Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Stoksuz E-Ticaret Nedir? Stoksuz Satış Nasıl Yapılır?

İçerikler;

Stoksuz satış denilince anlatılmak istenen aslında tam olarak dropshippingdir.  Dropshipping içerisinde sizler tedarikçi firma olmadığınız halde satış yapan taraf olabilirsiniz. Stoksuz satış nasıl yapılır? Stoksuz satış avantajları nelerdir? Stoksuz satış dezavantajları nelerdir? Tüm soruların yanıtını yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

mobil ödemeler online alışveriş için akıllı telefon kullanarak tasarımcı kadın
 

Stoksuz Satış Nedir?

 

Stoksuz satış denildiğinde akla ilk gelen ortam, e-ticaret ortamıdır. E-ticaret, ortamında stoksuz satış demek dropshipping demektir. Dropshipping, ilk olarak Aliexpress’te ürünlerin çok ucuz olmasından faydalanan girişimciler tarafından keşif edildi. Daha sonra işteki kar marjının yüksek olduğunu fark ettikleri anda kendi e-ticaret mağazalarını açtılar ve böylelikle dropshipping 2006 yılında hayatımıza girmiş oldu.
 

Günümüzde birçok girişimcinin seçtiği faaliyetlerden bir tanesi çünkü bu iş modelinde başlangıç için büyük yatırımlar gerekmiyor. Küçük karlarla başlayarak işi ilerletmek sanıldığı kadar zor değil. Şuan dropshipping dünyası büyük bir pasta, herkes kendine düşen payı alıyor. Eğer sizlerde stoksuz satış yapmak istiyorsanız, zaman geçmeden fırsatları değerlendirin.

 

İlgili İçerik: Drop Shipping Klavuzumobil iş konsepti: Online alışveriş için kredi kartı ve akıllı telefon kullanan kadın eller

Stoksuz Satış Nasıl Yapılır?

 

Dropshipping aslına bakarsanız yapılması son derece kolay bir iş modelidir. Öyle ki yapılışının fiziki ticaretten çok daha kolay olduğunu söylemek mümkün, sadece ve sadece güvenilir tedarikçilere ulaşmak sizleri zorlayabilir.
 

 Adım adım anlatmamız gerekirse; Dropshipping yapmak için ilk olarak araştırmalarınızı yapmalısınız ve satacağınız ürünleri belirlemelisiniz. Ürünler belirlendikten sonra, stoksuz satış yapacağınız için tedarikçi firmayla anlaşmanız gerekmektedir. Uzun soluklu olarak bu iş dünyasında bulunacağınızı düşünüyor iseniz, bu çalışmanızı uzun tutun.

En iyi ve en güvenilir tedarikçiyi bulduğunuzdan emin olun. Çünkü tedarikçiniz sadece sizinle değil, müşterinizle de bağ kuracağı için sizin için kötü bir izlenim yaratabilir ve müşteri memnuniyetinizi negatif etkileyebilir.
 

Doğru ve en iyi tedarikçi seçildikten sonra yapılması gereken şey bir web sitesi açmaktır. Web sitesi açma aşamasında çok uçuk düşüncelere girilmemelidir. Başlangıç aşamasında basit ve kullanılabilir bir site oluşturulmalıdır.

İşiniz üzerinden belirli gelirler elde etmeye başladığınız zaman ek düzenlemeler, web siteniz için yapabilirsiniz. Fakat stoksuz satış iş modelinin ilk evrelerinde mükemmel bir web sitesi ile işe başlamak gerekli değildir. Bunun için gereksiz masraf yapmaya gerek yoktur. Yaptığınız işin bir hevesten ibaret olmadığından emin olun ve kar elde etmeye başladığınız an sitenizi büyütün.


İlginizi Çekebilir: E-Ticarette Stok Yönetimini Nasıl Yapılır?


Online satış, e-ticaret, nakliye konsepti
 

Stoksuz Satış Alıcı Ve Satıcı Arasında Nasıl Gerçekleşir?

 

Stoksuz satış için web sitenizi kurdunuz ve ilk siparişiniz geldi. Bu durumda yapmanız gereken tedarikçi firmayla bir bağlantı kurmaktır ve sipariş hakkında bilgi vermektir. Fakat bunu dilerseniz otomatik bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Ardından tedarikçi firma sizin adınıza ürünü müşteriye gönderecektir.
 

Burada elde edilen kar tedarikçiden ürünü perakende fiyatına alıp üstüne eklenen kardan elde edilmektedir. Yani ürün her el değiştirdiğinde daha pahalı bir hal alır.Online alışveriş için dokunmatik ekran cihazı kullanan genç kadın


İlginizi Çekebilir: E-ticaret Siteleri 1 Ocak'tan İtibaren Vergiden Muaf

Stoksuz Satış Avantajları

 

Stoksuz satış içerisinde büyük riskler yoktur. Büyük sermayelere ihtiyaç olmadığı için batıracağınız tek şey emekleriniz olacaktır. Fakat işi ciddiye aldığınız sürece dropshipping içerisinde zarara uğramanız pek de söz konusu değildir.
 

Dilediğiniz kadar reklam yapabilirsiniz. Ve bu reklamlar sayesinde kitlenize daha çabuk ulaşabilirsiniz. Sadece kitleniz için yapılan reklamlara ücret öder, kitleniz dışında kalan insanlar için para harcamazsınız. Zaten reklamlarınız kitleniz dışında kalan insanlara görünmeyecektir.
 

Tedarikçi siz olmadığınız için depo ve eleman sıkıntınız olmayacaktır. Depo ve eleman ücretlerinden maddi olarak kurtulmanın yanında büyükte bir iş yükünden kurtulmuş olursunuz.
 

Dilediğiniz ürünlerle e-satışa başlayabilirsiniz. Binlerce üründen hangisinin size ve bütçenize uygun olduğunu belirleyin ve satışa başlayın. Bu ürünleri seçerken satışlarınızı katlayacak ürünlerden birini seçebilirsiniz.


İlgili İçerik: Stok Kontrolü ve Stok Kontrol Yöntemleri Nelerdir?Dijital Tablet Kullanarak Depoda Çalışan Kontrol Kutuları

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret