Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz E-Posta Pazarlama Araçları

İçerikler;

Online iletişimi sağlayan en etkili ve en fazla rağbet gören uygulama bilindiği üzere e postalardır. E posta pazarlama ise pazarlama mesajlarınızın doğrudan belli bir kitleye e postalar aracılığıyla ulaştırılmasını sağlayan ve bu yöntemle çok sayıda mevcut ve potansiyel müşteri kitlesine de ulaşabildiğiniz yöntemdir.

 

E posta araçları ile müşterilerinizle sürekli iletişimde bulunmanızın sağlanmasının yanı sıra firmanızın yeni ürünlerinin, hizmetlerinden de haberdar edilmeleri için kullanılan en etkili yollardandır. Yapılan araştırmalar ile E posta pazarlamalarının işletmelerin en fazla satış yapabildikleri platformlardan biri ve en önemlisi olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle de günümüz teknoloji dünyasında iş hacminizi geliştirmek istiyorsanız ücretsiz e-posta pazarlama araçlarını kullanmanız büyük öneme sahiptir.

 

Bu yazımızda sizlere ücretsiz e posta pazarlama araçlarını tanıtarak bunlardan herhangi birini kullanarak satışlarınızda artışa gitmenizi kolaylaştıracağız. Ücretsiz e posta pazarlama araçları sınırlı olup bunlar MailChimp, MailerLite ve SendlnBlue’dur.Ücretsiz E-Posta Pazarlama Araçları

 

1.MailChimp

 

MailChimp uygulaması ücretsiz e posta pazarlama araçları arasında en çok rağbet gören, ücretsiz oluşuyla küçük girişimci kitleleri tarafından da çoğunlukla kullanılan müşterilerinize veya takipçi kitlenize kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu platform ile mevcut ve potansiyel müşterilerinize toplu olarak e mail göndermeniz sağlanmaktadır. MailChimp halihazırdaki siteniz ve firmanıza ait diğer sosyal medya uygulamalarınız (Facebook, Twitter, Pinterest İnstagram) ile entegre çalışabilmekte olup bu özelliği ile daha fazla kitleye ulaşabilmenizi de sağlamaktadır.

MailChimp müşterilerinizin alışveriş sepetlerinde bırakmış oldukları ürünler hakkında da hatırlatma yapan bir özelliğe sahiptir. Bunlarla birlikte müşterilerinize sitenizden gerçekleştirdikleri alışveriş seçimlerine göre düzenlenmiş sipariş bildirimleri veya ürün tavsiye e postaları da yollayabilirsiniz.

MailChimp belirttiğimiz üzere ücretsiz bir uygulamadır ancak bilineceği üzere ücretsiz sürümünde belirli sınırları bulunmaktadır. Bu nedenle MailChimp uygulamasının ücretsiz versiyonunda 2.000’e kadar üye ekleyebilir ve ayda 12.000’e posta yollayabilirsiniz.Ücretsiz E-Posta Pazarlama Araçları Mailchimp

 

2.MailerLite

 

MailerLite uygulaması ile toplu bir şekilde e mail göndermeniz sağlanmaktadır. Bu uygulamada tek yapacağınız halihazırdaki e posta listenizi yüklemek ve hazırlamış olduğunuz mailinizi bu listeye göndermektir. Daha sonrasında bu uygulama ile e maili yollamış olduğunuz kimselerin postayı açıp açmadıklarını yani malinizi okuyup okumadıklarını anında kontrol edebilmektesinizdir. Ücretsiz e posta pazarlama aracı olarak karşımıza çıkan bu uygulama belli bir noktaya kadar ücretsiz olup daha fazla kitleye mail göndermek veya daha fazla mail göndermek istiyorsanız Premium seçeneğine sahip olmanızı gerektirmektedir. Ücretsiz olarak MailerLite’ı kullandığınız takdirde ancak 1.000 kişiye kadar üye ekleyebilme ve posta yollama olanağınız bulunmaktadır.Ücretsiz E-Posta Pazarlama Araçları Mailerlite

 

3.SendinBlue

 

SendlnBlue ücretsiz e posta pazarlama araçları arasında ücretsiz sürümü ile sınırsız bir şekilde üye ekleyebilmenizi sağlamakla birlikte sınırsız bir biçimde e posta yollayabileceğiniz önemli uygulamalardan bir tanesidir. Ancak bilindiği üzere ücretsiz sürümler belli bir zaman dilimi ile sınırlı olup daha sonrasında belli miktarlarla bu uygulama üzerinden mevcut veya potansiyel müşterilerinize sınırsız bir şekilde mail atmanız sürdürülebilecektir. Sınırsız kişi desteklemesine sahip bu uygulamayla herhangi bir sorun yaşamadan toplu olarak istediğiniz sayıda kişiye e mail atarak ürün tanıtımı veya haberlerini iletebilirsiniz. SendlnBlue en gelişmiş e posta pazarlama araçlarından olmasına rağmen sizlere çok basit bir şekilde bu uygulamayı kullanmanız olanağını sunmaktadır. Bu uygulama ile daha fazla müşteriyi pazarlama mesajlarını almak için kaydolmaya teşvik etmekle birlikte sizlere web sitelerinize entegre edebileceğiniz özelleştirilebilir aboneliklerde sunmaktadır. Ayrıca müşterilerinize satın alma işlemi yapmalarını hatırlatma, alışveriş sepetinde ürün bıraktıklarına ilişkin, şifrelerini hatırlatma vb. gibi kişiye özel e postalar yollamasının yanı sıra müşterilerinize bunlara ilişkin SMS yollama özelliği de bulunmaktadır.

 

 

Bu doğrultuda siz de Ticimax E-ticaret paketleri kapsamında yeterli bir bilgiye ve fikre sahip olabilmek için 0850 811 08 20 numaralı hattı arayabilir ya da 15 gün süren ücretsiz incelemeden yararlanabilmek için e-ticaret demo formu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret