Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Instagram'da Gerçek Takipçi Nasıl Kazanılır?

İçerikler;

Instagram hesabını yeni açan ya da açtıkları hesapları büyütmek isteyen kişi ve işletmelerin karşı karşıya kaldıkları en büyük problemlerden birisi takipçi sayısıdır. Çünkü Instagram hesaplarının hedef kitleleri ve takipçileri zamanla gelişmektedir. Bu da yeni instagram hesabı açan işletmelerin hesaplarını büyütmesini zorlaştıran en büyük etkendir. Fakat günümüzde birçok işletme Instagram’a daha fazla zaman harcayarak hesaplarını organik bir şekilde büyütebilmektedir.

 

Instagram’da organik takipçi kazanmak isteyenler genellikle belirli taktik ve stratejiler sayesinde takipçilerini organik bir şekilde arttırabilmektedir. Instagram'da Gerçek Takipçi Nasıl Kazanılır adlı bu yazımızda size Instagram sayfanızı organik bir şekilde büyütebileceğiniz stratejilerden bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve Instagram’da gerçek takipçi kazanabilirsiniz.

 

Instagram'da Gerçek Takipçi Nasıl Kazanılır?

 

Organik Takipçi Nedir?

 

Organik takipçi, markanızı sosyal medya platformlarında takip eden, paylaştığınız gönderilere yorum yapan ve paylaşımlarınızı beğenen takipçi kitlesine verilen isimdir. Kısacası organik takipçiler fake hesaplar gibi bir sayı olarak kalmamaktadır ve firmanız ile etkileşime geçmektedir.

 

İlgili İçerik; Instagram'dan Satış Yapma Teknikleri ile Satışlarınızı Arttırın

 

Instagram Organik Takipçi Nedir

 

Organik Takipçi Kazanmanın Sağladığı Avantajlar

 

Organik takipçi kazanmak gerek Instagramda gerek Twitterda gerekse Facebook’ta markalara birçok avantaj sağlamaktadır. Gelin şimdi hep beraber Organik Takipçi Kazanmanın Sağladığı Avantajlar nelermiş bir göz atalım.

 
 • Organik takipçiler marka hesabınızın hedef kitlesine güven vermesini sağlar.
 • Organik takipçiler sayesinde markalar hedef kitlelerindeki kişilere daha kolay ulaşır.
 • Organik takipçiler paylaşımlarınızdan aldığınız verimi arttırır.
 • Paylaşımlarınız sayesinde hedef kitlenize daha kolay ulaşacağınız için reklam ve tanıtım masraflarınızın azalmasını sağlar.
 • Organik takipçileriniz markanızdan ürün ve hizmet satın aldığı takdirde markanızın sermayesi artar.
 • Rakipleriniz ile daha kolay rekabet etmenize yardımcı olur.
 

Organik gerçek kazanmanın markalara sağladığı başlıca avantajlar bunlardır. Sizler de bu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız instagram takipçi kazanma yollarına önem vermeli ve bu stratejileri uygulamalısınız.

 

Instagram Organik Takipçi Kazanmanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir

 

Instagram’da Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir?

 

Instagram hesaplarını organik bir şekilde büyütmek isteyen işletmeler genellikle belirli çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmaları yapacak işletmeler paylaşım zamanından paylaşım kalitesine, gönderi metinlerinden hashtaglere kadar olan her paylaşım sürecini planlayarak hareket etmektedir.

 
 • Paylaşım Zamanı
 • Görsel ve Video Profesyonelliği
 • Gönderi Metinleri
 • Hashtag Seçimi
 • Instagram Özelliklerini Kullanma
 • Reklamlar
 • Rapor ve Analizler
 

Instagram’da organik takipçi kazanmak isteyen her işletmenin önem vermesi gereken temel konulardır.

 

Instagram Takipçi Nasıl Arttırılır

 

Düzenli Olarak Paylaşım Yapın

 

Instagram gerçek takipçi kazanmak isteyen her markanın önem vermesi gereken şeylerin başında düzenli paylaşım yapmak yer almaktadır. Çünkü Instagram algoritması, Instagram’a emek veren sosyal medya hesaplarını ön plana çıkarmaktadır. Bu nedenle Instagram’da düzenli paylaşım yapan marka ve kişiler daha kolay bir şekilde Instagram organik takipçi kazanmaktadır.

 

Düzenli Paylaşım yaparak hedef kitlesine ulaşmak ve organik takipçi arttırmak isteyen işletmelerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

 
 • İlk olarak hedef kitlenizi analiz edin ve hedef kitlenizde yer alan kişilerin instagramda en çok hangi zaman aralıklarında vakit geçirdiklerini analiz edin.
 • Paylaşım gün ve saatlerinizi belirlerken hedef kitlenizin aktif olduğu dönemleri seçmeye çalışın.
 • Gönderi paylaşımı yapmayacağınız günlerde etkileşiminizi korumak için hikâye paylaşımı yapmaya özen gösterin.
 • Sayfa istatistiklerinizden yararlanarak gönderilerinizin en çok ne zaman etkileşim aldığını analiz edin.
 

Bunları göz önünde bulundurarak sizler de paylaşım gün ve saatlerinizi ayarlayabilir ve böylece Instagram gönderilerinizin keşfete düşmesini sağlayabilirsiniz. Keşfete düşerek sayfanızla ilgilenecek kişilere ulaşabilir ve Instagram’da organik takipçi kazanabilirsiniz.

 

Instagram Organik Takipçi Düzenli Paylaşım

 

Gönderilerinizi Profesyonel Bir Şekilde Oluşturun

 

Instagram organik takipçi kazanmak istiyorsanız gönderilerinize önem vermeniz gerektiğini unutmayın. Çünkü günümüzde birçok Instagram kullanıcısı profesyonel gözüken ve güven veren Instagram hesaplarını takip etmeyi tercih etmektedir. Bu nedenle markaların gönderilerini oluştururken belirli şeylere önem vermesi gerekmektedir.

 
 • Gönderileriniz için oluşturacağınız görsel ve videoları hazırlarken Instagram video ve fotoğraf boyutlarına uygun görseller hazırlamaya özen gösterin.
 • Gönderi metinlerinizi hazırlarken hedef kitlenize uygun bir dil kullanın ve metinlerinizde call to action cümlelerine yer verin.
 • Gönderilerinizi hazırlarken hashtag kullanmaya özen gösterin. Hashtaglerinizi seçerken ise hashtag analiz araçları kullanmaya önem verin.
 • Gönderi paylaşımı yaptıktan bir süre sonra paylaştığınız gönderilerin istatistiklerini inceleyin ve etkileşim oranlarına göz atın.
 

Böylece Instagram sayfanız için profesyonel gönderiler yaratabilir ve gönderi istatistiklerini kontrol ederek gönderinizin sevilip sevilmediğini ölçümleyebilirsiniz.

 

Instagram Organik Takipçi Profesyonel Gönderi Paylaşmak

 

Instagram Reels Videoları Paylaşmaya Özen Gösterin

 

Instagram gerçek takipçi kazanmak isteyen kişilerin önem vermesi gereken Instagram özelliklerinden birisi de Instagram Reels Özelliğidir. Instagram Reels, kullanıcıların Instagramda yer alan sesler ve efektler ile video paylaşımı yapabildiği bir Instagram özelliğidir.

 

Genellikle bu özellik üzerinden paylaşılan videoların süresi 15 saniye uzunluğundadır. Fakat Instagram Reels videoları ne kadar kısa olsa da etkisi o kadar geniştir. Çünkü Instagram Algoritması bu özelliği kullanan Instagram hesaplarını daha fazla ön plana çıkarmakta ve keşfete düşmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle Instagram’da gerçek takipçi kazanmak isteyen kişi ve işletmelerin Instagram’ın en etkili özelliklerinden birisi olan Instagram Reels’i kullanması oldukça önemlidir.

 

Sizler de Instagram sayfanızı organik bir şekilde büyütmek istiyorsanız Instagram Reels fikirlerine göz atabilir ve trend olan Reels videoları çekebilirsiniz. Böylece Instagram keşfete daha kolay bir şekilde düşebilir ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Instagram Reels ile E-ticarette Fark Yaratmanın 5 Yolu

 

Instagram Organik Takipçi Reels Videoları

 

Çekilişler Düzenleyin

 

Instagram gerçek takipçi kazanmak isteyen her markanın en çok kullandığı takipçi arttırma yöntemlerinden birisi de Instagram çekilişleridir. Genellikle Instagram’da çekilişler düzenleyen markalar;

 
 • Sayfayı Takip Etme
 • Gönderiyi Beğenme ve Kaydetme
 • Gönderiye Arkadaşını Etiketleme
 • Gönderiyi Storyde Paylaşma
 

Gibi koşullar belirleyerek çekilişler düzenlemektedir. Instagram çekilişleri sayesinde markalar hem Instagram sayfalarının etkileşim oranlarını arttırmakta hem de hızlı bir şekilde takipçi kazanma fırsatı yakalamaktadır. Sizler de Instagramda gerçek takipçiler kazanmak istiyorsanız Instagram’da çekiliş düzenleyebilir ve böylece etkileşim oranlarınızı ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Instagram Çekilişi Nasıl Yapılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Instagram Organik Takipçi Çekiliş Düzenlemek

 

Instagram Hikayelerine Önem Verin

 

Instagram’ın Snapchatten esinlenerek hayata geçirdiği bir özellik olan Instagram Hikayeler özelliği gerçek takipçi kazanmak isteyen Instagram Kullanıcılarının önem vermesi gereken özellikler arasında yer alıyor. Çünkü Instagram Hikayeler özelliğinde içeriklerinizi çeşitlendirebileceğiniz;

 
 • Anket
 • Sorular
 • Bana Soru Sor
 • Müzik
 • GIF
 • Efekt
 

Gibi birçok özellik bulunuyor. Bu özellikleri kullanan kişi ve markalar hem etkileyici Instagram hikayeleri oluşturuyor hem de takipçilerinin ilgisini daha kolay bir şekilde çekiyor. Sizler de Instagram’da gerçek takipçi kazanmak istiyorsanız içeriklerinizi çeşitlendirebileceğiniz Instagram Hikayeler Özelliğini kullanabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Instagram Etkileşim Arttırma Teknikleri

 

Instagram Organik Takipçi Story Hikaye

 

Influencer Marketing Çalışmaları Yapın

 

Influencer marketing çalışmaları markaların yüksek takipçili Instagram hesapları ile işbirliği yaparak marka, ürün ve hizmet tanıtımlarını yaptırdığı dijital pazarlama yöntemidir. Genellikle Influencer Marketing çalışmaları sayesinde işletmeler hedef kitlelerine ulaşarak marka bilinirliklerini arttırmaktadır. Bununla beraber Influencer Marketing çalışmaları sayesinde markalar Instagram hesaplarını tanıtabilmekte ve Instagramda gerçek takipçiler kazanabilmektedir.

 

Sizler de Instagramda organik takipçi kazanmak istiyorsanız Influencer Marketing çalışmaları yapabilir ve böylece markanızı daha fazla kişiye tanıtabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Influencer Marketing ile Etkileşimleri Arttırmak

 

Instagram Organik Takipçi Influencer Marketing

 

Insta Story Modülünü Kullanın

 

Ticimax e-ticaret alt yapıları içerisinde yer alan Insta Story Modülü sayesinde sizler de Instagram Storylerinizi e-ticaret sitenizde yayımlayabilir ve böylece sitenizi ziyaret eden kullanıcıların Instagram hesabınızdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Insta Story modülü sayesinde hem tüketicilere verdiğiniz güveni hem de satışlarınızı daha kolay bir şekilde arttırabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret