Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri Neden Pinterest Kullanmalı

İçerikler;

Günümüzde 250 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan sosyal medya platformlarından birisi olan Pinterest kullanıcılarına harika fikirleri paylaşma, keşfetme ve yeni kullanıcılarla etkileşime geçme gibi imkanları tanımaktadır. Bu da e-ticaret işi ile uğraşan kişiler için harika fırsatlar sunmaktadır.

Pinterest Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde oldukça popüler olan bir sosyal medya platformudur. Bunun sağladığı avantaj ise kullanıcılara ürünleri, fikirleri ve onları nasıl kullanacaklarını göstermek için harika bir ortam olmaktadır. Tabi bunlar arasında en önemli olanı iste en fazla dış bağlantı veren sosyal medya platformu olmasıdır. Siz de bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz Pinterest kullanımının size getireceği faydaları bu yazımızdan detaylı şekilde öğrenerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

 

pinterest-kullanilmali-eticaret

 

İlgili İçerik: Sosyal Medyada Satış Arttırma Taktikleri

 

Ürünlerinizi ve Hizmetlerinizi Sergileme

Asıl kuruluş amacı kullanıcılara fikirleri, ürünleri ve çeşitli konularda bilgileri paylaşmak olan bu sosyal medya platformu e-ticaret sitenizde müşterilerinize sunduğunuz ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için harika bir ortam olmaktadır. Siz de Pinterest aracılığı ile müşterilerinize sunduğunuz ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını oldukça etkili bir şekilde yapabilir, müşteri kitlenizi genişletebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçları

 

Detaylı Analiz

 

Tıpkı e-ticaret siteleri ve diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Pinterest de sizlere geniş analizler yapma imkânı sunmaktadır. Hem sahip olduğu detaylı analiz araçları hem de işinizi kolaylaştıracak gelişmiş optimizasyonu sayesinde kullanıcılarınızı detaylı bir şekilde incelemenizi olanak vermektedir. Bu da onların hangi ürünlerinize ilgileri olduğunu görmenizi sağlar. Haliyle size etkili bir reklam kampanyası yapabilmek için mükemmel verirler sunar. Bunun yanında yeni çıkardınız ürünleri kolay bir şekilde piyasaya sürmenize ve müşterilerimizin onlara karşı olan ilgisini kolay bir şekilde ölçümleme imkanını sizlere sunmaktadır.

 

İlgili İçerik: Hedef Kitle Nedir?

 

Yönlendirme

 

Pinterest kullanımı beraberinde pek çok avantaj getirmekle birlikte öne çıkanlardan bir tanesi de dış bağlantılara izin vermesi olmaktadır. Bu da pek çok sosyal medya platformunda bulunan kısıtlamalardan etkilenmemenizi ve ürünlerinizin tanıtımını kolay bir şekilde yapabilme fırsatını sizlere verir. Dışarıya en fazla bağlantı veren ve en çok yönlendirme yapan sosyal medya platformu olduğu düşünülünce e-ticaret sitenize sağlamanız gereken trafiği elde etme konusunda size yardımcı olur. Bununla birlikte Paylaştığınız her gönderide yönlendirmenizi ürünün sayfasına yapabilir ve kullanıcılarınıza ilgili ürüne erişme konusunda kolaylık sağlayabilirsiniz. Böylelikle onların alışveriş deneyimini iyileştirebilir ve sürecin daha kolay bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Pinterest Trafiğinizi Arttıracak 7 İpucu

Entegrasyon

 

Entegrasyon konusunda da oldukça başarılı olan Pinterest hem diğer sosyal medya hesaplarınızla hem de e-ticaret siteniz ile bağlantılı bir şekilde çalışabilmektedir. Bu da e-ticaret sitenizde paylaşacağınız blog yazınızı veya ürünlerinizi tek bir tuşla Pinterest hesabınızda yayınlamanıza olanak vermektedir. Bununla birlikte yine Pinterest’ten paylaşacağınız bir gönderiyi tek bir tıkla diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşma imkanına sahip olabilirsiniz. Gündelik yaşamın yoğunluğunda işinize pratiklik katacak bu olanakları sizlere sunması da Pinterest'in sağladığı diğer avantajlar arasında yerini almaktadır. Haliyle hem zamanla kazanıp hem de daha kısa sürede daha fazla işi tamamlayabilirsiniz.İlgili İçerik: Pinterest Business Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Etkili Reklam Çalışması

 

Türkiye'de Pinterest kullanımı oldukça yaygın olduğundan etkili reklamlar yapabilme konusunda size olanak sunmaktadır. Hem çok niş bir hedef kitle seçiminde hem de ürünlerinize ilgi duyabilecek kişileri sizlerle buluşturma konularında Pinterest oldukça başarılıdır. Bu da sizlere doğru ve etkili reklamlar yapıp ürün ve hizmetlerinizi iyi bir şekilde kullanıcılarınız ile buluşturma imkanını tanımaktadır.

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir: 


Ücretsiz Sosyal Medya Araçları

Sosyal Medya Raporlama ve Analiz Nasıl Yapılır?

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret