Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Trafik (Bandwidth) Nedir?

//

Ticimax Bilgi Merkezi

// Trafik (Bandwidth) Nedir?

Trafik (Bandwidth) Nedir?

Trafik (Bandwidth), e-ticaret sektöründe adını en çok duyacağınız terimdir. Trafik, web sitenize girişlerde kullanılan toplam indirilme miktarına denir. Örneğin sitenizi 500 kişi ziyaret etmekte ve ana sayfaki resim ve kullanılan kodların indirilme oranı 100 Kb. Burada 500 kişi için sadece ana sayfanızda 50.000 Kb (Ort. 48.8 Mb.) Trafik meydana gelecek. Bu ziyaretçileriniz iç sayfalarınızıda dolaştığında kullanılan trafik miktarı artacaktır. Örneği sitenize giren 500 kişi ortalama 100 sayfa dolaştığında yapmış olduğunuz trafikte ortalama 100 kat artacaktır.

Yapmış olduğunuz trafiği aylık ve yıllık hesaplayacak olursanız alacağınız bir çok pakette ekstra trafik bedelleri ödemek zorunda kalakcasınız ve bir süre sonra ödemiş olduğunuz paket tutarından daha fazla trafik faturası ödemiş olacaksınız.

Ticimax size Türkiye’de verilemeyen bir çok hizmeti vermesine rağmen Ekstra trafik bedellerini en aza indirir ve Türkiye’deki en yüksek trafik limiti sizlere sunar.

Kısaca aradaki farktan bahsedecek olursak diğer paket yazılımlar size 360 Gb. - 1500 Gb. arasında yıllık trafik verirken Ticimax tam 4000 Gb. (+ %10 Limit aşımı) vermektedir. Bu fark ne anlama mı geliyor? Sizi ekstra binlerce lira ödemekten kurtarıyor.

Peki Ticimax bu hizmeti size nasıl bir altyapı ile sağlıyor?

Ticimax bu hizmeti tamamen HP sunuculardan oluşan alt yapısı ve 3 farklı yedek ile 20 Gb. özel Metro Ethernet hattı ile sağlamaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret