Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Ticimax Blog

E-ticaret ile işinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve önemli ipuçları Ticimax Blog'ta.

Alışveriş Odaklı Google Reklam Modelleri

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi başarılı bir şekilde satmak ve mümkün olduğunca çok insana ulaşmak ticari yeteneklerinizle ilişkilidir. Ancak e-ticaret ile beraber, erişilebilirliğiniz fiziksel konumunuzun çok ötesine geçer. İnsanların sizi bulmasını beklemek yerine, dijital reklamcılık sizi proaktif bir şekilde potansiyel müşterilerin önüne getirir. Yerel alışveriş reklam, içerik keşif ağları ve hatta sosyal medya pazarlaması sayesinde, dünyanın dört bir yanındaki insanlar markanızla tanışabilir.

 

google ads laptop
 

 

 

Alışveriş Reklamı Verme

 

 

Ama yine de fark edilmenin bir yolu daha var. Google Ads'in gücünden yararlanarak, sunduğunuz ürün ve hizmet türlerini doğru kitlelerle buluşturmanız kolaylaşır. Google alışveriş reklamları web sayfalarının bannerlarında ve hatta YouTube videolarında karşınıza çıkabilir. Reklamlarınızı nereye odaklamak istediğinize bağlı olarak, görüntülü reklam, alışveriş, video ve evrensel uygulama reklamları arasından seçim yapabileceğiniz farklı reklam türleri bulunuyor. Kullanıcılara arama sonuçlarına ulaşmadan önce, tıklamaları için bir seçenek listesi verilir. Google'a girilen anahtar kelimeleri eklediğinizde, reklamlarınız arama sonuçları listesinin en üstünde görünür. Bu reklamlar ve diğer arama sonuçları arasındaki fark, görülmesi gereken ödemedir, standart arama sonuçları ise SEO sıralamasına göre gösterilir. Yani kullanıcılar ürününüzle ilgili kelimeleri aradığında, reklamınız otomatik olarak karşılarına çıkar. Arama ağı reklamları, kullanıcılar sizinki gibi ürünleri aradığında ürününüzle karşılaştıkları için faydalıdır. Bu reklamlar için ödeme yaparak, ürünlerinizin rakiplerinizden önce görüldüğünden emin olabilirsiniz.

 

 

Görüntülü Reklamlar

 

 

Görüntülü alışveriş reklamı ve arama ağı reklamları arasındaki temel fark, görüntülü reklamların satın alma döngüsünün farkındalık aşamasında kullanıcılara yönelik olmasıdır. Müşteriler belirli bir ürünü aramıyor olabilirler, ancak çeşitli avantajlar sunan reklamlar göstermek, tıklamaya ve satış dönüşüm ağınıza girmelerine yol açabilir. Görüntülü reklamlar için anahtar kelime seçmek, arama ağı reklamlarından biraz farklıdır. Reklamlarınızın dönüşümlerinizi en üst düzeye çıkarmak adına, yalnızca alakalı sitelerde gösterildiğinden emin olmak için otomatik yerleşim raporlarınızı kontrol edebilirsiniz. Arama ağı reklamları gibi, alışveriş reklamları da Google arama sonuçları sayfalarının üstünde görünür ve satın alma döngüsündeki ilgi alanı veya değerlendirme aşamasında olan kişileri hedefler. Alışveriş yapanların ne aradıklarını iyi bildikleri için reklamınızın burada gösterilmesi, satışlarınızı artırmaya yardımcı olabilir.

 

 

Video Reklamlar

 

 

Video reklamlar genellikle YouTube videolarından önce veya YouTube videoları sırasında görünür. Kitleniz yaklaşan koşulara hazırlanmak için eğitim videolarını izlemeyi seviyorsa, ürün reklamlarınızı bu videoların başına veya ortasına yerleştirebilirsiniz. Bu, görüntüleyenlere ürününüzün eğitimlerinin bir parçası olarak nasıl kullanılabileceğini gösterir. Bu reklamlar, ayrıca sitenize gelen trafiği artırmanın uygun bir yoludur. Daha yeni ürünleri piyasaya sürdükçe hızlı bir şekilde satmaya çalıştığınız envanteriniz varsa, alışveriş reklamlarını kullanmalısınız, çünkü müşterilere sizi ve ürününüzü çevrimiçi olarak nerede bulabileceklerini, fiyat, avantajlar, ücretsiz gönderim veya indirim gibi, verileri görmelerine yardımcı olabilirler. Bu, müşterilerin ürününüzün gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığına karar vermeleri ve satın alma işlemlerini gerçekleştirmeleri için bir veri akışı sağlar. Bir alışveriş reklam kampanyası oluşturup, ürün verilerinizi Google Ads'e yüklemek, müşteriler alakalı terimleri aradığında bu reklamların aramalarda gösterilmesini sağlayacaktır. Online alışveriş reklamları bir mobil uygulaması kullanılarak daraltılmış bir kitleye ulaşmanıza olanak tanıyabilir.

 

 

Uygulama Reklamları

 

 

Bir mobil uygulamanız varsa, evrensel uygulama reklamları, kampanya yürütmenin önemli bir yoludur. Google Arama, Google Play, YouTube, Gmail, gibi Google Ağlarını kullanmak, reklamınızın alakalı kitleler tarafından görülmesini sağlar. Google Play'de reklamınız, girilen anahtar kelimelere bağlı olarak arama sonuçlarının üstünde görünecektir. Reklam kopyanızı ve resimlerinizi Google Ads'e yüklediğinizde, Google otomatik olarak ikisinin kombinasyonlarını oluşturur ve reklamları doğru hedef kitlenin göreceği yere yerleştirir. Tıpkı arama ağı reklamlarında olduğu gibi, reklamların hangi uygulamaya odaklanması gerektiğine karar verebilirsiniz. Örneğin, ürününüz için tamamlayıcı bir uygulama başlatıyorsanız ve kullanıcı tabanınızı hızlı bir şekilde büyütmek istiyorsanız uygulama dönüşümlerine odaklanmayı seçebilirsiniz.

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri hakkında ayrıntılı bili için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 15 gün ücret ödemeden inceleme yapabilmek için, e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

Kategori: E-ticaret Bilgi Bankası
Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  /  E-Mail : [email protected]
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 0850 811 08 20