Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

N11’de Ürün Satmanız için Bilmeniz Gerekenler

İçindekiler;

 
 • N11’de Nasıl Satış Yapılır?
 • N11’den Satış Yapmak Yeterli Midir?
 • Şirket Kurulumu N11’de Satıcı Olmak İçin Bilmeniz Gerekenlerin Başında Geliyor
 • N11 Mağaza Aktivasyonu ve İstenen Belgeler
 • N11’de Satıcıların Bilmesi Gereken Önemli Bilgiler
 • Ürün Görselleri ve Açıklamaları
 • Kullanıcı Yorumları
 • Stok Kontrolü
 • N11’de Mağaza Nasıl Açılır Sorunun İlk Cevabı Şirket Açmaktan Geçiyor
 • N11 Mağaza Açma İşlemleri
 • N11’de Mağaza Açmak İçin Yüklenmesi Gereken Belgeler
 • N11’de Mağaza Açan Kişilere İş Yönetimine Yönelik Tüyolar
 • 11.11’de N11’de Satış Yapmak İçin Öncelikle Stoklarınızı Kontrol Edin
 • İndirme Girecek Ürünlerinizi Seçin

 

 

Mağazanızın satışlarını genişletmek için veya yeni bir iş alanı olarak internet üzerinden satış yapabilirsiniz. N11 sitesi alıcı ve satıcının buluşturan aracı bir kanal olarak 2012 yılından beri hizmet vermektedir. Türkiye’de oldukça büyük bir müşteri potansiyeline sahip olan e-ticaret sitelerinden bir tanesidir. N11 şirketlere kendi bünyesi altında bir mağaza açma ve belirli bir komisyon karşılığında satış yapma imkânı sunmaktadır. Bu yazıda N11 satış yapmak çin Bilmeniz Gerekenler ile alakalı konuları sizler için derledik.

 

N11’de Ürün Satmanız için Bilmeniz Gerekenler

 

N11'de Komisyon

n11 ile ilgili en çok sorulan konulardan biri de n11 komisyon alıyor mu sorusudur. N11’i bir pazaryeri olarak düşünebilirsiniz, nasıl pazaryerlerinde satış yapacağınız alanlara ücret ödüyorsanız bu platformda sattığınız ürünler için bir komisyon ödemeniz gerekmektedir. 

N 11’de ürün satış yapmak için kendinize bir mağaza açtıktan sonra sattığınız ürün kategorisine göre komisyon ödüyor olacaksınız. Aynı zamanda markanızın reklamını yapmak için ekstra reklam ücretleri gibi farklı ücretlendirme çeşitleri de bulunmaktadır. N 11’de mağaza açmanın birtakım avantajları bulunmaktadır:n11 komisyon , eticaret komisyonN11’de Nasıl Satış Yapılır?

 

1.Markanızın Bilinirliğini Arttırın

 

N11 sitesi geniş bir müşteri potansiyeline sahip bir sitedir. Aynı zaman ödeme konusunda sunduğu bir güvenlik garantisi bulunmaktadır. Sattığınız ürünün öncelikle ücreti bir havuza aktarılmakta ve eğer alıcı ürün eline geçtiği zaman ödemeyi onaylayarak ücretin alıcıya aktarılmasını sağlamaktadır. Bu yöntem müşterilerin güvenli bir şekilde alışveriş yapmasına sebep olduğu için sitenin tercih edilebilirliği artmaktadır. Sizde bu geniş müşteri kitlesine hitap edebileceğiniz bir mağaza açarak markanızı daha bilinir bir hale getirebilirsiniz.

 

2.Ürünlerinizi Tanıyın, Rakiplerinizi Gözlemleyin

 

N11 size satışını yapmak istediğiniz ürünleri sergileyebileceğiniz bir alan sunmaktadır. Bu şekilde ürünlerin detaylarını müşteri ile buluşturma şansınız olur. Aynı zamanda birçok firmanın satış yaptığı sitede ürünlerinizin ya da benzer ürünlerin ücretleri hakkında da anlık bilgi sahibi olabilirsiniz. N11 üzerinden satış yapmanız belirli başlı dezavantajları bulunmaktadır. N11’de Ürün Satmanız için Bilmeniz Gerekenler noktasında dezavantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

3.Aylık Yapmanız Gereken Ödemelere Dikkat Edin

 

N11 sitesinde ürünlerinizin alıcılar tarafından görünmesi için aylık olarak ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretler ödenmediği takdirde ürünleriniz görünmeyecek ve satış yapmanıza imkân olmayacaktır. Bunun yanında satışını yaptığınız her üründen ürün kategorisine göre değişen komisyonlar ödemeniz gerekmektedir. Bu komisyonlar para şirket hesabınıza geçmeden N 11 tarafından kesilmektedir. Ödemeniz gereken diğer bir ücret ise zorunlu olmamak ile birlikte reklam ücretleridir. Mağazanızı diğer mağazaların önüne çıkartmak için reklam ücretleri ödemeniz gerekir. Bu reklam ücretleri de reklamın içeriğine göre değişik fiyatlandırmalara tabiidir.

 

4.Yoğun Rekabeti Göz Ardı Etmeyin

 

N11’de Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında bu sitenin büyük müşteri kitlesine sahip olması bir avantaj olarak görülse de yüzlerce mağaza satış yapmaktadır. Bu durumda rekabeti hayli zorlaştırmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz reklam ücretlerini ödemeden ürünlerinizin görünür olması çok kolay değildir. Aynı zamanda herhangi bir ürün veya satış sırasında yaşanacak bir sorun, müşterilerin düşük puanlar vermesine ve olumsuz yorumlar yapmasına sebep olacaktır.

 

N11’den Satış Yapmak Yeterli Midir?

 

N11’de satış yapmak için önerilerimizi okumayı unutmayınız! N11'in avantaj ve dezavantajlarını yukarıda açıkladık. Kendi markanızı büyütmek ve iş hacminizi arttırmak için N11 gibi platformlarda mağaza açmanız yeterli değildir. Şirketinize ait bir e-ticaret sitesi kurarak ekstra ücret ödemeden online satış yapabilirsiniz. E-ticaret altyapısı sağlayıcı firmalar tarafından bu hizmet size sunulmaktadır.

E-ticaret sitenizde müşterilerinize ulaşmak için yapmanız gereken birçok alternatif mevcuttur. Öncelikle sosyal medya hesapları açmalı ve ilgi çekici içerikler paylaşmalısınız. E ticaret entegrasyonu ve e ticaret paketleri ile müşterilerin ilgisini çekmek için çeşitli indirimler ve kampanyalar organize etmelisiniz. Özel günlerde çekilişler yaparak sitenizin reklamını da çok geniş bir kitleye duyurabilirsiniz.

Son dönemlerin en popüler pazar yerlerinden birisi olan N11 üzerinden her gün milyonlarca kullanıcı alışveriş yapmaktadır. Bu durum N11’de satıcı olan kişilerin her gün binlerce kişiye ulaşmasını sağlamakta ve bu şekilde gelirlerini arttırmasında faydalı olmaktadır. Peki N11’de satıcı olmak için bilmeniz gerekenler nelerdir gelin bu yazımızda hep beraber bakalım.

 

 

online alısveris

 

Şirket Kurulumu N11’de Satıcı Olmak İçin Bilmeniz Gerekenlerin Başında Geliyor

 

Bilinmesi gerekenler arasında ilk sırada şirket kurulumu yer alıyor. N11 yalnızca şirketi olan kişilere satış yapma hakkı tanıyor. Bu nedenle N11 satış yapmak istiyorsanız ilk olarak şirketinizi açmanız gerekmektedir. Şirketinizi iş hacminize göre şahıs, limited ve anonim şirketlerinden birisini seçerek açabilirsiniz. Şirket kuruluşunuz gerçekleştiğinde N11’de satıcı başvurusu yapmanız gerekmektedir. Satıcı başvurunuzu yapmak için Mağaza Üyelik Formu üzerinden kayıt olmanız gerekecektir. Bu form üzerinde sizden;

 
 • Kullanıcı Adı
 • Şifre
 • E-posta
 • Mağaza Adı
 • Üyelik Türü
 • Satıcı İlan ve İş Birliği Sözleşmesi
 

gibi alanları doldurmanız istenecektir.

 belgeler , istenen belgeler , evrak 

N11 Mağaza Aktivasyonu ve İstenen Belgeler

 

N11 mağaza üyelik formunu doldurduktan sonra e-posta adresinize gönderilen aktivasyonu onaylamanız ve sonrasında da istenen belgeleri sisteme yüklemeniz gerekmektedir. N11’in evrak yönetim sisteminde istenen belgeler şunlardır;

 
 • Vergi Levhası (tüm şirket türlerinde)
 • Cep Telefonu
 • İmza Sirküleri (tüm şirket türlerinde)
 • Satış Yapacağınız Ürün Kategorisi
 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 Aylık) (tüm şirket türlerinde)
 • Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi (sermaye şirketleri ve adi ortaklık şirketlerinde)
 • Satıcı ilan ve İşlem Sözleşmesi (tüm şirket türlerinde)
 • Ortaklık Sözleşmesi (sermaye şirketleri ve adi ortaklık şirketlerinde)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (sermaye şirketleri ve adi ortaklık şirketlerinde)
 

Bu belgeleri sisteme yükledikten sonra belgelerinizin uygunluğunun kontrol edilmesi için onaya göndermeniz gerekecektir. Belgeleriniz kontrol edildikten ve uygun bulunduktan sonra sizlere mağazanızın açıldığına dair tarafınıza mail gönderilecektir.

  
 

N11’de Satıcıların Bilmesi Gereken Önemli Bilgiler

 

N11’de satıcı olmak için bilmeniz gerekenlerden bahsettik. Şimdi N11’de satıcı olduktan sonra nelere dikkat etmeniz gerekiyor gelin bunlara birlikte göz atalım. N11 birçok firmanın bulunduğu büyük bir pazaryeridir ve burada rekabet oldukça fazladır. Bu rekabetin içerisinden sıyrılmak ve hızlı bir şekilde yükselmek istiyorsanız bu bölüm tam size göre.

 


ürün görselleri , ürün görsel , ürün fotoğraflama 

Ürün Görselleri ve Açıklamaları

 

N11’de satış yapmak isteyen ya da satıcı olan kişilerin oldukça dikkat etmesi gereken ilk konu ürün görselleri ve ürün açıklamalarıdır. Çünkü bu görseller ve açıklamalar sayesinde firmalar müşterileriniz ürünleriniz hakkında daha ayrıntılı bilgi almaktadır. Bu nedende N11’de iyi bir satıcı olmak istiyorsanız kaliteli görseller yüklemeye ve ürün açıklamalarınızı girmeye özen gösterin.

 

Kullanıcı Yorumları

  

N11’de iyi bir satıcı olmak ve N11 sanal mağazanızın başarı elde etmesini istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir başka unsur kullanıcı yorumlarıdır. Alışveriş yapan kişiler daha önce ürünü satın alan kişilerin deneyimlerini ve yorumlarını göz önünde bulundurarak alışverişlerin devam edip etmemekte karar vermektedir. Bu nedenle satışını yaptığınız ürünlerin aynısını göndermeniz, kargo ve paketleme süreçlerini takip etmeniz müşteri memnuniyetini beraberinde getirecek ve bu durum da satışlarınızın artmasında etkili olacaktır.

 

 stok kontrolü , stok

 

Stok Kontrolü

 

E-ticaret yapan birçok firma stok kontrolünü aksattığı için stoklarında olmayan ürünlerin satışına devam edebilmektedir. Bu da müşterilerin ürüne hızlı bir şekilde ulaşamamasına neden olmakta ve firma itibarında zedelenmeye neden olmaktadır. Bu nedenle e-ticaret yapan şirketler için stok kontrolü oldukça önemlidir. Sizler de e-ticaret sitenizi N11 mağazanıza entegre edebilir ve stok kontrolünü tek bir platform üzerinden yaparak iş yükünüzü hafifletebilirsiniz.
 

2012 yılında kurulan N11 Türkiye’nin en önde gelen pazar yerlerinden birisidir. N11 üzerinden her gün milyonlarca kullanıcı alışveriş yapmaktadır. Bu da N11’de yer alan mağazaların her gün milyonlarca satıcıya ulaşmasını beraberinde getirmektedir. Bu yazımızda N11’de satış yapmak isteyen kişilerin N11’de mağaza nasıl açılır sorusuna yanıt vereceğiz bunun sonrasında N11’de mağaza yönetiminizi nasıl yapabileceğinden bahsedeceğiz.

 

e ticaret pazaryeri

 

 

N11’de Mağaza Açma

 

N11 mağaza açma sorusuna yanıt arayan kişilerin ilk yapması gereken şey bir şirket kurmaktır. Çünkü N11 gibi pazar yerlerinde satış yapacak olan kişiler satışını yaptıkları ürünlerin faturasını kesmeli ve bu ürünler için vergi ödemelidir. Sizler de N11 mağaza nasıl açacağım diyorsanız eğer ilk olarak şahıs, limited veya anonim şirketlerinden birisini kurmanız gerektiğini unutmayın.

 

N11 Mağaza Açma İşlemleri

 

N11’de mağaza nasıl açılır sorusuna yanıt vermeye devam edeceğimiz bu bölümde mağaza üyeliğinden bahsedeceğiz. N11’de satış yapacak olan kişilerin öncelikle mağaza üyelik formunu doldurması gerekmektedir. Mağaza üyelik formu içerisinde sizlerden;

 
 • Kullanıcı adı
 • Şifre ve şifre tekrarı
 • E-posta adresi ve e-posta adresi tekrarı (Kullanılan mail adresi yazmanız gerekmektedir. Aktivasyon ve onay işlemleri bu mail üzerinden yapılacaktır.)
 • Mağaza adı
 • Üyelik Türü
 • Satıcı iş ortaklığı ve ilan sözleşmesi onayı
 

istenmektedir. Bu bilgileri doğru bir şekilde dolduran kullanıcılar hesap aktivasyon bölümüne yönlendirilecektir.

 
belgeler , n11 mağaza açma evrakları , belge


 

N11’de Mağaza Açmak İçin Yüklenmesi Gereken Belgeler

 

N11 mağaza açma şartları sorusuna yanıt vermeye devam ettiğimiz bu bölümde N11’de hesap aktivasyonunu yapan kullanıcılardan istenen belgelerden bahsedeceğiz. N11 mağaza açma işlemlerinde firmaları daha yakından tanımak için belirli belgelerin sisteme yüklenmesini istemektedir. Yüklenmesi istenen belgeler şirket türüne göre farklılık göstermektedir. Şahıs şirketlerinden istenen N11 mağaza açmak için gerekli belgeler şunlardır;

 
 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (N11 hesabı açarken onaylanan sözleşme)
 • Güncel Faaliyetleri Gösteren Belge (Son 6 Aylık)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon Anlaşması)
  
 

Belgelerini N11 sistemine yükledikten sonra onaya göndermeniz gerekmektedir. Yüklediğiniz belgeler N11 tarafından incelenecek ve gereklilikleri yerine getiriyorsa mağaza açma işleminizin tamamlandığına yönelik sizlere kayıt olurken verdiğiniz posta adresine mail gönderilecektir.

N11 mağaza komisyon oranları ve bunun gibi pek çok husus hakkında detaylı bilgiye kayıdınız tamamlandıktan sonra ulaşabilecek, N11 mağaza yönetimi işlemlerinize başlayabileceksiniz.N11’de Mağaza Açan Kişilere İş Yönetimine Yönelik Tüyolar

 

N11’de mağaza nasıl açılır sorunuza detaylı bir şekilde yanıt verdik. Hadi şimdi beraber iş süreçlerini nasıl yönetebilirsiniz ve satışlarınızı arttırmak için neler yapabilirsiniz bunlara bakalım.

N11’de satış yapmak isteyen kişiler direk N11 üzerinden mağaza satışı yapabileceği gibi diledikleri takdirde kendi e-ticaret siteleriyle N11 mağazalarını entegre edip iş yönetimini tek bir platform üzerinden yürütebilmektedir. İşinizi tek bir yerden yürütmek sizler için hem personel masraflarını azaltacak hem de zaman kaybetmenizin önüne geçerek işinizde hızlı bir şekilde büyümenizi beraberinde getirecektir.

  

 

11.11 indirimi nedir diye sorarsanız, 11.11 Türkiye’nin en büyük Pazar yerlerinden birisi olan N11’de 11 Kasım gününde düzenlenen bir kampanyadır. İçerisinde en çok 1 rakamını bulunduran 11 Kasım günü dünya yalnızlar günün olarak bilinmektedir ve bu gün de dünya genelinde alışveriş çılgınlığı yaşanmaktadır.İlgili İçerik: Yüksek Cirolarla N11’den Satış Yapmak İçin 5 Tavsiye
 

n11-1111-telefon-satis

 

 

Bu alışveriş çılgınlığı ülkemizde N11 Pazar yerinde de yaşanmaktadır. 11.11’de N11’de satış yapmak adlı yazımızda sizlere bugün için nasıl hazırlanmanız gerektiğinden ve kampanya da öne çıkan firmalar arasına nasıl gelebileceğinizden bahsedeceğiz.

 

11.11’de N11’de Satış Yapmak İçin Öncelikle Stoklarınızı Kontrol Edin

 

11.11’de N11’de satış yapmak isteyen firmaların ilk olarak dikkat etmesi gereken şeylerden birisi Stok Kontrolü’dür. N11’in 11.11 kampanyasında ürünlerinizi daha fazla kişi görecek ve bu nedenle ürünlerinize olan talep artacaktır.

N11 sistemi içerisinde yapacağınız satışların oranının yüksek olması N11 mağaza puanınızı da olumlu etkileyecek ve bu Pazar yerinde düzenlenen diğer kampanyalarda  öne çıkma oranınız artacaktır.

 

11-11-alisveris-gunu

 

Bu nedenle bu n11 11.11 kampanya ya katılmak istiyorsanız ilk olarak stoklarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Stok kontrolü esnasında en çok stoğu olan ürünler ve en az stoğu olan ürünleri karşılaştırmalı ve buna göre tedarikçiniz ile iletişime geçerek sizler de ürünlerinizin stoğunu ayarlamalısınız.

 

İndirme Girecek Ürünlerinizi Seçin

 

11.11’de N11’de satış yapmak için ikinci olarak yapmanız gereken şey indirime girecek olan ürünlerinize karar vermektir. Kampanyaya dahil edeceğiniz ürünlerinizi belirlerken şunları göz önünde bulundurun;

 

n11-satislari-indirim

 

 • Hangi üründen ne kadar kar ediyorsunuz?
 • Mağazanız en çok hangi ürünleri satıyor?
 • Mağazanızda en çok stoğu olan ürünler neler?
 • N11 istatistiklerinde en çok görüntülenen ve en çok favoriye eklenen ürünleriniz neler?
 • N11’de en az görüntülenen ve en az favoriye eklenen ürünleriniz hangileri?

 

Bu sorulara yanıtlarınızı hazırladıktan sonra aslında geri kalan şeyler çok ortada. N11’in 11.11 kampanyasında kampanyaya katılacağınız ürünleri belirlerken en çok stoğu olan ve en az satılan ürünlerinizi daha yüksek oranlarla kampanyaya sokup bu ürünlerin stoğunu eritebilir ve satılmasını sağlayabilirsiniz.


En çok satılan ürünler için de karar verirken bu ürünlerin kar marjını göz önünde bulundurup daha az indirim oranları ile bu ürünleri kampanyaya sokup bu ürünlerin sürümünden kazanabilirsiniz.
 

 

Ticimax’in e-ticaret paketleri içerisinde bulunan N11 Entegrasyon sistemi sayesinde sizler de ürünlerinizin yönetimini tek bir platform üzerinden yapabilir ve bununla beraber e-ticaret paketleri içerisinde bulunan birçok özellikten ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir:Yüksek Cirolarla N11’de Satış Yapmak İçin 5 Tavsiye


E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları
 

Ticimax ve n11 Entegrasyonu 
 

 

 

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN