Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-ticarette Güçlü Marka Nasıl Yaratılır?

İçerikler;

E-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren işletmelerin hedef kitlesine ulaşabilmesi, satış yapabilmesi ve gelirlerini arttırabilmesi için önem vermesi gereken belirli unsurlar bulunmaktadır. Özellikle marka imajının güçlü olması e-ticaret firmalarının bu amaçlarına daha kolay bir şekilde ulaşabilmesini sağlamaktadır.

 

Güçlü bir marka imajı yaratan işletmeler e-ticarette daha hızlı bir şekilde başarılı olabilirken marka imajı zayıf olan işletmeler ise e-ticarette istedikleri hızda ilerleyememektedir. Bunun en büyük nedeni ise zayıf marka imajı olan işletmelerin kullanıcılara güven vermemesidir. Bu nedenle e-ticaret ile internetten ürün satmak ve başarılı olmak isteyen işletmelerin e-ticarette güçlü marka yaratması oldukça önemlidir.

 

E-ticaret ile internetten ürün satmak fakat nasıl marka imajı yaratılacağını bilmeyen kişiler için kaleme aldığımız E-ticarette Güçlü Marka Nasıl Yaratılır adlı bu yazımızda sizlere var olan marka imajınızı nasıl güçlendirebileceğiniz ya da nasıl güçlü marka imajı yaratabileceğinizden bahsedeceğiz siz de bu yazımızı inceleyerek e-ticarette nasıl güçlü marka yaratacağınız öğrenebilirsiniz.

 

E-ticarette Güçlü Marka Nasıl Yaratılır?

 

Marka İmajı Nedir?

 

Marka, bir malı ya da işletmeyi bu işletmeye benzeyen diğer işletmelerden ayıran simge ve isme verilen addır. Marka imajı ise, ürün, hizmet veya işletmelerin tüketicilerde yer alan izlenimlerine, duygularına, fikirlerine ve markaya karşı olan düşüncelerine verilen isimdir.

 

Ticari faaliyet gösteren birçok işletme güçlü marka imajı yaratmayı istemektedir. Güçlü marka imajı sayesinde firmalar hem daha kolay bilinirliklerini arttırmakta hem de kurumsal itibarını koruyabilmektedir.

 

E-ticarette güçlü marka yaratmak isteyen kişi ve işletmelerin önemli olan belirli unsurlara dikkat etmesi gerekmektedir. E-ticarette Güçlü Marka Nasıl Yaratılır yazımızın devamında sizler de bu unsurları öğrenebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Marka Değerini Arttırmak İçin 5 İpucu

 

Güçlü Marka - Marka İmajı Nedir

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı

 

E-ticarette güçlü marka nasıl yaratılır diyen kişilerin ilk olarak önem vermesi gereken unsurlardan biri kurumsal kimlik tasarımıdır. Bir marka ismi seçmek, marka logosu tasarlamak, marka sloganı bulmak gibi tüm süreçler bir e-ticaret firmasının kurumsal kimlik tasarımı ile ilgilidir.

 

Kurumsal kimlik tasarımı yaparken e-ticaret firmaları;

 
 • Özgün marka isimleri bulmaya
 • Marka logosunun rakiplerinden farklı olmasına
 • Marka sloganının verilen hizmet ve kurum ile alakalı olmasına
 

Dikkat etmesi gerekmektedir. Böylece işletmeler rakiplerinden farklılaşan bir kurumsal kimlik tasarımı yaparak daha kolay bir şekilde e-ticarette güçlü bir marka yaratabilmektedirler.

 

İlgili İçerik; Kurumsal Kimlik Oluşturma Rehberi

 

Güçlü Marka - Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir

 

E-ticarette Güvenliğe Önem Verin

 

E-ticarette Güçlü Marka Nasıl Yaratılır diyen kişi ve işletmelerin üzerinde durması gereken konulardan bir diğeri de e-ticarette güvenliktir. E-ticaret firmaları, siteleri üzerinden alışveriş yapan müşterilerinin güvenli alışveriş deneyimi yaşamasına önem vermelidir. Aksi halde müşterilerinin güvenliğini sağlamayan işletmeler belirli problemler ile karşı karşıya kalabilmektedir.

 
 • Müşteri bilgilerinin sızdırılması
 • E-ticaret sitesinin hacklenmesi
 • E-ticarette Sahtecilik
 • Müşterilerin Kredi Kartı Bilgilerinin Sızdırılması
 

E-ticaret sitlerinin güvenliğini sağlamayan işletmelerin başına gelebilecek başlıca tehditlerdir. E-ticarette güçlü marka yaratmak isteyen kişi ve işletmelerin bu nedenle e-ticaret sitelerinin güvenliğini sağlamaları gerekmektedir. Genellikle e-ticaret sitelerinin güvenliğini sağlamak için;

 
 • SSL Sertifikaları
 • Güven Damgası
 • Etbis Kaydı
 • 3D Secure ile Ödeme
 

Gibi yöntemler e-ticaret firmaları tarafından tercih edilmektedir. En güvenilir alışveriş siteleri içerisinde de bulunan bu yöntemler cidden e-ticarette güvenliğin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Sizler de müşterilerinizin güvenli alışveriş deneyimi yaşamasını istiyor ve böylece güçlü e-ticaret markası yaratmayı hedefliyorsanız bunları göz önünde bulundurmalısınız.

 

E-ticaret sitesi kurarken seçeceğiniz e-ticaret alt yapısı içerisinde bu özelliklerin bulunmasına dikkat edebilir ve sizler de kolay bir şekilde e-ticaret sitenizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

 

Güçlü Marka - E-ticaret Güvenlik Önemi Nedir

 

Müşteri Memnuniyetini Ön Planda Tutun

 

E-ticarette Güçlü Marka yaratmak ya da var olan markalarının imajını güçlendirmek isteyen işletmelerin dikkat etmesi gereken unsurlardan birisi de müşteri memnuniyetidir. Çünkü bir e-ticaret firması üzerinden ürün ve hizmet satın alan ve alışveriş sürecinden memnun kalan kişiler bu işletmeyi yakın çevreleri ile paylaşmaktadır.

 

E-ticarette güçlü bir marka yaratmak isteyenler ise hızlı bir şekilde büyümek ve kalıcı müşteriler edinmek için müşteri memnuniyetini ön planda tutmalıdır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak marka imajınızı güçlendirmek için şunları göz önünde bulundurabilirsiniz.

 
 • Genellikle bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapan müşteriler, ürün ve hizmet sayfalarında doğru bilgilere ve fiyatlara ulaşmayı istemektedir. Bu nedenle e-ticaret firmaları müşterilerini yanıltacak bilgileri paylaşmaktan çekinmelidir.
 • Müşteriler bir alışveriş yapmadan önce alışveriş yapacakları firmalar hakkında araştırmalar yapmaktadır ve genellikle yorum ve şikâyet sitelerine yönelmektedirler. Bu nedenle e-ticarette güçlü ve güvenilir bir marka yaratmak isteyen işletmelerin bu sitelerdeki müşteri yorumlarını iyileştirmesi gerekmektedir.
 • E-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan kişiler bir ürüne ne kadar sürede ulaşacaklarını bilmek istemektedirler. E-ticaret firmaları bunu sağlayarak müşteri memnuniyetini arttırmak için ürün ve kategori sayfalarına kargo etiketleri eklemelidir.
 • Müşterileriniz belirli konularda firmanız ile iletişime geçmeyi isteyeceklerdir. Bu nedenle bir müşteri hizmetleri numaranızın olması oldukça önemlidir. Bununla beraber müşterilerinizin sizinle iletişime geçebileceği bir iletişim formu, e-mail adresi olması da gerekmektedir.
 • Müşterilerinin doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak isteyen işletmeler sık sorulan sorular sayfası yaratmalıdır ve bu sayfa içerisinde ödeme süreçleri, kayıt, teslimat süreçleri, garanti ve iade gibi konular hakkında müşterilere bilgi verilmelidir.
 • E-ticarette güçlü bir marka yaratmak isteyen işletmeler e-ticaret sitelerinde canlı destek araçları kullanarak müşterileri ile anında iletişime geçmeye özen göstermelidir.
 

Sizler de e-ticarette güçlü bir marka yaratmak istiyorsanız bunları göz önünde bulundurmalı ve müşteri memnuniyetinizi arttıracak çalışmalar yaparak marka imajınızı güçlendirmelisiniz.

 

İlgili İçerik; Müşteri Memnuniyetini Arttırma Teknikleri

 

İlgili İçerik; E-Ticarette Satış Taktikleri

 

Güçlü Marka - Müşteri Memnuniyeti Nedir

 

Müşterilerinizi Yalnızca Müşteri Olarak Görmeyin

 

E-ticarette başarılı olamayan e-ticaret firmaları tarafından yapılan en büyük hatalardan birisi e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan kişileri yalnızca müşteri olarak görmektir. Aslına bakıldığında bu yapılan en büyük hatalardan birisidir ve marka itibarınızı zedelemektedir.

 

E-ticarette Güçlü Marka Nasıl Yaratılır diyen kişilerin bu alanda oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü e-ticaret sitenizden alışveriş yapan kişiler de birer insandır ve onların da duyguları bulunmaktadır. Bu nedenle e-ticarette başarılı olmak isteyen işletmelerin müşterilerini önemsemesi ve onları hatırladığını belirtmesi gerekmektedir.

 

E-ticaret sitenizden alışveriş yapan müşterilerinizi önemsediğinizi göstermek için;

 
 • Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, Dini Bayramlar ve Doğum Günü gibi özel günlerde onları hatırladığınız belirten e-mail ve SMS gönderin.
 • Müşterileriniz için önemli bir gün olan Doğum günlerinde onlara hediye kuponları tanımlamaktan ve promosyonlar göndermekten çekinmeyin.
 • E-ticaret sitenize uzun süredir girmeyen müşterilerinize onları özlediğinize dair mail ve sms gönderin.
 

Böylece müşterilerinizi hatırladığınız ve onların yanında olduğunuzu daha kolay bir şekilde gösterebilirsiniz. Yapacağınız bu çalışmalar sayesinde kişilerin markanıza olan bağlılığını arttırabilir ve sadık müşteriler kazanabilirsiniz. Yürüteceğiniz bu iletişim sayesinde e-ticaret sitenizin marka imajını kolay bir şekilde güçlendirebilirsiniz.

 

Güçlü Marka - Müşteri Önemi Nedir

 

Ticimax ile Marka İmajınızı Güçlendirin

 

E-ticarette Güçlü Marka Nasıl Yaratılır diyen kişi ve işletmelerin en çok tercih ettiği e-ticaret alt yapısı olan Ticimax e-ticaret alt yapıları ile sizler de e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan SSL Sertfikası, Güvenli Ödeme Yöntemleri, E-posta Pazarlama, Canlı Destek Araçları gibi özellikler sayesinde marka imajınızı güçlendirebilir ve en güvenilir e-ticaret siteleri arasında yerinizi alabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret