Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

N11'de Mağaza Nasıl Açılır?

2012 yılında kurulan N11 Türkiye’nin en önde gelen pazar yerlerinden birisidir. N11 üzerinden her gün milyonlarca kullanıcı alışveriş yapmaktadır. Bu da N11’de yer alan mağazaların her gün milyonlarca satıcıya ulaşmasını beraberinde getirmektedir. Bu yazımızda N11’de satış yapmak isteyen kişilerin N11’de mağaza nasıl açılır sorusuna yanıt vereceğiz bunun sonrasında N11’de mağaza yönetiminizi nasıl yapabileceğinden bahsedeceğiz.

 

e ticaret pazaryeri

 

İlgili İçerik: N11’de Ürün Satmanız için Bilmeniz Gerekenler

 

N11’de Mağaza Nasıl Açılır Sorunun İlk Cevabı Şirket Açmaktan Geçiyor

 

N11 mağaza açma sorusuna yanıt arayan kişilerin ilk yapması gereken şey bir şirket kurmaktır. Çünkü N11 gibi pazar yerlerinde satış yapacak olan kişiler satışını yaptıkları ürünlerin faturasını kesmeli ve bu ürünler için vergi ödemelidir. Sizler de N11 mağaza nasıl açacağım diyorsanız eğer ilk olarak şahıs, limited veya anonim şirketlerinden birisini kurmanız gerektiğini unutmayın.

 

N11 Mağaza Açma İşlemleri

 

N11’de mağaza nasıl açılır sorusuna yanıt vermeye devam edeceğimiz bu bölümde mağaza üyeliğinden bahsedeceğiz. N11’de satış yapacak olan kişilerin öncelikle mağaza üyelik formunu doldurması gerekmektedir. Mağaza üyelik formu içerisinde sizlerden;

 
 • Kullanıcı adı
 • Şifre ve şifre tekrarı
 • E-posta adresi ve e-posta adresi tekrarı (Kullanılan mail adresi yazmanız gerekmektedir. Aktivasyon ve onay işlemleri bu mail üzerinden yapılacaktır.)
 • Mağaza adı
 • Üyelik Türü
 • Satıcı iş ortaklığı ve ilan sözleşmesi onayı
 

istenmektedir. Bu bilgileri doğru bir şekilde dolduran kullanıcılar hesap aktivasyon bölümüne yönlendirilecektir.

 

N11’de Mağaza Açmak İçin Yüklenmesi Gereken Belgeler

 

N11 mağaza açma şartları sorusuna yanıt vermeye devam ettiğimiz bu bölümde N11’de hesap aktivasyonunu yapan kullanıcılardan istenen belgelerden bahsedeceğiz. N11 mağaza açma işlemlerinde firmaları daha yakından tanımak için belirli belgelerin sisteme yüklenmesini istemektedir. Yüklenmesi istenen belgeler şirket türüne göre farklılık göstermektedir. Şahıs şirketlerinden istenen N11 mağaza açmak için gerekli belgeler şunlardır;

 
 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (N11 hesabı açarken onaylanan sözleşme)
 • Güncel Faaliyetleri Gösteren Belge (Son 6 Aylık)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon Anlaşması)
 

İlgili Rehber: E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları

 

Belgelerini N11 sistemine yükledikten sonra onaya göndermeniz gerekmektedir. Yüklediğiniz belgeler N11 tarafından incelenecek ve gereklilikleri yerine getiriyorsa mağaza açma işleminizin tamamlandığına yönelik sizlere kayıt olurken verdiğiniz posta adresine mail gönderilecektir. N11 mağaza komisyon oranları ve bunun gibi pek çok husus hakkında detaylı bilgiye kayıdınız tamamlandıktan sonra ulaşabilecek, N11 mağaza yönetimi işlemlerinize başlayabileceksiniz.

 

N11’de Mağaza Açan Kişilere İş Yönetimine Yönelik Tüyolar

 

N11’de mağaza nasıl açılır sorunuza detaylı bir şekilde yanıt verdik. Hadi şimdi beraber iş süreçlerini nasıl yönetebilirsiniz ve satışlarınızı arttırmak için neler yapabilirsiniz bunlara bakalım. N11’de satış yapmak isteyen kişiler direk N11 üzerinden mağaza satışı yapabileceği gibi diledikleri takdirde kendi e-ticaret siteleriyle N11 mağazalarını entegre edip iş yönetimini tek bir platform üzerinden yürütebilmektedir. İşinizi tek bir yerden yürütmek sizler için hem personel masraflarını azaltacak hem de zaman kaybetmenizin önüne geçerek işinizde hızlı bir şekilde büyümenizi beraberinde getirecektir.

 

İlgili Rehber: N11'de Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler

 

Ticimax’in e-ticaret paketleri içerisinde bulunan N11 Entegrasyon sistemi sayesinde sizler de ürünlerinizin yönetimini tek bir platform üzerinden yapabilir ve bununla beraber e-ticaret paketleri içerisinde bulunan birçok özellikten ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilir ve ücretsiz bir şekilde Ticimax e-ticaret paketlerini deneyebilirsiniz.

 

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20