Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Instagram Reels ile E-ticarette Fark Yaratmanın 5 Yolu

İçerikler;

Sosyal medya dijital pazarlamanın en önemli halkalarından biridir. E-ticaret işletmeleri için de kilit görevi gören sosyal medyanın en çok kullanılan platformu olan Instagram e-ticarette pazarlamada işletmelere önemli geri dönüşler sağlamaktadır.

 

Instagram’ın son zamanlarda yaptığı yenilikler pazarlama faaliyetlerinin artarak devam etmesini sağlamaktadır. Yazımızda Instagram’ın yaptığı dikkat çekici yeniliklerden biri olan instagram reels hakkında çeşitli bilgiler vereceğiz.

 

Instagram Reels ile E-ticarette Fark Yaratmanın 5 Yolu

 

Instagram Pazarlamada Neden Önemlidir?

 

Sosyal medya, çevrimiçi işletmeleri tanıtmada ve milyarlarca insanı neyi seçip neyi seçmeyeceklerine karar verme konusunda etkileme konusunda oldukça etkilidir. Tüm sosyal medya platformları arasından en çok kullanılan, 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile Instagram’dır.

 

Instagram’a olan talep sadece bir fotoğraf paylaşım alanından çıkarak platformu bir pazarlama aracı haline de getirmiş durumdadır. Instagram günümüzde trend bir belirleyici konumundadır ve işletmelerin başarısında önemli bir rol oynamaktadır.

 

E-ticaret siteleri için de Instagram’ın dinamikleri iyi analiz edilmeli ve bir pazarlama aracı olarak doğru kullanılmalıdır. Çünkü Instagram kullanıcılarının satın alma kararlarının yüzde 80 oranında etkilemektedir.

 

Bu nedenle e-ticaret işletmeleri Instagram’daki tüm trendleri akıllıca kullanarak geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi başarabilmektedir.

 

İlgili İçerik; Instagram Post Hazırlama Rehberi, Fikirler ve Faydalı Araçlar

 

İlgili İçerik; Instagram Hikayeleri ile Nasıl Daha Fazla Trafik Kazanılır?

 

Instagram Pazarlama Neden Önemlidir

 

Instagram Reels Nedir?

 

Instagram Reels, herkesle paylaşılabilen kısa, yaratıcı, eğlenceli ve bilgilendirici videolar yapmanızı sağlayan, Instagram’ın yeni sayılabilecek bir özelliğidir. Kısa sürede geniş bir kitle tarafından hem eğlence hem iş hem pazarlama gibi pek çok alanda benimsenip kullanılmaya başlanmıştır.

 

Kısa videolar daha ilgi çekici olduğu için Instagram reels pazarlaması, işletme gönderilerinizden veya hikayelerinizden daha etkilidir. Bilindiği üzere tüketiciler bir içeriği okumak yerine kısa bir video izlemeyi tercih etmektedir. Instagram reels günümüz tüketici beklentilerine göre kolay şekil alabilen bir yeniliktir. Tüketicilere ses, görsellik, eylem ve hareketlerle hitap etmek verilen mesajı daha keyifli bir hale getirmekte arka planda hedefe ulaşmayı kolaylaştırmaktadır.

 

İlgili İçerik; Instagram Etkileşim Arttırma Teknikleri

 

İlgili İçerik; Instagram için En Popüler Post Tasarlama Araçları

 

Instagram Reels Nedir

 

Instagram Reels Nasıl Oluşturulur?

 

Instagram reels teknikleri için ınstagram reels oluşturma konusu karmaşık gibi görünse de oldukça basittir.

 

Aşağıda instagram reels oluşturma adımları şöyledir;

 

Videolar: Bir reels kaydederken, durdurup konumunuzu değiştirebilir ve tekrar kayda başlayabilirsiniz. Kayıt düğmesinin sol tarafında, kaydettiğiniz tüm klipleri bulabilir ve videonuzu birleştirmek için bunları kaldırabilir veya yeniden düzenleyebilirsiniz.

 

Ses ekleme: Reel müzik oldukça büyük önem taşımaktadır. Trend, ilgi çekici amaca uygun bir müzikle reels videoları keyifli ve dikkat çekici bir hale gelmektedir. Reels videolarına müzik, orijinal ses, şarkı eklemek mümkündür. Seslendirmeyi önceden yapıp videoya ekleyerek kendi anlatımınızla videolar oluşturabilirsiniz.

 

Hız: Çekilen videoların bölümlerini hızlandırma ya da yavaşlatma özellikleri mevcuttur. Fakat reels videoları genellikle hızlı bir akışa sahiptir.

 

Filtre seçenekleri: Videonuzu hayata geçirmek için Instagram’ın kapsamlı filtre ve efektleri kitaplığından seçim yapmak mümkündür. Instagram, klibinizdeki konuya doğal görünümlü bir arka plan eklemenize olanak tanıyan yeşil ekran gibi filtrelere sahiptir.

 

Zamanlayıcı: Uygulamanın kayda başlamasını istediğiniz zaman için bir zamanlayıcı ekleyebilirsiniz.

 

Hizalama aracı: Belirli bir nesneye odaklanıyorsanız ve farklı arka planlar kullanan ayrı klipler oluşturuyorsanız, nesneyi çerçeve içinde hizalamak için çekim sırasında hizalama aracını kullanabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz Video Düzenleme Programları

 

İlgili İçerik; Etkileşiminizi Artıracak Video İçerik Fikirleri

 

Instagram Reels Nasıl Oluşturulur

 

Instagram Reels E-ticarette Nasıl Kullanılır?

 

Instagram reels teknikleri sanal mağazaların oldukça işini yaramakta ve işletmelerin büyümesini, ürün ve hizmetlerin geniş kitlelere tanıtılmasını, etkileşimleri artırmada ve siteye yönlendirme almada etkili olmaktadır.

 

Aşağıda e-ticaret siteleri hangi ınstagram reels teknikleri uygulamalı sorusunun cevaplarını derledik.

 

Nasıl yapılır? reels’leri hazırlamak: Nasıl yapılır videoları her zaman ilgi duyulan videolar olarak karşımıza çıkmaktadır. E-ticaret siteleri bu tarz kısa videolar ile hedef kitlesinin karşısına çıkabilir. Burada e-ticaret sitesinde satılan ürünler konusunda nasıl kullanılır, nasıl hazırlanır vb. gibi reels videoları çekilebilir. Hazırlayacağınız orijinal instagram reels videoları alışveriş yapanların ürününüzü nasıl kullanmayı tercih ettiğinizi ve ürünün hangi farklı şekillerde kullanılabileceğini görmelerini sağlar.

 

Örneğin kahve satan bir e-ticaret sitesi, sattığı kahvelerin farklı yapılış şekillerini dikkat çekici reels’lar ile hedef kitlesi için ilgi çekici hale getirebilir. Bunu yaparken etkileşimlerini artırır ve kitlesi üzerinde ürün ve marka farkındalığı oluşturur.

 

Kamera arkası: Ürünün ortaya çıkışı, üretimi, nasıl yapıldığı gibi pek çok bilgiyi ilgi çekici reels’lara dönüştürmek mümkündür. Öte yandan merak uyandırma, yeni bir ürün, hizmet konusunda teaser gibi konularda reels videoları ilgi çekici olmaktadır. Yeni ürün lansmanlarında ilginç ve kısa bir reels çekimi etkili bir pazarlama çalışması haline dönüşmektedir. Öte yandan etkileşimi fazla olan reels vasıtası ile duyuru ve haberdar etme de söz konusu olmaktadır.

 

Ürün detaylarını keyifli bir şekilde anlatmak: Müşterilerinize ürünleriniz hakkında bilgi vermek için instagram reels pazarlamasını kullanabilirsiniz. Ürün detaylarını, insanların genellikle odaklanmadığı özellikleri, faydalarını, performansını sıkmadan keyifli bir şekilde anlatmak mümkündür.

 

Ürünleri ve detaylarını anlatmak müşteri ile ürün arasında ilişki kurmak açısından harika bir yoldur. Böylece müşterilerinizi ürünlerinize daha aşina bir hale gelir. Ürün detay videoları müşterinin ürünle ilgili şüphelerini de gidermektedir.

 

İlham verme: Instagram, alıcıların kararlarının yüzde 80’ini etkilemektedir. Instagram reels de bunu sağlamanın etkili yollarından biridir. İnsanları videolarda kullanılan ürünleri kullanmaya teşvik etmek, onlara ilham vermek instagram reels pazarlamasının bir parçasıdır. Genellikle influencer pazarlama alanında instagram reels teknikleri ürün kullanımı ve ilham verme konusunda etkili olarak kullanılmaktadır.

 

Marka hikayeleri anlatmak: E-ticarette ınstagram reels pazarlaması çeşitli yaratıcı fikirlerle büyük başarılara dönüşmektedir. Isntagram reels’lerin amacı eğlendirmek, keyif vermek ve ilgi çekmektir. Bu amaçla müşteriyle samimi ilişkiler kurmak mümkündür. Müşterilerinize markanızı samimi bir şekilde anlatmak, müşteride aidiyet oluşturmada etkili olacaktır.

 

İlgili İçerik; Instagram İşletme Profiline Geçme, İşletme Profili Nasıl Açılır?

 

İlgili İçerik; Instagram'da Nasıl Para Kazanılır?

 

İlgili İçerik; Instagram TV ( IGTV) Kullanım Rehberi Instagram Reels ile E-ticaret Nasıl Yapılır

 

Instagram Reels Oluşturmanın E-ticaret Sitelerine Sağladığı Avantajlar

 

E-ticaret siteleri; tanıtım, kampanya, marka itibarı oluşturma, etkileşim arttırma gibi pek çok hedefler için instagram reels tekniklerindne yararlanmalıdır. Aşağıda birkaç başlıkta instagram reels kullanımının sanal mağazalara faydalarına değindik.

 
  • Geniş kitlelere ulaşmada yardımcıdır.
  • Etkileşimleri arttırmada oldukça etkilidir.
  • Bir yazılım veya ekipman gerektirmemesi açısından e-ticaret sitelerine ekstra bir iş gücü oluşturmaz. Uygulama içinde kolaylıkla oluşturulabilir.
  • Filtreler ve efektlerle markayı ilgi çekici bir hale getirmede etkilidir.
  • Instagram reels’leri algoritmalar tarafından öne çıkarılmaktadır. Bu nedenle reels ile markanın erişim ağı genişler ve pek çok tüketiciye aynı anda ulaşılabilir.
 

İlgili İçerik; En Popüler Instagram Gönderi Planlama Programları

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret