Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Online Pet Shop Açma Rehberi

İçindekiler;

 
  • E-ticarete Nasıl Başlayabilirsiniz?

  • Online Pet Shop Sitenizi Nasıl Kurabilirsiniz?

 

 

Hayvan dostlarımız için mama satışı yapıyorsanız kullanabileceğiniz diğer bir yöntem e-ticarettir. İnternet satışı mağazanızın ulaşılabilirliğini arttırır. Ayrıca online satış yapmak için fiziki bir mağazanız olma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Online Pet Shop Açmak Rehberi’nde size e-ticarete nasıl başlayacağınız, sitenizde nelere dikkat etmeniz gerektiğiniz açıklayacağız.

 

Online Pet Shop Açma Rehberi

 

E-ticarete Nasıl Başlayabilirsiniz?

 

İnternet üzerinden satış yapmak istiyorsanız öncelikle bir şirket sahibi olmanız gerekir. Yeni bir işe başlıyorsanız e-ticaret şirketi kurmalısınız. E-ticaret şirketi şahıs veya sermaye şirketi olarak kurulur. Şirketinizi kurarken dikkat edeceğiniz iki nokta vardır:

 

  • Sermaye miktarınız/ taahhüt edeceğiniz miktara nakdi olarak sahip misiniz?
  • İş hacminizin boyutu

 

Bu iki faktörü baz alarak kuracağınız şirket türünü seçebilirsiniz. Pet Shop Online Alışveriş Açma Rehberi’nde ilk adımınız budur. Çünkü sattığınız ürünleri faturalandırmak ve verginizi ödemek yasal zorunluluğunuzdur. İkinci olarak satış yapmanız için bir internet sitesi alanı yani domain almanız gerekir. İnternet sitesi adınızı seçerken sektörünüze uygun bir isim belirlemelisiniz. Sitenizde yer alacak veriler, içerikler, videolar ve görseller için depolama alanı (hosting) edinmelisiniz. Site tasarımınızı satacağınız ürünlere uygun şekilde tercih etmelisiniz. Ürünlerin görselleri ve içeriklerine detaylı olarak yer vermelisiniz. Ödeme yöntemlerinizde birçok yöntem kullanın. Kullanabileceğiniz ödeme yöntemleri şunlardır:

 

  • EFT/Havale: Şirket banka hesabınıza ödeme yapılır.
  • Sanal Pos: Bir banka ile anlaşmalısınız. Bankadan bankaya değişiklik gösteren kurallar mevcuttur. Hali hazırda çalıştığınız bankadan sanal pos talebinde bulunabilir veya diğer bankaları araştırabilirsiniz.
  • Kapıda Ödeme: Bu ödeme yöntemini kullanmak için kargo firması ile anlaşmanız gerekir. Kapıda ödeme yöntemi Türkiye’de sıklıkla kullanılır. Güvenilirlik açısından müşterilerin tercih ettiği bir yöntemdir.
  • Ön Ödemeli Kartlar: Paypal, EcoPayz, Papara, Param gibi pek çok ön ödemeli kart alternatifi bulunmaktadır. Ön ödemeli kartlar yine müşteriler tarafından güvenli bir alışveriş için tercih edilmektedir.
  • Sanal Kartlar: Mevcut kredi kartlarına bağlı ama limiti olan kartlardır.

 

Satacağınız ürünlerin çeşitliliğine önem verin. Tek bir ürün grubu ya da tek bir ürün ile e-ticarete başlasanız dahi sürekli olarak ürün yelpazenize yenilerini ekleyin. Bu şekilde müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Pet Shop Online Satış Rehberi’nde dikkat etmeniz gereken diğer bir husus sosyal medya hesaplarınızı aktif olarak kullanmanızdır.

 

Sosyal yardım projeleri oluşturun. Çeşitli barınaklara sponsor olun. Bu gibi yardımlar marka imajınızı güçlendirecek ve sosyal bir sorumluluğunuzu da yerine getirmenizi sağlayacaktır. Sponsorluklarınızı ve yardım kampanyalarınızı sürekli olarak duyurun. Hayvan dostlarımız için çekilişler düzenleyin veya yarışmalar gerçekleştirin. Sosyal medya platformlarında aktif olmanızı sağlayacak bu öneriler iş hacminizin büyümesine katkı sunacak en büyük etmenlerden biridir. Müşterilerinizin güvenini kazanmanın diğer bir yolu ise satın alınan ürünü beyan ettiğiniz tarihte ulaştırabilmenizdir. Stok durumlarınızı ve kargo sürelerini sitenizi güncel tutun. Eğer ürünü müşteriye ulaştıracağınız tarihte ulaştırmazsanız güven kaybına yol açar ve marja imajınız zedelenir.

 

Online Pet Shop Sitenizi Nasıl Kurabilirsiniz?

 

 

Online Pet Shop Açma Rehberi’nde gerçekleştireceğiniz adımları yukarıda aktardık. Ancak internet sitesi kurmak için yeterli teknik donanıma sahip olmanız gerekir. Eğer değilseniz e-ticaret altyapısı sağlayan firmamız ile çalışabilirsiniz. Firmamızın ürettiği e-ticaret alt yapı paketlerinden iş hacminize ve yapacağınız ticaret şekline en uygun olanını ücretsiz bir şekilde 15 gün boyunca deneyebilirsiniz. Bu deneme sürecinden sonra memnun kaldığınız takdirde bu alt yapısı satın alabilir ve alt yapılarla beraber sağladığımız e ticaret hosting, domain ve e-mail hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. 

 

 

İlginizi Çekebilir:Pet Shop E-Ticaret Örnek Siteleri

 

 

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20