Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Pinterest Trafiğinizi Artıracak 7 İpucu

İçerikler;

Pinterest dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olmakla birlikte ürünleri pazarlama konusunda da oldukça başarılı olmaktadır. O yüzden Pinterest satış yapmak amacıyla e-ticaret sitesi sahipleri tarafından yaygın olarak kullanılır.

Aktif kullanıcı sayısı 250 milyon olan bu harika trafik kaynağından faydalanmak için uygulamanız gereken 7 ipucunu sizlerle bu içerikte bulabilirsiniz.


İlgili İçerik: E-Ticaret Siteleri Neden Pinterest Kullanmalı


Pinterest, insanların sabitlemelerini sağlayan çevrimiçi bir pano.

 

Etkili Görseller

 

Temel kullanım amacı fotoğraf paylaşmak olduğu için Pinterest’te etkili görsel paylaşmak trafiğinizi artıracak yöntemlerden birisi olmaktadır. Kullanıcılar paylaştığınız görsellere ilgi duydukça Pinterest algoritması görsellerinizi öne çıkaracaktır. Bu sayede hem Pinterest hesabınıza hem de e-ticaret sitenize yönlendirildiniz trafik artacaktır. 

İlgili İçerik: Ürün Fotoğraflamada Kaçınılması Gereken 6 Önemli Hata

Pinterest, insanların ilginç şeylerini sabitlemelerine olanak tanıyan çevrimiçi bir pano

 

Kaliteli Resimler

 

Etkili görseller oluşturmak için de kaliteli resimler paylaşmak bir zorunluluk halini almaktadır. Nitekim kullanıcıların kaliteli görseller görüntüleme amacıyla bu platformu kullandığını düşünecek olursak paylaşılacak görsellerin çözünürlükleri de önem arz etmektedir. Algoritma tarafından dik resimleri öne çıkarıldığı herkesçe bilinmektedir. Siz de etkili Pinterest trafiği için 736×1102 ölçülerinde görseller hazırlayarak hem algoritmanın görsellerinizi öne çıkmasını sağlayabilirsiniz hem de kullanıcılarınıza kaliteli paylaşımlar sunabilirsiniz. Bir ipad ekranındaki pinterest web sitesi

 

İlgi Çekici Başlık

 

Pinterest trafik artırma yöntemleri arasında yer alan bir diğer şey ise kullandığınız başlıklar olmaktadır. İlgi çekici ve merak uyandırıcı bir başlık seçimi yaparak siz de kullanıcıların görselleri olan ilgilerini arttırabilirsiniz. Genellikle merak uyandırıcı konular seçilerek hazırlanan bu başlıklar ile kullanıcıların dikkatlerini çekebilir ve görselleriniz ile etkileşime geçmesini sağlayabilirsiniz.


Bir ekranda Pinterest uygulama panoları
 

 

Nasıl Yapılır İçerikleri

 

Kullanıcıların sosyal medyayı kullanma amacı genellikle yeni bir şeyler öğrenme olmaktadır. Bu da sosyal medya platformları tarafından çok iyi bir şekilde bilindiği için bu tarz içerikler öne çıkarılmaktadır. Siz de bu avantajı kullanıp kullanıcılarınızı bilgilendirmek amacıyla oluşturacağınız paylaşımlar ile trafiğinizi kolay şekilde arttırabilirsiniz. 

İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri İçin Youtube İçerik Önerileri

Pinterest web sitesi ana sayfası. Pinterest logosu görünüyor.

 

Tüyolar ve İncelikler

 

Öne çıkan paylaşımlar arasında yer alan tüyolar ve incelikler de kullanıcıların en çok etkileşime geçtiği gönderi türü olmaktadır. Birkaç kelimeden oluşan bu gönderiler ile siz de kullanıcılarınızı bilgilendirebilir, marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Herhangi bir pazarlama amacı taşımadığı ve tamamen insanları bilgilendirmek amacıyla oluşturduğu için bu gönderiler kullanıcılar tarafından çok da sevmektir. Dolayısıyla sıklıkla tercih edilirler.Ekranda Pinterest uygulaması olan Apple iPhone tutan bir adam

 

Ürün Kullanımı

 

Doğrudan ürünlerin görsellerini paylaşmak yerine bu ürünlerin nasıl kullanacağını, insanlara ne tür faydalar sağlayacağını ve hayatlarına ne türlü yenilikler katacağını göstermek çok daha etkili bir çalışma olmaktadır. Günümüzde reklamların oldukça yaygın olduğunu düşünecek olursak bu tarz bilgilendirici içerikler her zaman için öne çıkmaktadır. Nitekim herhangi bir satış ve pazarlama amacı taşımaz. Tam aksine oluşturulma amacı insanlara bilgi vermek olur. Kısa süre içerisinde aşinalık kazanacak kullanıcılar da bu ürünlere talep gösterecektir. Ayrıca bu tür içerikler viral olmaya oldukça elverişlidirler. 


Bir erkeğin eli, evini dekore etmek için fikir bulmak için ipad ekranındaki pinterest'dan bir resmi işaret ediyor.


 

 

Hashtag Kullanımı ve SEO

 

Son olarak ise karşımızda hashtag kullanımı ve seo çalışmaları çıkmaktadır. Arama motorlarından gelecek trafikten faydalanmak sizin için oldukça kazançlıdır. Pinterest trafiği artırmada oldukça başarılı olan hashtahler hem kendi arama motorundan hem de Google, Yandex ve Bing arama motorlarından trafik elde etmenizi sağlar. Diğer yandan Açıklama kısmında yapacağınız Seo çalışmaları da sizlere organik bir trafik sağlayacaktır. İnternetten satış yapılacağını düşünerek olursak e-ticaret platformunuzun da Seo ile uyumlu olması oldukça önem arz etmektedir.

İlgili İçerik: SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Renkli Kalemler ve Mavi Makaslı Pinterest Uygulaması

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret