Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Satışlarınızı Artıracak Güncel Pazarlama Modelleri

İçerikler;

E-ticaret markaları var olan müşterilerinin ilgisini çekmek ya da yeni müşteri kazanmak için genellikle belirli pazarlama modellerini kullanarak dijital pazarlama çalışmaları yapmaktadır. Pazarlama türleri sayesinde işletmeler satış odaklı pazarlama stratejilerini geliştirirken hedef kitlelerinde yer alan kişilere markalarını da tanıtmakta ve marka bilinirliklerini arttırmaktadır.

 

Genellikle e-ticaret firmaları satışlarını arttıracak pazarlama yöntemlerini daha çok dijital pazarlama stratejisi geliştirirken kullanmaktadır.

 
 • Sosyal Medya Pazarlaması
 • Influencer Marketing
 • İçerik Pazarlaması
 • Kişiselleştirilmiş Pazarlama
 

Satış odaklı pazarlama yöntemleri arasında yer alan ve e-ticaret firmaları tarafından en çok kullanılan pazarlama türleridir. Satışlarınızı Artıracak Güncel Pazarlama Modelleri adlı bu yazımızda sizlere bu yöntemler hakkında bilgi vereceğiz. Siz de yazımızı okuyabilir ve pazarlama stratejilerinizi daha kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz.

 

Satışlarınızı Artıracak Güncel Pazarlama Modelleri

 

Sosyal Medya Pazarlaması ile Satışlarınızı Arttırın

 

Sosyal medya pazarlaması; e-ticaret markalarının ürün, hizmet ve kampanya tanıtımlarını yapmak, hedef kitlelerine ulaşmak, ürün satışlarını arttırmak ve marka bilinirliği yaratmak gibi amaçlar ile Instagram, Youtube, Twitter, Tiktok, Facebook ve Pinterest gibi sosyal medya platformlarında düzenli olarak iletişim yürütmelerine ve reklam çalışmaları yapmalarına verilen isimdir.

 

E-ticarette satış arttırmak için önemli pazarlama yöntemleri arasında yer alan sosyal medya pazarlaması ile işletmeler daha hızlı satış odaklı pazarlama stratejisi geliştirebilmektedir.

 

Günümüzde sosyal medya kullanıcıları markaları, ürün ve hizmetleri daha çok sosyal medya platformları üzerinden tanıdığı için sosyal medya pazarlaması her e-ticaret firmasının pazarlama yöntemleri arasında yer almaktadır. Genellikle markalar sosyal medya pazarlaması ile satışlarını arttırmak için düzenli iletişimin yanı sıra hedef kitlelerine ulaşmak ve satışlarını arttırmak için reklamlar da vermektedir.

 

E-ticaret markalarının satış odaklı bir pazarlama stratejisi geliştirebilmesi için sosyal medya pazarlaması yaparken birçok unsuru göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerekir.

 
 • Düzenli iletişim yürütülmesi
 • Profesyonel görsel ve videoların kullanılması
 • Gönderi metinlerinin profesyonel bir şekilde hazırlanması
 • Hashtag kullanımı
 • İçeriklerin story, canlı yayın vb. sosyal medya özellikleri ile çeşitlendirilmesi
 • Rakiplerin sosyal medya stratejilerinin analiz edilmesi
 

Başarılı bir sosyal medya stratejisi geliştirmek isteyen her e-ticaret firmasının önem vermesi gereken konular arasında yer almaktadır. Sizler de e-ticaret firmanızın satışlarını arttırmak için sosyal medya pazarlaması yapacaksanız bunlara önem verebilirsiniz.

 

Güncel Pazarlama Modelleri Sosyal Medya Pazarlama

 

Influencer Marketing ile Hedef Kitlenize Ulaşın

 

Satış odaklı pazarlama modelleri arasında yer alan bir diğer pazarlama yöntemi de Influencer Marketing. Her ne kadar e-ticaret firmanızın ürün ve hizmetlerini ön plana çıkarmak için pazarlama çalışmaları yapıyor olsanız da hedef kitlenize ulaşmadığınız takdirde yaptığınız çalışmaların bir önemi kalmayacaktır. Bu nedenle e-ticaret firmalarının hedef kitlelerine ulaşması ve var olan hedef kitlelerini genişletebilmesi için de çalışmalar yapması gerekmektedir.

 

Genellikle e-ticaret firmaları hedef kitlelerine ulaşmak ve satışlarını arttırmak için biçilmiş bir kaftan olan Influencer Marketing çalışmalarına da önem vermektedir.

 

Influencer Marketing; e-ticaret firmalarının Twitter, Instagram, Tik Tok vb. sosyal medya platformlarında mikro ya da makro Influencerlar ile iş birliği yaptığı bir dijital pazarlama yöntemidir. Influencer marketing çalışmaları sayesinde e-ticaret firmaları;

 
 • Marka bilinirliklerini kolayca arttırabilmektedir.
 • Hedef kitlelerinde yer alan kişilere ulaşabilmektedir.
 • Influencerların takipçileri sayesinde hedef kitlelerini daha kolay bir şekilde büyütebilmektedir.
 • E-ticaret sitelerine ziyaretçi çekerek site trafiğini arttırabilmektedir.
 • Ürün, hizmet ve kampanyalarını tanıtarak satışlarını arttırabilmektedir.
 

Günümüzün en popüler pazarlama modelleri arasında yer alan Influencer Marketing kısacası işletmelerin birçok avantajdan yararlanmasını sağlamaktadır. Sizler de markanızın satışlarını arttırmak için bir pazarlama stratejisi arıyorsanız Influencer Marketing çalışmalarına önem verebilir ve böylece hedef kitlenizde yer alan kişilere ulaşarak daha fazla satış yapabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Influencer Marketing ile Etkileşimleri Arttırmak

 

Güncel Pazarlama Modelleri Influencer Marketing

 

Arama Motoru Optimizasyonuyla Daha Görünür Olun

 

Arama motoru optimizasyonu yani kısacası SEO, e-ticaret sitenizin Google’da daha fazla görünür olmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra seo çalışmaları bir e-ticaret firmasının rakipleri ile daha kolay bir şekilde rekabete girebilmesine olanak tanıyor. Arama motoru optimizasyonuna yönelik çalışmalar yapmak isteyen e-ticaret firmalarının;

 
 • Rakip analizi
 • Hedef kitle analizi
 • Anahtar kelime analizi
 • İçerik üretimi ve dağıtımı
 • Meta Description ve meta etiketleri
 • Görsel optimizasyonu
 • Backlink çalışmaları
 

Gibi birçok çalışmayı sürekli ve düzenli olarak yapması gerekiyor. Bu çalışmalar sonrasında e-ticaret firmaları ürettikleri içerikler sayesinde arama motorlarında daha görünür oluyor.

 

Günümüzde internetten ürün satın almak isteyen kişilerin büyük bölümü ürün ve hizmet arayışlarını arama motorlarında belirli anahtar kelimeleri kullanarak yaptığı için satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmalarının seo çalışmalarına önem vermesi gerekiyor. Sizler de e-ticaret firmanız için iyi bir seo stratejisi geliştirebilir ve böylece arama motorlarında daha fazla görünür olarak ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; SEO Rehberi

 

Güncel Pazarlama Modelleri Arama Motoru Optimizasyonu SEO

 

Remarketing Reklamlar

 

Remarketing reklamlar, e-ticaret sitelerini daha önce ziyaret eden kullanıcıları hedefleyen bir reklam türü olduğu için satış arttırmak isteyen e-ticaret firmaları tarafından en çok kullanılan reklam türleri arasında yer alıyor.

 

Remarketing reklamları ile e-ticaret firmaları Facebook ve Google’da e-ticaret sitelerini ziyaret eden tüketicilere ulaşarak kişilerin ilgilendiği ürünlere yönelik reklam ve tanıtım çalışmaları yapıyor. Böylece kullanılan bu reklam modeli sayesinde işletmeler ürün satışlarını hızlı bir şekilde arttırma imkânı yakalıyor. Sizler de satışlarınızı arttıracak pazarlama yöntemleri arıyorsanız facebook ve Google’da Remarketing reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Yeniden Pazarlama Hakkında Merak Edilenler

 

Güncel Pazarlama Modelleri Remarketing

 

E-mail Pazarlaması

 

Satış odaklı pazarlama stratejisi geliştirmek isteyen e-ticaret firmalarının tercih edebileceği bir diğer reklam modeli ise e-mail pazarlaması. E-mail pazarlaması, e-ticaret firmalarının ürün, hizmet ve kampanya tanıtımları yaparken ellerinde yer alan datalara e-mail gönderimi yaptığı pazarlama modeli olarak biliniyor.

 

E-mail pazarlamasında tıklanma oranları ve dönüşümler hızlı bir şekilde gerçekleştiği için satış arttırmak isteyen işletmeler genellikle bu pazarlama yöntemini kullanmayı tercih ediyor. Sizler de e-ticaret firmanızın ürün satışlarını arttırmak istiyorsanız profesyonel e-mail şablonları kullanabilir ve ürün, hizmet ve kampanya tanıtımına yönelik mail gönderimi yapabilirsiniz. Böylece e-ticaret sitenize daha fazla trafik çekebilir ve ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Güncel Pazarlama Modelleri E-mail Marketing

 

Niş Pazarlama

 

Niş pazarlama da Satış odaklı pazarlama stratejileri arasında yer alan bir diğer pazarlama yöntemi. E-ticaret firmalarının küçük bir hedef kitleyi baza alarak geliştirdiği pazarlama stratejisi olarak bilinen niş pazarlamada markalar küçük bir hedef kitleye yönelik ürün ve hizmet satışı gerçekleştirirken pazarlama stratejilerini de bu hedef kitlelerine uygun bir biçimde geliştirmektedir.

 

Niş pazarlama stratejisi günümüzde birçok e-ticaret firması tarafından kullanılan bir stratejidir. Çünkü bu pazarlama stratejisinde maliyetler oldukça azdır ve markalar az maliyetle hedef kitlelerinde yer alan kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Bu da e-ticaret firmalarının daha hızlı ve kolay bir şekilde satış yapmasına olanak sağlamaktadır.

 

Sizler de küçük bir hedef kitleye yönelik ürün ve hizmet pazarlaması yapabilir ve böylece hedef kitlenizde yer alan kişilere ulaşarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Niş Pazarlama Nedir, Nasıl Yapılır?

 

Güncel Pazarlama Modelleri Niş Marketing

 

Ticimax ile Satışlarınızı Arttırın

 

E-ticaret sitesi kurarken sizler de Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih edebilir ve e-ticaret paketlerimiz içerisinde yer alan modül ve özellikler sayesinde satışlarınızı daha kolay arttırabilirsiniz. Ticimax e-ticaret paketleri içerisinde yer alan dönüşüm arttırıcı modüller sayesinde hedef kitlenize ulaşabilir ve daha hızlı satış yapabilirsiniz.

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret