Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Başarılı Yöneticilerin Dinlemesi Gereken 5 Podcast

Güncelleme Tarihi: 19.01.2024

İçindekiler;

Günümüzde podcast'ler son derece popüler bir sesli eğlence ve öğrenme biçimi olarak hayatımıza girmiş sonra derece tercih edilen bir yayın haline gelmiştir. Radyo programlarına benzeyen fakat pek çok yenilikçi yön ile radyolardan ayrılan podcastler günümüzde pek çok alanda dinleyiciyle buluşmaktadır. Her podcast, bir sunucu tarafından oluşturulan ve ardından bölüm bölüm online olarak yayınlanan, meraklıların ise her bölümü yayınlandığında indirip dinleyebildiği bir dizi sesli konuşmadan oluşmaktadır. Bir trend haline gelen podcastler günümüzde pek çok farklı alanda hazırlanmaktadır. Yazımızda sizler için yararlı olabilecek yöneticilere podcast önerileri yayınlarını araştırdık.Başarılı Yöneticilerin Dinlemesi Gereken 5 Podcast

 

Podcast Nedir?

 

Podcast sözcüğü 2004'lü yıllarda "iPod" sözcüğündeki pod (küçük kapsül) ve "broadcast" (yayın) sözcüklerinden ortaya çıkmıştır. Podcast kısaca online olarak bilgisayar ve taşınabilir cihazlara indirilebilen ve dinlenebilen, pek çok farklı konuda hazırlanan bir dizi halindeki ses kayıtlarıdır.

 

Podcast Nedir?

 

Başarılı Yöneticilerin Dinlemesi Gereken 5 Podcast

 

İş hayatında yönetici olmak hem kişilik hem de donanım anlamında pek çok meziyetin bir arada olmasını gerektirmektedir. Yöneticiler karar alma, davranış, bilgiyi aktarma vb. konularda sürekli öğrenmeye açık olmalıdır. Bu yazımızda en çok dinlenen podcastler içinde yöneticilerin mutlaka kulak vermesi gereken yayınları derledik.

 

1. İyi Bir Yöneticinin 10 Özelliği

 

İyi bir yönetici ve lider olmak için yapmamız gereken 10 özellikten bahsedilen bu podcastte bu özelliklerin birçoğu, sadece yöneticilik için değil, iyi bir kişilik oluşturmak için de önemli deniyor. Pozitif olmaktan adaletli ve eşit davranmaya kadar yöneticilikte olması gereken 10 önemli özelliği Ertan Balaban açıklıyor.

 

İyi Bir Yöneticinin 10 Özelliği

 

2. Yöneticinizle Sağlıklı İlişki Nasıl Kurarsınız?

 

“Müdürüm bana haksızlık yapıyor” diyorsanız, “Patronum elemanlarına eşit davranmıyor” diyorsanız bu podcast tam size göre! Dıştaki otorite figürleriyle ilişkimizi nasıl kuruyoruz? İçsel otorite figürümüzle ilişkimiz nasıl? Gülen Gündüz Yılmaz tarafından hazırlanan bu podcasti keyifle dinleyebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Kriz İletişimi ve Kriz Yönetimi İpuçları

 

Yöneticinizle Sağlıklı İlişki Nasıl Kurarsınız?

 

3. Neden Lider Olmak İstiyoruz?

 

Yöneticilere podcast önerileri konusunda bir diğer tavsiyede ise liderlik zor zanaat adı altında hazırlanan podcastlerde kişilerin lider olma isteği üzerine durulurken nasıl lider olunur sorusuna da cevap aranıyor.

 

Neden Lider Olmak İstiyoruz?

 

4. Kendi İşinin Patronu Olmak

 

Medya Akademi sponsorluğunda Okan Yüksel'in hazırlayıp, sunduğu "0'dan 100'e Girişimcilik" bölümünde pek çok çalışanın hayallerini süsleyen "kendi işinin patronu olmak" konusu ele alınıyor. Kendi işinin patronu olmak neden gerekiyor? Kendi işinin patronu olmanın iyi ve kötü yanları neler? Gibi konular irdeleniyor.

 

İlgili İçerik; Bill Gates'in Önerdiği 5 Kitap

 

Kendi İşinin Patronu Olmak

 

5. İnsanları Etkileme ve Tartışmaları Kazanma Sanatı

 

Günümüzde yönetici olmak aslında psikolojik olarak da her zaman güçlü olmayı ve etki yaratmayı gerektiren bir tutum sergilemeyi gerektiriyor. Uzman Klinik Psikolog Beyhan Budak bu podcastinde insanları etkileme sanatını anlatıyor.

 

İlgili İçerik; Finansal Planlama Rehberi

 

İnsanları Etkileme ve Tartışmaları Kazanma Sanatı

 

Podcast Nasıl Hazırlanır?

 

TV ve radyo programları gibi geleneksel içerik üretim yöntemlerinden farklı olarak podcast'ler, içerik oluşturucuların bir kitleyle bağlantı kurması için erişilebilir bir yoldur. Şu anda düzenlemeye tabi olmayan podcast içeriği kendini bir alanda uzman hisseden ve bir konuda birilerine öğretici bilgiler yaymak isteyen herkese açık bir platformdur. İhtiyaç olan podcast ekipmanı mikrofon ve bir kayıt platformudur.

 

Podcast Nasıl Hazırlanır?

 

Podcast Nasıl Dinlenir?

 

Podcastler çoğunlukla ücretsiz olarak sunulur. Platformdan platforma değişkenlik göstermekle birlikte, bazı platformlarda üyelik oluşturup ödeme yaparak reklamsız ve kesintisiz bir şekilde podcast dinlemek mümkün olmaktadır. Günümüzde en çok podcast dinlenilen platform Spotify’dir. Spotify’de var olan üyelik ile tüm podcast’lere ulaşmak ücretsizdir. Burada programlar kaydedilebildiği gibi, inidirilip çevrimdışı da dinlemek mümkün olmaktadır.

 

Podcast Nasıl Dinlenir?

 

Podcast Dinlemeye Başlamanız İçin 5 Neden

 

Podcast önerileri birçok açıdan kişilere faydalar sunmaktadır. Telefondan ya da bilgisayardan bağımsız evde, işte dilediğiniz her ortamda dinlemeye açıktır. Kulaklığınızı takarak merak ettiğiniz ya da keyif aldığınız bir konuda bir podcast açabilir, farklı bir işle ilgilenirken bile öğrenmeye devam edebilirsiniz. Aşağıda son olarak podcast dinlemeye başlamanız için 5 nedeni sizler için sıraladık.

 

1. Birden fazla işi aynı anda yapmayı sağlar

 

Podcast dinlemenin televizyon izlemenin ya da sosyal medyada gezintiye çıkmanın aksine en büyük avantajı, hareket halindeyken de dinleyebilmenizdir. Nerede olursanız olun eğlenebilir veya istediğiniz zaman yeni bir konu öğrenebilirsiniz. Günlük işlerinizi yaparken dilediğiniz bir konuda podcast açarak bir taraftan kariyeriniz ya da kişisel gelişiminize yatırım yapabilirsiniz.

 

Birden fazla işi aynı anda yapmayı sağlar

 

2. Televizyon ve telefona olan bağlılığı azaltır

 

Günümüzde televizyon, telefon, bilgisayar bağımlılığı oldukça yüksek, ekran süreleri bir hayli fazladır. Podcast dinlemek bu ekran sürelerini en aza indirmekte oldukça etkilidir. Tek bir noktaya odaklanmak yerine az enerji gerektiren bir taraftan aktif olmayı engelleyen podcastler boşa geçen zamanı da en aza indirmede oldukça etkilidir.

 

Televizyon ve telefona olan bağlılığı azaltır

 

3. Kendinize yatırım yapmanızı sağlar

 

Podcastler pek çok farklı konuda öğretici olmasıyla dikkat çekmektedir. Podcast izleyici profiline bakıldığında eğitimli, yetişkin, kariyer inşası yapan, girişimci ve öğrenmeye açık olduğu görülmektedir. Siz de podcast dinlemeye başlayarak kariyeriniz ve iş hayatınız için yeni adımlar atabilirsiniz.

 

Kendinize yatırım yapmanızı sağlar

 

4. Merak edilen konuları uzmanından öğrenmeyi sağlar

 

Podcast aynı zamanda harika bir eğitim aracıdır ve merak edilen pek çok farklı konu uzmanlar tarafından anlatılmaktadır. Podcast’ler bu özelliği gibi uzmanında direkt ve doğru bilgiye ulaşma konusunda mutlaka tercih edilmesi gereken bir kılavuz niteliği taşır.

 

Merak edilen konuları uzmanından öğrenmeyi sağlar

 

5. Farklı bakış açıları kazanılmasını mümkün kılar

 

Podcast dünyasının bir başka faydası da farklı kaynaklardan bilgilere ulaşarak farklı bakış açıları kazanmaktır. İletişim ve bilgiye ulaşma araçları geliştikçe yenilikleri yakalamak ve kendimize en uygun ve ihtiyacımız olan bilgiye erişmek için farklı öğretici araçları kullanmak kişilerin farklı bakış açısı kazanması, olayları çok yönlü değerlendirmesi ve doğru kararlar alabilmesinde etkilidir.

 

Farklı bakış açıları kazanılmasını mümkün kılar

 

Ticimax Podcast’leri Spotify’da!

 

E-ticaret konusunda uzman kadrosuyla bilgilendirmeye devam eden ve pek çok işletmeye ve girişimciye e-ticaret yolculuğunda destek olan Ticimax e-ticaret podcast’leri ile Spotify’de sizleri bekliyor. Uzman isimler tarafından e-ticaretin A’dan Z’ye tüm merak edilenlerle anlatıldığı podcast yayınlarını evde, işte, trafikte, dilediğiniz her an dinleyebilirsiniz.

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Yazar: Tolga Sefa Ağyıldız

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax