Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

3D Secure Nedir? Sanal Mağazalar İçin Neden Önemli?

3D Güvenli Ödeme sanal mağazalardan banka kartı veya kredi kartıyla yapılan alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacı ile geliştirilen bir güvenlik sistemidir. Alışverişin 3 tarafı olan müşteri, iş yeri ve banka arasındaki özel şifre ve anahtarların oluşturulmasını sağlayan bu önemli sistem e-ticaret hayatının olmazsa olmazları arasında yer almaktadır...

 

 

3D Security Nedir? Sanal Mağazalar İçin Neden Önemli?

 

3D Secure Nedir?

Kart sahibinin rızası olmadan kartının kullanılmasını engelleyen 3D Secure Nedir? Sorusuna kısaca alışveriş esnasında kişiye özel anahtar ve şifrelerin oluşturulmasına olanak tanıyan sistemlerdir yanıtını verebiliriz. VISA ve MASTERCARD tarafından geliştirilen 3D Güvenli Ödeme sistemi Dünya'daki hemen hemen tüm bankalar tarafından kabul görmektedir.

 

3D Güvenli ödeme yöntemi ile ödeme gerçekleşeceği zaman tüketicinin kartının bağlı olduğu cep telefonu numarasına özel bir şifre gönderilir. Bu özel şifreyi müşteri giriş yapmadığı sürece karttan herhangi bir ödeme gerçekleşmemektedir.

 

Sanal Mağazalar İçin 3D Güvenli Ödeme Neden Önemlidir?

VISA ve Mastercard'ın yapmış olduğu özel araştırmada 3D güvenli ödeme sistemi sayesinde daha önce internetten alışveriş yapma hususunda tereddütleri olan kişilerin %88'inin internetten alışveriş yaptıkları görülmüştür. Bu araştırmaya bakara 3D ödeme yönteminin sanal mağazaların müşteri gözünde daha güvenilir olmasına olanak sağladığı söylenebilir.

 

Ödemenin bizzat kart sahibi tarafından yapılmasına rağmen müşterinin itiraz etmesi sonucunda banka parayı müşterinin hesabına koşulsuz bir şekilde yatırmaktaydı. Bu durum cirolarda düşüşe ve operasyonel süreçlerin artmasına neden olmaktaydı...

 

Müşteri, İş Yeri ve Banka Arasındaki Köprü Görevi İçin: 3D Güvenli Ödeme!

3D ödeme sistemi sayesinde sanal mağazaların mağduriyetleri çok ciddi bir şekilde azalmıştır. 3D Güvenli ödeme yöntemi ile ürünün ödemesini gerçekleştiren tüketici telefonuna gelmiş olan kodu kendisi girmiş olduğundan dolayı herhangi bir itirazda bulunamamaktadır.

 

3D ödeme yöntemi sadece sanal mağazaların mağduriyetini engellemekle kalmamış aynı zamanda banka ve müşterinin gözünde sanal mağazanın itibarının artmasına da olanak tanımıştır. Müşteri güvenilir ödeme yöntemine sahip e-ticaret mağazasından daha fazla alışveriş yapma eğilimi gösterirken bankalarda mağazalar ile çok daha uzun soluklu çalışabilme fırsatına sahip olmuştur. Online market kurmak için bilmeniz gerekenleri detaylı bir şekilde blogumuzdan takip edebilirsiniz.

 

E-ticaret paketlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapmak için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.


 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20