Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

N11’de Ürün Satmanız için Bilmeniz Gerekenler

Mağazanızın satışlarını genişletmek için veya yeni bir iş alanı olarak internet üzerinden satış yapabilirsiniz. N 11 sitesi alıcı ve satıcının buluşturan aracı bir kanal olarak 2012 yılından beri hizmet vermektedir. Türkiye’de oldukça büyük bir müşteri potansiyeline sahip olan e-ticaret sitelerinden bir tanesidir. N11 şirketlere kendi bünyesi altında bir mağaza açma ve belirli bir komisyon karşılığında satış yapma imkânı sunmaktadır. Bu yazıda N11 satış yapmak çin Bilmeniz Gerekenler ile alakalı konuları sizler için derledik.

 

N11’de Ürün Satmanız için Bilmeniz Gerekenler

 

N11’de Nasıl Satış Yapılır?

 

N 11’de ürün satış yapmak için kendinize bir mağaza açmanız gerekir. N11’i bir pazaryeri olarak düşünebilirsiniz, nasıl pazaryerlerinde satış yapacağınız alanlara ücret ödüyorsanız bu platformda sattığınız ürünler için bir komisyon ödemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda markanızın reklamını yapmak için ekstra reklam ücretleri gibi farklı ücretlendirme çeşitleri de bulunmaktadır. N 11’de mağaza açmanın birtakım avantajları bulunmaktadır:

 

1.Markanızın Bilinirliğini Arttırın

 

N11 sitesi geniş bir müşteri potansiyeline sahip bir sitedir. Aynı zaman ödeme konusunda sunduğu bir güvenlik garantisi bulunmaktadır. Sattığınız ürünün öncelikle ücreti bir havuza aktarılmakta ve eğer alıcı ürün eline geçtiği zaman ödemeyi onaylayarak ücretin alıcıya aktarılmasını sağlamaktadır. Bu yöntem müşterilerin güvenli bir şekilde alışveriş yapmasına sebep olduğu için sitenin tercih edilebilirliği artmaktadır. Sizde bu geniş müşteri kitlesine hitap edebileceğiniz bir mağaza açarak markanızı daha bilinir bir hale getirebilirsiniz.

 

2.Ürünlerinizi Tanıyın, Rakiplerinizi Gözlemleyin

 

N11 size satışını yapmak istediğiniz ürünleri sergileyebileceğiniz bir alan sunmaktadır. Bu şekilde ürünlerin detaylarını müşteri ile buluşturma şansınız olur. Aynı zamanda birçok firmanın satış yaptığı sitede ürünlerinizin ya da benzer ürünlerin ücretleri hakkında da anlık bilgi sahibi olabilirsiniz. N11 üzerinden satış yapmanız belirli başlı dezavantajları bulunmaktadır. N11’de Ürün Satmanız için Bilmeniz Gerekenler noktasında dezavantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

3.Aylık Yapmanız Gereken Ödemelere Dikkat Edin

 

N11 sitesinde ürünlerinizin alıcılar tarafından görünmesi için aylık olarak ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretler ödenmediği takdirde ürünleriniz görünmeyecek ve satış yapmanıza imkân olmayacaktır. Bunun yanında satışını yaptığınız her üründen ürün kategorisine göre değişen komisyonlar ödemeniz gerekmektedir. Bu komisyonlar para şirket hesabınıza geçmeden N 11 tarafından kesilmektedir. Ödemeniz gereken diğer bir ücret ise zorunlu olmamak ile birlikte reklam ücretleridir. Mağazanızı diğer mağazaların önüne çıkartmak için reklam ücretleri ödemeniz gerekir. Bu reklam ücretleri de reklamın içeriğine göre değişik fiyatlandırmalara tabiidir.

 

4.Yoğun Rekabeti Göz Ardı Etmeyin

 

N11’de Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenler arasında bu sitenin büyük müşteri kitlesine sahip olması bir avantaj olarak görülse de yüzlerce mağaza satış yapmaktadır. Bu durumda rekabeti hayli zorlaştırmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz reklam ücretlerini ödemeden ürünlerinizin görünür olması çok kolay değildir. Aynı zamanda herhangi bir ürün veya satış sırasında yaşanacak bir sorun, müşterilerin düşük puanlar vermesine ve olumsuz yorumlar yapmasına sebep olacaktır.

 

N11’den Satış Yapmak Yeterli Midir?

 

N11’de satış yapmak için önerilerimizi okumayı unutmayınız! N11'in avantaj ve dezavantajlarını yukarıda açıkladık. Kendi markanızı büyütmek ve iş hacminizi arttırmak için N11 gibi platformlarda mağaza açmanız yeterli değildir. Şirketinize ait bir e-ticaret sitesi kurarak ekstra ücret ödemeden online satış yapabilirsiniz. E-ticaret altyapısı sağlayıcı firmalar tarafından bu hizmet size sunulmaktadır. E-ticaret sitenizde müşterilerinize ulaşmak için yapmanız gereken birçok alternatif mevcuttur. Öncelikle sosyal medya hesapları açmalı ve ilgi çekici içerikler paylaşmalısınız. E ticaret entegrasyonu ve e ticaret paketleri ile müşterilerin ilgisini çekmek için çeşitli indirimler ve kampanyalar organize etmelisiniz. Özel günlerde çekilişler yaparak sitenizin reklamını da çok geniş bir kitleye duyurabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Ticimax ve n11 Entegrasyonu 

 

 

 

 

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20