Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Hepsiburada'da Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada Türkiye’nin en büyük pazaryerlerinden birisidir. Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Hepsiburada üzerinden bir gün içerisinde binlerce alışveriş yapılmaktadır. Hepsiburada’nın her geçen gün popülerliğinin artması ise e-ticaret yapan veya yapmak isteyen kişileri Hepsiburada’da mağaza açma konusunda düşündürmektedir. Sizler de firmanızın gelirlerini farklı pazaryerlerinde mağaza açarak arttırmak istiyorsanız hadi hep beraber Hepsiburada’da mağaza nasıl açılır bakalım.

 

 

İlgili İçerik: Hepsiburada’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler

 

Hepsiburada’da Mağaza Nasıl Açılır Sorusuna İlk Yanıt Şirket Zorunluluğu

 

B2B yani şirketten tüketiciye iş modeli ile çalışan bir pazaryeri olan Hepsiburada’da mağaza açmanız için öncelikle bir şirketiniz olması gerekmektedir. Hepsiburada’nın şirket kurma zorunluluğunu getirmesindeki neden ise satışını yaptığınız ürün veya ürünler için fatura kesme ve vergi ödeme zorunluluğunuz olmasıdır. Hepsiburada'da mağazaya sahip olmak isteyen kişiler şirket zorunluluğunu dikkate almalıdır.Hepsiburada’da mağaza açma için planladığınız iş hacminize göre şahıs, anonim ve limited şirketlerinden birisini kurarak ilk adımınızı atabilirsiniz.

 

Hepsiburada’da Mağaza Açmak

 

Hepsiburada’da mağaza nasıl açılır sorusuna yanıt aramaya devam ediyorsanız bu konuda kararlısınız demektir. Hepsiburada’da mağaza açmak isteyen kişiler öncelikle Hepsiburada Merchant’a giriş yapmalıdır. Giriş yaptıktan sonra sizlerin de görebileceği gibi Hepsiburada iki farklı şekilde mağaza açmanıza olanak sağlamaktadır.

 • Standart Mağaza
 • Girişimci Kadın Mağazası ( %51 ve üstü hisse sahibi olan kadınlar kullanabilmektedir.)
 

Bu seçeneklerden birini seçtikten sonra Hepsiburada bu aşamada Mağaza Adı ve Şifre isteyecektir. Bir sonraki aşamada Hepsiburada’da mağaza açmanız için sizlerden;

 
 • Ad Soyad
 • Cinsiyet
 • Şirket Pozisyonu
 • Cep Telefonu
 • E-posta Adresi
 

Gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgileri doldurmanız ve sonrasında da gizlilik metnini onaylamanız gerekmektedir.

 

Hepsiburada’da Mağaza Açma Adımları

 

Hepsiburada’da mağaza açma adımları adlı bölümümüzde Hepsiburada’da mağaza nasıl açılır sorusuna yanıt vermeye devam edeceğiz. Yukarıdaki bilgileri doldurduktan sonra Hepsiburada mağazanızı açmanız için bir başvuru formuna yönlendirecektir. Bu başvuru formu;

 
 • Temel Bilgiler
 • Vergi Bilgileri
 • İletişim Bilgileri
 • Fatura Bilgileri
 • Banka Hesap Bilgileri
 

Kısımlarından oluşmaktadır. Hepsiburada’nın mağaza başvurunuzu kabul etmesi için bu bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

 

İlgili Rehber: E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları

 

Hepsiburada’da Mağaza Açmak İçin Gerekli Belgeler

 

İnternetten satış yapmanıza olanak sağlayan pazaryerleri şirketinizi daha yakından tanımak için sizlerden şirketinizle ilgili belgeler istemektedir. Hepsiburada’da mağaza açma şartlarını yerine getirmemiz için gerekli belgeler şunlardır;

 
 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Banka Bilgileri
 • Faaliyet Bilgileri
 • Şahıs şirketleri ticaret odasına kayıtlıysa bununla ilgili evraklar
 

Hepsiburada tarafından istenmektedir. Burada en çok dikkat edilmesi gereken iki unsur yer almaktadır. Hepsiburada’ya vereceğiniz tüm belgelerinizde kaşeniz ve imzanız bulunmalıdır. Eğer şirketiniz iki veya daha fazla ortaklı bir şirket ise ortakların hepsinin ıslak imzası olması gerektiğini unutmayınız. Hepsiburada’da mağaza başvurunuzun onaylanması için ticari sicil gazetesinde bulunan unvan ve adres bilgilerinin, vergi levhası ve faaliyet belgesinde bulunan bilgiler ile uyuşması oldukça önemlidir.

 

Satışlarınız Tek Bir Yerden Yönetin

 

Hepsiburada’da sanal mağaza açmak için gerekli olan adımlar sorusuna verdiğimiz yanıtları geri de bıraktık. Gelin şimdi hep beraber Hepsiburada’da işinizi kolaylaştıracak bir şeye gelelim. Yıllardır e-ticaret yapmak isteyen firmalara alt yapı sağlayıcılığı yapan Ticimax’ın e-ticaret paketlerinde bulunan Hepsiburada entegrasyon özelliği Hepsiburada’da mağaza açmak isteyen kişilere birçok kolaylık sağlıyor. Kişiler bu özellik sayesinde e-ticaret siteleri ile Hepsiburada mağazalarını birbirine bağlayarak tek bir yerden stok yönetimi kolay bir şekilde yapabiliyor. Bunun yanı sıra firmalar ürünlerinde yaptığı bir değişikliği Hepsiburada’ya da kolay bir şekilde yansıtarak zaman kazanabiliyor. Siz de işinizi kolaylaştıracak ve zaman kaybınızın önüne geçecek Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilir ve ücretsiz bir şekilde Ticimax e-ticaret paketlerini deneyebilirsiniz.

 

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20