Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Canlı Yayın Uygulamaları, Canlı Video Yayını Programları

İçindekiler;

 
  • Ürün Tanıtımınız ve Firmanızı Görünür Kılabilmek İçin Faydalanacağınız Canlı Yayın Programları Nelerdir?
  • Periscope
  • Instagram Canlı Yayını
  • Youtube
  • Facebook Canlı Yayını
  • Twitch


 

Canlı Yayın

 

Canlı yayın programları sayesinde birçok firma ürünlerini daha kolay bir biçimde tanıtabilmekte ve müşterileriyle bu yayınlar aracılığıyla daha kolay iletişime geçmektedir. Canlı yayın programları kullanmak ise firmalara birçok avantaj sağlamaktadır.

 

 

  • Sanal mecralarda ürününüzün tanıtımını yapmak için gerekli sosyal medya uygulamalarından en önemlisi canlı yayın programlarıdır. Sizler de Canlı Yayın Programları kullanarak ürünlerinizin daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Canlı yayın programları ile potansiyel müşteri kitleniz ile anında iletişim kurabilmekte müşterilerden anında geri dönütler alarak buna uygun olarak ürünleriniz üzerinde çalışmalar yapabilir, gelen talepler doğrultusunda yayın içerikleri hazırlayarak firmanıza olan memnuniyet ve güveni arttırmayı sağlayabilirsiniz.
  • Canlı yayın programları ile potansiyel müşterilerin blog okuyarak ürünlerinize ulaşma veya sosyal medya üzerinden paylaştığınız ürün reklamlarına ulaşmalarından daha basit olarak ürünlerinizin tanıtımı yapılabilmektedir.

 

 

Canlı Yayın Programları

 

 

Böylece potansiyel müşterilerin ürünlerinize ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Bu yazımızda da sizlere ürünlerinizi tanıtabileceğiniz canlı yayın programlarını tanıtmaya çalışacağız.

 

 

Ürün Tanıtımınız ve Firmanızı Görünür Kılabilmek İçin Faydalanacağınız Canlı Yayın Programları Nelerdir?

 

 

1.Periscope

 


Periscope uygulaması ile istediğiniz her yerde her an istediğiniz her konuda canlı yayın yapmanız mümkün olup yaptığınız canlı yayına ilişkin olarak halihazırda bulunan takipçilerinize canlı yayın yaptığınıza ilişkin bilgilendirme gitmekte ve her an yayınlarınızın izlenmesini sağlayabilirsiniz.


Peki bu uygulama ile canlı yayın programı yaparak ürünlerinizi tanıtmanız faydalı mıdır kitlelere ulaşımı kolaylaştırır mı sorusuna gelecek olursak; örneğin periscope üzerinden firmanıza ait bir ürünün demonstrasyonunu yaptığınız takdirde müşterileriniz mevcut kullanma kılavuzunu okuyarak ve anlamlandırmaya çalışarak yaşayacakları zorlukları atlatılarak rahat bir biçimde ürünün kullanımına ulaşabileceklerdir. Bu da firmanıza olan müşteri memnuniyetini arttıracak ve potansiyel müşterilerinizin de ürünlerinizi talep etmesini sağlayacaktır.

 instagram canlı yayın


 

2.Instagram Canlı Yayını

 


Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere sosyal medya üzerinden yapacağınız canlı yayın programları ile müşterilerle eş zamanlı bir iletişim sağlamanız mümkün kılınmaktadır. Bu programlardan İnstagram canlı yayın özelliği ile bu uygulamayı kullanan dünyadaki ve Türkiye’deki tüm potansiyel müşteri kitlesine ulaşmanız mümkündür. Bununla birlikte bu yayınlar ile ürün tanıtımınız esnasında sizlere ürünle ilgili olarak gelecek sorulara anında cevap vermeniz kolaylaşmaktadır.


Aynı zamanda yayını izleyen herkese ürününüze ilişkin tanıtım yayınının ulaşması ile firmanız görünürlük kazanacaktır. Görünür kılınmanız sonucunda ise müşteri kitlenize güven aşılanarak firmanızdan ürün alması kolaylaşmakla birlikte firmanızın markalaşma süreci de hızlanacaktır. Bu nedenlerle sosyal medya üzerinden gerçekleştireceğiniz özelliklede İnstagram üzerinden gerçekleştireceğiniz canlı yayınlar ile iş hacminizi geliştirmeniz mümkün olmaktadır.

 

 

İlginizi Çekebilir:Instagram Canlı Yayın İpuçları, Canlı Yayın Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

youtube canlı yayın


 

3.Youtube

 

 

Sanal ortamlarda gerçekleştireceğiniz canlı yayın programlarından Youtube ile ürün tanıtımlarında bulunmanız çok basittir. Öncelikle ücretsiz olarak kayıt oluşturarak Youtube üzerinden kanal açabilmeniz mümkündür. Herhangi bir kanala sahip olmadan bu program üzerinden canlı yayın yapmanız mümkün olmamaktadır. Ancak anlaşma sağlayacağınız çok aboneli Youtube kullanıcıları ile canlı yayınları içerisinde ürünlerinizin tanıtılmasını sağlayarak büyük bir kitleye ulaşmanız kolaylaşacaktır.

 

 

Youtube programının ürün tanıtımı ve pazarlamacılığınız için avantajlarınıza gelecek olursak; öncelikle canlı yayın programlarından Youtube ile sanal mecralar üzerinden görünürlük kazanmanız ve müşteri kitlelerine ulaşmanız mümkün kılınmaktadır.

 

 

Youtube üzerinden gerçekleştirdiğiniz bu canlı yayın kayıtlarının kaybı veya silinmesi gerçekleşmemekte canlı olarak gerçekleştirmiş olduğunuz bu yayınlarınızın youtube kanalınız üzerinden tekrar izlenebilmesi olanağı sunmanız mümkün bulunmaktadır. Bu özellik ile yayınlamış olduğunuz tanıtımınız Youtube kanalınız ile birlikte kalıcı olmakta ve mevcut izleyen kitleden izlememiş bulunan ve daha sonrasında bu yayınları izleyecek kitleye kadar bir akış gerçekleştirilerek her daim sizin görünür olmanızı sağlayacaktır.

facebook canlı yayın

 

 

4. Facebook Canlı Yayını

 

Facebook bilindiği üzere dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformudur. Facebook üzerinden yapacağınız canlı yayınlar ile firmanız ile müşteriler arasında köprü kurarak onların firmanız, ürün ve satış politikalarınız hakkında geri dönütler de bulunmasını sağlayabilir. Bu geri dönütler neticesinde firma profili ve ürünleriniz için gerekli düzenlemeleri oluşturarak müşteri memnuniyetini arttırmanız ve böylece daha fazlaya kitleye ulaşmanız sağlanacaktır.

 

 

5.Twitch

 

Twitch yayını nasıl yapılır gibi soruların cevabını bulabileceğiniz yazımızda sosyal medya programları ile ürünlerinizin ve firmanızın tanıtımı çok basit olarak yapılabilecektir. Twitch yayıncıları ile yapacağınız anlaşmalar ile yayıncıların kendi canlı yayınları içerisinde ürün tanıtımı yapmalarını sağlayarak halihazırda sahip oldukları izleyici kitlesine kolaylıkla ulaşabilir aynı zamanda bu yayıncıların ulaşabildikleri kitleleri yönlendirebilme kabiliyetlerinden de faydalanarak ürünlerinize dikkat çekilerek rağbet görmesini ve görünürlük kazanmasını sağlayabilirsiniz. 

 

 

Ticimax E-ticaret paketleri ile ilgili kapsamlı bilgiler almak için 0850 811 08 20 numaralı telefonu arayabilir ya da 15 gün ücretsiz inceleme yapabilmek için e-ticaret demo formunu doldurabilirsiniz.

 

 

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2020 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN