Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

İnternette En Çok Satılan Ürünler, Ne Satılır 2023

İçerikler;

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri yazımızda internetten ne satabilirim? sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Rekabet ortamının her geçen yıl daha da arttığı e-ticarette en çok satılan ürünler 2023 ile e-ticarette en popüler ürünler konusunda fikir sahibi olarak online pazarda yerinizi almak mümkündür. Yazımızdan trend ürünlere ve detaylarına ulaşabilirsiniz.İnternette En Çok Satılan Ürünler, Ne Satılır 2022

 

E-ticarette 2022 Yılı Nasıl Geçti?

 

İnternetten satılacak ürün bulma konusunda talep gören ürünlerin verileri de somut fikir elde etmek açısından oldukça önemlidir. 2022 e-ticaret verilerine bakıldığında e-ticaret hacminin yılın ilk yarısında 348 milyara vardığını görebiliyoruz.

 

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri konusu verilerle açıklandığında pandeminin etkisiyle tüketici alışkanlıkları bütünüyle online platformlara kaydığı gibi internetten en çok satılan ürünler konusunda da oldukça farklı sektörler başarı yakalamış ve cirolarını artırmayı başarmışlardır.

 

E- ticaret verileri:

 
 • 2022 e-ticaret hacmi yılın ilk yarısında 348 milyarı geçmiştir.
 • 2022 yılında e-ticaret sipariş adedi 2 milyar 294 milyon milyona ulaşmıştır.
 • E-ticarette sektör ve ürün çeşitliliği artmıştır.
 • E-ticarette kartlı işlemler birinci sırada yer almaktadır.
 • Ortalama sepet tutarları kartlı işlemlerde 152 TL’dir.
 

İlgili İçerik; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler (2023 Yeni)

 

E-ticarette 2022 Yılı Nasıl Geçti?

 

E-ticarette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

 

İnternette ne satabilirim diyenler için elektronik satış verileri ışığında e-ticarette en çok satılan ürünleri sizin için sıraladık. İnternetten en çok satılan ürünler şu şekildedir:

 
 • Hazır Yemek
 • Telefon Aksesuarları
 • Akıllı Saatler
 • VR Aksesuarları
 • Sırt Çantaları
 • Spor Kıyafetler ve Spor Ekipmanları
 • Hamile Elbiseleri
 • Bebek Hediyeleri ve Kıyafetleri
 • Ev ve Dekorasyon
 • Evcil Hayvan Ürünleri
 • Temizlik Hijyen Ürünleri
 • Kitap, Film, Müzik ve Oyunlar
 • Giyim, Tesettür Giyim, Ayakkabı, Aksesuar
 • Kişisel Bakım ve Makyaj Ürünleri
 • Çiçek ve Hediyelik Eşyalar
 • Hırdavat ve Yapı Market
 

Hazır Yemek

 

Türkiye’de en çok satılan gıda ürünleri arasında ilk sırada yer alan ürün grubu hazır yemeklerdir. Günümüzde internetten alışveriş yapan kişilerin e-ticaret sitelerinden veya mobil uygulamalardan hazırladıkları sepetler incelendiğinde internetten en çok satılan ürünler arasında ilk sırada yer alan ürünlerin hazır yemekler olduğunu söylemek mümkündür.

 

Türkiye’de internetten alışveriş yapan insanların %99’luk bölümünün internet üzerinden en az bir kere de olsa pide, hamburger, pizza ve ev yemekleri gibi yiyeceklerden sipariş verdiği bilinmektedir. Bu nedenle internette kolay satılan ürünler kategorisinde yemek grubundan ürünler olduğunu söylemek mümkündür.

 

İlgili İçerik; İnternetten Yemek Satışı

 

İnternetten En Kolay Hızlı Yemek Satışı

 

Telefon Aksesuarları

 

Günümüzde yanımızdan ayırmadığımız cep telefonları kadar aksesuarları da sıklıkla online olarak sipariş verilmektedir. İnternette en popüler ürünler konusunda başı çeken telefon aksesuarları satışı e-ticarette satacak ürün bulma konusunda araştırma yapan kişiler için iyi bir fikirdir.

 

Telefon aksesuarları neleri içerir;

 
 • Şarj aleti
 • Kulaklık çeşitleri
 • Telefon kılıfları
 • Ekran koruyucuları
 • Powerbank
 • Telefon taşıma aksesuarları
 • Kişiye özel telefon kılıfları vb.Telefon Aksesuarları

 

Akıllı Saatler

 

Dijitalleşmenin hızla arttığı günümüzde akıllı saatler her yaş ve cinsiyet grubundan tüketici tarafından online olarak satın alınmaktadır. Akıllı saatlerin dikkat çekici bazı özellikleri arasında; elektro kardiyografi çekmesi, arama yanıtlama-konuşma, mesaj ve bildirim takibi, adım sayma, kalori gösterme gibi pek çok öne çıkan özellikleriyle tüketicilerin ilgisini çekmektedir.

 

Farklı marka ve özellikte akıllı saat satışı yaparak e-ticarette başarı sağlamanız mümkündür. Akıllı saatler günümüzde cep telefonlarından sonra hayatımızın ritmini tutmada büyük yardımcımız haline gelmiş durumdadır.

 

VR Aksesuarları

 

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren VR aksesuarları günümüzün ve geleceğin de önemli online satış potansiyelini oluşturmaktadır. Sanal gerçeklik sunan VR aksesuarları günümüzde pek çok farklı sektör ya da kişisel olarak tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. E-ticaret yapmak isteyenler ve internetten ne satabilirim diye düşünen girişimciler için VR aksesuarları önemli ürünler arasında yer almaktadır.

 

VR Aksesuarları

 

Sırt Çantaları

 

Çanta online alışverişin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Her yaş ve kategoriden gereksinim duyulan çanta sektörünün online potansiyeli yüksektir. Özellikle sırt çantaları outdoor sporlar, tatil, eğitim açısından sıkça tercih edilmektedir. Bir yaşam tarzını gösteren sırt çantaları ayrı bir sektör olarak e-ticaret firmalarına başarı getirmektedir.

 

Spor Kıyafetler ve Spor Ekipmanları

 

Pandemiden sonra spor kültürü şekil değiştirerek “evde spor” anlayışı yaygınlaşmaya başladı. Tüketiciler evde hareketsiz yaşamın önüne geçmek amacıyla spor ekipmanlarını online olarak sipariş vererek evde spor ve egzersiz yapmaya başladılar. Spor ekipmanlarının online satışı pandemiden sonra artarken spor ekipmanlarına olan talep artarak devam etmektedir.

 

Pandeminin etkisiyle evde egzersiz yapma ve çoğunluğun kalıcı olarak home office çalışma modeline geçmesi ise spor giyim tarzına olan talebin de artış göstermesine neden olmaktadır. Spor ekipmanları ve spor kıyafetleri 2022 yılında olduğu gibi internetten en çok satılan ürünler 2023 alanında da yerini korumaya devam etmektedir.

 

İlgili İçerik; İnternetten Spor Malzemeleri Nasıl Satılır?


Spor Kıyafetler ve Spor Ekipmanları

 

Hamile Elbiseleri

 

E-ticaret verilerine bakıldığında hamile elbiseleri kategorisinin de kendi içinde e-ticaret pazarında önemli bir yer tuttuğu görülmektedir. Kişiler hamile kıyafeti gereksinimlerini e-ticaret sitelerinden karşılamaktadır. İnternetten satılacak ürün bulma konusunda hamile elbiseleri, hamile giyim, annelere hitap eden ürün ve aksesuarlar tercih edilebilmektedir.

 

Bebek Hediyeleri ve Kıyafetleri

 

Bebekler çok hızlı büyüyen canlılar ve bu nedenle ebeveynler tarafından alınan kıyafetler kısa süreler için alınmaktadır. Bir bebeğin ihtiyaçlarının sürekli artacağını göz önünde bulundurarak sizler de internetten ürün satmak işine bebek giyim ürünleri satarak başlayabilirsiniz. Güvenli bir firma olduğunuzu ailelere kanıtladığınız takdirde ebeveynlerin vazgeçilmez firması haline gelmeniz olasıdır.

 

Öte yandan pandemi nedeniyle yenidoğan bebeklere tebrik hediyeleri de online olarak gönderilmektedir. Online bebek hediyeleri son zamanların popüler ürünleri arasında yerini almıştır.

 

İlgili İçerik; İnternetten Bebek Giyim Ürünleri Satmak Hakkında Her Şey

 

Bebek Hediyeleri ve Kıyafetleri

 

Bebek Bezi

 

Ülkemizde her gün binlerce bebek dünyaya gelmektedir. Bebeklere ve çocuklara tuvalet eğitimi verilene kadar her eve en çok giren ürün tabi ki bebek bezi olacaktır. Bebeklerin her geçen gün gelişmesi ve bununla beraber kullanılacak bebek bezi boyutunun da değişmesi, tuvalet alışkanlığı verilene kadar bebek bezinin kullanımını zorunlu kılmaktadır.

 

Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan bebek bezlerine marketlerden veya internetten olan talep her geçen gün artmaktadır. İnternette kolay satılan ürünler arayışınızda siz de bebek bezi ve bebek ürünleriyle ilgili bir online satış planı oluşturabilirsiniz.

 
 

Ev ve Dekorasyon

 

Evler sürekli içerisinde olduğumuz barınma alanlarımız olduğu için insanlar sürekli değişiklik yapmayı istemektedir. Bu istekten yararlanarak para kazanmak istiyorsanız eğer sizler de vazo, tablo, nevresim, koltuk yastığı gibi ürünler satmaya başlayarak internetten yapacağınız e-ticaret faaliyetlerinizin kısa süreler içerisinde karşılık bulmasına olanak sağlayabilirsiniz. Ev ve Dekorasyon

 

Evcil Hayvan Ürünleri

 

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri içerisinde yer alan bir diğer kategori de evcil hayvan ürünleridir. Genellikle kar maliyeti düşünüldüğünde pet shopların satın aldıkları ürünleri çok daha fazla fiyatlarla satışa sunduğunu söylemek mümkün.

 

Bir dükkan maliyeti olmayacağı için uygun fiyatlarla evcil hayvan ürünleri satmaya başlayabilir ve insanların artan bu ihtiyaçlarına cevap veren bir firma haline gelerek kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Özellikle pandemi sonrasında evcil hayvan ürünleri en çok satın alınan kategoriler arasına girmiş durumdadır.

 

İlgili İçerik; Online Pet Shop Açma Rehberi

 

 

Temizlik Hijyen Ürünleri

 

Maske başta olmak üzere dezenfektan, kolonya gibi hijyen malzemeleri pandemi nedeniyle artık hayatımızın mecburiyetleri haline gelmiş durumdadır. Bu nedenle tüketici ihtiyaçlarına yönelik olarak temizlik, hijyen ürünleriyle online olarak tüketicilere ulaşmanız mümkündür.Temizlik Hijyen Ürünleri
 

Medikal Maske

 

En çok satılan medikal ürünler arasında yer alan maskeler özellikle Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye’de en çok satın alınan ürünler arasında birinci sırada yer almıştır. Korona virüsle enfekte olan hasta sayısının artması, insanların kendini hastalıktan korumak istemesi ve maske takma zorunluluğunun getirilmesi gibi nedenler medikal maske satışlarını arttırmıştır. Sizler de ürün yelpazenize medikal maskeleri ekleyebilir ve ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Corona Virüsüne Karşı E-ticaret Sitelerine Tavsiyeler

 

İlgili İçerik; Toptan Dezenfektan ve Toptan Maske Satış Rehberi

 

Temassız Ateş Ölçer

 

En çok satılan medikal ürünler arasında yer alan başka bir ürün grubu ise temassız ateş ölçerlerdir. İnternette en kolay satılan ürünler arasında yer alan bu ürünlerin satışı korona virüs pandemisinden sonra ivme kazandı. Sizler de toptan medikal maske, toptan temassız ateş ölçerleri temin edebilir ve e-ticaret sitenizde satışa sunabilirsiniz.Temassız Ateş Ölçer

 

Dezenfektan

 

Pandemi nedeniyle internette en kolay ne satılır sorusunun cevabı hijyen ürünleri haline gelmiştir. En çok satılan ürünler arasında Mart 2020’den beri farklı bir ürün grubu da yer almaktadır. Mart 2020’den beri dezenfektan satışları online platformlarda oldukça artmıştır. Hijyen ürünleri içerisinde bulunan dezenfektanları temin edebilir ve satışını yaparak gelir elde edebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Temizlik ve Hijyen Ürünlerinin Online Satışı Nasıl Yapılır?

 

 

Kitap, Film, Müzik ve Oyunlar

 

Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan ürünlerden bir diğeri ise kitap, film, müzik ve oyun kategorisinde bulunan ürünlerdir.

 
 • Türkiye’de internet üzerinden alışveriş yapan insanların %92’si alışveriş sepetlerine kitap, film, müzik ve oyun gibi genel kültür arttırıcı ürünleri eklemeyi tercih etmektedir.
 

Bu ürünlere olan talebin her geçen gün arttığı gözlemlenmektedir. Sizler de internetten satış yaparken kitap, müzik, oyun ve film gibi ürünleri e-ticaret sitenize veya pazaryerlerine ekleyebilir ve internetten yaptığınız satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Kitap Satış Sitesi Açma Rehberi Kitap, Film, Müzik ve Oyunlar

 

Giyim, Tesettür Giyim, Ayakkabı, Aksesuar

 

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri içerisinde kadın ve erkek giyim ürünleri her zaman yerini koruyan bir kategori olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada önemli olan moda trendlerini yakından takip etmek ve taleplere göre güncellemeler yapmaktadır.

 

E-ticarette giyim sektörü içinde tesettür giyim de önemli bir potansiyel taşımaktadır. İnternetten kıyafet satmak konusunda alanınızı daraltabilir, spesifik satışlarla kazancınızı artırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İnternetten Kıyafet Satışı Nasıl Yapılır?

 

Giyim, Tesettür Giyim, Ayakkabı, Aksesuar

 

Kişisel Bakım ve Makyaj Ürünleri

 

Gündelik hayatımız içerisinde kişisel bakımın oldukça önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. İnsanlar herhangi bir davete katılırken, bir toplantıya giderken ya da dışarı çıkarken bakımlı ve güzel görünmek istemektedir.

 

Kişisel bakım ve makyaj ürünleri insanların bu isteklerini karşılayacakları en önemli ürün gruplarından biridir. Hal böyle olunca, kişisel bakım ürünlerine karşı talep her geçen gün artmaktadır.

 
 • Türkiye’de, internetten en çok satılan ürünler arasında yer alan kişisel bakım ve makyaj ürünleri para kazandıran ürünlerin arasında değerlendirilmektedir.
 • Bu ürün grubundan alışveriş yapmayı tercih eden kişi sayısı internetten alışveriş yapanların %77’lik bölümünü oluşturmaktadır.
 

Sizler de internette en kolay ne satılır diye düşünüyorsanız e-ticaret sitenizi kozmetik, kişisel bakım ve makyaj ürünlerinin satışını yapan bir e-ticaret sitesi olarak tasarlayabilir ve bu alandaki talepleri karşılayarak gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; İnternette Kozmetik Satışı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 


Kişisel Bakım ve Makyaj Ürünleri
 

Çiçek ve Hediyelik Eşyalar

 
 • Türkiye’de en çok satılan ürünler arasında yer alan çiçek ve hediyelik eşyalar internetten alışveriş yapan kişilerin %81’i tarafından tercih edilen ürünlerdir.
 • Ülkemizde her gün doğum günü olan milyonlarca insan bulunmaktadır.
 • Evlilik yıl dönümleri, tanışma tarihleri, iş değişikliği gibi önemli günler düşünüldüğünde satın alması hiç durmayan ürün gruplarından bir diğeri de çiçekler ve hediyelik eşyalardır.
 

Yukarıdaki kategorilerden alışveriş yapan kullanıcıların talep sayısı her geçen gün arttığı için çiçek ve hediyelik eşya satmak fikri ile sizler de gelirlerinizi arttırabilir ve her geçen gün artan talepleri karşılayabilirsiniz.

 
 

İlgili İçerik; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler (2023 Yeni)

 

İlgili İçerik; E-ticaret ile Kişiye Özel Ürünler Nasıl Satılır? İnternetten En Kolay Çiçek Satışı
 

Hırdavat-Yapı Market

 

Hırdavat ve yapı market ürünleri de geniş bir alanı kapsar ve online platformlarda önemli bir paya sahiptir. Hırdavat ve yapı market malzemeler çok çeşitli alanları ve ürünleri içine almaktadır. Bu kategorilerden sadece birkaçına odaklanabilir ya da genel bir satış sitesi haline gelebilirsiniz.

 

İnternette En Çok Satılan Ürünler ile Nasıl Başarı Sağlanır?

 

İnternetten ticaret yapan firma sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu da firmalar arasında büyük bir rekabetin oluşmasına neden olmaktadır. Firmalar bu pazar içerisinde sattıkları ürünlerde farklılıklar yaratarak daha fazla kişiye ulaşmakta ve bu şekilde kazançlarını artmaktadır.

 

E-ticaret firmaları popüler ve internette en çok satılan ürünleri e-ticaret sitelerinde müşterilerine doğru bir şekilde sunarak başarıya ulaşabilmektedir. Satılan ürün kadar ürünün nasıl gösterildiği diğer bir deyişle sergilendiği başarıyı etkileyen faktörler arasındadır.

 

E-ticaret sitelerinin online ürün satışı konusunda dikkat etmesi gerekenler;

 
 • Sade ve karmaşadan uzak bir site tasarımı,
 • En çok satılan ve popüler ürünleri ana sayfada göstermek,
 • Kullanıcı deneyimine uygun ürün önerisinde bulunmak,
 • Güvenli bir ödeme sistemi sunmak,
 • Kargo ücretlerini göstermek,
 • İndirim ve kampanyalara yer vermek,
 • Promosyon ve kod tanımlamalarıyla satın almaya teşvik etmek,
 • Güvenli bir online alışveriş deneyimi sunmak.
 

Gelişmiş e-ticaret yazılımıyle zahmetsiz bir şekilde e-ticarete başlamak için uygun fiyatlı Ticimax E-ticaret Paketleri sizleri bekliyor.

 

 

Ürün Satışı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Türkiye’de en çok satılan ürünler hakkında sizlerle birçok bilgiyi paylaştık. Peki bu ürünlerin satışını yaparken nelere önem vermemiz gerekiyor. Gelin hep beraber bakalım.

 
 • E-ticaret yaparken ilk önem vermeniz gereken şeylerden birisi sosyal medya reklamlarıdır. Sizler de satışını yaptığınız ürünleri sosyal medyada tanıtarak gelir arttırabilirsiniz.
 • Ürün açıklamaları ve fotoğrafları müşterilerinizin ürün satın alırken ilk dikkat ettiği şeylerdir. Düzgün fotoğraflar ve ürün açıklamaları gelirlerinizin artmasını beraberinde getirecektir.
 • İnternette kolay satılan ürünler konusunda ürün satışı esnasında ilk dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi ürün stok kontrolüdür. Stoğu biten ürünleri tedarik etme süreniz arttığında ise ürün satışlarınız olumsuz etkilenecektir.
 • E-ticaret yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi de e-ticaret alt yapılarıdır.
 • E-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan modüller kampanyalarınızı planlayabilmeniz, reklam analizlerinizi yapabilmeniz, kargo takibi, SEO uyumluluğu gibi birçok alanda işinizi kolaylaştırmalıdır.
 

E-ticaret yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi de e-ticaret alt yapılarıdır. E-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan modüller kampanyalarınızı planlayabilmeniz, reklam analizlerinizi yapabilmeniz, kargo takibi, SEO uyumluluğu gibi birçok alanda işinizi kolaylaştırmalıdır.

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax