Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Hepsiburada’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler

İnternet üzerinden satış yapmak için bir online pazar yeri olarak çalışan Hepsiburada sitesinde kendinize ait bir mağaza açabilirsiniz. Hepsiburada 1998’den beri Türkiye’de internet satışı üzerinden hizmet veren, müşterilerinin güvenini kazanmış bir platformdur. Hepsiburada üzerinden direkt müşteriye satış yapabileceğiniz gibi, ürünlerinizi Hepsiburada’ya satma alternatifinizde bulunmaktadır. Bir online pazar yerinde mağaza açarak satış yapmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Öncelikle Hepsiburada’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenlere dair avantaj ve dezavantajlardan bahsedeceğiz. Hepsiburada’da satış yapmanın avantajları şunlardır:

 

Hepsiburada’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler

 

  • Yüksek müşteri potansiyeli: Uzun yıllardır internet alışverişin de bilinen bir site olduğu için Hepsiburada’nın kendisine ait bir müşteri kitlesi bulunmaktadır. Eğer site üzerinden mağaza açarak satış yapmaya başlayacaksanız, hazır bir müşteri kitlesine erişim olanağınız bulunmaktadır.

 

  • Hepsiburada’nın marka imajından yararlanma fırsatı: Hepsiburada sağlam bir marka imajına sahiptir. Müşteriler internet alışverişlerinde güvenilir ve bilindik internet sitelerini tercih etmektedir. Online mağazacılık üzerinden satış yapacak olursanız, hem Hepsiburada’nın marka imajından yararlanabilir hem de markanızı daha rahat tanıtma şansına sahip olabilirsiniz.

 

Hepsiburada’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler de mağazacılık üzerinden ürün satmanın dezavantajları da yer almaktadır. Dezavantajlara ise şunları örnek verebiliriz:

 

Komisyon ücretleri: Hepsiburada’da mağaza açmak ücretsizdir ancak her platformda olduğu gibi sattığınız ürün başına komisyon kesintisi yapılmaktadır. Komisyon oranları sattığınız ürün çeşide göre değişmekte ve belirlenmektedir. Ürünlerinizin fiyatlandırmasını yaparken komisyon ücretlerini de dikkate almanız gerekir. Bu durum ürün fiyatlarınızı daha da arttırabilir ve rekabete girmenizi zorlaştırabilir.

 

Rekabet: Hepsiburada geniş bir müşteri kitlesine sahip olmanın yanında, bünyesinde çok sayıda mağazaya da yer vermektedir. Bu mağazaların hepsi sizin potansiyel rakibinizdir. Müşteriler ürün satın almak için marka üzerinden değil, ürün adı üzerinden araştırma yapmaktadır. Bu sebeple benzer ürünler için daima uygun fiyatlandırma seçenekleri sunmanız gerekir. Aynı zamanda ürünlerinizi öne çıkartabilmek için ek reklam maliyetlerine katlanmanız gerekir.

 

Hepsiburada’da Nasıl Satış Yapılır?

 

Hepsiburada’da satış yapmak için öncelikle bir şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Hali hazırda bulunan bir şirketiniz varsa mağaza açmak için ekstra bir e-ticaret şirketi açmanıza gerek bulunmamaktadır. Hepsiburada’nın internet sitesi üzerinden mağaza açmak için başvuru yapmanız gerekir. Bu başvuru esnasında şirket bilgileriniz sizden talep edilmektedir. Şirket bilgilerinizi eksiksiz olarak girmelisiniz. Mağaza açmak için onay sürecinden geçeceğiniz için herhangi bir yanlışlık bu süreci sekteye uğratmaktadır. Hepsiburada’da mağaza açmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Aynı zamanda aylık olarak bir ücretlendirme de bulunmamaktadır. Sattığınız ürün başına kesilen komisyonlar ile mağazacılık faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Hepsiburada’da mağaza açarken ön başvurunuz gerçekleştirmenizin ardından gerekli belgeleri yüklemeniz talep edilecektir. Hepsiburada’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında yer alan belgeler ise şunlardır:

 

  • Vergi Levhası
  • İmza Sirküleri
  • Faaliyet Belgesi
  • Ticaret Sicil Gazetesi
  • Sözleşme Belgesi ( Hepsiburada ile iş yapmaya başlayacağınıza dair hazırlanan metin)
  • Ek3 Pazar Yeri Formu

 

Şahıs şirketi sahibiyseniz ve firmanız ticaret odasına kayıtlı değilse ticaret sicil gazetenizi yüklemenize gerek bulunmamaktadır. Hepsiburada talep ettiği belgeleri inceledikten sonra eksiklere dair dönüş yapmakta veya herhangi bir sorun mevcut değilse mağaza açma talebinizi onaylamaktadır.

 

E-ticaret Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

İnternet üzerinden satış yapmak için online pazar yeri gibi çalışan siteleri kullanabilirsiniz ancak bu durum markanızın bilinirliğini sağlamanızı zorlaştırır ve sattığınız ürün başına komisyon ödemenize sebep olur. İnternet satışlarınızı Hepsiburada entegrasyonuna sahip olan kendinize ait e-ticaret sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızla iletişime geçerek 15 günlük ücretsiz deneme alternatifinden yararlanabilir ve ardından iş alanınıza en uygun paket hizmetten yararlanabilirsiniz.

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20