Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Pinterest Trafiğinizi Artıracak 7 İpucu

İçerikler;

Pinterest dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olmakla birlikte ürünleri pazarlama konusunda da oldukça başarılı olmaktadır. O yüzden Pinterest satış yapmak amacıyla e-ticaret sitesi sahipleri tarafından yaygın olarak kullanılır.

Aktif kullanıcı sayısı 250 milyon olan bu harika trafik kaynağından faydalanmak için uygulamanız gereken 7 ipucunu sizlerle bu içerikte bulabilirsiniz.


İlgili İçerik: E-Ticaret Siteleri Neden Pinterest Kullanmalı


Pinterest Trafiğinizi Artıracak 7 İpucu
 

Etkili Görseller

 

Temel kullanım amacı fotoğraf paylaşmak olduğu için Pinterest’te etkili görsel paylaşmak trafiğinizi artıracak yöntemlerden birisi olmaktadır. Kullanıcılar paylaştığınız görsellere ilgi duydukça Pinterest algoritması görsellerinizi öne çıkaracaktır. Bu sayede hem Pinterest hesabınıza hem de e-ticaret sitenize yönlendirildiniz trafik artacaktır. 

İlgili İçerik: Ürün Fotoğraflamada Kaçınılması Gereken 6 Önemli Hata


Etkili Görseller
 

Kaliteli Resimler

 

Etkili görseller oluşturmak için de kaliteli resimler paylaşmak bir zorunluluk halini almaktadır. Nitekim kullanıcıların kaliteli görseller görüntüleme amacıyla bu platformu kullandığını düşünecek olursak paylaşılacak görsellerin çözünürlükleri de önem arz etmektedir. Algoritma tarafından dik resimleri öne çıkarıldığı herkesçe bilinmektedir. Siz de etkili Pinterest trafiği için 736×1102 ölçülerinde görseller hazırlayarak hem algoritmanın görsellerinizi öne çıkmasını sağlayabilirsiniz hem de kullanıcılarınıza kaliteli paylaşımlar sunabilirsiniz. 


Kaliteli Resimler
 

İlgi Çekici Başlık

 

Pinterest trafik artırma yöntemleri arasında yer alan bir diğer şey ise kullandığınız başlıklar olmaktadır. İlgi çekici ve merak uyandırıcı bir başlık seçimi yaparak siz de kullanıcıların görselleri olan ilgilerini arttırabilirsiniz. Genellikle merak uyandırıcı konular seçilerek hazırlanan bu başlıklar ile kullanıcıların dikkatlerini çekebilir ve görselleriniz ile etkileşime geçmesini sağlayabilirsiniz.


İlgi Çekici Başlık
 

Nasıl Yapılır İçerikleri

 

Kullanıcıların sosyal medyayı kullanma amacı genellikle yeni bir şeyler öğrenme olmaktadır. Bu da sosyal medya platformları tarafından çok iyi bir şekilde bilindiği için bu tarz içerikler öne çıkarılmaktadır. Siz de bu avantajı kullanıp kullanıcılarınızı bilgilendirmek amacıyla oluşturacağınız paylaşımlar ile trafiğinizi kolay şekilde arttırabilirsiniz. 

İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri İçin Youtube İçerik Önerileri


Nasıl Yapılır İçerikleri
 

Tüyolar ve İncelikler

 

Öne çıkan paylaşımlar arasında yer alan tüyolar ve incelikler de kullanıcıların en çok etkileşime geçtiği gönderi türü olmaktadır. Birkaç kelimeden oluşan bu gönderiler ile siz de kullanıcılarınızı bilgilendirebilir, marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Herhangi bir pazarlama amacı taşımadığı ve tamamen insanları bilgilendirmek amacıyla oluşturduğu için bu gönderiler kullanıcılar tarafından çok da sevmektir. Dolayısıyla sıklıkla tercih edilirler.


pinterest püf noktaları 
 

Ürün Kullanımı

 

Doğrudan ürünlerin görsellerini paylaşmak yerine bu ürünlerin nasıl kullanacağını, insanlara ne tür faydalar sağlayacağını ve hayatlarına ne türlü yenilikler katacağını göstermek çok daha etkili bir çalışma olmaktadır. Günümüzde reklamların oldukça yaygın olduğunu düşünecek olursak bu tarz bilgilendirici içerikler her zaman için öne çıkmaktadır. Nitekim herhangi bir satış ve pazarlama amacı taşımaz. Tam aksine oluşturulma amacı insanlara bilgi vermek olur. Kısa süre içerisinde aşinalık kazanacak kullanıcılar da bu ürünlere talep gösterecektir. Ayrıca bu tür içerikler viral olmaya oldukça elverişlidirler. 


Ürün Kullanımı
 

Hashtag Kullanımı ve SEO

 

Son olarak ise karşımızda hashtag kullanımı ve seo çalışmaları çıkmaktadır. Arama motorlarından gelecek trafikten faydalanmak sizin için oldukça kazançlıdır. Pinterest trafiği artırmada oldukça başarılı olan hashtahler hem kendi arama motorundan hem de Google, Yandex ve Bing arama motorlarından trafik elde etmenizi sağlar. Diğer yandan Açıklama kısmında yapacağınız Seo çalışmaları da sizlere organik bir trafik sağlayacaktır. İnternetten satış yapılacağını düşünerek olursak e-ticaret platformunuzun da Seo ile uyumlu olması oldukça önem arz etmektedir.

İlgili İçerik: SEO Analizi Nasıl Yapılır?

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret