Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Satışlarınızı Arttıracak SMS Pazarlama Teknikleri

Güncelleme Tarihi: 12.07.2023

İçindekiler;

SMS pazarlama yöntemlerini iş stratejilerine bütünüyle entegre eden ya da yalnızca bir yan proje olarak gören farklı şirketler var. Yapılan araştırmalara göre, müşterilerin %70’inden fazlası alışveriş yaparken cep telefonlarını kullanıyor ve daha kalabalık bir bölümü mutlaka bir cep telefonuna sahip. Yani sms pazarlama yöntemleri ile ilgileniyorsanız, başarınızı nasıl üst seviyelere çıkarabileceğinize ilişkin bazı öngörülerde de bulunabilirsiniz.
 

İlgili İçerik: E-Ticarete Yeni Başlayanlara Pazarlama ÖnerileriSatışlarınızı Arttıracak SMS Pazarlama Teknikleri

 

SMS Pazarlama Ekibi Oluşturun

 

Büyük SMS kampanyaları, profesyonellerin yardımı olmaksızın gerçekleştirebileceğiniz pazarlama teknikleri değillerdir. Pazarlama stratejinizden en iyi şekilde yararlanmak için çeşitli kalifiye profesyonellere ihtiyacınız vardır. SMS pazarlama programı uzmanı, perakende uzmanı, tabela koordinatörleri, dijital yaratıcı tasarımcılar, sosyal medya uzmanları, promosyon uzmanı ve indirimli bütçe analistine ihtiyacınız olabilir.

Bu yüzden bütün bu hizmetleri paketler halinde sunan bir firmadan profesyonel yardım almak işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü bütün bu alanların doğru şekilde koordine edilmesi gerekir. Pazarlama ekibinin çok yakın çalışması ve planlar, stratejiler ve uygulama hakkında sık sık iletişim kurması, kampanyalarınızın sonuçlarını doğrudan etkiler. SMS ekibiniz ne kadar eksiksiz olursa, etkili pazarlama stratejilerinden elde edeceğiniz avantajlar da o kadar fazla olur.

 

İlgili İçerik: Ücretsiz E-posta Pazarlama Araçları

 

Müşteri Analizi Yapın

 

Mesajlarınızın başarısını ölçmek için bir müşteri ilişkileri uygulaması kullanmak akıllıca olabilir. Böylece doğru müşterilere doğru mesajları gönderebilmek için satın alma geçmişini ve konuma dayalı demografik bilgileri analiz edebilirsiniz.

Hedeflediğiniz promosyonlar için müşterilerinizi segmentlere ayırmak, herkesin yararlanabileceği genel satışlar ve promosyonlar için toplu mesajlar gönderebilmenize olanak sağlar. Kısaca en etkili sms pazarlama stratejileri, doğru müşteri analizi yapmaktan geçer.

 

İlgili İçerik: Hedef Kitle Nedir?


müşteri analizi, analiz, müşteri
 

Net Mesajlar İletin

 

Kendinizi ifade etmek için kullanabileceğiniz 160 karakteriniz var. Mümkünse karakter sayısını bunun altında tutmaya çalışın. İletinin açık ve düz bir dille yazıldığından emin olun. Kısaltmalar, ifadeler ve tüm anlatım bozukluklarından kaçının.

Ayrıca açık uçlu mesajları kullanmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Bir satışın sona ereceği belirli bir tarih vererek, müşterilere daha fazla bilgi ve teşvik sağladığınız için hareket geçme olasılıklarını yükseltebilirsiniz.
 

İlgili İçerik: E-ticaret Siteleri İçin Sosyal Medya Pazarlama İpuçları


net mesaj, mesaj vermek, net mesaj vermek, e-ticaret
 

Harekete Geçirici Mesaj Eklentileri Kullanın

 

Harekete geçirici mesajlar ve sms pazarlama stratejileri müşteri katılımını artırır. Gönderdiğiniz metinlerle potansiyel müşterilerinizle doğru biçimde etkileşim kurduğunuzda onlara değer verdiğinizi göstererek, doğru şekilde hareket etmelerini sağlayabilirsiniz.

Bazen, SMS mesajınızda müşterinizin ihtiyaç duyacağı tüm bilgileri içerecek kadar uzun metinler yazamayabilirsiniz. Bu durumda, metnin içine gerekli ayrıntıları içeren bir link koymak akıllıca bir seçimdir.

Birçok müşteri, şirketinizden bir ödül veya hediye kazanma şansına sahip olmak ister. Bir satış teklif etmiyorsanız veya bir etkinliğe ev sahipliği yapmıyorsanız, çeşitli kampanyalar sunmak müşterilere varlığınızı hatırlatmanın etkili bir yoludur.

Ayrıca şirketinizin hizmet, ürün kalitesi, fiyatlar ve daha fazlası açısından nasıl bir performans gösterdiğini öğrenmek için müşterileri mobil oylamaya dahil edebilirsiniz. Ve bir müşterinin belirli bir ürünü rutin olarak satın aldığını biliyorsanız, satın alma işlemini kolaylaştırmak için bu ürünü tanıtan bir metni "Şimdi satın al" düğmesiyle gönderebilirsiniz.

 

İlgili İçerik: Dikkate Almanız Gereken 5 Dijital Pazarlama Stratejisi

 

Doğru Zamanlama Yapın

 

Müşterilerin SMS'de tanıtılan satışlara, promosyonlara ve etkinliklere verdiği tepkiler, son dakika dürtüleri olduğunda daha etkilidir. Bu yüzden etkinlik ya da kampanyalarınızı doğru zamanlamayla duyurmanız gerekiyor. Sabahları çok erken veya gece geç saatlerde mesaj göndererek kötü bir izlenim bırakmamak oldukça önemlidir.

Kabul edilebilir saatler sabah 8 ile akşam 9 arasındadır. Geçmiş etkileşimlerine dayanarak belirli bir kişiye mesaj göndermek için en uygun zamanı tespit ederek, SMS zamanlamasını bir adım daha ileri taşıyabilirsiniz.  
 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

İlgili Yazılar

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax