Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Uzmanlık Sertifikası Nasıl Alınır?

İçerikler;

E-ticaret sektöründe kariyer yapmak isteyen kişiler belirli eğitimleri tamamlayarak ya da sertifika programlarına katılarak kendilerini e-ticaret alanında geliştirebilmekte ve e-ticaret uzmanı olabilmektedir. E-ticaret alanın genellikle ticaret, dış ticaret, işletme, endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, iletişim vb. alanlarda lisans ya da yüksek lisans eğitimi alan kişiler çalışmaktadır.

 

E-ticaret sektörünün yeni gelişmeye başlayan sektörler arasında yer alması da bu alanda çalışmak isteyen kişilerin önündeki engelleri kaldırmaktadır. Artık bireysel üniversite eğitimi almadan da e-ticaret alanında uzmanlaşabilmektedir. Üniversite eğitimi almadan e-ticaret alanında uzmanlaşmak için ise kişilerin e-ticaret uzmanlık sertifikası alması gerekir.

 

E-ticaret Uzmanlık Sertifikası Nasıl Alınır adlı bu yazımızda sizlere e-ticaret uzmanlığı, e-ticaret uzmanının yaptığı işler, e-ticaret uzmanlık sertifikası vb. konular hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı inceleyerek bu konular hakkında bilgi alabilir ve kendinizi e-ticaret alanında geliştirerek kariyerinize yön verebilirsiniz.

 

İlgili Sayfa; E-ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı

 

E-ticaret Uzmanlık Sertifikası Nasıl Alınır?

 

E-ticaret Uzmanı Nedir?

 

E-ticaret uzmanı, e-ticaret siteleri ya da e-ticaret pazaryerleri üzerinden satış yapan işletmelerde görevli olan ve stok yönetiminden dijital pazarlamaya, e-ticaret kampanyalarından e-ticaret süreç yönetimine kadar birçok görevde çalışan kişilerdir.

 

E-ticaret uzmanları çoğu zaman üniversite eğitiminin ardından e-ticaret firmalarında staj yaparak kendilerini geliştirmekte ve kariyerlerine yön vermektedir. Bunun yanı sıra e-ticaret uzmanı olmak için düzenlenen sertifika programlarına katılarak da kariyerlerine yön veren uzmanlar bulunmaktadır.

 

İlgili İçerik; E-ticaret Yöneticisi Nasıl Olunur?

 

E-ticaret Uzmanı Nedir

 

E-ticaret Uzmanı Ne İş Yapar?

 

E-ticaret uzmanı olarak çalışan kişilerin belirli görevleri bulunur. Bu sektörde kariyer yapmak isteyen kişiler de bu görevleri öğrenmek ister. E-ticaret uzmanlarının yaptığı işler şunlardır;

 
 • E-ticaret firmalarının iletişim ve dijital pazarlama stratejilerini yönetmek,
 • E-ticaret hukuku çerçevesinde işlerin yürümesini sağlamak,
 • Yeni pazarlama stratejilerini firmaya entegre etmek,
 • Veri analizi, raporlar çerçevesinde iş geliştirme çalışmaları yapmak,
 • Rakiplerini analiz etmek,
 • Arama motoru optimizasyonu çalışmaları,
 • Kampanya kurgulayıp yaratma,
 • Reklam yönetimi
 

Gibi çalışmalar e-ticaret uzmanları tarafından yapılan çalışmalardır. Uzmanlar bu tür çalışmalar ile çalıştıkları markaya değer katmayı ve satışları arttırmayı amaçlamaktadır. Genellikle e-ticaret uzmanları bu çalışmalarda olan eksiklerini e-ticaret uzmanlığı sertifika eğitimlerinde ya da çalıştıkları iş deneyimlerinde elde etmektedir.

 

E-ticaret Uzmanı Ne İşe Yapar

 

E-ticaret Uzmanlığı Sertifikası Nedir?

 

E-ticaret uzmanlığı sertifikası, e-ticaret alanında kariyerine yön vermek ve kendine geliştirmek isteyen kişilerin e-ticaret alanında eğitimler aldığı ve ilgili eğitimlerin sonunda sertifika almaya hak kazandığı eğitimlere verilen isimdir.

 

E-ticaret uzmanlığı sertifika eğitimleri genellikle üniversiteler ve e-ticaret sektöründe öncü olan firmalar tarafından düzenlenmektedir. E-ticaret uzmanlığı sertifika eğitimleri ile kişiler e-ticaret ve e-ihracat ile ilgili birçok konu hakkında bilgi edinmekte ve kendilerini geliştirmektedir. Böylece e-ticarette kendini geliştirerek firmalarda e-ticaret uzmanı olarak çalışma fırsatı yakalamaktadır.

 

İlgili İçerik; E-ticarette Uzmanlaşmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

E-ticaret Uzmanlık Sertifikası Nedir

 

E-Ticaret Sertifikası Neden Önemlidir?

 

E-ticaret sertifikası kişilerin e-ticaret alanında çalışmak için gerekli eğitimleri aldığını gösteren sertifikalardan biridir. Bunun yanı sıra e-ticaret sertifikasının önemini arttıran etkenler de bulunmaktadır.

 
 • E-ticaret yeni bir sektördür ve gelişmeye devam etmektedir.
 • Her gün e-ticaret alanında faaliyet göstermek için yeni firmalar açılmaktadır.
 • E-ticaret alanında eleman ve uzman eksiği bulunmaktadır.
 • E-ticaret sertifikası alarak kişiler e-ihracat firmalarına da hizmet vermektedir.
 • E-ticaret eğitimi sertifika programında yalnızca e-ticaret alanında dersler bulunmamaktadır. E-ticaret süreçlerinden site tasarımına dijital pazarlamadan reklamlara kadar olan her eğitim bu program içinde yer alır. E-ticaret eğitimi sertifika programına katılan kişiler kendilerini farklı alanlarda geliştirme fırsatı da yakalar.
 • E-ticaret uzmanlığı alan kişiler dijital pazarlama ve arama motoru optimizasyonu gibi alanlarda da çalışabilir.
 

Bu tür avantajlar sağladığı için e-ticaret eğitimi sertifika programları oldukça önemli programlardır ve kendini bu alanda geliştirmek ya da bilgilerini tazelemek isteyen herkesin bu eğitimlere katılması önemlidir.

 

E-ticaret Sertifikası Neden Önemlidir

 

E-ticaret Uzmanlık Sertifika Programında Bulunan Dersler

 

E-ticaret sertifikası almak için kişilerin belirli konular hakkında uzmanlaşmış olması gerekir. Bu nedenle e-ticaret sertifikası veren kurumlar belirli konuları barındıran eğitimler hazırlar. Bu eğitimlerde e-ticaret sitesi kurulumundan dijital pazarlamaya, sipariş yönetiminden ürün ve teslimat yönetimine kadar birçok eğitim yer alır. Çünkü e-ticaret alanında bu konular oldukça önemlidir. Her e-ticaret süreci hakkında bilgili olmayan ve kendini geliştirmeyen kişilerin e-ticaret alanında kariyer yapması oldukça zordur.

 
 • E-ticarete Giriş
 • E-ticaret Alt Yapısı Seçim
 • E-ticaret Sitesi Yapılandırma
 • E-ihracat
 • E-ihracat için Gerekli Altyapı Özellikleri
 • Sanal Pos, Kargo ve E-fatura Süreçleri
 • Pazarlama
 • E-mail Marketing
 • E-ticarette Kariyer Yapma
 

Dersleri e-ticaret uzmanlığı sertifika programında yer alan derslerdir. Genellikle her ders içeriğinde farklı alanlarda uzman kişilerden eğitim alınmaktadır. Böylece e-ticaret uzmanı olmak isteyenler hem e-ticaret alanında kendini geliştirmekte hem de bu sektörde isim yapmış kişilerle tanışma fırsatı yakalamaktadır.

 

İlgili Sayfa; E-ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı

 

E-ticaret Uzmanlık Sertifikası Programı Dersleri

 

E-Ticaret’e Giriş Dersleri

 

E-Ticaret’e giriş dersleri e-ticaret uzmanlık sertifikası programında yer alan bir derstir. Bu derste genellikle kişiler e-ticaret hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

 
 • E-ticaret sektörüne yönelik istatistiksel bilgiler
 • E-ticaretin temelini oluşturan faktörler
 • E-ticarette satış modelleri
 • E-ticaret iş planı hazırlama ve e-ticarette ürün fiyatlandırması
 

Gibi konular bu dersler içerisinde kişilere öğretilmektedir. E-ticarete giriş dersleri başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra da kişiler e-ticaret yazılım ve altyapısı seçimi hakkında eğitimler almaktadır.

 

E-ticaret Uzmanlık Sertifikası Giriş Dersleri

 

E-ticaret Alt Yapısı Seçimi

 

E-ticaret alt yapıları aslına bakıldığında e-ticaret firmalarının başarılı olacağını sağlayan en büyük unsurlardan birisi olduğu için e-ticaret uzmanlık eğitimi içerisinde detaylı bir şekilde kişilere anlatılır. Kişiler bu eğitim sayesinde e-ticaret yazılımları, açık kaynak kodlu yazılımlar, hazır e-ticaret alt yapıları gibi önemli konular hakkında bilgi edinme fırsatı yakalar.

 

Böylece bir e-ticaret sitesinde neyin önemli olduğunu görerek e-ticaret alt yapılarını daha doğru bir şekilde seçme fırsatı bulurlar.

 

İlgili Sayfa; E-ticaret Paketleri

 
E-ticaret Uzmanlık Sertifikası Alt Yapı Seçimi

 

E-ticaret Sitesi Yapılandırma

 

E-ticaret uzmanlık eğitimi içinde bulunan e-ticaret sitesi yapılandırma eğitimi;

 
 • E-ticaret Sitesi Tasarımı
 • E-ticaret Sitesi Ürün Yönetimi
 • E-mail Ayarları
 • Kullanıcı Yönetimi
 • E-ticaret Entegrasyonları
 • SEO
 • Dijital Pazarlama
 

Gibi alanları kapsayan bir derstir. Aslına bakıldığında e-ticaretteki en önemli süreçleri kapsayan bu ders bağlamında kişiler e-ticaretin nasıl işlediğini ve neler ile kazanç sağlayabileceklerini öğrenmektedir.

 

E-ticaret Uzmanlık Sertifikası Site Yapılandırma

 

E-ihracat Dersleri

 

Yurtdışına ürün satmak isteyen ya da dış ticaret alanında kariyer yapmak isteyen kişilerin en çok ilgi gösterdiği derslerdir. E-ticaret uzmanlık sertifikası içerisinde yer alan e-ihracat dersleri bağlamında kişilere e-ihracatın gelişiminden muafiyetleri, e-ihracat sitesi kurulumundan e-ihracatta satış arttırmaya kadar birçok konu hakkında bilgi verilmektedir.

 

E-ticaret Uzmanlık Sertifikası E-ihracat Dersleri
 

İlgili Sayfa; E-İhracat

 
 

Sanal Pos, Kargo, Pazaryeri ve E-fatura

 

E-ihracat için önemli dinamikler olan sanal pos ve ödeme sistemleri, kargo yönetimi, pazaryerlerinden satış ve e-fatura gibi konular hakkında bilgi verilen derslerdir. Bu dersler bağlamında kişiler ödeme süreci, ödeme sayfası tasarımı, pazaryeri platformlarından satış ve faturalandırma süreçlerine kadar bilgi sahibi olmaktadır.

 

E-ticaret Uzmanlık Sertifikası Sanal Pos

 

Pazarlama Dersleri

 

E-ticaret sektörünün belki de en önemli süreçleri içerisinde yer alan pazarlamaya yönelik verilen bu ders kapsamında e-ticaret uzmanı adayları;

 
 • Online pazarlama
 • Offline pazarlama
 • SEO
 • Sosyal medya pazarlaması
 • İçerik pazarlaması
 

Gibi önemli pazarlama yöntemleri hakkında bilgi edinir. Böylece e-ticarette pazarlama süreçlerinin nasıl yönetilmesi gerektiğini öğrenerek kendilerini geliştirirler.

 

E-ticaret Uzmanlık Sertifikası Pazarlama Dersleri

 

Ticimax ile E-ticaret Uzmanlık Sertifikanızı Alın

 

E-ticaret alanında uzmanlaşmak ve kariyer yapmak istiyorsanız sizler de Ticimax e-ticaret uzmanlık sertifikası programına katılın. Bu programda yer alan dersler sayesinde e-ticaretin her sürecine hakim olarak kendinizi geliştirin ve e-ticaret alanındaki kariyeriniz için ilk adımınızı atın.

 

İlgili Sayfa; E-ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret