Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonu Nedir, Nasıl Çalışır?

İçindekiler;

 
  • Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?
  • Pazaryeri Entegrasyon Programları
  • Pazaryeri Entegrasyonunun Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

 

 

E-ticarete özellikle son dönemde oluşan yoğun ilgi, beraberinde pazaryeri entegrasyonu çok önemli bir hale getirdi. İnternet ortamı üzerinden kullanıcı ve satıcının bir araya geldiği ortama verilen isim pazaryeri olarak adlandırılır. Bu süreçte, kullanıcıların arzu ettiği hizmet ve ürünlere en kısa sürede ulaşması amaç edinilir.

Kullanıcıların kolay erişim imkanına ulaşması, dijital ortamı daha da çekici kılan unsurlardan biridir. İnternet üzerinden çeşitli firmalar e-ticaret siteleri üzerinden doğrudan kullanıcıya ulaşmayı hedefler. Kullanıcılara farklı alanlarda verilen ürün ve hizmetler firmaların kar oranını yükseltir.

Pazaryeri entegrasyon bünyesinde çok fazla kullanıcı kitlesine sahip büyük e-ticaret firmalarını kapsar. Farklı pazaryerleri arasındaki etkileşimi ve veri akışını sağlar.

 

pazaryeri-entegrasyonu

 

İlgili İçerik: E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları

 

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Bünyesinde yüklü bir iş potansiyeli barındıran e-ticaret firmaları beraberinde bir iş yüküne de sahip olmasıyla bilinir. Bu tarz durumlarda devreye giren pazaryeri entegrasyon yazılımı firmalara yardımcı olur. İşlemleri manuel tarzda yapmayı, bir ekip kurup gereksiz masrafa girmek istemeyen firmalar pazaryeri entegrasyonu kullanmayı tercih eder.

Düşük bütçeli işletmeler böyle bir masrafı kaldıramayacağı için, pazaryeri entegrasyonu kendilerine yardımcı olur. Firmalar, ürettikleri ürün ve hizmetleri çeşitli e-ticaret platformlarına yüklemek ister. Her e-ticaret sitesinin yükleme platformu değişkenlik göstereceği için firmalar pazaryeri entegrasyonuna başvurur. Firmaların stokların durumunu öğrenebilmesi, sürekli satış stoğunu kolayca kontrol edebilmesi pazaryeri entegrasyonuna bağlıdır.

Her farklı e-ticaret sitesinde yapılan satışların kontrolü bu şekilde sağlanır. E-ticaret sitelerinde yaptıkları satış ile mağaza stoğunu eşitleme işlemi firmalar için son derece zordur. Bu durumda pazaryeri entegrasyonu firmalara büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. En iyi pazaryeri entegrasyonu size kolaylık sunan entegrasyondur.

 

İlgili İçerik: İnternetten Satış Yapmak İçin Pazaryerlerinden Faydalanın

 

Pazaryeri Entegrasyon Programları

 

Pazaryeri entegrasyonunun firmalar için sağladığı belli başlı avantajlar söz konusudur. Bu avantajlardan biri de faturalandırma işlemleridir. Firmalar gün içerisinde fazlaca bu işlemi gerçekleştirdiklerinden dolayı tek başlarında faturalandırma işlemini sürdürmek son derece yorucu bir hal alır. Neredeyse tüm vakitlerini faturalandırma işlemlerine ayırması gereken firmalar pazaryeri entegrasyonu sayesinde rahata ulaşırlar.

Ticimax pazaryeri entegrasyonu ile bu işlemlerinizi rahatça yapabilir, vaktinizi harcamazsınız. Günden güne gelişen teknoloji sayesinde pek çok firma çeşitli iletişime girmek için bu yöntemi tercih eder. İletişimin kişiler aracılığı ile yapılmasından ziyade, geliştirilmiş yazılımlar sayesinde bu işlem gerçekleştirilir. Bu sayede normalde firmaların yapacağı tüm iletişim işlemlerinin pazaryeri entegrasyonu sayesinde daha hızlı aynı zamanda sorunsuz yapılması sağlanır.

 

İlgili İçerik: Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır?

 

Pazaryeri Entegrasyonunun Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

 

Pazaryeri entegrasyonunun firmalara sağladığı en önemli avantaj, meydana gelen vakit kaybının önlenebilmesidir. E ticaret pazaryeri entegrasyonu firmaların zamandan tasarruf etmesine kolaylık sağlar. Firmalar, pazaryeri entegrasyon sistemleri sayesinde yürütmüş oldukları e-ticaret faaliyetlerinde stok takibi yapabilir. Çeşitli e-ticaret sitelerinde satılan her ürün için tek tek manuel olarak stoktan düşmek yerine pazaryeri entegrasyonu sistemi, firmaların stoklarında kalan ürün sayısını güncel olarak eksiltir.

Firmalar, e-ticaret siteleri üzerinden satışını gerçekleştirdiği ürün ya da hizmetleri satan diğer rakiplerinin fiyat sistemlerini bu yöntem ile takip edebilir. Pazaryeri entegrasyon sistemi sizin onayınıza göre çeşitli güncellemeler yapabilir, böylece rakiplerinize göre fiyat konusunda avantajlı bir durumda olabilirsiniz. Firmalar için bir diğer zorluk ise manuel şekilde faturalandırma yapmaktır. Otomatik fatura sistemi sayesinde kargoya verilecek olan ürünlerin kargo fişi ve fatura işlemlerini pazaryeri entegrasyonu sayesinde halledebilirsiniz.

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir: 

Corona Virüsün (Covid-19) E-ticarete Etkisi Nedir?


Trendyolda Mağaza Açmak Neden Önemli?


Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler
 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret