz banka veya güvenilir bir üçüncü taraf tarafından oluşturulabilir. Elbette seçeceğiniz dijital cüzdan uygulamasının güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Siz de Bankanız veya akıllı telefonunuzdaki bir uygulama aracılığıyla dijital bir cüzdan kurabilirsiniz. Bir uygulamayı indirdiğinizde veya güvendiğiniz bir finans kuruluşunun web sitesine gittiğinizde, banka veya kredi kartı bilgilerinizi girmenizin istenmesi gibi size verilen adımları izlersiniz.

 

Dijital Cüzdan Nasıl Çalışır

 

Dijital Cüzdanlar Nelerdir?

 

Apple Pay, Google Pay, Paypal vb. en popüler dijital cüzdanlardan üçüdür. Paypal Türkiye kullanımı halihazırda durdurulmuştur.

 

Dijital Cüzdan Platformları Nelerdir

 

Blockchain Teknolojisi ile Dijital Cüzdan İlişkisi Nedir?

 

Blockchain teknolojisi ile dijital cüzdanlar yakından ilişkilidir. Kripto para sistemlerini barındıran blockchain teknolojisi depolama, şifreleme, hesap işlemleri vb. gibi tüm eylemlerin uçtan uca yapılmasını mümkün kılmaktadır. Dijital cüzdanlar kripto paraların da aktif kullanıldığı bir teknolojiyi içinde barındırmaktadır. Uzmanlar dijital cüzdan kullanılarak kripto para ile ödeme alınacağı günlerin yakın olduğu görüşünde.

 

Dijital Cüzdan Blockchain İlişkisi Nedir

 

Dijital Cüzdanların E-ticaret Sitelerine Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

 

Dijital cüzdan e-ticaret siteleri için de pek çok avantajlar barındırmaktadır. Günümüzde tüketiciler kısa sürede ödeme işlemini yaparak zamandan tasarruf sağlamak istiyor. Dijital cüzdan, kullanıcılara hızlı ve güvenli ödeme seçenekleri sunmaktadır. Dijital cüzdan genellikle ödeme kartının ayrıntılarını e-ticaret sitesine geçirmemektedir. Bu da tüketicilere güvenlik açısından avantaj sağlar. Hızlı ve güvenli şekilde alışverişi mümkün hale getiren dijital cüzdanlar e-ticaret dünyasında da firmaların üzerinde durduğu bir konu durumundadır.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Yazar: Tolga Sefa Ağyıldız

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax