Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Dikkate Almanız Gereken 5 Dijital Pazarlama Stratejisi

İçerikler;

Şirketinize ait pazarlama kampanyalarında sık karşılan renkli tasarımlar, kaymış satırlar ya da doğru olmayan hizalamalar gibi birçok hata bulunabiliyor. İlk adımda küçük ve aşılamayacak gibi görünen bu sorunlar, temelinde dijital pazarlama sayesinde önemli bir fark ile düzeltilebiliyor. Bu nedenler de dijital pazarlama temelleri ile her adımı değerlendirmek ve hatayı minimuma indirmek daha doğru bir hamle oluyor.


Başarılı dijital pazarlama yöntemleri doğru bir müşteri deneyimi ile sağlanıyor ve asıl hedef doğru içerik, doğru zaman ve doğru müşteri olarak tanımlanabiliyor. Önemli olan bu üç adıma özen gösterilse de başarılı müşteri deneyimi için çeşitli dijital pazarlama stratejisi yer alıyor ve bunlara ihtiyaç duyuluyor.

 

İlgili İçerik: Dünden Bugüne E-Ticaret
 

 

Mevcut Stratejinizi İnceleyin

 

Dijital pazarlama teknikleri üzerine bir değişim yapmadan önce mutlaka başarı kriterinizle ilgili net bir veriye ihtiyacınız duyuyorsunuz. Bu verilerde başarı tanımını iyi yapmak oldukça önemlidir. Bu tanım sonrasında başarılı bir strateji gelişmek ilk adımı atmış olduğunuz anlamına geliyor. Eğer başarınız tıklanma ve paylaşım yönünde bir gelişme ile bağlantılıysa, kullandığınız sosyal medya mecralarında tutarlı ve düzenli etkileşim sağlamanız gerekiyor.

İçeriğinizi düzenleme ve aksiyonları artırmak için cevaplanan tüm sorular sonrasında doğru içerik stratejisi oluşturma konusunda eminlik sağlamanız gerekiyor. Ya da markanız ve müşteri ilişkinizi geliştirmeyi sağlayacak profesyonel bir destekten yararlanabiliyorsunuz.İlgili İçerik: Dijital Pazarlama Terimleri Nelerdir?


Mevcut Stratejinizi İnceleyin
 

Başarılı ve Kesintisiz İletişim Sağlayın

 

Müşteriler ile doğru bir iletişim kurmak ve etkileşimde bulunmak dijital pazarlama avantajları içerisinde fark yaratan bir etkiye sahip oluyor. Çalışanlar arasındaki doğru ve işlevsel bir iletişim, ekip içerisinde birlik sağlanmasına yol açıyor ve hedef kitleye direkt olarak ulaşan doğru mesajların yaratılması böylelikle sağlanıyor. Bunun yanı sıra şirketinizin dönüşümü konusunda da rahatlık yaşamanız için etkili olan iletişim, organize edeceğiniz pek çok dijital strateji ve pazarlama konusunda önceliğiniz oluyor.

 

 

İşbirliğine Odaklanın

 

Şirketinizin mevcut dijital pazarlama strateji yürütme ve uygulama konusundaki anlayışını değiştirmenin hızlı yöntemlerinden birisi de işbirliği alanında gelişme göstermek oluyor. Buna örnek olarak satış ekibi ele alınabiliyor. Ekipler, düzenli bir şekilde müşteri ile bağlantıya geçiyor ve kurumlarına ait çözümleri talepler doğrultusunda şekillendirip sunuyorlar.

Müşteri ve kurum arasındaki etkileşim sürecinde bu durum etkili oluyor. Pazarlama içeriğinin şekillenmesi sayesinde yüksek oranda müşteri memnuniyeti sağlamak için satış ekibi ve proje yönetimi ekibi arasında işbirliğine odaklanmakta fayda bulunuyor. Dijital pazarlama hizmetleri arasında önemli bir faktör olan bu durum, pek çok açıdan şirketiniz için avantaj sağlıyor.


İlgili İçerik: Dijital Pazarlamada Bütçe Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır?


İşbirliğine Odaklanın
 

Müşteri Deneyimini Detaylıca Tasarlayın

 

Müşteri odaklı bir pazarlama deneyimi yaşayabilmek için dijital pazarlama kanalları arasında yer alan bu aşamaya da dikkat etmek gerekiyor. Her bir paydaş satış sürecinde nasıl çalıştıklarını anlamaya yönelik deyimlerini oluşturuyorlar.

Böylece her adımda desteklenen bir içerik oluşturabiliyorsunuz. Yeni proje değerlendirmesinde objektif ve çok yönlü bir açıdan bakmak, çalışmalarınızı organize edip detaylıca müşteri deneyimi operasyonlarında kurgulamanız da bu anlamda fayda sağlıyor.
 


İlgili İçerik: Müşteri Memnuniyetini Arttırma Teknikleri

 

Dijital Pazarlama ve Yapay Zekâ

 

Dijital pazarlama stratejileri nelerdir sorusuna aradığınız yanıtlardan bir diğeri ise yapay zekâ ile pazarlama stratejilerinin ortaklaşması oluyor. Pazarlamacılar artık müşteri analizi ve kampanya içerikleri için yapay zekâdan yararlanıyor. Böylece tüketicilerle sağlanan etkileşim fırsatları dönüştürme konusunda üst düzey bir performansa yol açıyor.

Bunun yanı sıra, dijital pazarlama örnekleri incelenerek de birtakım fikirler elde edilebiliyor. Dijital pazarlama uygulama örnekleri sayesinde kendi alanınızda çizeceğiniz yol ve geliştireceğiniz stratejiler daha belirgin olabiliyor. Tüm bu bilgiler ve dikkat edilmesi önem arz eden aşamalar doğrultusunda dijital pazarlama nedir sorusu da net bir şekilde cevap kazanmış oluyor.


yapay zeka, dijital pazarlama, pazarlama, yapay

 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret