Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Canlı Sohbet Araçları ile Satışlar Nasıl Arttırılır?

İçerikler;

E-ticaret yapan firmalar için müşteri memnuniyeti oldukça önemlidir. Çünkü müşteri memnuniyeti sayesinde markalar hem bilinirliklerini hem de marka sadakatini arttırmaktadır. Genellikle e-ticaret firmaları müşterileri ile etkili bir iletişim kurarak ürün satışlarını arttırmayı da hedeflemektedir. Firmaların müşterileri ile iletişimini kolaylaştıran birçok önemli yöntem bulunmaktadır.

 
 • Sosyal Medya Platformları
 • SMS 
 • E-mail
 • Reklamlar
 • Canlı Sohbet Araçları
 

E-ticaret firmalarının müşterileri ve potansiyel müşterileri ile iletişime geçmelerini sağlayan yöntemlerden bazılarıdır.Canlı Sohbet Araçları ile Satışlar Nasıl Arttırılır?

 

Canlı Sohbet Araçları Nelerdir?

 

E-ticaret firmaları tarafından en çok kullanılan araçlar arasında olan canlı sohbet araçları, firmaların müşterileri ile iletişime geçmek için kullandığı canlı mesajlaşma uygulamalarıdır.

 

Bu uygulamalar sayesinde firmalar müşterileri ile daha kolay iletişime geçebilmekte ve müşteri sorularına hızlı bir şekilde yanıt vererek onların satın alma kararlarını etkileyebilmektedir. Canlı sohbet araçlarıyla satış arttırmak hakkında bilgi vermeden önce gelin hep beraber canlı sohbet araçlarının önemine bakalım.Canlı Sohbet Aracı Nedir

 

Canlı Sohbet Araçlarının E-ticaret Sitelerine Faydaları

 

Müşteriler genellikle hizmet aldıkları firmalarla iletişime geçmek için belirli yöntemler kullanmaktadır. E-mail, Telefon Araması ve Canlı Sohbet Araçları bu yöntemler arasında bulunmaktadır. Bir değerlendirme yapıldığında ise canlı sohbet araçlarının diğer iletişim seçeneklerine göre e-ticaret sitelerine daha fayda sağlayan araçlar olduğu bilinmektedir.

 

E-mail yoluyla iletişim genellikle uzun sürdüğü için müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz firmanız ile bu iletişim kanalı üzerinden iletişime geçmek istememektedir.

 

Telefon Araması ile de birçok tuşlama yapıldığı ve müşteri hizmetlerine bağlanmanın uzun sürdüğünü bilinmektedir. Zaman kaybetmek istemeyen müşterileriniz de bu yöntemle firmanızla iletişim kurmayı reddetmektedir.

 

Canlı Sohbet Araçları E-ticaret Faydaları

 

Canlı sohbet araçları ise ;

 
 • Müşterilerinizin firmanız ile iletişime geçmesini kolaylaştırmaktadır.
 • Müşterileriniz bu araçlar sayesinde problemlerini kısa süreler içerisinde çözebilmekte ve akıllarına takılan soru işaretlerine hızlı bir şekilde yanıt bulabilmektedir.
 • Canlı sohbet araçları ile kurulan iletişim hızlı bir şekilde sürdürülmektedir.
 • Müşterilerin karar alma süreçlerini olumlu yönde etkileyebilmek mümkündür.
 

Gibi birçok şey canlı sohbet araçlarının e-ticaret firmalarına sağladığı faydalar arasında bulunmaktadır.

 

İlgili İçerik; Müşteri Memnuniyetini Arttırma TeknikleriCanlı Sohbet Araçları Amacı Nedir

 

Satış Arttırmak İçin Canlı Destek Araçlarından Yararlanın

 

E-ticaret firmalarının sitelerine entegre edeceği canlı destek araçlarının birçok konuda faydalı olduğundan sizlere bahsettik. Canlı Sohbet Araçları ile Satışlar Nasıl Arttırılır yazımızın bu bölümünde ise satışlarınızı arttırmak için bu araçları nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Conversion Rate (Dönüşüm Oranı) Nedir?

 

Müşteriler İle Etkileşim Kurma

 

Canlı sohbet araçlarının kullanımının e-ticaret sitelerine sağladığı faydalardan ilki müşteriler ile etkileşim kurmadır. Genellikle bir e-ticaret sitesine giren müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz firmanız hakkında bilgi almayı isteyecektir. Bununla beraber insanlar satın almak istedikleri ürünler hakkında bilgi almayı da istemektedir.

 

Bu konular hakkında bilgi isteyen kişiler ise mail ve telefon gibi iletişim araçları üzerinden firmanızla iletişim kurmak yerine canlı sohbet araçlarını kullanarak hızlı bir şekilde sizlerle iletişime geçebilmektedir.

 

Müşteriler ile etkileşim kurmanızı kolaylaştıracak bu araçlar sayesinde müşterilerinize ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi verebilir ve satın alma süreçlerinde aktif rol oynayabilirsiniz.

 

Canlı Sohbet Araçları Müşteri İletişimi

 

Canlı Destek Araçları ile Müşterilerinizin Memnuniyetini Arttırabilirsiniz

 

Canlı destek araçlarının bir diğer önemli faydası da e-ticaret sitelerini ziyaret eden kişileri memnuniyetini arttırmaktır. Genellikle bir e-ticaret sitesinde bulunan canlı sohbet araçları müşterilerinizin iletişim kurmasını kolaylaştırmaktadır. Buna önem vermeyen firmalar bulunsa da müşterilerinizin dikkat ettiği noktalardan birisi hızlı iletişim kurmaktır.

 

E-ticaret sitenize entegre edeceğiniz bir canlı destek aracı sayesinde sizler de müşterilerinizin firmanızla iletişime geçme sürecini kısaltabilir ve müşteri memnuniyetini arttırabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini sağlayabilir ve bu sayede satışlarınızı hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.Canlı Sohbet Araçları Müşteri Memnuniyeti

 

Müşterilerin Satın Alma Kararı Vermelerinde Rol Oynayın

 

E-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan kişiler inceledikleri ürünler hakkında daha fazla bilgi almak isteyebiliyor. Bu bilgiye ulaşamadıkları takdirde ise kişiler genellikle ürünleri satın almaktan vazgeçiyor.

 

Canlı sohbet araçları ise bir müşterinin ilgilendiği bir ürünle ilgili daha fazla bilgi almasını sağlayan yöntemlerden birisi. Bu nedenle müşterilerinize göndereceğiniz hatırlatmalar ile canlı destek araçlarını kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Böylece müşterilerinizin karar verme sürecini yönetmede aktif bir rol oynayabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Sitenizde Kullanabileceğiniz Canlı Destek AraçlarıCanlı Sohbet Araçları Satış Arttırma

 

Canlı Destek Araçları Müşterilerinizin Alışveriş Sürecini Yönetmenizi Sağlar

 

Canlı Sohbet Araçları ile Satışlar Nasıl Arttırılır sorusuna yanıt verdiğimiz bu yazımızda sizlerle farklı bir konu hakkında bilgiler paylaşacağız. İnternet üzerinden ilk kez alışveriş yapan kişiler alışveriş süreçlerini nasıl yönetecekleri hakkında pek bir bilgiye sahip değildir. Fakat belirli yardımlar alarak bu kişiler kendi alışverişlerini tamamlayabilmektedir.

 

E-ticaret sitelerinde bulunan canlı destek araçları ise müşterilerinizin ilgili süreci nasıl yöneteceği hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayacaktır. Canlı destek operatörleri sayesinde;

 
 • Müşterileriniz bir ürünü nasıl sepete ekleyeceğini
 • İstenen bilgileri nasıl dolduracağını
 • Ödemelerini nasıl yapacağını
 

Öğrenmekte ve alışveriş süreçlerini tamamlamaktadır. E-ticaret sitelerinde bulunan canlı destek araçları ile yeni müşterilerinizin alışveriş süreçlerini hızlı bir şekilde yürütebilir ve bu konudaki yardımlarınız sonrasında müşterilerinizin e-ticaret sitenizden başarılı bir şekilde alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bu yöntem ile hem potansiyel müşterilerinizi gerçek müşteriye dönüştürebilir hem de insanların markanıza olan sadakatini arttırabilirsiniz.Canlı Sohbet Araçları Alışveriş Süreç Yönetimi

 

E-ticaret Sitelerindeki Problemlere Hızlı Çözümler Üretin

 

Canlı Sohbet Araçları ile Satışlar Nasıl Arttırılır diyorsanız eğer yazımızın bu bölümünde genellikle insanların neden alışveriş yapmaktan vazgeçtiklerini ve bunu canlı destek araçları ile nasıl engelleyeceğinizi anlatacağız.

 

Genellikle bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapacak olan kişilerin sepet terk etmesindeki en önemli nedenlerden birisi e-ticaret sitelerinde anlık olarak karşılaşılabilecek hatalardan kaynaklanmaktadır. Genellikle sanal poslarla ödeme alma adımında karşılaşılan hatalardan dolayı birçok kişi sepetlerini terk etmekte ve alışveriş süreçlerini sonuçlandırmaktadır.

 

Böyle durumlarla karşı karşıya kalındığında kişiler canlı destek araçları ile uzmanlardan yardım alabilmekte ve yarım kalan alışveriş süreçlerini hızlı bir şekilde çözebilmektedir. Sizler de e-ticaret sitenize kuracağınız canlı sohbet araçları sayesinde müşterilerin yardım almasını kolaylaştırabilir ve hızlı bir şekilde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Sanal Pos Nasıl Alınır?Canlı Sohbet Araçları Hızlı Çözüm Üretme

 

Kullanabileceğiniz Canlı Destek Araçları

 

E-ticaret siteleri müşteri ilişkilerini yönetebilmek adına birçok canlı destek aracından yararlanabilmektedir. Canlı Sohbet Araçları ile Satışlar Nasıl Arttırılır yazımızda canlı sohbet araçlarının e-ticaret sitelerine olan faydalarından ve satışları arttırmak için nasıl aktif bir rol oynadığından bahsettik. Yazımızın bu bölümünde ise kullanabileceğiniz canlı sohbet araçları hakkında bilgi vereceğiz.

 

JivoChat

 

E-ticaret sitelerinde en çok kullanılan canlı sohbet araçlarından biri olan JivoChat’in temel veya pro sürümünü e-ticaret sitenizde kullanabilirsiniz. Jivochat sayesinde müşterilerinizin isteklerine hızlı bir şekilde yanıt verebilir ve hem müşteri memnuniyetini arttırabilir hem de satışlarınızın artmasını sağlayabilirsiniz.
 


Canlı Sohbet Araçları - JivoChat

 

Ondestek

 

E-ticaret sitelerinde kullanılan canlı sohbet araçlarından birisi olan Ondestek ise firmaların ihtiyacına göre standart, kurumsal veya profesyonel paketler halinde satışa sunulan bir canlı destek aracıdır. Paketlere göre farklı özellikleri bulunan bu araç sayesinde siz de birden fazla departmanınızın canlı destek bölümünde çalışmasını sağlayabilir ve satışlarınızı daha iyi yönetebilirsiniz.Canlı Sohbet Araçları - Ondesk

 

E-ticaret Sitenizi Ticimax ile Kurarak Müşteri İlişkilerinizi Geliştirin

 

Ürün tedarik sürecinden satış sonrası işlemlere kadar bütün e-ticaret sürecinizi yönetebileceğiniz e-ticaret alt yapılarından birisi olan Ticimax e-ticaret alt yapıları sayesinde sizler de müşteri ilişkilerinizi hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.

 

Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan sanal pos, kargo entegrasyonu, reklam modülleri gibi birçok modül hem potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı kolaylaştıracak hem de e-ticaret sitenizden hızlı bir şekilde işlem almanızda aktif rol oynayacaktır.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret