Biz Sizi Arayalım

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için iletişim bilgilerinizi girin,
uzman ekibimiz en kısa zamanda size yardımcı olsun!

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan
bize ulaşabilirsiniz.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Formu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

E-ihracat ve Sosyal Medya İlişkisi

İçerikler;

Sosyal medya internetin pek çok aracının daha aktif ve etkili kullanılmasını sağladı. Facebook ile başlayan çok yönlü sosyal medya kullanımı kullanıcı davranışlarını şekillendirdi. Ortaya çıkan bu yeni dönemde sosyal medya, yalnızca iletişim kurma formatından çıkıp kendini çok yönlü bir şekilde ifade etme yöntemine dönüştü. Çok yönlü ifade etmenin elbette iki ucu var. Olumlu şeyler ortaya çıktığı gibi olumsuz şeyler de doğal olarak ortaya çıktı. İşin bu tarafı insan bilimlerinin ilgi alanına girmektedir. Biz bu yazıda uzun yıllar üzerine fikirlerin beyan edildiği subjektif konulardansa somut konulara odaklanacağız.


Hiç şüphesiz bu somut konulardan en önemlisi bugünlerde e-ihracat ve sosyal medya ilişkisi. Covid-19 pandemi günleri sonrası iş hayatında bazı değişimler gerçekleşiyor. E-ticaret dünyası tedarik yöntemleri ve kaynakları konuları başta olmak üzere değişimlerin yaşanmasına kaçınılmaz gözüyle bakılıyor. Bu değişimleri doğru şekilde okuyup, faydalandığımız takdirde girişimcilerimizin ve iş adamlarımızın e-ihracat alanında ciddi başarılar elde etmesi gayet olası. Fayda sağlamanın yöntemi ise iyi bir e-ticaret alt yapısından ve iyi bir sosyal medya kullanımından geçiyor.

 

E-ihracat ve Sosyal Medya İlişkisi

 

E-ihracat Altyapısı

 

E-ihracat ile e-ticaret aynı mesele olmakla birlikte e-ticaretin hangi model üzere icra edildiğini ifade etmek için özelleşmiş kullanımlarından biri e-ihracattır. Ulusal ölçekte üretilmiş ürünlerin veya başka bir ülkede ürettirilmiş ürünlerin yine başka bir ülkeye online ticaret yöntemiyle satılmasını kısaca e-ihracat olarak adlandırıyoruz.


E-ihracat altyapısı, global kullanıcı kitlesine hitap etmesi yönüyle iyi alt yapı gerektiren bir mecradır. E-ticaret sitesinin anlaşılır, kullanıcı kitlesine odaklı ve gerekli dilde müşteri hizmetleri desteği sunması gerekir. Asya ağırlıklı olarak Çince, Japonca ve Rusça diller gerektirirken Avrupa ve Amerika daha ağırlıklı olarak İngilizce gerektirmektedir.
 

İlgili İçerik; İşinizi Kolaylaştıracak 11 İçerik Pazarlama Aracı

 
İlgili İçerik; Online İçerik Üretim Süreçleri


 

Sosyal Medya Kullanımı

 

Potansiyel müşteri kitlesinin analizi, pazar payının ölçülmesi ve pazarlama tekniklerinin keşfi gibi özelliklerinin yanı sıra hedeflenen kitle ile iletişime geçmek, etkileşimde bulunmak için sosyal medya araçları çok faydalar sağlıyor bizlere. Uluslararası ticaret işlerinde sosyal medyanın etkisi çok büyük. E ticaret danışmanlığı alarak ya da hazır e ticaret paketlerinden faydalanarak bu hususların hizmetini alabilirsiniz.

 

Pazarlama ve reklam tekniği olarak sadece sosyal medyayı kullanarak çarpıcı başarı hikayeleri ortaya koyan dünya çapında pek çok e-ticaret oluşumu var. İnternet üzerinde yapacağınız kısa bir araştırma ile başarı hikayelerine ulaşabilir ve ilham alabilirsiniz
Sosyal Medyanın Etkili Şekilde Kullanımı
 

E-ihracatı ve Sosyal Medyayı Birlikte Ele Almalıyız

 

Facebook, instagram gibi oluşumların gerek kullanıcı etkileşimleri gerekse de uygulama içi reklam olanakları değerlendirildiğinde uluslararası ticaret için Google Ads ile birlikte etkili reklam araçları üçlüsünü oluştururlar. Ama para harcamak ve reklam vermek başlı başına yeter koşul değil. Reklamlarınızın bir mana ifade etmesi için mutlaka iyi bir pazarlama stratejisine ihtiyacınız olacak. Pazarlama stratejisinin geliştirilmesi sonucu ortaya çıkan çıktı, size reklamları nasıl ve ne kadar bütçelerele vermeniz gerektiğini söyleyecek.


E-ihracatı ve Sosyal Medyayı Birlikte Ele Almalıyız

 

Profesyonel Olmayı İhmal Etmeyin

 

E-ticaret altyapısı inşasında ve sosyal medya kullanımında profesyonel olmayı, sağlam adımlarla ilerlemeyi ihmal etmeyin. Bilinçsizce atılacak adımlar bu alanda size hem ciddi para hem de ciddi zaman kaybettirecektir.

“Instagram Satış Nedir ve Nasıl Yapılır?” yazımızı linkten okuyabilirsiniz.

 

 

Ticimax'ın e-ihracat paketleri ile ürünlerinizi dünyaya satmak için demo talep formunu doldurabilir ve 15 günün ardından Ticimax ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Ticimax’ın ücretsiz e-ihracat eğitimleri ve e-ticaret hakkında bilgi almak için Ticimax’ı Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. 

 

 

Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) TİCİMAX BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

15 Gün Ücretsiz Deneyin

Devlerin kullandığı e-ticaret alt yapısının 15 günlük demosu hemen mailinize gelsin.

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikaları çerçevesinde sağladığınız kişisel verilerin, Ticimax Aydınlatma Metninde yer alan değerler ile sınırlı ve ölçülü olmak kaydı ile rızanıza dayanarak işlenebileceğini ve “Demoyu Gönder” butonuna basarak kişisel verilerinizin Aydınlatma Metninde belirtilen kapsamlarda işlenmesine izin vermiş olacağınızı hatırlatmak isteriz.

Kişisel verileriniz işlenmesine ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için Ticimax Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Aydınlatma ve Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Devamını Oku İbareyi Kısalt

Yeni Yazılar

Popüler Yazılar

Adres : Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul  /  Çağrı Merkezi : 0850 811 08 20  / 
© 2005-2023 Ticimax E Ticaret Yazılımları ve E Ticaret Paketleri / Ticimax Bilişim Teknolojileri A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
BİZE ULAŞIN
Ticimax