Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Gittigidiyor’da Nasıl Satış Yapılır?

İçerikler;

Online olarak satış yapmaya başlamak istiyorsanız kendi e-ticaret sitenizi kurmanın yanında Gittigidiyor üzerinden de kendinize bir mağaza açabilirsiniz. Gittigidiyor 2001 yılında faaliyetlerine başlamış ve dünya çapında kullanılan bir e-ticaret sitesidir. Firmalar ile alıcıları bir araya getirerek bir online bir pazar yeri olarak işlev görmektedir.

Kullandığı Sıfır Risk sistemi ile ödeme güvenliğini de sağlamış olan platform, müşteriler için yorum ve puanlama seçenekleri de sunmaktadır. Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler ile ilgili bu yazıyı sizler için hazırladık.


 

Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler


 

Gittigidiyor’da Neden Satış Yapmalıyım?

 

Gittigidiyor sitesi uzun yıllardır Türkiye’de ve dünyada aracı bir platform olarak hizmet vermektedir. Yıllık milyonlarca ziyaretçi alan sitede satış yapmak için kendinize bir mağaza açma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Ancak mağaza açtığınız durumda 10.000 tane ürünü ücretsiz olarak listeleyebilirsiniz. Mağaza açmadan da satış yapabilirsiniz ancak sınırlı bir ürün ekleme hakkınız bulunmaktadır.

 

 

Gittigidiyor’da mağaza açmak için ekstra bir ücret ödemezsiniz ve “Standart Mağaza” paketi dahilinde yer alan özelliklerden faydalanabilirsiniz. Bu paket dâhilinde on bin tane ürünü mağazanıza ekleyebilirsiniz. Ancak bu ürün sayısını geçecekseniz, Gitti Gidiyor ile iletişime geçerek yararlanabileceğiniz diğer paket özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında öncelikle bu durumun avantaj ve dezavantajlarını bilmeniz gerekliliği bulunur. Gitti Gidiyor sitesinde mağaza açmanın avantajlarını şu şekilde açıklayabiliriz:

 

 

 • Ürünleriniz ve markanızın tanınmasını sağlayabilirsiniz. Kendinize bir mağaza açtığınızın takdirde firma bilgilerinizi ve logonuzun altında satış yapabilirsiniz. Bu da sitenin müşteri kitlesi tarafından tanınmanıza yol açar. Aynı zaman da bu platform aracılı ile alışveriş yapan kitlenin sizin ürünlerinizi almasını da sağlayabilirsiniz.
 • Gitti Gidiyor’da birçok kategoride ürün satışı yapılmaktadır. Sizde bulunduğunuz sektördeki ürünlerin fiyatlarını ve rakiplerinizin yaptığı indirim ve kampanyaları bu platform üzerinden sürekli olarak takip edebilirsiniz. 

Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında yer alan dezavantajları ise şöyle açıklayabiliriz:

 

 

 • Gittigiyor’da yaptığınız her satış için site sizden belirli bir oranda komisyon kesmektedir. Bu komisyon miktarı satılan ürünün yer aldığı kategoriye geri değişiklik göstermektedir. Sitenin kullandığı Sıfır risk ödeme programı ile alıcının ödediği ücret önce ortak bir havuza aktarılır, satıcı ürünü teslim aldıktan sonra ödemeyi onaylar ve komisyon kesintisi yapılan ücret şirket hesabınıza aktarılır.
 
 • Gittigidiyor üzerinden satış yapan binlerce şirket bulunmaktadır. Bu durumda sitede yoğun rekabetin yaşanmasına sebep olmaktadır ve ürünlerinizin daha ön planda kalabilmesi için reklam ücreti ödemenizi zorunlu hale getirmektedir. Reklam ücreti ödemek zorunlu bir uygulama olmasa da markanızı ön plana çıkarmak için bu alternatifi kullanmanız gerekir.
 • Gittigidiyor sitesinin mağazalar için belirlediği bir takım kurallar mevcuttur. Site sizden mağaza olarak bu kurallara uymanızı bekler. Eğer kurallara uymazsanız üyeliğiniz sona erebilir.

 

 

Gittigidiyor'da Mağaza Nasıl Açılır yazımızda her geçen gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği ve binlerce alışveriş yapılan bir pazaryeri olan Gittigidiyor’da mağaza açmak hakkında bilgiler vereceğiz. Gittigidiyor mağaza açmaazımızda, Gittigidiyor’da mağaza açmadan önce yapmanız gerekenler, Gittigidiyor mağaza açma formu ve Gittigidiyor’da mağaza açmak için gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 


Gittigidiyor’da Neden Ürün Satılmalı

 

Gittigidiyor’da Mağaza Nasıl Açılır?

 

Gittigidiyor mağaza açmaya dair sorularınıza yanıt vermeye başladığımız bu bölümde öncelikle Gittigidiyor hakkında bilgi vereceğiz. Gittigidiyor’da mağaza açmak için diğer N11, Trendyol, Hepsiburada gibi online pazaryerlerinde bulunan şirket olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Bu, mağaza açmak isteyen kişilerin işini kolaylaştıran bir durum gibi gözükse de ilerleyen dönemlerde vergi problemi yaşamanıza neden olabilecektir. Bu nedenle sizler Gittigidiyor’da mağaza açarken her şeyinizi garantiye almak istiyorsanız mağaza açmadan önce şahıs, anonim ve limited şirketlerinden birini kurmanızı öneririz.

 

Gittigidiyor’da Mağaza Nasıl Açılır

 

Gittigidiyor Mağaza Seçenekleri

 

Gittigidiyor’da mağaza nasıl açılır sorunuz için önemli bir yanıt niteliğinde olan bu bölüm Gittigidiyor Mağaza Seçenekleri ve Gittigidiyor Mağaza Fiyatları hakkında bilgi almanızı sağlayacaktır.Gittigidiyor’da dükkân açmak isteyen kişiler 2 farklı seçenekten yararlanarak dükkanlarını açabilmektedir. Bu seçeneklerin farklı özellikleri bulunmaktadır. Aşağıda Gittigidiyor Mağaza Özelliklerini görebilirsiniz.

 

Mağaza Adı Ürün Adedi Ücretsiz Özellikler Fiyat
Mega Mağaza 25000 Ürün Listeleme

2,500 adet ücretsiz ürün listeleme

100 adet ücretsiz ekstra özellik

Ücretsiz

Ürünlerin mağazada sergilenmesi için günlük 0,03 TL ödeme

Mega + Mağaza 100000 Ürün Listeleme

Listeleme ücreti yok

250 adet ücretsiz özellik
2000 TL Aylık

 

 

Gittigidiyor’da Mağaza Açma

 

İlgili Rehber: E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları

 

Gittigidiyor’da mağaza açmak isteyen kişiler Mağaza Açmak için belirli bilgilerin bulunduğu formu doldurmak zorundadır. Bu formda;

 
 • Ad Soyad
 • Kullanıcı Adı
 • Mağaza Adı
 • Mağaza Tanıtım Yazısı
 • Bireysel Üyeler İçin Fatura Adresi
 • Banka Hesabı Bilgileri
 • Kurumsal Üyeler İçin İşletme Tipi
 • T.C. Kimlik Numarası
 • E-posta adresi
 

Bilgileri istenmektedir. Bu bilgiler doldurulduktan sonra ve Gittigidiyor mağaza açmak için gerekli evraklar ı topladıktan sonra ücretsiz mağaza üyeliğimi başlat butonuna tıklayarak mağaza açma işlemi yapılmaktadır.

 

Gittigidiyor’da Mağaza Açmak

 

Gittigidiyor Mağaza Komisyonları

 
 • Hobi Eğlence %15
 • Moda %15
 • Bebek Anne %15
 • Spor & Outdoor %15
 • Elektronik %15
 • Beyaz eşya %15
 • Ev Dekorasyon %15
 • Diğer %15
 

Gittigidiyor’dan yaptığınız satışlardan alınacak komisyonlardır.

 

Gittigidiyor’da Mağaza Komisyonları

 

Gittigiyor’da Mağaza Yönetimi

 

Gittigidiyor mağaza açma koşulları sorusuna yanıt verdiğimiz bu yazımızın bu bölümünde Gittigidiyor mağazanızın yönetimi konusunda bilgi vereceğiz. Gittigidiyor çok büyük bir pazaryeri olduğu için rekabet oranı çok büyük olan bir platformdur. Bu nedenle Gittigidiyor’da mağaza açan kişiler belirli şeyleri göz önünde bulundurarak mağazalarını ön plana çıkarmalıdır. Gittigidiyor’da mağazanızı ön plana çıkarmak için;

 
 • Ürün fotoğraf ve açıklamalarının alıcıya bilgi verici nitelikte olmasına özen gösterin.
 • Satışını yaptığınız ürünlere olumlu yorumlar gelebileceği gibi olumsuz yorumlar da gelebilmektedir. Bu nedenle Gittigidiyor’da sizden alışveriş yapan kişileri memnun etmek için eksiksiz ürün göndermeye ve ürün kargolama süreçlerine önem verin.
 • Bir e-ticaret siteniz bulunuyorsa eğer bu e-ticaret sitenizi Gittigidiyor mağazanıza entegre ederek zaman kaybının önüne geçin. Bu entegrasyon işlemiyle ürünlerinizin özelliklerinde yapacağınız değişiklikleri bir yerden yapabilir ve Gittigidiyor’a yansıtabilirsiniz. Bununla beraber stok yönetimini de tekbir yerden yaparak iş yükünüzü hafifletebilirsiniz. Aksi halde entegrasyon yapmadığınız takdirde zaman kaybınız çoğalacak ve bu da performansınızı olumsuz etkileyecektir.
 

Sizler de yıllardır e-ticaret siteleri için altyapı sağlayıcı firmalardan birisi olan Ticimax’ın e-ticaret paketleri içerisinde bulunan entegrasyon sistemi sayesinde ürünlerinizi bir yerden yönetebilir ve iş süreçlerinizde zaman kazanabilirsiniz.
 

 
Gittigidiyor’da Mağaza Yönetimi

 

Online Satış Nasıl Yapılır?

 

Gittigidiyor’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenlere dair genel konulardan bahsettik. Gittigidiyor’da mağaza açmak için kendi internet sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekir. Bu platformda satış yapmak için vergi mükellefi olmanıza gerek yoktur. Ancak satış yaptığınız için belirli vergi yükümlülüğünüz doğabilir. Bu konu hakkında Gelir İdaresi Dairesi Başkanlığı’ndan detaylı bilgi alabilir veya mali müşavirinize danışabilirsiniz. Firmanızın bilinirliğini arttırmak, Gittidiyor’a ödemeniz gereken komisyondan kurtulmak için kendi e-ticaret sitenizi kurmanız, gitti gidiyor entegrasyonu edinmeniz gerekir.

 

Profesyonel e-ticaret altyapısı sağlayıcı firmalar çeşitli paketlerle e-ticarete başlamanız için gereken tüm hizmeti size sunmaktadır. Ayrıca rakip analizi, ürün stok yöntemleri, sosyal medya kullanımı ve reklam verme gibi noktalarda destek alarak da kendi e-ticaret entegrasyonu sitenizi kurabilirsiniz.

 

Ticimax ve Gittigidiyor entegrasyonu ile ürünlerinizi kolayca Gittigidiyor'a aktarabilir; ürün, stok ve sipariş yönetiminizi tek panel üzerinden kolayca düzenleyebilir ve takip edebilirsiniz. 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?


Trendyol'da Mağaza Nasıl Açılır? 


N11'de Mağaza Nasıl Açılır?

 

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret