Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret Site Hedefleri&Dijital Analiz

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// E-Ticaret Site Hedefleri&Dijital Analiz

Dijital analizin en önemli adımlarından biri,nihai işletme hedeflerinizin (ve sonuçların) neler olduğunu ve bu sonuçları nasıl ölçeceğinizi belirlemektir.yaygın olarak görülen e-ticaret hedefleri

 -En Belirgin amaç ürün veya hizmet satmaktır.

     -Marka bilinci oluşturmak için ise temel hedef, bilinirliği, etkileşimi ve bağlılığı artırmaktır.

Yukarıda ki hedeflere ulaşmak için  yapmanız gereken en önemli adımlardan biri   internet reklamlarını kullanmaktır.İnternet reklamları ile birlikte potansiyel hedef kitlenize ulaşabilir istediğiniz  trafiği sağlayabilir bu trafiği marka bilinirliğiniz ve ürün satışı  için yeniden kullanabilirsiniz böylece ürün ve markanızı geniş kitlere duyurabilirsiniz ve yukarıda belirtilen hedeflere kolayca ulaşabilirsiniz.E-Ticaret sitelerinin genelde tercih ettiği reklam modellerine kısaca göz atalım,

 

1.Facebook Reklamları

Türkiye'de 35 milyonun üzerinde internet kullanıcısı ve 36 milyon aktif facebook kullanıcısı olduğunu ve Günde ortalama 2 saatimizi sosyal medyada geçirdiğimizi düşünürsek markalar için facebook vazgeçilmez bir alan haline geldi ve Birçok marka sayfa beğenisini arttırmak ve ürün satışı yapmak için facebook reklamlarını kullanmaktadır.Facebook reklam modelleri arasında ,Haber Kaynağı reklamları,sağ sütun reklamları,uygulama reklamları ve yeniden pazarlama modelleride sıklıkla kullanılmaktadır.

 

2.Google Adwords Reklamları

Google'ın internetteki pazarlama gücü ve reklam modellerini göz önüne alırsak e-ticaret sitelerinin google'un reklam modellerini kullanması kaçınılmazdır.Google arama ve iş ortaklarını,ürün satışınız ve marka bilinirliğinizi arttırmak için etkin bir şekilde kullanmanızı sağlıyor.Satışlarınızı arttırmak istiyorsanız google arama reklamlarını (standart kelime reklamları),marka bilinirliğinizi arttırmak istiyorsanız google içerik ağı reklamlarını (görüntülü reklamları) ve ürün tanıtımı yapmak için ürün reklamlarını kullanabilirsiniz,bu reklam modellerine ek olarak mobil uygulama reklamlarını ve var olan site trafiğini yeniden değerlendirmek adına yeniden pazarlama reklamlarını da tercih edebilirsiniz.


E-ticaret sitelerinde genelde tercih edilen önemli reklam modellerine kısaca gözattık peki elde ettiğiniz verileri ve kampanyaları nasıl analiz edebilirsiniz,


Dijital analiz ;işletmenize ve rekabete ilişkin nitelik ve nicelik verilerinin müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinize sunulan ve istediğiniz (çevrimiçi ve çevrimdışı ) sonuçlara dönüşen çevrimiçi deneyimi sürekli olarak geliştirmek amacıyla analizidir.Bu analizi yapabilmeniz için Google Analytics kullanabilirsiniz.Google Analytics sisteminin dört başlıca bileşeni vardır bunlar;Veri toplama, yapılandırma, veri işleme ve raporlamadır.

Google analytics ile anlık olarak ziyaretçi akışını takip edebileceğiniz gibi bu ziyaretçi akışıyla alakalı daha net bilgiler elde edebilir ve e-ticaret siteniz ve reklam kampanyalarınızla alakalı daha bilinçli stratejiler oluşturabilirsiniz;


Google Analytics ile yapabilecekleriniz,

  1. -Verilerinizi tarih ve saate göre segmentlere ayırarak sitenizi haftanın belirli günlerinde veya belirli saatlerde ziyaret eden kullanıcıların davranışlarını karşılaştırabilirsiniz.
  2. -Masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve telefonlarda kullanıcı performansını karşılaştırmak için verilerinizi cihaza göre segmentlere ayırıp karşılaştırma yapabilirsiniz.
  3. -Pazarlama kanallarına göre segmentlere ayırarak çeşitli pazarlama etkinliklerinin performansını karşılaştırabilirsiniz.
  4. -Coğrafyaya göre segmentlere ayırarak hangi ülkelerin, bölgelerin ve şehirlerin daha iyi performans gösterdiğini inceleyebilirsiniz.
  5. -Kullanıcıları sadık müşterilere dönüştüren unsurları anlamanıza yardımcı olması için, verilerinizi tekrar gelenler ve ilk defa gelenler gibi müşteri özelliklerine göre segmentlere ayırabilirsiniz.
  6. -E-ticaret ayarlarınızı etkinleştirerek sitenizin performansını ve genel durumunu takip edebilirsiniz.
  7. -Hedef tanımlayarak sitenizde sizin için önemli olan işlemlerin takibini yaparak dönüşümleri öğrenebilirsiniz. 

Google Analytics'i etkinleştirmek için sitenize ufak bir kod yerleştirmeniz gerekmektedir.sonrasında veri akışı 24 saat içinde başlayacaktır.

Ticimax'ın gelişmiş e-ticaret alt yapısı ile Google Analytics ayarlarınızı , yönetim panelinden kolayca yapabilirsiniz ve takıldığınız noktalar için destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.Sertifikalı reklam uzmanlarımızdan da reklamlarla alakalı bilgi alabilirsiniz.

 

Ticimax ile e-ticaret yapmak çok kolay.

Ücretsiz Test Edin: www.ticimax.com 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN