Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

İnternetten Satılacak Ürün Tavsiyeleri

İçindekiler;

 
  • Kadın ve Erkek Giyim Ürünleri
  • Bebek Giyim Ürünleri
  • Ev ve Dekorasyon Ürünleri
  • Evcil Hayvan Ürünleri
  • Telefon Aksesuarları
  • Spor Aletleri

 

 

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri yazımızda internetten ne satabilirim? sorusunun cevabını bulacaksınız. Bununla beraber bu ürünleri satarken neler yapmanız gerekiyor bunları da sizlere anlatacağız.

 

İnternetten ticaret yapan firma sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu da firmalar arasında büyük bir rekabetin oluşmasına neden olmaktadır. Firmalar bu pazar içerisinde sattıkları ürünlerde farklılıklar yaratarak daha fazla kişiye ulaşmakta ve bu şekilde kazançlarını artmaktadır.


İlgili İçerik: İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler ( 2021 Yeni)

İnternetten Satılacak Ürün Tavsiyeleri

 

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri vermeden önce TÜBİSAD’ın 2019 E-Ticaret Pazar Büyüklüğü Raporunu anlattığımız yazımızdan bilgiler vereceğiz.

Bu raporda E-ticaret Pazar Hacminin her geçen gün arttığından ve belirli kategorilerde satılan ürünlerin daha fazla kişi tarafından satın alındığından bahsetmiştik. Bu kategoriler şu şekildeydi;

 

Kategoriler Yüzdelik Ciro Artış Oranı
Elektronik %18 %55
Giyim ve Ayakkabı %40 %61
Eğlence ve Kültür %33 %55
Ev ve Dekorasyon %33 %62
Diğer %41 %61

 

Yukarıda gördüğünüz tabloda e-ticaret sektörlerinin yıllık artış oranı ve ciro artış oranını sizlerle paylaşmıştık. İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri vermeye başlamadan önce bu sektörlerde en fazla satış artış oranı ve ciro artış oranı yüksek olan sektörler olan Giyim ve Ayakkabı, Eve ve Dekorasyon sektörlerinde yapacağınız satışlarınızdan daha kısa süreler içerisinde getirisi olacaktır.

 

1.Kadın ve Erkek Giyim Ürünleri

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri içerisinde satmanız için önerdiğimiz ilk ürünler kadın ve erkek giyim ürünleri olacak. Çünkü moda zamanla sürekli değişen bir olgu haline gelmeye başladı ve insanlar için kıyafet satın almak bir ihtiyaçtan ziyade daha çok bir hobi olmaya başladı. Bu nedenle sizler de insanların değişen bu alışkanlıklarından kar elde etmek istiyorsanız eğer internetten ilk satmanız gereken ürünlerin kadın ve erkek giyim ürünleri olduğunu unutmayın.
bebek giyim_ baby wear _ ayıcık


 

2.Bebek Giyim Ürünleri

 

Bebekler çok hızlı büyüyen canlılar ve bu nedenle ebeveynler tarafından alınan kıyafetler kısa süreler için alınmaktadır. Bir bebeğin ihtiyaçlarının sürekli artacağını göz önünde bulundurarak sizler de internetten ürün satmaya bebek giyim ürünleri satarak başlayabilirsiniz. Güvenli bir firma olduğunuzu ailelere kanıtladığınız takdirde ebeveynlerin vazgeçilmez firması haline gelmeniz olası.

 

İlginizi Çekebilirİnternetten Bebek Giyim Ürünleri Satmak Hakkında Her Şey
ev dekorasyon_dekoratif ürün eticaret 

3.Ev ve Dekorasyon Ürünleri

 

Evler sürekli içerisinde olduğumuz barınma alanlarımız olduğu için insanlar sürekli değişiklik yapmayı istemektedir. Bu istekten yararlanarak para kazanmak istiyorsanız eğer sizler de vazo, tablo, nevresim, koltuk yastığı gibi ürünler satmaya başlayarak internetten yapacağınız e-ticaret faaliyetlerinizin kısa süreler içerisinde karşılık bulmasına olanak sağlayabilirsiniz.
kopek_kıyafet_tasma_evcil hayvan


 

4.Evcil Hayvan Ürünleri

 

İnternetten satılacak ürün tavsiyeleri içerisinde yer alan bir diğer kategori de evcil hayvan ürünleri. Genellikle kar maliyeti düşünüldüğünde petshopların satın aldıkları ürünleri çok daha fazla fiyatlarla satışa sunduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle sizlerin bir dükkân maliyeti olmayacağı için uygun fiyatlarla evcil hayvan ürünleri satmaya başlayabilir ve insanların artan bu ihtiyaçlarına cevap veren bir firma haline gelerek kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik Online Pet Shop Açma Rehberi


 

5.Telefon Aksesuarları

 

E-ticaret ürün satışı ürün tavsiyeleri arasında yer alan telefon aksesuarlarının satışını yapmaya başlamanız bu ürünlerde ihtiyaçları her gün artan insanlar için en doğru firma olmanıza olanak sağlayacaktır. Sizler de kulaklık, şarj aleti, Powerbank gibi ürünlerin satışını yaparak e-ticaret gelirlerinizi daha fazla arttırabilirsiniz.spor_ekipmanlari_pilates 

6.Spor Aletleri

 

Herkesin spor salonlarına gidecek bütçesi ve zamanlı olmadığını göz önünde bulundurursak spor aletleri satmanız birçok insanın ihtiyaçlarına yönelik hizmet veren bir firma haline gelmenize olacak diyebiliriz. Bu nedenle e-ticaret faaliyetlerinizde bu ürünlerin satışına da önem verebilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir : İnternetten Spor Malzemeleri Nasıl Satılır?

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN