Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Linkedin'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?

Güncelleme Tarihi: 06.06.2023

İçindekiler;

Kurumsal hayatın en önemli sosyal medya platformları arasında yer alan Linkedin’in kullanımı her geçen gün artış göstermektedir. Şirketleri ile ilgili olan gelişmeleri paylaşmak, yeni eleman arayışı yapmak ve kurumsal iletişimlerini güçlendirmek isteyen birçok marka Linkedin kullanmaya özen gösterir. Genellikle markalar Linkedin paylaşımlarını yaparken Linkedin paylaşım saatlerini önemseyerek hareket eder.

 

Markaların Linkedin paylaşım saatlerini önemsemesi ise hem gönderilerinin daha fazla etkileşim almasını sağlar hem de görüntülemelerini arttırmaya yardımcı olur. Bu nedenle Linkedin’de stratejik bir iletişim yürütmek isteyen her markanın Linkedin’de ne zaman paylaşım yapılmalı sorusuna yanıt aradığı bilinir.

 

Linkedin'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı adlı bu yazımızda kurumsal hayatın önemli sosyal medya platformları arasında yer alan Linkedin ve Linkedin paylaşımları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve Linkedin paylaşım saatleri hakkında bilgi alarak paylaşımlarınızı planlayabilir ve böylece Linkedin paylaşımlarınızdan daha fazla verim alabilirsiniz.


Linkedin'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?

 

Linkedin Nedir?

 

İş dünyasındaki firmalar ve kişiler için önemli bir sosyal medya platformu olan Linkedin, iş hayatındaki kişilerin diğer kişiler ile iletişim kurmasını sağlayan bir sosyal medya platformudur.

 

Genellikle bu sosyal medya platformunda iş dünyasına ait bilgilerin yanı sıra eleman arayışları, iş arayışları vb. türdeki paylaşımlar da yapılmaktadır.

 

Linkedin 2002 yılında Reid Hoffmann, Jean-Luc Vaillant, Allen Blue, Eric LY ve Konstantin Guericke tarafından kurulan bir platformdur. Microsoft’a bağlı bir kuruluş olan Linkedin 5 Mayıs 2003 tarihinde kullanıma açılan bir platform olarak bilinmektedir.


Linkedin Nedir?

 

Linkedin Hangi Amaçlar ile Kullanılır?

 

Linkedin’de ne zaman paylaşım yapılmalı sorusuna yanıt arayan kişi ve işletmelerin ilk olarak bilmesi gereken önemli konulardan birisi Linkedin’in kullanım amaçlarıdır. Genellikle kurumsal iletişimi güçlendirmek için kullanılan bir sosyal medya platformu olan Linkedin’in kullanım amacı çoğu zaman sektöre göre farklılık gösterebilmektedir.

 
 • Sektörlerdeki önemli olan gelişmeleri takip etmek.
 • İş yaşamındaki kişileri takip etmek.
 • Şirketlerdeki önemli gelişmelerden haberdar olmak
 • İş aramak
 • İşçi aramak
 • Kurumsal iletişimi ve marka imajını güçlendirmek
 

Linkedin’in kullanım amaçları arasında yer almaktadır. Bu tür süreçleri yönetmek ve iletişimlerini güçlendirmek isteyen her kişi ve işletmenin Linkedin iletişimine önem vermesi gerekir.

 

İlgili İçerik; Linkedin Şirket Sayfası Nasıl Açılır


Linkedin Hangi Amaçlar ile Kullanılır?

 

Linkedin Paylaşım Günleri Nelerdir?

 

Linkedin’de paylaşım ne zaman yapılmalı sorusuna yanıt arayan kişi ve işletmelerin ilk olarak Linkedin paylaşım saatlerine önem vermek yerine Linkedin paylaşım günlerine önem vermesi gerekir. Çünkü Linkedin paylaşım günlerinde doğru bir şekilde iletişim yürüten kişi ve işletmeler daha fazla kişiye ulaşabilmekte ve görünürlük yakalayabilmektedir.

 

Linkedin paylaşım günleri dendiğinde herkesin aklına ilk olarak hafta içi gelir. İş yaşamının önemli bir platformu olan Linkedin’in cidden en çok kullanıldığı günler hafta içleridir. Genellikle hafta sonları dinlenmek ve farklı aktivitelerde bulunmak isteyen kişiler bu sosyal medya platformunu yoğun bir şekilde kullanmamaktadır.

 

Haftanın günleri göz önünde bulundurulduğunda pazartesi günkü iş yoğunluğunun bir hayli fazla olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle Linkedin kullanım oranları pazartesi günlerinde fazla değildir. Bu yüzden Linkedin’de iletişim yürütecek olan kişi ve işletmelerin pazartesi günlerinde Linkedin’de paylaşım yapmaması gerekir.

 

Haftanın ilk günkü yoğunluğunun azalmaya başladığı salı günü kişi ve işletmelerin Linkedin paylaşımları ile en çok verimi alabileceği günler olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü pazartesi günkü yoğunluklarından kurtulan kişiler Linkedin’de daha fazla zaman geçirmeye başlayacaktır.

 

Salı günün aksine Çarşamba ve perşembe günlerinde de Linkedin’de yoğunluk olduğu söylenebilmektedir. Genellikle bu günlerde de haftalık işlerini azaltan kişilerin bu sosyal medya platformuna daha fazla zaman ayırdığı görülmektedir.

 

Linkedin paylaşımları ne zaman yapılmalı sorusuna yanıt arayan kişilerin paylaşımlarını Salı, Çarşamba ve perşembe günlerinde yoğunlaştırması gerekirken. Cumartesi, Pazar ve pazartesi günlerinde de paylaşım yoğunluğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra cuma günü paylaşım yapmak da şirketlerin kendi inisiyatifindedir.

 

Sizler de Linkedin’de paylaşım ne zaman yapılır sorusuna yanıt arıyorsanız bu günlerde paylaşım yapmaya önem verebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Kaçınılması Gereken Kritik Linkedin Hataları


Linkedin Paylaşım Günleri Nelerdir

 

Linkedin’de Paylaşım Hangi Saatlerde Yapılır?

 

Linkedin'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı sorusuna yanıt arayan kişi ve işletmelerin paylaşım günleri kadar paylaşım saatlerine de önem vermesi gerekir. Çünkü Linkedin kullanım oranları belirli saatlerde artış gösterirken belirli saatlerde de azalmalar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle Linkedin paylaşım saatleri de işletmelerin görüntüleme ve etkileşim alması için önemli konular arasında yer almaktadır.

 

Linkedin’de paylaşım yapmak isteyen kişi ve işletmelerin genellikle paylaşımlarını mesai saatleri içerisinde ayarlaması gerekmektedir. Çünkü Linkedin etkileşim istatistikleri incelendiğinde mesai saatleri içerisinde profesyonel hayata hitap eden bu sosyal medya platformuna olan ilginin artış gösterdiği bilinmektedir.

 
 • Salı gününü paylaşım günü olarak belirleyen markaların bu noktada paylaşımlarını 18:00 – 19:00 saatleri arasında planlamaları paylaşımlarının daha fazla kişiye erişmesine olanak sağlayacaktır.
 • Linkedin paylaşım gününü çarşamba günü olarak belirleyen markların 07:00 – 09:00 ve 17:00 – 18:00 saatleri arasında planlaması gerekir.
 • Perşembe günü paylaşımlarını sürdürecek olan markaların da 17:00 – 18:00 saatlerinde gönderi paylaşması görünürlüklerinin artmasına katkı sağlayacaktır.
 • Pazartesi ve cuma günlerinde paylaşım yapmak isteyen markaların herhangi bir saat aralığında paylaşım yapması mümkündür. Fakat bu günlerde paylaşımlara olan ilgi fazla olmayacaktır.
 • Markalar paylaşımlarını yapacakları saatleri belirlerken 00:00 – 06:00 ve 22:00 – 00,00 saat aralığından uzak durmalıdır. Çünkü bu saatlerde Linkedin kullanım oranları oldukça düşüktür.
 • Markaların cumartesi ve pazar günlerinde Linkedin paylaşımı yapmamaya özen göstermesi gerekir. Genellikle bu günlerde Linkedin kullanımı oldukça düşüktür.
 

Sizler de Linkedin paylaşım saatlerine göre iletişim yürütmek istiyorsanız yukarıda sizlerle paylaştığımız bilgileri önemseyebilir ve Linkedin paylaşımlarınızı bunlara göre planlayabilirsiniz. Böylece Linkedin’de görüntülenme ve etkileşim oranlarınızı artırabilir ve takipçilerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Linkedin Algoritması Nasıl Çalışır?


Linkedin’de Paylaşım Hangi Saatlerde Yapılır?

 

Linkedin’de Ne Kadar Paylaşım Yapılmalı?

 

Linkedin'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı sorusu kadar Linkedin’de Ne Kadar Paylaşım Yapılmalı sorusuna da yanıt vermek oldukça önemli konuların başında yer alıyor. Çünkü Linkedin’de paylaşım günleri ve saatleri kadar yapılan paylaşım miktarı da işletmelerin daha fazla görünürlük elde etmesinde ve etkileşim almasında etkili oluyor.

 

Linkedin’de takipçilerinde bir marka algısı yaratmak ve marka bilinirliği sağlamak isteyen kişi ve işletmelerin hafta içlerinde her gün bir adet paylaşım yapması gerekiyor. Aylık paylaşım sayısının ise 20 oranında olması markaların daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyor ve böylece görünürlüklerini artırmalarına yardımcı oluyor.

 

İlgili İçerik; Başarı İçin Linkedin Pazarlama Stratejisi Nasıl Olmalıdır?


Linkedin’de Ne Kadar Paylaşım Yapılmalı?

 

Kurumsal İmajınızı Ticimax ile Güçlendirin

 

E-ticaret sektörü ve sosyal medya platformları incelendiğinde her iki sektörde de aynı gelişimlerin yaşandığı görülüyor. Özellikle e-ticaret ve sosyal medya platformlarının aynı şekilde gelişmesi ve büyümesi iki sektörün birbiri ile bağlantısını güçlendiriyor.

 

Artık e-ticaret firmaları hedef kitlesinde yer alan kişilere ulaşmak ve daha fazla satış yapmak gibi amaçlar ile sosyal medya kullanımına daha fazla önem veriyor. Bununla beraber e-ticaret sitelerini güçlendirmek isteyen markalar da profesyonel e-ticaret alt yapılarını tercih ediyor.

 

Sizler de e-ticaret ile internetten ürün ve hizmet satışı yapmak istiyorsanız e-ticaret sitenizi Türkiye’nin en profesyonel e-ticaret alt yapısı olan Ticimax ile hayata geçirebilir ve böylece profesyonelliğinizi ve marka imajınızı kuvvetlendirebilirsiniz.

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Yazar: Tolga Sefa Ağyıldız

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
İlgili Yazılar Yeni Yazılar Popüler Yazılar
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax