Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Reklamcıların Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast

Güncelleme Tarihi: 07.12.2022

İçindekiler;

Günümüzde podcast'ler son derece popüler bir sesli eğlence ve öğrenme biçimi olarak hayatımıza girmiş sonra derece tercih edilen bir yayın haline gelmiştir. Radyo programlarına benzeyen fakat pek çok yenilikçi yön ile radyolardan ayrılan podcastler günümüzde pek çok alanda dinleyiciyle buluşmaktadır. Her podcast, bir sunucu tarafından oluşturulan ve ardından bölüm bölüm online olarak yayınlanan, meraklıların ise her bölümü yayınlandığında indirip dinleyebildiği bir dizi sesli konuşmadan oluşmaktadır. Bir trend haline gelen podcastler günümüzde pek çok farklı alanda hazırlanmaktadır. Yazımızda sizler için yararlı olabilecek reklamcılara podcast önerileri yayınlarını araştırdık.Reklamcıların Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast

 

Podcast Nedir?

 

Podcast sözcüğü 2004'lü yıllarda "iPod" sözcüğündeki pod (küçük kapsül) ve "broadcast" (yayın) sözcüklerinden ortaya çıkmıştır. Podcast kısaca online olarak bilgisayar ve taşınabilir cihazlara indirilebilen ve dinlenebilen, pek çok farklı konuda hazırlanan bir dizi halindeki ses kayıtlarıdır.

 

Podcast Nedir?

 

Reklamcıların Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast

 

Reklamcılık günümüzde geleneksel olarak yürütülmeye devam edildiği gibi üzerine pek çok yenilik ekleyerek dijital olarak da hızla gelişmeyi sürdürmektedir. Reklamcılar bu yenilikleri takip edebilmek için sürekli olarak kendilerini geliştirme ihtiyacı duymaktadır. Bu yazımızda en çok dinlenen reklamcılık podcastleri hakkında öneriler derledik.


İlgili İçerik; Podcastlerin Marka Bilinirliğine Katkısı Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Reklamcıların Mutlaka Dinlemesi Gereken 5 Podcast

 

1. Dijital Pazarlamaya Giriş- Google Ads Reklamlarında Başarıya Giden Yol

 

Dijital pazarlama danışmanı Gökhan Gümüş’ün anlatımıyla aşağıdaki bilgilerin ele alındığı podcasti keyifle dinleyebilirsiniz.

 

Google Ads'de şirketler için başarıya giden anahtar kilit nedir?

 

Dijital Pazarlama uzmanları hangi konulara dikkat etmelidirler?

 

Google Ads servisleri Türkiye'de yeterli midir? Google Ads'in Türkiye'de eksik olduğu konular nelerdir?

 

Dijital Pazarlamada kariyer hedefleyen kişiler kendilerini nasıl geliştirebilirler. En güzel öğrenme metodu nedir?

 

İlgili İçerik; Kitlesel Pazarlama Nedir, Nasıl Yapılır?

 

Google Ads Reklamlarında Başarıya Giden Yol

 

2. E-ticarette Satışları Arttırmanın Yolları

 

Reklamcılık podcast önerileri alanında Ticimax e-ticaret sohbetleri kapsamında hazırlanan bu podcastte Smart Digital Kurucusu Sibel Dervişoğlu ve Marka ve E-Ticaret Danışmanı Ayhan Eren ile e-ticarette satışları artırmanın yolları hakkında değerlendirmeler yapıyor ve e-ticarette pazarlama stratejileri hakkında deneyimlerini paylaşıyor.

 

İlgili İçerik; İşinizi Büyütmenize Yardımcı Olacak Dijital Pazarlama Araçları

 

E-ticarette Satışları Arttırmanın Yolları

 

3. Murat Zengin Diyor Ki

 

Hear This tarafından yayınlanan podcastlerde; OPET’in Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin ile pazarlama nedir, pazarlama-reklam ilişkisi nedir ve nasıl olmalıdır, yükselen teknoloji dünyasında markaların yeri ve neler yapmaları gerektiği, Metaverse ve NFT hakkında düşünceleri ve farklı birçok konu hakkında bilgilendirici ve değerli bir sohbet sizleri bekliyor.

 

4. Kariyer ve Şirketiniz için Dijital Pazarlama

 

0'dan 100'e Girişimcilik podcast serisinde dijital pazarlama ve sosyal medya konusu ele alınıyor. Yeni kurulan şirketler, girişimler, start-up'lar ve kariyerimiz için dijital pazarlama kadar önemli? Dijital pazarlamanın kapsamına neler giriyor? Dijital pazarlama şirketlere ve profesyonellere neler vadediyor? Tüm bu soruların yanıtları için podcasti keyifle dinleyebilirsiniz.

 

Kariyer ve Şirketiniz için Dijital Pazarlama

 

5. E-ticarette Müşteriler Ne İster?

 

Ticimax’ın E-ticaret sohbetleri adı altında gerçekleştirdiği bu podcastte Modanisa CRM Direktörü Betül Bulut, A101 Kapıda Genel Müdürü Şervan Adar Avşar ve Evidea E-Ticaret Direktörü Ayşe Gedikli ile e-ticaret sektöründeki son gelişmeleri konuşulurken e-ticaret yapan veya yeni başlayacak olan kişiler için önemli ipuçları anlatılıyor.

 

Podcast Nasıl Hazırlanır?

 

TV ve radyo programları gibi geleneksel içerik üretim yöntemlerinden farklı olarak podcast'ler, içerik oluşturucuların bir kitleyle bağlantı kurması için erişilebilir bir yoldur. Şu anda düzenlemeye tabi olmayan podcas içeriği kendini bir alanda uzman hisseden ve bir konuda birilerine öğretici bilgiler yaymak isteyen herkese açık bir platformdur. İhtiyaç olan podcast ekipmanı mikrofon ve bir kayıt platformudur.

 

Podcast Nasıl Hazırlanır?

 

Podcast Nasıl Dinlenir?

 

Podcastler çoğunlukla ücretsiz olarak sunulur. Platformdan platforma değişkenlik göstermekle birlikte, bazı platformlarda üyelik oluşturup ödeme yaparak reklamsız ve kesintisiz bir şekilde podcast dinlemek mümkün olmaktadır. Günümüzde en çok podcast dinlenilen platform Spotify’dir. Spotify’de var olan üyelik ile tüm podcast’lere ulaşmak ücretsizdir. Burada programlar kaydedilebildiği gibi, inidirilip çevrimdışı da dinlemek mümkün olmaktadır.

 

Podcast Nasıl Dinlenir?

 

Podcast Dinlemeye Başlamanız İçin 5 Neden

 

Reklamcıların podcast önerileri birçok açıdan kişilere faydalar sunmaktadır. Telefondan ya da bilgisayardan bağımsız evde, işte dilediğiniz her ortamda dinlemeye açıktır. Kulaklığınızı takarak merak ettiğiniz ya da keyif aldığınız bir konuda bir podcast açabilir, farklı bir işle ilgilenirken bile öğrenmeye devam edebilirsiniz. Aşağıda son olarak podcast dinlemeye başlamanız için 5 nedeni sizler için sıraladık.

 

Podcast Dinlemeye Başlamanız İçin 5 Neden

 

1. Birden fazla işi aynı anda yapmayı sağlar

 

Podcast dinlemenin televizyon izlemenin ya da sosyal medyada gezintiye çıkmanın aksine en büyük avantajı, hareket halindeyken de dinleyebilmenizdir. Nerede olursanız olun eğlenebilir veya istediğiniz zaman yeni bir konu öğrenebilirsiniz. Günlük işlerinizi yaparken dilediğiniz bir konuda podcast açarak bir taraftan kariyeriniz ya da kişisel gelişiminize yatırım yapabilirsiniz.

 

Birden fazla işi aynı anda yapmayı sağlar

 

2. Televizyon ve telefona olan bağlılığı azaltır

 

Günümüzde televizyon, telefon, bilgisayar bağımlılığı oldukça yüksek, ekran süreleri bir hayli fazladır. Podcast dinlemek bu ekran sürelerini en aza indirmekte oldukça etkilidir. Tek bir noktaya odaklanmak yerine az enerji gerektiren bir taraftan aktif olmayı engelleyen podcastler boşa geçen zamanı da en aza indirmede oldukça etkilidir.

 

3. Kendinize yatırım yapmanızı sağlar

 

Podcastler pek çok farklı konuda öğretici olmasıyla dikkat çekmektedir. Podcast izleyici profiline bakıldığında eğitimli, yetişkin, kariyer inşası yapan, girişimci ve öğrenmeye açık olduğu görülmektedir. Siz de podcast dinlemeye başlayarak kariyeriniz ve iş hayatınız için yeni adımlar atabilirsiniz.

 

Kendinize yatırım yapmanızı sağlar

 

4. Merak edilen konuları uzmanından öğrenme

 

Podcast aynı zamanda harika bir eğitim aracıdır ve merak edilen pek çok farklı konu uzmanlar tarafından anlatılmaktadır. Podcast’ler bu özelliği gibi uzmanında direkt ve doğru bilgiye ulaşma konusunda mutlaka tercih edilmesi gereken bir kılavuz niteliği taşır.

 

5. Farklı bakış açıları kazanma

 

Podcast dünyasının bir başka faydası da farklı kaynaklardan bilgilere ulaşarak farklı bakış açıları kazanmaktır. İletişim ve bilgiye ulaşma araçları geliştikçe yenilikleri yakalamak ve kendimize en uygun ve ihtiyacımız olan bilgiye erişmek için farklı öğretici araçları kullanmak kişilerin farklı bakış açısı kazanması, olayları çok yönlü değerlendirmesi ve doğru kararlar alabilmesinde etkilidir.

 

Farklı bakış açıları kazanma  

 

Ticimax Podcast’leri Spotify’da!

 

E-ticaret konusunda uzman kadrosuyla bilgilendirmeye devam eden ve pek çok işletmeye ve girişimciye e-ticaret yolculuğunda destek olan Ticimax e-ticaret podcast’leri ile Spotify’de sizleri bekliyor. Uzman isimler tarafından e-ticaretin A’dan Z’ye tüm merak edilenlerle anlatıldığı podcast yayınlarını evde, işte, trafikte, dilediğiniz her an dinleyebilirsiniz.

 

İlgili Podcast; Ticimax Podcast

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Yazar: Tolga Sefa Ağyıldız

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

İlgili Yazılar

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax