Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

İnternetten Spor Malzemesi Satışı Yapma Rehberi

İçindekiler;

 
  • E-ticaret Sitenizi Yaratın
  • Ürünlerinizi Belirleyin
  • Destek Ürünleri Satmayı Unutmayın
  • Öneriler Sunun
  • Popüler Ürünlerin Olduğu Bir Bölüm Yaratın
  • Tamamlayıcı Ürünlerde Kampanyalar Yapın
  • Müşterileriniz ile İletişimi Kesmeyin

 

 

İnternetten yapılan alışveriş sayısı her geçen gün artıyor. Bu sayının artması da farklı hizmetler sunan ve farklı ürünlerin satışını gerçekleştiren birçok işletmenin zamanla online mecralar üzerinden hizmet vermesini sağlıyor.

Her geçen gün artan e-ticaret yapan firma sayısı da bu alanda faaliyet gösteren firmaların rekabet içerisinde olmasına neden oluyor. Genellikle yeni satış yapmaya başlayacak olan firmalar ise internetten satış yapmaya başlamaya bu rekabetten dolayı çekinceli olarak yaklaşıyor. İnternetten spor malzemesi satışı yapma rehberi adlı yazımızda yeni satış yapmaya başlayacak olan firmalar için önemli taktiklerden bahsedeceğiz.

 

İnternetten Spor Malzemesi Satışı Yapma Rehberi

 

1.E-ticaret Sitenizi Yaratın

 

İnternetten spor malzemeleri satmak isteyen kişilerin ilk yapması gereken şey e-ticaret sitesi açmaktır. E-ticaret sitesi açmak için e-ticaret alt yapısı sağlayan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızla yapacağınız görüşme sonrasında spor malzemesi satışına en uygun e-ticaret paketi hakkında bilgi alabilir ve bu bunun sonrasında alt yapımızı 15 gün boyunca ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Spor Malzemeleri E-Ticaret Siteleri

 

2.Ürünlerinizi Belirleyin

 

İnternetten spor malzemesi satışı yapma rehberi içerisinde bu bölümde ürünlerin nasıl belirlenmesi gerektiğinden bahsedeceğiz. Genellikle birçok firma ürünlerini belirlerken aceleyle birçok alanda hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bu da firmaların olması gerekenden daha fazla risk almasına neden olmaktadır.

 

İnternetten spor malzemesi satışı yaparken risk almak istemiyorsanız belirli ürünlere yönelebilir ve alacağınız risk oranını azaltabilirsiniz. Örneğin Pilates, Yoga, Kardiyo, Bowling, Paraşüt gibi birçok spor türüne yönelik malzeme satmak yerine ilk başta belirli bir alanda spor yapan kişileri hedefleyebilir ve gelirleriniz arttıkça hedef kitlenize giren kişi sayısını arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik: E-Ticaret Nasıl Yapılır? Aşama Aşama!
ürün belirleme, e-ticaret, spor malzemeleri seçmek


 

3.Destek Ürünleri Satmayı Unutmayın

 

Spor yapan birçok kişi spor esnasında efor sarf etmekte ve bu sarf edilen efor sonucunda da kişilerin takviye ürünler alması kaçınılmazdır. Siz de müşterilerinizin bu ihtiyacını karşılayarak gelir elde etmek istiyorsanız eğer destek ürünleri satabilirsiniz. Protein Tozları, Amino Asitler ve Vitaminler bazında yapacağınız bir pazar araştırması sonucunda hangi destek ürünleri satmanız gerektiğini göz önünde bulundurabilir ve bunun sonrasında sizler de sitenizde sporcu destek ürünleri satmaya başlayabilirsiniz.

 

İlgili İçerik: İnternetten Spor Malzemeleri Nasıl Satılır?

 

4.Öneriler Sunun

 

Hepimizin alışveriş esnasında bize önerilen ürünlerin aklımızda yer ettiğini biliriz. Bu nedenle e-ticaret sitenizde alışveriş yapan kişilere sitenizin belirli bölümünde alışveriş yaptıkları kategoriye yönelik ürünleri göstermekten çekinmeyin. Unutmayın ki bu bölüm sayesinde kişilerin ihtiyaçları olan ürünler akıllarına gelecek ve bu ürünü de sepetlerine ekleyeceklerdir.öneriler sunun, e-ticaret, spor malzemeleri


 

5.Popüler Ürünlerin Olduğu Bir Bölüm Yaratın

 

Genellikle birçok kişi spor yaparken spor salonlarına gitmeyi tercih ediyor ve burada da şık gözükmek istiyor. Bu nedenle sporcu kıyafetleri bölümünüzde popüler ürünler bölümü yaratabilir ve en çok satın alınan ürünleri sitenize gelen misafirlerinize sergileyebilirsiniz.


 

İlgili İçerik: Satışlarınızı Katlayacak En Trend Ürünler


 

6.Tamamlayıcı Ürünlerde Kampanyalar Yapın

 

İnternetten Spor Malzemesi Satışı Yapma Rehberi içerisinde yer alan kampanyalar bölümünde sizlerin kampanya yaratırken göz önünde bulundurması gerekenlerden bahsedeceğiz.

 

Bunu kendinizden de biliyorsunuz. Bütün insanlar alışveriş yaparken daha az para harcamak ister ve bu nedenle indirimli ya da kampanyalı ürünlere yönelir. Pilatesle ilgilenen bir kişinin internet sitenize geldiğini düşünelim. Bu sporu yapmak için mat, tayt, tişört, pilates topu, pilates bandı gibi ürünlere yönelecektir.

Müşteri adayınızı kalıcı müşteri haline getirmek için bu ürün grupları için bir 5 ürün 200 TL gibi paket yaratabilir ve bunları kampanyalar bölümüne ekleyerek müşterinizin indirimli bir şekilde ürünlerine ulaşmasına olanak sağlayabilirsiniz. Bu tarz kampanyalar ile müşterinizin gördüğü kampanyayı başkasıyla paylaşmasına olanak sağlayabilir ve bu şekilde reklamınızı da yapma ihtimalini arttırabilirsiniz.
tamamlayıcı ürünler, e-ticaret, spor malzemeleri satışı

 

 

7.Müşterileriniz ile İletişimi Kesmeyin

 

E-ticaret sitenizi kullanan birçok kişi sitenize kayıt olurken mail adresini kullanmaktadır. Sizler de belirli süreler içerisinde müşterilerinizin mail adresine kampanyalarınızı tanıtan, yeni ürünlerinizi anlatan mailler atabilir ve müşterilerinizin sizi unutmasının önüne geçebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Müşteri Memnuniyetini Arttırma Teknikleri

 


müşterilerle iletişim, e-ticaret, spor malzemeleri, internet 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret