Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Yeni Ürün Satış ve Pazarlama Teknikleri

İçerikler;

İşletmeler genellikle yeni bir ürünü envanterlerine eklediğinde bu ürünü ön plana çıkarmak ve satışlarını arttırmayı hedeflemektedir. Bunu yapabilmek için ise leleneksel ticaret ya da e-ticaret yapan markalar sürekli olarak ürün satışlarını arttıracak satış ve pazarlama tekniklerinden yararlanmaktadır. Sosyal medya platformlarından arama motoru reklamlarına, içerik pazarlamasından e-posta pazarlamasına kadar olan her yöntem işletmeler tarafından yeni bir ürünü satmak ve pazarlamak için kullanılan tekniklerdir.

 

Birçok işletme bu dijital pazarlama yöntemlerinden yararlanırken geleneksel pazarlamaya bağlı kalarak hareket ederken birçok işletme de markalarını rakiplerinden ayıran dijital pazarlama stratejilerini tercih etmektedir ve böylece markalar daha hızlı satış yapma imkânı yakalamaktadır.

 

Yeni Ürün Satış ve Pazarlama Teknikleri adlı bu yazımızda işletmelerin yeni bir ürünün satışı arttırmak için kullanabileceği satış ve pazarlama tekniklerinden bahsedeceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyebilir ve firmanızın stoklarında ilk kez yer alacak bir ürünü nasıl pazarlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Geleneksel Medya Nedir? Geleneksel Medya Hakkında Her Şey

 

Yeni Ürün Satış ve Pazarlama Teknikleri

 

Ürüne Olan Talebi Analiz Edin ve Doğru Ürün Seçimi Yapın


E-ticaret firmanızın stoklarına herhangi bir ürün eklemeden önce ilk yapmanız gereken çalışma bu ürüne olan talebi analiz etmek olacaktır. Çünkü satacağınız ürüne ne kadar fazla talep olursa satış yapma ihtimaliniz o kadar artış gösterecektir. Bu da herhangi bir satış ve pazarlama tekniği kullanmadan ürünlerinizi hedef kitlenize ulaştırmanıza ve satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle yeni bir ürün tedariği yapmadan önce ;
  • E-ticaret verileri
  • E-ticarette en çok satılan ürünler
  • Arama motoru istatistikleri
  • Pazaryeri satış oranları
 

Gibi incelemeler yapabilirsiniz. Örneğin e-ticaret verilerinde bu ürünün çok satıldığını ya da e-ticarette en çok satılan ürünler arasında yer aldığını gördüğünüz takdirde stoklarınıza ekleyebilir ve sizler de satışını yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Bunların yanı sıra e-ticaret firmalarına yol gösteren diğer iki unsur da arama motoru istatistikleri ve pazaryeri satış oranlarıdır. Firmalar bir ürün tedariği yapmadan önce belirli araçlar kullanarak ilgili ürünlerin aranma sıklığını kontrol edebilmektedir. Bununla beraber pazaryerlerindeki satış oranları talepler vb. konular da analiz edilebilmektedir.

 

Sizler de yeni bir ürün satmak istiyorsanız bu çalışmalar ile ürünleri olan talebi görebilirsiniz ve böylece ürünün kendini pazarlayarak satılmasını sağlayabilirsiniz.

 
  

Sosyal Medya ve Arama Motoru Reklamlarıyla Görünür Kılın

 

Yeni bir ürün nasıl tanıtılır sorusuna yanıt arayan kişilerin önem vermesi gereken yeni ürün satış ve pazarlama tekniklerinden birisi de sosyal medya ve arama motoru reklamlarıdır. Çünkü stoklarınıza yeni giren bir ürünü, bu ürün ile ilgilenecek hedef kitleye ulaştırmanız gerekmektedir. Markalar yeni ürün tanıtımı yaparken bu nedenle sosyal medya platformlarında ve arama motorlarında reklam verir.

 

Sosyal medya platformlarında yeni ürün pazarlaması yapmak isteyen işletmeler ilk olarak bu ürünü satın alacak kitlenin hangi platformda olduğunu analiz eder ve ardından ilgili ürün için hem iletişim hem de reklam çalışmaları yürütür. Böylece yeni ürün pazarlama teknikleri arasında yer alan sosyal medya reklamcılığı sayesinde satış yapma ihtimalini arttırır.

 

Yeni bir ürün satın almak isteyen kişiler ürün arayışlarını arama motorları üzerinden gerçekleştirdiği için bir ürünü pazarlama teknikleri arasında arama motoru reklamcılığı ve seo da yer alır.

 

Arama motoru reklamcılığı ile işletmeler belirli bir hedef kitleye yönelik, belirli bir coğrafyaya yönelik ya da belirli bir anahtar kelime ile reklam vererek bu hedef kitlede yer alan y da ilgili konumda yaşayan ve reklam çalışması yapılan anahtar kelimede araştırma yapan kişilere ürünlerini ve sitelerini göstererek satış yaparlar.

 

İşletmeler ücretli olarak reklam vermiyorsa arama motorlarında ön plana çıkmak için seo danışmanları ile çalışarak arama motoru optimizasyonu çalışmaları yapar ve böylece hedef kitlelerinde yer alan kişilere sitelerini ilk sayfada göstererek ürünlerini tanıtır ve satışlarını arttırır.

 

İlgili İçerik; Ücretsiz 5 Instagram Hikaye Tasarım Aracı

 

Yeni Ürün Satış ve Pazarlama Teknikleri Sosyal Medya ve SEO

 

Influencer Marketing ile Hedef Kitlelere Tanıtın

 

Bir ürünü pazarlama teknikleri arasında bulunan Influencer Marketing, genellikle e-ticaret firmalarının yeni bir ürünü satmak için en çok kullandığı dijital pazarlama yöntemlerinden birisidir. Yeni üretilen ya da yeni satışa çıkan bir ürün için işletmeler Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube gibi sosyal medya platformlarında ünlü olan kişiler ile iş birliği yapar.

 

İş birliği kapsamında Influencerlara belirli bir ücret ödeyen markalar yeni ürünlerini Influencerların takipçilerine daha kolay tanıtır ve böylece hem marka bilinirliklerini hem de ürün satışlarını arttırma fırsatı yakalar.

 

Yeni Ürün Satış ve Pazarlama Teknikleri Influencer

 

E-mail Marketing ile Müşterilerinize Duyurun

 

E-ticaret sitelerinden alışveriş yapan müşteriler genellikle kendilerini garanti altına alabilmek için alışveriş öncesinde e-ticaret sitelerinde bir üyelik açar. Böylece kişiler siparişlerini daha kolay takip eder. Tüketiciler e-ticaret sitelerinde hesap oluştururken belirli iletişim izinlerine izin verir. Genellikle bunlar dijital pazarlama, ürün tanıtımı, kampanya tanıtımı gibi izinlerdir.

 

Bu iletişim izinlerinden yararlanarak e-ticaret firmalarının yeni bir ürünü müşterilerine tanıtması mümkündür. Genellikle işletmeler üyelik esnasında aldıkları e-mail ve cep telefonu numaraları üzerinden müşterilerine yeni ürün ve hizmetlerini, kampanyalarını ve duyurularını gönderir. Bu nedenle yeni bir ürün nasıl tanıtılır diyen kişilerin bilmesi gereken pazarlama yöntemlerinden birisi de e-mail marketingdir.

 

E-posta marketing ile yeni bir ürün tanıtımı yapmak için e-ticaret firmalarının müşterilerine e-mail göndermesi gerekir. Fakat bu e-maillerin ilgi çekici olması ve iyi bir şekilde hazırlanması ürün tanıtımını kolaylaştırır. Bununla beraber işletmeler e-mail pazarlaması yaparken gönderdikleri e-maillerin başlıklarına da dikkat etmelidir. Çünkü başlığı profesyonel ve çekici olan e-maillere tıklama oranı daha yüksektir. Bu da yaptığınız pazarlama çalışmalarından daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

 

Sizler de yeni bir ürün tanıtımı yapmak istiyorsanız e-mail pazarlaması ile ürün ve hizmetlerinizi kolayca müşterilerinize tanıtabilir ve böylece satışlarınızı daha kolay arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Instagram'da Gerçek Takipçi Nasıl Kazanılır?

 

Yeni Ürün Satış ve Pazarlama Teknikleri E-mail

 

SMS Pazarlaması ile Anında Sonuçlar Alın

 

Bir ürünü pazarlama teknikleri arasında bulunan SMS pazarlaması e-ticaret firmaları için oldukça önemli satış ve pazarlama yöntemlerinden birisidir. Çünkü bu pazarlama tekniğinde de işletmeler yeni ürünlerini e-ticaret sitelerinden daha önce alışveriş yapan tüketicilere tanıtmaktadır.

 

SMS Pazarlaması e-ticaret firmalarının var olan müşteri kitlesine tanıtım yapılan bir dijital pazarlama yöntemi olduğu için yeni ürün tanıtımlarında oldukça çok tercih edilmektedir. Bununla beraber bu pazarlama yönteminde sonuçlar hızlı bir şekilde alındığı için işletmeler dönüşümlerini de arttırmaktadır.

 

Yeni Ürün Satış ve Pazarlama Teknikleri SMS

 

Affiliate Marketing ile Kitlenize Ulaşın

 

Influencer marketing gibi işleyen bir pazarlama yöntemi olan Affiliate Marketing’de e-ticaret firmaları farklı kullanıcılar tarafından ürün ve hizmetlerini tanıtır. Fakat Influencer marketingden farklı olarak bu dijital pazarlama yönteminde işletmeler kişilere belirli bir ücret ödemez fakat kişiler üzerinden gelen müşterilerinin yaptığı alışverişlerden belirli bir komisyon öder.

 

Yeni ürün bir ürün pazarlaması yapacak işletmeler mikro, makro ya da mega Influencerlar ile çalışarak Affiliate marketing çalışmaları yapar. Bu çalışmalar için e-ticaret firmaları genellikle %10 -%20 arasında bir komisyon ödemesi yapar. Ürün ne kadar satılırsa çalışma yapılan kişiler o kadar fazla gelir elde edeceği için Affiliate marketing anlaşması yapılan kişiler ürünlerin sürekli tanıtımı yapar.

 

Sizler de bu dijital pazarlama yöntemini kullanabilir ve yeni bir ürünü daha kolay tanıtarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

İlgili İçerik; Aylık Sosyal Medya Takvimi Nasıl Hazırlanır?

 

 

 

Ticimax ile çalışmak istiyorsanız demo talep formunu doldurabilir ve 15 günlük deneme süresinin ardından e-ticarette doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ile ilgili kapsamlı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2022 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
e-ticaret