Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Etkileşiminizi Artıracak Video İçerik Fikirleri

Güncelleme Tarihi: 12.07.2023

İçindekiler;

Online platformlarda sıklıkla tüketilen bir içerik türü olan video içerik, etkileşim sağlayan bir yöntem olma özelliği taşıyor. Yüksek oranda etkileşim sağlama olanağı tanındığı için pazarlamacılar videolarını kullanmaya daha fazla sevk ediliyorlar. Bununla birlikte videolar tüketicilere güven sağlıyor ve markanızla da kolayca bağ kurmalarına katkıda bulunuyor.


Yaratıcı video fikirleri ortaya sunmak dijital ve içerik pazarlama anlamında oldukça öne çıkan bir yöntem oluyor. Son zamanda yükselişti olan video izleme platformlarından biri olan YouTube özgün video fikirleri oluşturup sunmanız açısından oldukça güçlü bir alan sunuyor.


Pazarlamacıların yöneldiği video içerik üretme platformunda, mesajlarınızı doğrudan tüketiciye ulaştırıyor ve etkileşim kuruyorsunuz. Bunlardan kaynaklı olarak da siz de şirketinizin veya markanızın etkileşimini artıracak video içerik fikirleri sunarak ilk adımı atabilirsiniz.

 

Etkileşiminizi Artıracak Video İçerik Fikirleri

 

İlgili İçerik: E-Ticaret Siteleri İçin Youtube İçerik Önerileri

 

Kurum Kültürünüzü Gösterin ve Merak Uyandırın

 

Oldukça basit bir şekilde tüketicileri şirketinize çekecek ve kendinizi tanıtabileceğiniz video fikirleri ile ilgiyi üzerinize toplayabilirsiniz. Güzel video fikirleri ve içeriği ile izleyen kitleye özel hissettirecek ve sizlerle bağ kurmalarını sağlayacaksınız. Bunun yanı sıra eğer piyasaya yeni bir ürün sunacaksanız, öncesinde ilginç video fikirleri düşünebilir ve merak uyandırıcı kısa bir video içerik oluşturabilirsiniz. Sosyal ağlarınızda paylaşacağınız bu video ile bir pazarlama taktiği yürütmüş ve etkileşiminizi yüksek oranda artırmış olursunuz.Kurum Kültürünüzü Gösterin ve Merak Uyandırın

 

Soruları Cevaplayın ve Yeni Gelişmeleri Aktarın

 

Son dönemde YouTube video fikirleri arasında popüler olan ve aynı zamanda YouTube video içerik önerileri içerisinde de karşılaşılan soru cevap videoları oldukça popüler bir etkileşim kurma aracı oluyor. Sosyal medya hesaplarınıza gelen soruları toparlayarak detaylı bir şekilde cevapladığınız video ile tüketicilerinize, onları önemsediğinizi hissettirebilirsiniz.


Bu yöntem sayesinde pozitif bir etki yaratırsınız. Farklı ve dikkat çeken bir atılımda bulunmak istiyorsanız da eğlenceli video fikirleri arasına dâhil olabilecek şekilde soru ve cevap video çekimi yapabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz sektördeki önemli gelişmeleri de tüketicileri etkileyecek şekilde aktardığınız videolar da tüketicilerinizin markanıza karşı güven duymalarını güçlendiriyor. Çekilebilecek video fikirleri için attığınız bu adımlar ile markanızı ön plana çıkarmanız oldukça kolaylaşıyor.

 

İlgili İçerik: Youtube İzlenme Süresini Arttırma YollarıSoruları Cevaplayın ve Yeni Gelişmeleri Aktarın

 

Tüketici Kaynaklı İçerik Kullanın ve Karmaşıklıkları Giderin

 

Ürün ve hizmetleriniz arasında tüketicilerin kafasını kurcalayan ve satın almalarına yönelik çekimser bir tavır sergilememelerini sağlayabilmek açısında video çekme fikirleri tercihine doğru yönelmeniz doğru bir hamle oluyor. Satın alınan veya alınması düşünülen bir ürünün kullanılmasına yönelik tüketicilerin işini kolaylaştıracak YouTube özgün içerik fikirleri sayesinde amacına yönelebilirsiniz.


Aynı zamanda tüketicilerin satın almalarında da etkili olan, kullanıcı deneyim görüşleri de mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Değişik video fikirleri veya özgün video fikirleri ile müşterileri şirkete çekmek, ürün ve hizmetler hakkında olumlu geri dönüşlerin bulunduğu bir video çekmek hedef kitlenizi genişletecek bir etkide bulunuyor. Tüm bunlarla birlikte, video içerik izleme platformu için YouTube video içerik fikirleri üzerine bir araştırma yaparak daha iyi veriler elde etmeye yönelik fikirler edinebilirsiniz. Bütün video içerik önerileri incelendikten hemen sonra kendi hedeflerinizi belirlediğiniz bir hamlede ilerlemeye başlayabilirsiniz.


Tüketici Kaynaklı İçerik Kullanın ve Karmaşıklıkları Giderin
 

Ticimax e-ticaret paketlerini kullanmak ve kendi e-ticaret sitenizi açmak istediğiniz takdirde E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Yazar: Pınar Keleş

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimize sağladığınız kişisel verilerin, Aydınlatma Metnimizde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile ve 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu tacir ilişkisi kapsamında rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Hemen Demoyu İnceleyin” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2024 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax