Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

TikTok'un Sosyal Ticaretteki Rolü Nedir?

İçerikler;

E-ticaret firmaları hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak, marka bilinirliğini arttırmak ve satış yapmak için belirli pazarlama yöntemleri kullanmaktadır. Dijital pazarlama yöntemlerinin dönüşümlerinin fazla olması e-ticaret firmalarının offline pazarlamadan ziyade dijital pazarlamaya yönelmesine katkıda bulunmuştur.

 

Genellikle internetten ürün satan işletmeler dijital pazarlama çalışmaları yapmak için belirli sosyal medya platformlarından yararlanmaktadır. Instagram, Youtube, Tiktok, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları e-ticaret firmaları tarafından en çok kullanılan sosyal medya platformları olarak bilinmektedir.

 

Özellikle işletmelerin son dönemlerde yeni çıkan sosyal medya platformlarından birisi olan Tiktok’a yöneldiği görülmektedir. Çünkü Tiktok ülkemizde ve dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır.

 

Tiktok kullanmak isteyen e-ticaret firmaları için kaleme aldığımız TikTok'un Sosyal Ticaretteki Rolü Nedir adlı bu yazımızda sizlere sosyal ticaret ve TikTok ilişkisi hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de bu yazımızdan bu konular hakkında bilgi edinebilir ve işletmeniz için bu platformu kullanarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

TikTok'un Sosyal Ticaretteki Rolü Nedir?

 

TikTok Nedir?

 

Tiktok, 2016 yılının eylül ayında Çin’de geliştirilen video çekme, video paylaşma ve canlı yayın açma özellikleri bulunan bir sosyal medya platformudur. Zhang Yiming tarafından geliştirilen Tiktok, Çince’de Douyin adı ile bilinmektedir.

 

TikTok özellikle gençler tarafından daha çok kullanılan bir sosyal medya platformu olduğu için hedef kitlesi gençlerden oluşan işletmeler için oldukça önemlidir.

 

İlgili İçerik; TikTok’ta Takipçi Sayısı Arttırmak İçin İpuçları

 

İlgili İçerik; En Popüler Sosyal Medya Platformları (Güncel 2021)

 

TikTok Nedir

 

Sosyal Ticaret Nedir?

 

Sosyal medya platformlarının ortaya çıkması ve elektronik ticaretin dünya genelinde en büyük normlardan birisi olmasıyla ortaya çıkan sosyal ticaret kavramı, sosyal medya platformları üzerinden yapılan ticarete ve alışveriş sistemine verilen isimdir.

 

Sosyal Ticaret günümüzde Facebook, Instagram, Youtube, Tiktok ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Son yılların en popüler kavramlarından birisi olan sosyal ticarete yapılan yatırımlar da her geçen gün artış göstermektedir.

 

İlgili İçerik; E-Ticarette Başarıyı Yakalamak İsteyenler İçin 10 Adım

 

TikTok Sosyal Ticaret Nedir

 

E-ticaret Firmaları için TikTok’un Önemi

 

TikTok’un en popüler sosyal medya platformlarından birisi olduğunu sizlerle daha önce paylaşmıştık. Günümüzde bu platform hem zaman geçirmek isteyen kişiler hem de markalar tarafından kullanılıyor. Özellikle e-ticaret firmaları Tiktok kullanarak belirli avantajlardan yararlanıyor. TikTok'un Sosyal Ticaretteki Rolü Nedir adlı yazımızın bu bölümünde e-ticaret firmaları için Tik Tok’un neden önemli olduğundan bahsedeceğiz.

 
 • Tik Tok en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer aldığı bir e-ticaret firmasının hedef kitlesinde yer alan kişilerin büyük bölümünün bulunduğu bir platformdur.
 • Tiktok sayesinde e-ticaret firmaları marka bilinirliğini arttırabilmektedir.
 • Tik Tok, işletmelerin hedef kitlelerine ulaşabileceği bir sosyal medya platformu olarak bilinmektedir.
 • Tiktok reklamları sayesinde işletmeler düşük bütçeler ile daha fazla kişiye ulaşabilmektedir.
 • Tiktok, günümüzde Influencer marketing çalışmalarının yoğunlaştığı bir platformdur. Kısacası Tiktok ile işletmeler farklı kullanıcıların takipçilerine ulaşabilmektedir.
 • Günümüzde video içeriklere olan ilgi artış gösterdiği için Tik Tok ile işletmeler daha popüler içerikler üretebilmektedir.
 • TikTok’ta sürekli değişen akımlar ile e-ticaret firmalarının viral olabilmesi mümkündür.
 

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmeler tik tok kullanımın sağladığı bu faydalardan yararlanmak istedikleri takdirde Tiktok hesabı açmalı ve bu hesap üzerinden paylaşım yapmaya özen göstermelidir. Böylece işletmenizi hızlı bir şekilde büyütebilmeniz mümkündür.

 

İlgili İçerik; 2021 Yılı Sosyal Medya Trendleri

 

İlgili İçerik; Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur?

 

E-ticarette TikTok'un Önemi

 

Dijital Pazarlama Çalışmaları

 

Sosyal ticaret kavramı ile bir arada düşünebileceğimiz en önemli unsurlardan birisi dijital pazarlama çalışmalarıdır. Günümüzde işletmeler hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmak ve ürün satışı yapabilmek için belirli sosyal medya platformları üzerinden iletişim yürütmekte ve reklam vermektedir.

 

E-ticaret firmalarının kullanabileceği bir sosyal medya platformu olan Tik Tok’ta iletişim yürüten ürün, hizmet ve kampanyalarını ön plana çıkarmak için reklam çalışmaları yapan kişi ve işletmeler hedef kitlelerinde yer alan birçok kişiye hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir.

 

Böylece firmalar ürün, hizmet ve kampanyalarını hızlı bir şekilde tanıtma imkânı yakalarken genç kitlenin yer aldığı bu platformdan müşteriler de kazanabilmektedir.

 

Sizler de Tik Tok ile marka bilinirliğinizi arttırmak ve hedef kitleniz içerisinde yer alan gençlere satış yapmak için bu platformu kullanabilir ve düzenli bir şekilde iletişim yürütebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Persona Nedir, Dijital Pazarlama Faaliyetleriniz İçin Neden Önemlidir?

 

İlgili İçerik; Dijital Pazarlama Uzmanından Özel Günlerde Satışları Arttıracak Taktikler

 

Influencer Marketing TikTok’ta Önem Kazanıyor

 

Influencer marketing terimi son dönemlerde hayatımızda yer edinen dijital pazarlama kavramlarından birisi olarak biliniyor ve Influencer marketing çalışmaları e-ticaret firmaları için oldukça önemli bir marketing alanı olarak ele alınıyor. Influencer marketing çalışmalarının sosyal ticaret içerisinde sağladığı avantajlar ise şunlar;

 
 • E-ticaret firmalarının hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaşmasını çalışıyor.
 • Sosyal ticaret içerisinde önemli olan bu pazarlama türü e-ticaret firmalarının ürün satışlarının artmasını sağlıyor.
 • İşletmeler Influencer marketing sayesinde marka bilinirliklerini arttırıyor.
 • Influencer marketing çalışmaları yapan infuluencerlar farklı çalışma türleri sayesinde gelir elde edebiliyor.
 • Influencer marketing işletmelerin hedef kitlesini büyütmesini sağlıyor.
 • Influencer marketing işletmelerin rakipleri ile daha kolay bir şekilde rekabete girmesinde etkin rol oynuyor.
 

Aslına bakıldığında Influencer marketingin Influencerlar ve işletmeler sağladığı avantajlar daha fazla olsa da genellikle en önemli faydalar olarak bunlar karşımıza çıkıyor.

 

İlk dönemlerde Instagram ile yükselişe geçen Influencer marketing çalışmaları yavaş yavaş sosyal ticarette önemli bir platform haline gelen Tik Tok’a da kayıyor. E-ticaret firmaları Tik Tok’ta yaptıkları Influencer marketing çalışmaları sayesinde yüksek takipçili Influencerların takipçilerine ulaşıyor ve böylece hem marka bilinirliklerini hem de ürün satışlarını hızlı bir şekilde arttırıyor.

 

Sizler de Tik Tok’ta Influencer marketing çalışmaları yapabilir ve hızlı bir şekilde ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz. Tik Tok’ta Influencer marketing çalışmaları yapmak için yüksek takipçili TikTok hesapları ile görüşebilir ya da Influencer Marketing hizmeti veren ajanslar ile iletişime geçerek çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Influencer Marketing ile Etkileşimleri Arttırmak

 

İlgili İçerik; Influencerlara Yeni Vergi Düzenlemesi TikTok Influencer Marketing Çalışmaları

 

Canlı Yayın Satışları

 

Sosyal medya uzmanları tarafından beklenen ve bazı sosyal medya platformlarında geliştirilmeye başlanan canlı yayın satış özelliğinin Tik Tok’a da gelmesi bekleniyor. Bu özellik Tik Tok’a geldikten sonra bu sosyal medya platformundan da birçok markanın canlı yayın satışı özelliği sayesinde satışlarını yapacağı ve satışlarını arttıracağı düşünülüyor.

 

Sizler de karşımıza çıkabilecek bu özellikten yararlanmak için hızlı bir şekilde TikTok hesabı açabilir ve markanızı bu platforma taşıyarak Tik Tok özelliklerinden yararlanarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Canlı Yayın Satışı

 

Hashtag Kullanımı

 

Özellikle Twitter ile hayatımıza giren ve her sosyal medya platformunda en çok kullanılan özelliklerden birisi olan Hashtag kullanımı sayesinde markalar hedef kitlelerinde yer alan binlerce erişme fırsatı yakalıyor.

 

Hashtagler sosyal medya platformlarında bir kelimenin önüne # işareti getirilerek kullanılıyor. Özellikle TikTok’ta markalar iletişim yürütürken ve paylaşım yaparken hashtagleri kullanarak hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşmaya çalışıyor. Sizler de TikTok paylaşımlarınızı yaparken hashtag analiz programlarından faydalanabilir ve paylaşımlarınıza yönelik hashtagleri tespit ederek paylaşımlarınızda kullanabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Hashtag Nedir, Nasıl Kullanılır?

 

TikTok Marketing Hashtag Kullanımı

 

E-ticaret Sitenizi Açın

 

E-ticaret sektöründe faaliyet göstermek ve sosyal ticaretin bir parçası olmak isteyen kişi ve işletmeler tarafından en çok tercih edilen e-ticaret alt yapısı olan Ticimax e-ticaret alt yapıları ile sizler de e-ticaret sitenizi açabilir ve internetten satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret