Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-ticarette Marka Bilinirliği Nasıl Yaratılır?

İçerikler;

E-ticaret firmaları için önemli kavramlardan birisi olan marka bilinirliği, tüketicilerin bir markayı ve markanın ürün ve hizmetlerini tanımasına verilen isimdir. Bir e-ticaret firmasının marka bilinirliği ne kadar fazla olursa markaya duyulan güven o kadar artmaktadır. Bu da e-ticaret firmalarının daha kolay satış yapmasını ve sadık müşteriler kazanmasını sağlamaktadır. Bu nedenle e-ticaret firmaları marka bilinirliğini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

 

E-ticarette marka bilinirliği yaratılırken genellikle işletmeler dijital pazarlama çalışmalarının gücünden yararlanmaktadır. İçerik pazarlaması çalışmalarından sosyal medya paylaşımlarına, sosyal sorumluluk projelerinden reklamlara kadar olan bütün çalışmalar bir e-ticaret firmasının marka bilinirliğini arttırmasına yardımcı olmaktadır.

 

E-ticaret ile internetten satış yapan ya da yapmak isteyen kişiler için hazırladığımız E-ticarette Marka Bilinirliği Nasıl Yaratılır adlı bu yazımızda sizlerin marka bilinirliği nasıl oluşturulur sorusuna yanıt vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve markanızı nasıl daha fazla kişiye tanıtabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Marka Sloganı Yaratırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

 

İlgili İçerik; 5 Adımda İnternette Kendi Markanızı Yaratın

 

E-ticarette Marka Bilinirliği Nasıl Yaratılır?

 

Marka Bilinirliği Neden Önemli?

 

Ticari faaliyet gösteren her işletme için marka bilinirliği oldukça önemli bir konudur. Çünkü marka bilinirliği yaratan işletmeler birçok avantajdan yaralanabilmektedir.

 
 • Marka bilinirliği yaratan işletmeler hedef kitlesine daha fazla güven vermektedir.
 • Marka bilinirliği e-ticaret firmalarının satışlarını arttırmasını sağlamaktadır.
 • Marka bilinirliği, işletmelerin reklam çalışmalarına harcayacağı sermayeyi azaltmaktadır.
 • Marka bilinirliği, markaların viral bir şekilde pazarlama yapmasına olanak sağlamaktadır.
 • Marka bilinirliği olan işletmeler hedeflerine daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.
 • Marka bilinirliği sayesinde firmalar cirolarını yükseltebilmektedir.
 

Bu tür avantajlardan dolayı her e-ticaret firması için marka bilinirliği yaratmak oldukça önemlidir. Sizler de bu tür avantajlardan yararlanmak istiyorsanız e-ticaret firmanızın marka bilinirliğini arttırmaya yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Logo Oluşturma, Logo Tasarımı Nasıl Yapılır? En İyi Ücretsiz Logo Tasarım Aracı

 

E-ticarette Marka Bilinirliği Neden Önemlidir

 

Sosyal Medya Çalışmalarına Önemseyin

 

E-ticarette marka bilinirliği yaratmak isteyen her işletmenin sosyal medya çalışmalarına önem vermesi gerekir. Çünkü günümüzde sosyal medya kullanan kişi sayısı her gün artış göstermektedir. Bu da markanızın ürün ve hizmetlerine ilgi duyacak kişilerin sosyal medya kullandığını göstermektedir. Bu nedenle e-ticaret firmalarının marka bilinirliği yaratmak için sosyal medya çalışmalarına önem vermesi gerekmektedir.

 
 • Düzenli paylaşım
 • Profesyonel görsel ve gönderi metinleri
 • İçeriklerin çeşitlendirilmesi
 • Hashtag seçimi
 • Reklam çalışmaları
 

Sosyal medya platformları üzerinden marka bilinirliği yaratmak isteyen her işletmenin önem vermesi gereken unsurların başında gelir. Sizler de e-ticaret markanız için bir sosyal medya takvimi hazırlayabilir, paylaşımlarınızı kaliteli görsel ve ilgi çekici metinler ile oluşturabilir ve doğru hashtag seçimiyle paylaşımlarınızı yapabilirsiniz. Hedef kitlenizde yer alan kişilerin dikkatini çekmek için video ve story gibi içerik türleri ile içeriklerinizi çeşitlendirebilir ve böylece e-ticaret firmanızın marka bilinirliğini arttırabilirsiniz.

 

E-ticarette Marka Bilinirliği Sosyal Medya Çalışmaları

 

Influencerlar ile Çalışın

 

Influencer marketing çalışmaları da E-ticarette marka bilinirliği arttırmaya yönelik çalışmalar yapan işletmelerin stratejileri arasında yer almaktadır.

 

Influencer marketing çalışmaları; markaların mikro ya da makro Influencerlar ile iş birliği yaparak sosyal medya platformları üzerinden markalarını ve markalarının ürün ve hizmetlerini tanıtmalarına verilen isimdir.

 

Genellikle ınfluencer marketing çalışmaları sayesinde işletmeler hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşırken hedef kitlelerini büyütme imkânı da yakalamaktadır. Kısacası ınfluencer marketing çalışmaları ile işletmeler kolay bir şekilde marka bilinirliği yaratabilmektedir. Siz de e-ticaret firmanızın daha fazla kişi tarafından tanınmasını istiyorsanız pazarlama stratejilerinizin arasına Influencer marketingi de ekleyebilir ve böylece hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Micro, Macro ve Mega Influencer Arasındaki Farklar Nedir?

 

E-ticarette Marka Bilinirliği Influencer Marketing

 

Reklam Çalışmalarına Önem Verin

 

Genellikle e-ticaret firmaları marka bilinirliğini arttırmak için sosyal medya ve arama motorlarına yönelik çalışmalar yapsa da hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşabilmek için reklam çalışmaları da yapmalıdır.

 
 • Google Ads
 • Sosyal Medya Reklamları
 

E-ticaret firmalarının hedef kitlelerine ulaşmak ya da hedef kitlelerini genişletmek için reklam çalışmalarına ağırlık verdiği platformlar arasında yer almaktadır. Sizler de markanızın hedef kitlesine ulaşmak ya da var olan hedef kitlesini genişletmek istiyorsanız belirli analizler yaparak sponsorlu reklamlar verebilirsiniz. Böylece marka bilinirliğinizi daha kolay bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

E-ticarette Marka Bilinirliği Reklam Çalışmaları

 

İçerik Pazarlaması Çalışmaları Yapın

 

İçerik pazarlaması, e-ticaret firmalarının içerik üretimine ve dağıtımına odaklandığı bir pazarlama stratejisidir. Genellikle bir ürün, hizmet ya da konu hakkında bilgi almak isteyen kişiler arama motorlarında belirli anahtar kelimeler ile araştırma yaptığı için içerik pazarlaması çalışmaları e-ticaret firmalarının marka bilinirliğini arttırmasına yardımcı olmaktadır. Çünkü üretilen içerikler sayesinde e-ticaret firmalarının arama motoru görünürlüğü artmaktadır.

 

İçerik pazarlaması çalışmaları ile arama motorlarında daha görünür olmak ve marka bilinirliğini arttırmak isteyen markaların önem vermesi gereken birçok konu bulunmaktadır.

 
 • Anahtar kelime araştırması
 • Hedef kitle analizi
 • Rakip analizi
 • İçerik Planlaması
 • SEO uyumlu içerik üretimi
 • Backlinkler
 

İçerik pazarlaması çalışmalarının anahtarlarıdır. Bu nedenle içerik pazarlaması ile marka bilinirliği yaratmak isteyen işletmelerin bu süreçleri önemsemesi gerekmektedir. Sizler de markanızın hedef kitlesinde yer alan kişilere yönelik içerikleri oluştururken bu unsurları göz önünde bulundurarak hareket edebilirsiniz. Böylece hedef kitlenizde yer alan kişilere daha kolay ulaşabilir ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İçerik Pazarlaması Sözlüğü

 

E-ticarette Marka Bilinirliği İçerik Pazarlama

 

Remarketing Çalışmaları Yapın

 

Remarketing çalışmaları, e-ticaret sitenizi daha önce ziyaret eden kullanıcılara ulaşmak için kullanabileceğiniz bir pazarlama yöntemidir. Bu pazarlama stratejisinde kişiler farklı web sitelerinde markanıza ait reklamları görmektedir ve genellikle markanızı daha önce ziyaret ettiği için birçok kişi yeniden e-ticaret sitenizi ziyaret edecektir.

 

Remarketing reklamları günümüzde Facebook reklamları ve Google ADS reklamlarında kullanılabilecek bir pazarlama stratejisidir. Sizler de sitenizi daha önce ziyaret eden kullanıcıları hedeflediğiniz bu reklam modeli ile markanızın bilinirliğini arttırabilirsiniz.

 

E-ticarette Marka Bilinirliği Remarketing Çalışmaları

 

Affiliate Marketing Çalışmaları

 

Satış ortaklığı olarak Türkçe’ye çevrilen Affiliate marketing çalışmaları da e-ticaret firmalarının marka bilinirliğini arttırmak için kullanabileceği dijital pazarlama yöntemleri arasında yer alıyor.

 

Affiliate marketing çalışmaları yapan e-ticaret firmaları ınfluencer ve ünlü kişiler ile satış ortaklığı yapıyor ve ilgili yönlendirmelerden satılan her ürün için e-ticaret markaları Affiliate marketing çalışmaları yaptığı ınfluencer ve ünlülere bir komisyon ödemesi yapıyor. Bazı markalar bu çalışmaları makro infuluencerlar ile yaparken bazıları da mikro infuluencerlar ile yürütüyor.

 

Affiliate marketing çalışmaları sayesinde e-ticaret firmaları sürekli olarak markalarını ve markalarına ait ürün ve hizmetleri tanıtma fırsatı yakalıyor. Böylece işletmeler hem hedef kitlelerine daha kolay bir şekilde ulaşırken hem de hedef kitlelerini genişletiyor.

 

Siz de marka bilinirliğinizi arttırmak ve daha büyük hedef kitlelere ulaşmak istiyorsanız dijital pazarlama stratejilerinizin arasına Affiliate marketing çalışmalarını da ekleyebilirsiniz. Böylece markanızı daha fazla kişinin tanımasını sağlayabilir ve marka bilinirliği yaratabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Marka Tescili Nedir? Marka Tescili Nasıl Yapılır?

 

E-ticarette Marka Bilinirliği Affiliate Marketing

 

Ticimax ile E-ticaret Markanızı Yaratın

 

E-ticaret sektörüne giriş yapmak ve internetten ürün satmak istiyorsanız sizler de kalitesi ISO belgeleri ile onaylanan Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih edebilirsiniz. Ticimax e-ticaret alt yapılarında yer alan özellikler sayesinde e-ticaret sitenizi hızlı bir şekilde kurabilir ve anında internetten satışa başlayabilirsiniz.

 

Ticimax e-ticaret paketlerinde yer alan blog, toplu e-mail ve sms gönderimi, en iyi e-ticaret kampanyaları, analiz özellikleri ve raporlar, sosyal medya modülleri vb. birçok modül sayesinde e-ticarette marka bilinirliğinizi arttıracak pazarlama çalışmaları yapabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret