Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Elektronik Ticarette Güven Damgası Yürürlüğe Girdi

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// Elektronik Ticarette Güven Damgası Yürürlüğe Girdi

ELEKTRONİK TİCARETTE GÜVEN DAMGASI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

E-ticaret sektöründe tüketicilerin internet üzerinden gerçekleştirdikleri alışverişlerde, alışveriş yaptıkları e-ticaret sitelerine güvenmelerini sağlamak ve e-ticaret siteleri tarafından yaşatılabilecek olumsuz durumları engellemek amacıyla oluşturulan Elektronik Ticarette Güven Damgası ile alakalı Tebliğ geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Güven Damgası Nedir?

Güven Damgası, Tebliğde belirtilen hizmet ve güvenlik standartlarını sağlayan e-ticaret altyapı sağlayıcılarına verilmek üzere, hizmet sağladıkları e-ticaret sitelerinin güvenli olduğunu belirtmek için e-ticaret sitelerinde yer alacak olan simgeye verilen isimdir.

Güven Damgası daha kaliteli bir online alışveriş deneyimi ve kullanıcı memnuniyeti sağlamaya en büyük etken olacaktır!

 E-ticaret sitelerinde yer alacak olan Güven Damgası, online alışverişte tereddüt yaşayan, internetten alışverişin güvenlik açısından olumsuz olduğunu düşünen, aldıkları ürünün sahte olabileceği ya da yanlış gelebileceği gibi önyargıları kıracak, güvenli e-ticaret sitelerinin de sektörde yer alan diğer sıkıntı yaratan alışveriş sitelerinden ayrılmalarını sağlayacak ve tamamen güvenli bir alışveriş deneyimi oluşturacaktır. Bu bağlamda Güven Damgası hem altyapı sağlayıcıları için hem de e-ticaret sitesi sahipleri için sektörel anlamda oldukça olumlu bir gelişmedir. 

Güven Damgası alma koşullarından bazıları ise,

*Tebliğde yer alan güvenlik ve hizmet kalitesi koşullarını yerine getirmek

*Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca yetkilendirilen Güven Damgası Sağlayıcılara (GDS) başvurmak

*İnceleme ve onay sürecinin ardından alınan Güven Damgasına e-ticaret sitesinde anasayfa ya da farklı bir sayfada yer vermek 

Ayrıca aynı firmanın birden fazla e-ticaret sitesi mevcut ise her e-ticaret sitesi için ayrı ayrı başvuru yapılması gereklidir.

**Tebliğ'de yer alan diğer başvuru koşulları ve gereklilikler için buraya tıklayınız.

Henüz bir GDS (Güven Damgası Sağlayıcı) belli değildir. Gelişmeleri yakından takip ederek, GDS belli olduğu anda gereklilikleri yerine getirerek, altyapımızı kullanan müşterilerimize Güven Damgası ile alakalı gerekli bilgilendirmeyi yapacağız ve tüm desteği sağlayacağız.

14/06/2017

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN