Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

E-ticaret Uzmanlarının Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast

Güncelleme Tarihi: 17.08.2023

İçindekiler;

Günümüzde podcast'ler son derece popüler bir sesli eğlence ve öğrenme biçimi olarak hayatımıza girmiş sonra derece tercih edilen bir yayın haline gelmiştir. Radyo programlarına benzeyen fakat pek çok yenilikçi yön ile radyolardan ayrılan podcastler günümüzde pek çok alanda dinleyiciyle buluşmaktadır. Her podcast, bir sunucu tarafından oluşturulan ve ardından bölüm bölüm online olarak yayınlanan, meraklıların ise her bölümü yayınlandığında indirip dinleyebildiği bir dizi sesli konuşmadan oluşmaktadır. Bir trend haline gelen podcastler günümüzde pek çok farklı alanda hazırlanmaktadır. Yazımızda sizler için yararlı olabilecek e-ticaret podcast yayınlarını araştırdık.E-ticaret Uzmanlarının Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast

 

Podcast Nedir?

 

Podcast sözcüğü 2004'lü yıllarda "iPod" sözcüğündeki pod (küçük kapsül) ve "broadcast" (yayın) sözcüklerinden ortaya çıkmıştır. Podcast kısaca online olarak bilgisayar ve taşınabilir cihazlara indirilebilen ve dinlenebilen, pek çok farklı konuda hazırlanan bir dizi halindeki ses kayıtlarıdır.

 

Podcast Nedir?

 

Podcast Nasıl Hazırlanır?

 

TV ve radyo programları gibi geleneksel içerik üretim yöntemlerinden farklı olarak podcast'ler, içerik oluşturucuların bir kitleyle bağlantı kurması için erişilebilir bir yoldur. Şu anda düzenlemeye tabi olmayan podcas içeriği kendini bir alanda uzman hisseden ve bir konuda birilerine öğretici bilgiler yaymak isteyen herkese açık bir platformdur. İhtiyaç olan podcast ekipmanı mikrofon ve bir kayıt platformudur.

 

 E-ticaret Uzmanlarının Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast

 

Podcast Nasıl Dinlenir?

 

Podcastler çoğunlukla ücretsiz olarak sunulur. Platformdan platforma değişkenlik göstermekle birlikte, bazı platformlarda üyelik oluşturup ödeme yaparak reklamsız ve kesintisiz bir şekilde podcast dinlemek mümkün olmaktadır. Günümüzde en çok podcast dinlenilen platform Spotify’dir. Spotify’de var olan üyelik ile tüm podcast’lere ulaşmak ücretsizdir. Burada programlar kaydedilebildiği gibi, inidirilip çevrimdışı da dinlemek mümkün olmaktadır.


 Podcast Nasıl Dinlenir?

 

Mutlaka Dinlenmesi Gereken 5 E-ticaret Podcasti

 

E-ticaret podcastleri e-ticarete başlamak isteyen ya da e-ticaret alanında kendini geliştirmek isteyen pek çok kişiye hitap eden pek çok podcast bulunmaktadır. Bunlardan en faydalı olanları sizler için aşağıda sıraladık.

 

1. E-ticaret Sohbetleri - E-ticarete Nasıl Başlarım? E-ticaret Nedir?

 

Ticimax’ın “E-ticaret sohbetleri” adı altında gerçekleştirdiği podcaste Serdar Kuzuloğlu moderatörlüğünde, dkdukkan.com kurucusu Dilara Koçak, Peppything Kurucusu Ezgi Köse ve Blend1601 Markası Kurucusu Armağan Portakal ile e-ticaret sektöründeki son gelişmeler, e-ticaretin geldiği nokta ve neler yapılabilir konusunda merak edilenler cevaplandı. E-ticarete dair merak edilenleri işin içinde olan girişimcilerden öğrenebileceğiniz podcasti keyifle dinleyebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; E-Ticaret Sektörüne İlgi Duyanlar İçin Kitap Önerileri

 

E-ticaret Sohbetleri - E-ticarete Nasıl Başlarım? E-ticaret Nedir?

 

2. E-ticaret Sohbetleri – E-ticaretin Doğruları Yanlışları

 

Ticimax’ın “E-ticaret sohbetleri” adı altında gerçekleştirdiği bu bölümde MediaMarkt Omnichannel ve E-Ticaret Müdürü Yakup Ulvi Acar, Vakko E-Ticaret Direktörü Bihter Aykul ve Fenerbahçe SK E-Ticaret Direktörü Gülce Şeneren ile e-ticaret sektöründeki son gelişmeleri konuşurken, e-ticareti doğrularıyla yanlışlarıyla değerlendirmişlerdir.

 

3. E-ticaret Sohbetleri - E-ticarette Müşteriler Ne İster?

 

Ticimax’ın “E-ticaret sohbetleri” adı altında gerçekleştirdiği bu podcastte Modanisa CRM Direktörü Betül Bulut, A101 Kapıda Genel Müdürü Şervan Adar Avşar ve Evidea E-Ticaret Direktörü Ayşe Gedikli ile e-ticaret sektöründeki son gelişmeleri konuşulurken e-ticaret yapan veya yeni başlayacak olan kişiler için önemli ipuçları anlatılıyor.

 

İlgili İçerik; Girişimcilerin Kütüphanesinde Olması Gereken 10 Kitap

 

E-ticaret Sohbetleri - E-ticarette Müşteriler Ne İster?

 

4. E-ticaret sohbetleri - E-ticaretin Zorlukları

 

Ticimax’ın “E-ticaret sohbetleri” adı altında gerçekleştirdiği bu podcastte İder Mobilya'nın E-Ticaret Müdürü Kubilay Ören ve Doğadolu Şarküteri'nin Kurucusu Efe Dikmen ile e-ticaret sektöründe karşılaşılabilecek sorunları, bu sorunların nasıl aşılabileceği konusunda deneyimlerini aktarıyor ve e-ticarete dair önemli tüyolar veriyor.

 

İlgili İçerik; E-Ticarette Başarıyı Yakalamak İsteyenler İçin 10 Adım


 E-ticaret sohbetleri - E-ticaretin Zorlukları

 

5. E-ticaret Sohbetleri - E-ticarette Yaz Aylarını Nasıl Canlandırırız?

 

Ticimax’ın “E-ticaret sohbetleri” adı altında gerçekleştirdiği bu bölümde Marie Claire Bags'in e-ticaret müdürü Handan Kömürcü, Evyap'ın e-ticaret direktörü Fehime Garan ve Penti'nin e-ticaret direktörü Mehmet Türkel ile e-ticarette yaz ayları nasıl canlı geçer? İşletmeler müşterileri satın almaya nasıl ikna eder? Yaz aylarında hangi e-ticaret kampanyaları yürütebilir? Gibi sorular üzerinden faydalı bir yayına imza atıyor.

 

Podcast Dinlemeye Başlamanız İçin 5 Neden

 

Podcastler telefondan ya da bilgisayardan bağımsız evde, işte dilediğiniz her ortamda dinlemeye açıktır. Kulaklığınızı takarak merak ettiğiniz ya da keyif aldığınız bir konuda bir podcast açabilir, farklı bir işle ilgilenirken bile öğrenmeye devam edebilirsiniz. Aşağıda son olarak podcast dinlemeye başlamanız için 5 nedeni sizler için sıraladık.

 

İlgili İçerik; İlham Veren E-ticaret Başarı Hikayeleri

 

Podcast Dinlemeye Başlamanız İçin 5 Neden

 

1. Birden fazla işi aynı anda yapmayı sağlar

 

Podcast dinlemenin televizyon izlemenin ya da sosyal medyada gezintiye çıkmanın aksine en büyük avantajı, hareket halindeyken de dinleyebilmenizdir. Nerede olursanız olun eğlenebilir veya istediğiniz zaman yeni bir konu öğrenebilirsiniz. Günlük işlerinizi yaparken dilediğiniz bir konuda podcast açarak bir taraftan kariyeriniz ya da kişisel gelişiminize yatırım yapabilirsiniz.

 

2. Televizyon ve telefona olan bağlılığı azaltır

 

Günümüzde televizyon, telefon, bilgisayar bağımlılığı oldukça yüksek, ekran süreleri bir hayli fazladır. Podcast dinlemek bu ekran sürelerini en aza indirmekte oldukça etkilidir. Tek bir noktaya odaklanmak yerine az enerji gerektiren bir taraftan aktif olmayı engelleyen podcastler boşa geçen zamanı da en aza indirmede oldukça etkilidir.


 Televizyon ve telefona olan bağlılığı azaltır

 

3. Kendinize yatırım yapmanızı sağlar

 

Podcastler pek çok farklı konuda öğretici olmasıyla dikkat çekmektedir. Podcast izleyici profiline bakıldığında eğitimli, yetişkin, kariyer inşası yapan, girişimci ve öğrenmeye açık olduğu görülmektedir. Siz de podcast dinlemeye başlayarak kariyeriniz ve iş hayatınız için yeni adımlar atabilirsiniz.

 

4. Merak edilen konuları uzmanından öğrenme

 

Podcast aynı zamanda harika bir eğitim aracıdır ve merak edilen pek çok farklı konu uzmanlar tarafından anlatılmaktadır. Podcast’ler bu özelliği gibi uzmanında direkt ve doğru bilgiye ulaşma konusunda mutlaka tercih edilmesi gereken bir kılavuz niteliği taşır.

 

 Merak edilen konuları uzmanından öğrenme

 

5. Farklı bakış açıları kazanma

 

Podcast dünyasının bir başka faydası da farklı kaynaklardan bilgilere ulaşarak farklı bakış açıları kazanmaktır. İletişim ve bilgiye ulaşma araçları geliştikçe yenilikleri yakalamak ve kendimize en uygun ve ihtiyacımız olan bilgiye erişmek için farklı öğretici araçları kullanmak kişilerin farklı bakış açısı kazanması, olayları çok yönlü değerlendirmesi ve doğru kararlar alabilmesinde etkilidir.

 

 Farklı bakış açıları kazanma

 

Ticimax Podcast’leri Spotify’da!

 

E-ticaret konusunda uzman kadrosuyla bilgilendirmeye devam eden ve pek çok işletmeye ve girişimciye e-ticaret yolculuğunda destek olan Ticimax e-ticaret podcast’leri ile Spotify’de sizleri bekliyor. Uzman isimler tarafından e-ticareti A’dan Z’ye tüm merak edilenlerle anlatıldığı podcast yayınlarını evde, işte, trafikte, dilediğiniz her an dinleyebilirsiniz.

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Yazar: Tolga Sefa Ağyıldız

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
İlgili Yazılar Yeni Yazılar Popüler Yazılar
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax