Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Online Gıda Satışı Yapmak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İçerikler;

İnternet alışverişi özellikle son korona virüs salgını ile oldukça tercih edilen bir alternatif haline geldi. Hızla büyüyen e-ticaret sektöründe en büyük alanı gıda sektörü oluşturuyor demek hatalı olmayacaktır. Sizlere bu yazımızda Online Gıda Satışı Yapmak Hakkında Bilmeniz Gerekenler önemli hususlardan bahsedeceğiz.


 

Online Gıda Satışı Yapmak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

E-ticarete Hazırlık Aşamaları Nelerdir?

 

İnternet üzerinden satış yapmak istiyorsanız öncelikle şirket sahibi olmanız gerekir. Faaliyetlerinizi sürdürdüğünüz şirketiniz üzerinden e-ticaret yapmaya da başlayabilirsiniz ancak yeni bir iş alanı olarak gıda satışı yapacaksanız öncelikle şirket kurmalısınız. Kuracağınız şirketin türünü belirlerken elinizde olan sermaye miktarı ve potansiyel iş hacminiz iki önemli etmendir. Küçük cirolu bir iş için şahıs şirketi, daha yüksek getirili bir ekonomik planınız varsa sermaye şirketi kurmanız gerekir.

 

Online Gıda Satışı Yapmak Hakkında Bilmeniz Gerekenler arasında öncelikle bu durum gelir. İkinci olarak ise bir e-ticaret sitesine sahip olmalısınız. Sitenizi kurmak için e-ticaret altyapısı sağlayıcı firmalardan yardım almanız doğru olacaktır.


İlgili İçerik; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler (2021 Yeni)Online Gıda Satışı E-ticaret Hazırlığı

 

Gıda E-ticaret Sitesinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

E-ticaret sitesi kurmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızın alanında artan deneyimi, referansları ve eski iş ortakları bu alanda hizmet veren en büyük ve en güvenilir firmalardan biri olduğunu göstermektedir.

 

E-ticaret sitenizi kurarken satın alacağınız domain ve hostinginizden sonra iş alanınıza en uygun e-ticaret alt yapı paketlerimizden birini satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde e-ticaret alt yapımızı denemek için bizimle iletişime geçebilir ve 15 gün ücretsiz bir şekilde e-ticaret alt yapımızı test edebilirsiniz. E-ticaret alt yapımızda bulunan güvenlik sertifikaları, kampanya özellikleri, kargo takip modülleri, stok takip modülleri vb modüller müşterilerinizin güvenli bir şekilde alışveriş yapmasına olanak sağlayacaktır.

 

E-ticaret faaliyetlerinize başlamadan önce rakip firmaların reklam faaliyetleri, pazarlama stratejileri, sektördeki eksik bıraktıkları alanlar hakkında bilgi sahibi olun. Ayrıca müşterilerin gıda alışverişi yaparken karşı karşıya kaldıkları en büyük sorunları ve nedenlerini araştırın.

 

Online Gıda Satışı Yapmak Hakkında Bilmeniz Gerekenlerin temelini bu problemlere ürettiğiniz çözümler olacaktır. Ürün bilgilerini detaylı bir şekilde vereceğiniz şekilde kategoriler oluşturulmasına özen gösterin. Satmak istediğiniz gıda ürünlerinin içerikleri, üretim ve son kullanma tarihleri, üretim yerleri gibi bilgiler alıcı için önemlidir. Reklam faaliyetlerinize ağırlık verin.

 

Marka imajınız önemlidir, ne kadar bilinirseniz iş hacminiz o kadar genişleyecektir. Sosyal medya araçlarını aktif kullanarak tanınırlığınızı artırabilirsiniz. Ayrıca süreklilik gösterecek şekilde belirli günlerde indirim organize edin. Fiziksel gıda satışı yapan marketlerin büyük bir kısmında bu günler pazarlama stratejisi olarak kullanılmaktadır, sizde sitenizde indirim günleri organize edip sosyal medya kanallarına verdiğiniz reklamlarla bunu duyurun. Bayramlarda ve diğer özel günlerde çekişler düzenleyerek müşterileri belirli meblağlarda alışveriş yapmaya da teşvik edebilirsiniz.Online Gıda Satışı Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

İş Hacminizi Nasıl Büyütebilirsiniz?

 

Online Gıda Satışı Yapmak Hakkında Bilmeniz gerekenleri yukarıda açıkladık. Şimdi iş hacminizi büyütmek için dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz. Gıda ürünlerinin belirli bir tüketim tarihi bulunmakta, ısı ve sıcaklıktan etkilenmektedir. Bu sebeple öncelikle ürünlerinizin kargo sürecini en iyi şekilde organize etmeniz gerekir. Ürünlerinizi soğuk zincir gerektirenler ve gerektirmeyenler olarak ikiye ayırabilirsiniz. Soğuk zincir gerektiren gıdaların uygun ambalaj malzemeleri ile doğru şekilde paketlenmeli, taşıyıcı firmaya ürün hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Paketleriniz içine kuru buz veya jel dondurucular koymanız ürünlerin soğuk kalmasını sağlayacaktır. Ürünlerinizi zamanında müşteriye ulaştıramamanız maddi kayba uğramanıza neden olacaktır. Ayrıca durumdan memnun kalmayan müşteriniz marka imajınıza zarar gelecek yorumlarda bulunacak ve bir daha sizi tercih etmeyecektir. Bu gibi durumların önüne geçmek için etkin bir müşteri hizmetleri kanalı da kurmanız gerekir. Yaşanılan aksiliklerin büyümesi ve kolayca düzeltilmesi ancak bu şekilde mümkün olur.

 

İlginizi Çekebilir:Gıda E-Ticaret Sitesi Örnekleri

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret