Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-posta Pazarlama Dönüşüm Oranlarınızı Nasıl Arttırabilirsiniz?

İçerikler;

E-posta pazarlama günümüzde ticari faaliyet yürüten işletmeler tarafından en çok kullanılan pazarlama yöntemlerinden birisidir. E-posta pazarlamanın işletmeler tarafından en çok tercih edilen pazarlama yöntemlerinden birisi olmasının ardındaki asıl neden ise bu pazarlama türünde işletmelerin amaçlarına ulaşmasının daha kolay olması yer almaktadır.

 

E-posta ile pazarlama yapacak olan işletmeler amaçlarına ulaşabilmek için ise özellikle bazı unsurları göz önünde bulundurmalıdır. Bunun asıl amacı ise e-mail pazarlama yapılan hedef kitleyi daha kolay bir şekilde etkilemek ve e-posta pazarlama dönüşüm oranlarını arttırmaktır. Aksi bu unsurlara dikkat edilmediği takdirde işletmeler tarafından yapılan e-mail çalışmalarının boşa gitmesi mümkündür.

 

E-posta pazarlama yapmak fakat dönüşüm oranlarını nasıl arttıracağını bilmeyen kişi ve işletmeler için hazırladığımız E-posta Pazarlama Dönüşüm Oranlarınızı Nasıl Arttırabilirsiniz adlı bu yazımızda sizlere dönüşüm oranı ve e-posta pazarlamada dönüşümlerinizi arttıracak tavsiyeler hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek daha detaylı bir şekilde e-posta pazarlamayı öğrenebilir ve dönüşüm oranlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-posta Pazarlama Dönüşüm Oranlarınızı Nasıl Arttırabilirsiniz?

 

E-posta Pazarlama Nedir?

 

E-mail marketing ya da Türkçe anlamı ile e-posta pazarlama, ticari faaliyet gösteren işletmelerin tanıtım yapmak amacıyla e-mail gönderilmesine verilen isimdir. E-posta pazarlama ile işletmeler;

 
 • Ürün
 • Hizmet
 • Kampanya
 • Duyuru
 • Blog Çalışmaları
 • Kutlama
 

Gibi konularda kullanıcılarına e-mailler göndermektedir. Böylece firmalar hem müşterileri ile sıkı bir bağ kurabilmekte hem de kalıcı müşteriler yaratarak satışlarını arttırabilmektedir. Fakat işletmelerin bunu yapabilmesi için e-postalarında önemli olan unsurları göz önünde bulundurması gerekmektedir.

 

E-posta Pazarlama Dönüşüm Oranlarınızı Nasıl Arttırabilirsiniz adlı yazımızın devamında sizler de dönüşüm oranlarınızı arttırabileceğiniz önerileri inceleyebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-posta Pazarlama Nedir? E-posta Pazarlama Nasıl Yapılır?

 

E-posta Pazarlama Nedir Ne Anlama Gelir

 

E-Posta Pazarlama Yapacağınız Hedef Kitlenizi Seçin

 

Her dijital pazarlama çalışmasında olduğu gibi e-posta pazarlama çalışmalarında da işletmelerin ürün, hizmet ve kampanya tanıtımı yapmak istediği bir topluluk bulunmaktadır. Hedef kitle adı verilen bu topluluğu doğru bir şekilde seçmek pazarlama çalışmaları yapacak işletmeler açısından oldukça önemli bir durumdur. E-mail marketing çalışmalarınız için hedef kitle seçerken;

 
 • İlk olarak hedef kitlenizi analiz edin.
 • Hedef kitlenizin yaş, cinsiyet, eğitim, yaşadığı yerler hakkında bilgi alın ve gruplandırma yapın.
 • Hedef kitlenizde yer alan kişilerin ilgi alanları, internetten alışveriş yapma alışkanlıkları, internet kullanım saatleri gibi özelliklerini göz önünde bulundurun.
 • Bu Kitleleri bu özelliklere göre gruplandırarak kullanabileceğiniz gibi genel bir kitle de yaratarak e-posta pazarlama çalışmaları yapabilirsiniz.
 

E-posta ile pazarlama yapmadan önce hedef kitlenizi tespit etmeli ve bu çalışmayı ne tür insan grupları üzerinde yapmanız gerektiğine karar verin. Böylece doğru bir hedef kitle seçimi yaparak e-posta pazarlama dönüşüm oranlarınızı hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Hedef Kitle Nedir?

 

E-posta Pazarlama Hedef Kitle

 

E-mail Konu Başlığınıza Önem Verin

 

E-posta ile pazarlama yapacak işletmelerin dikkat etmesi gereken konulardan bir diğeri de gönderilecek e-maillerde kullanılan konu başlıklarıdır. Çünkü e-mail başlıkları bir işletme tarafından başarılı pazarlama çalışmaları yapmasını sağlayan en önemli etkenlerden birisidir. E-maillerinizde konu başlığı belirlerken;

 
 • Başlıkların kısa ve öz olmasına önem gösterin. Çünkü günümüzde birçok kişi e-maillerini mobil cihazlar üzerinden kontrol etmektedir. Uzun e-mail konu başlıkları seçildiği zaman bu kişilere ulaşmak kolay olmayacaktır.
 • E-maillerinizde kullanacağınız başlıklarda kişilerin bu e-postayı kimden aldıklarını görmesini sağlayın. Eğer gönderen ismi net bir şekilde belirtilmiyorsa e-maillerin açılma oranının düşük olacağını göz önünde bulundurun.
 • Özellikle kutlama ve duyuru gibi e-mailler atarken başlıklarınızı kişiselleştirmeye özen gösterin.
 • E-mail konu başlığında yanıltıcı ifadeler kullanmayın.
 • E-mail konu başlığı belirlerken başlığınızın e-mail içeriğiniz ile ilgili olmasına özen gösterin.
 

E-mail başlığı seçerken kullanıcı harekete geçirecek ifadeler kullanmaya önem verin. Böylece tıklanma oranlarını daha hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

Sizler de bu unsurları göz önünde bulundurarak e-mailleriniz için konu başlığı seçebilir ve e-posta pazarlamada dönüşüm oranlarınızı daha hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

E-posta Pazarlama Konu Başlığı Seçimi

 

E-mailinizde Kullanacağınız Görsellerde Profesyonel Olun

 

E-posta pazarlamada dönüşüm oranlarını arttırmak isteyen işletmelerin önem vermesi gereken konulardan birisi de e-maillerde kullanılacak görsellerdir. Genellikle e-posta pazarlama yapan e-ticaret firmalarının kullandıkları görsellerin profesyonel olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Çünkü profesyonel fotoğraflar sayesinde işletmeler hedef kitlelerinde yer alan kişilere güven vermekte ve böylece dönüşüm oranlarını arttırabilmektedir.

 

E-posta pazarlama yaparken işletmelerin görsel konusunda önem vermesi gereken başlıca unsurlar şunlardır;

 
 • Ürün ve hizmet tanıtımı yapmak için kullanacağınız görsellerinizin profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilmesini sağlayın.
 • Ürün ve hizmet fotoğrafı çekimi yaparken ürünün genelini gösteren fotoğraflar çektiğiniz gibi ürün detaylarını gösteren fotoğraflar da çekmeye özen gösterin. Böylece hedef kitlenizde yer alan ve detaycı olan kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Fotoğraf çekiminde ışığa dikkat edin ve tripod kullanmaya özen gösterin.
 • Kurumsal içerikte göndereceğiniz e-postalarda özellikle kurum içi ve kurumsal fotoğraflar kullanın.
 • E-postalarınızı daha dikkat çekici hale getirecek gif türündeki görselleri kullanmaktan kaçınmayın.
 • Kampanya tanıtıma yönelik e-mail marketing çalışmaları yapacaksanız hazırladığınız görsellerde doğru indirim oranlarını göstermeye doğru ürünler hakkında bilgi vermeye ve yanıltıcı olmamaya önem verin.
 • Hazırlayacağınız görsellerin profesyonel bir şekilde oluşturulmasını önemseyin.
 

Böylece e-posta ile pazarlama yaparken kullanacağınız görselleri profesyonel bir şekilde oluşturabilir ve dönüşüm oranlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz Stok Görsel Siteleri

 

İlgili İçerik; Ücretsiz Stok Video Siteleri

 

E-posta Pazarlama Görsel Kullanımı

 

E-mail Metni Üzerine Çalışın

 

E-posta Pazarlama Dönüşüm Oranlarınızı Nasıl Arttırabilirsiniz yazımızın bu bölümünde sizlere e-mail metinleri hakkında bilgi vereceğiz.

 

E-posta ile pazarlama yapan işletmelerin oluşturdukları e-mail şablonlarında metin kullanması gerekmektedir. Fakat kullanılacak metinler doğru bir şekilde oluşturulmadığı takdirde e-posta dönüşüm oranlarının artması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle işletmelerin e-mail metinleri üzerine dikkat etmesi gereken şeyler bulunmaktadır.

 
 • E-mail metninizi hazırlarken metnin akıcı olmasına özen gösterin. Böylece kullanıcılar hızlı bir şekilde metninizi okuyacak ve harekete geçecektir.
 • Mail metinlerinde kullanacağınız dili hedef kitlenizde yer alan kişileri göz önünde bulundurarak belirleyin. Kurumsal firmalar için bir pazarlama yürütecekseniz kurumsal bir dil kullanın bireysel pazarlamalarda ise özellikle samimi bir dil kullanabilirsiniz.
 • Mail metinlerinde kullanıcıyı harekete geçirmeye yönelik call to action cümlelerine yer vermekten kaçınmayın.
 • Mailinizi oluşturturken özellikle doğru bilgiler vermeye özen gösterin. Hedef kitlenizde yer alan kişileri yanıltmaktan kaçının.
 

Böylece doğru bir şekilde e-mail metinleri oluşturabilir ve e-posta dönüşüm oranlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-posta Pazarlama Metin Oluşturma

 

Şirketiniz ile İlgili Bilgiler Verin

 

E-posta dönüşüm oranlarını arttıracak unsurlardan bir diğeri ise şirkete yönelik bilgilerdir. Genellikle e-mail şablonları üzerinde bir şirkete ait;

 
 • Sosyal medya hesapları ( Twitter, Youtube, Linkedin, Instagram, Facebook vb.)
 • Şirket adresi
 • Müşteri hizmetleri numarası
 • Vergi dairesi ve vergi numarası
 

Gibi bilgilerin olması her zaman kullanıcılara güven vermektedir. Bununla beraber işletmeler e-maillerinin alt bölümüne abone olmaya yönelik ve abonelikten çıkmaya yönelik linkleri de eklemelidir.

 

Sizler de e-mail marketing çalışmalarınızda bunları göz önünde bulundurabilir ve e-posta dönüşüm oranlarınızı arttırabilirsiniz.

 

E-posta Pazarlama Şirket Bilgisi Ekleme

 

Ticimax ile Çalışmalarınızı Hızlandırın

 

E-ticaret ile internetten ürün satmak ve dijital pazarlama çalışmaları yapmak isteyen işletmelerin en güvendiği e-ticaret alt yapısı olan Ticimax e-ticaret alt yapıları ile sizlerde kolay bir şekilde e-mail marketing çalışmaları yapabilirsiniz. Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan e-posta pazarlama özelliği sayesinde e-mail marketing çalışmalarınızın başarısını daha kolay ölçümleyebilirsiniz.

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret